Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mihec25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne dec 18, 2016 8:08 pm

Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a mihec25 Ne dec 18, 2016 8:33 pm

Pozdravljeni,
imam nekaj težavic na Peugeot-u 206 letnik 2003 1.4 hdi disel 70KM pa nimam pojma v čem bi lahko bile težave...nebi pa rad preveč plačeval za odkrivanje teh težav.
1. ko se vozim npr. v 4. prestavi in malo bolj na trdo pohodim plin se kazalec za obrate dvigne kar v prazno, od nekje 2000 obratov naprej...po kmečki logiki predvidevam da bi lahko bila kakšna razpoka na turbinski cevi in posledično se zaradi manjka pritiska obrati zavrtijo v prazno, ali bi lahko bilo še kaj drugega...?
2. občasno se naredi da zavorno pedalo postane trdo in ko pritisnem na zavoro je občutek kot da primejo samo sprednje zavore ker se avto nekako zadaj dvigne, če pedalo spustim in ponovno pritisnem pa je večinoma potem ok...avto ima abs na vseh štirih kolesih...menjal sem zavorno olje v sistemu, ter komplet zadnjih zavornih oblog s cilindri...vendar še ni nič bolje...kakšni predlogi?
3. dvakrat se mi je že naredilo da ko sem se vozil po daljši strmejši cesti navzdol npr Ljubel proti Celovcu je pri zaviranju in levemu ovinku začelo pokati spredaj v desnemu kolesu...zavore so vseeno delovale normalno ampak vseeno nisem tvegal in poskušal zavirat čimveč z motorju . Slišati je bilo kot neko močnejše praskanje, prvič sem mislil da so obrabljeni diski ali ploščice vendar imajo vse še dosti materiala gor...predvidevam da je težava v segrevanju vendar nimam pojma v čem bi lahko bila težava...se mogoče lahko segreje ležaj do te mere da bi tisti pokal...v obeh primerih ko sem prišel do ravnin je bilo zaviranje oz levi zavoji brez pokanja...

Najlepša hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a esem Ne dec 18, 2016 10:03 pm

Ni jasno, ali se hecaš ali nas podjebavaš ali si avto-analfabet. V zadnjem primeru pojdi obvezno do mehanika, ker z varnostjo se igrat ni nikomur v korist, prav tako je tako "popravljanje" najslabše za denarnico..

!. Nekaj od tega so očitni simptomi sklopke. Seveda bi lahko napisal, kako gredo obrati v višave - je to s pospeševanjem ali samo slušno in vidno ali celo samo vidno in motor ne turira. Če je S + V, je gotovo sklopka.

"bi lahko bila kakšna razpoka na turbinski cevi in posledično se zaradi manjka pritiska obrati zavrtijo v prazno" - obratno - če bi "turbina puščala", bi bilo manj moči in s tem manj možnosti za zavrtenje motorja. Itak pa to ni...

2. Skoraj gotovo je slabo delujoč servo zaradi 1. puščanja podtlačne cevi, 2. okvarjene servo-črpalke, 3. okvarjenega glavnega zavornega cilindra ali 4. morda zraka ali druge napake v sistemu.

Vi ste popravljali vse ostalo, si delali nepotrebne stroške in ohranjali napako na za varnost bistvenem sistemu. Zakaj že?

BTW - ne obstaja ABS na 1, 2 ali treh kolesih - samo na vseh ali nič!

3. Ležaj ne poka - cvili, ruži in gre! Poka lahko kaj z amortizerjem (lahko tudi z njega ležajem, če ga ima - a to ni kolesni ležaj!), vzmetjo ali stabilizatorjem oz njegovimi končniki. To vsak mehanik hitro ugotovi, a le zakaj, če je lepše to poslušat (in morda zraven razmišljat, kdaj bo let v prepad).

Je prvi odstavek in njega zaključek zdaj kaj bolj jasen?
 
mihec25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne dec 18, 2016 8:08 pm

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a mihec25 Ne dec 18, 2016 11:09 pm

1. npr. v četrti prestavi pri 2000 obratih (70km/h) pohodim gas sunkoviteje obrati pri tem poskočijo na 3000 obratov vendar hitrost še vedno počasi narašča v primerjavi s takrat ko je vse ok je pri 3000 obratih hitrost cca 95km/h, je res da so simptomi sklopke vendar avto pri testu speljevanja v 3. prestavi takoj ugasne...ali je še vedno možnost da je sklopka
2. Bom predal info naprej
Zadaj je bilo menjano vse ravno zaradi tega ker je občutek da primejo zavore samo na sprednji osi
3. glede na to da je bil tehnični pregled narejen brez težav nisem videl nobene težave, glede pokanja sem se narobe izrazil...bi bil bolj primeren izraz ruženje kot ste napisali ali praskanje, da še enkrat razložim vozil sem se prek Ljubela cca 1-2km navzdol po avstrijski stran brez težav, ko pa predvidevam da so se zavore segrele se je pojavilo to praskanje, tako da za moje znanje po kmečki pameti ne vidim težave oz povezave težave v stabilizatorjih, končnikih oz roko (oba stabilizatorja nova, nov desen končnik in nova leva roka )
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a esem Ne dec 18, 2016 11:35 pm

1. Se tudi slišijo povečani obrati? Če ja, je sklopka.
BTW - test se izvaja ob povečanih obratih - ravno zato, da prej ne crkne (kar še posebej velja za manjše dizle z navorom pri večjih obratih). Če vseeno crkne, morda ni sklopka.
2. To, da je pedal trd, kaže na servo, lahko tudi na glavni zavorni cilinder. To, da spredaj "močneje" zavira, je verjetno posledica premajhnega zaviranja (znotraj v ceveh) in se pri tem večja moč kaže na prednji osi. Skratka - servo ali "notranje" porazdeljevanje moči (glavni ali kakšen pomožni (če ga sploh ima) zavorni cilinder), seveda ob predpostavki, da so zavore OK (verjetno, glede na "občasnost").
3. Še vedno ostanejo vzmeti ali amortizerji, oboje prej kot zavore ali kolesni ležaj (ta najprej cvili, nato tuli, oboje najprej občasno, ruži šele tik pred odpovedjo - npr kaj bo, če se razleti na AC?).
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a Fan Po dec 19, 2016 11:28 am

1. Sklopka drsi, potrebna menjava
2. podtlačne cevi, ojačevalec zavor, enosmerni ventil na povezavi črpalka/ojačevalec zavor, obremenilni ventil zadaj ne deluje pravilno - nekaj od naštetega nagaja, potrebno je pogledati ( manometer ) pa se hitro vidi kaj nagaja.
3. kolo dol in pogledati
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mihec25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne dec 18, 2016 8:08 pm

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a mihec25 Po dec 19, 2016 7:11 pm

Hvala obema za odgovore.

1.je bilo že takrat preizkušeno pri višjih obratih cca 2500 pa še danes sem preveril enkrat še vedno crkne...prav tako še nisem kdaj zavohal da bi se sklopka žgala...žal nisem čisto prepričan kaj se sliši...ali so povečani obrati ali se samo turbina zavrti v prazno in zato takšen čuden zvok...bi skoraj rekel da zvok ni posledica obratov motorja ampak nečesa drugega...mogoče se ob temu dogodku tudi malenkost bolj pokadi...prav tako bi še povedal da v 3. pospeševanje skoraj bp, v 4. pa izrazito več prav tako se še stopnjuje to v 5. prestavi
2.ni mi jasno kako bi sploh lahk izmeril pritisk in karkoli testiral če je težava občasna, ne vidim druge rešitve kot da menjujemo del po del in upamo da bo že v prvo sreča...
3. še vedno ne vem kako bi lahko bile težave v vzmeti ali amortizerju ker zvok ni konstantent...kolikor se spomnim ko sem držal na zavori predvsem v levem ovinku je z desnega kolesa prihajal zvok praskanja...kot da bi npr bil disk zanič in ko pride tisti del diska do pakn zaruži in potem ponovno ko pride okoli....sicer imajo diski malenkostne robe cca 1mm-1,5mm bi lahko bil izvor tega ruženja da se pri segretih oz bolj obremenjenih diskih kokorkoli pride na določenem delu diska stik roba diska z ploščicam in bi to ružilo
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a Fan Po dec 19, 2016 9:56 pm

Lepo in prav.
Zakaj se je že odprla tema, če se že ve odgovor, ki so sicer ugibanje in napačni pa vendar se že ve ?? :(

PS
1. "Turbini se ne da delati, pa se vrti v prazno :D "
2. "Imate prav, zakaj bi že merili, ko se bo vozilo parkiralo v prtljažnik spredaj vožečega ...................... "
3. "Ko se bo kaj odlomilo, se bo že videlo"
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mihec25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne dec 18, 2016 8:08 pm

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a mihec25 Po dec 19, 2016 10:44 pm

Točno tako ugibanja....nisem mehanik ali nek ekspert ki bi poznal v čem je lahko težava..lahko samo ugibam in upam da mi bodo vaši nasveti posledično pomagali pri mehaniku prihraniti kakšen €.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Problemi Peugeot 206 1.4 HDI

Napisal/-a DePalmo To dec 20, 2016 8:36 am

Fan je dolgoletni mehanik in v večini primerov ugotovi za kaj se gre. Poslušaj ga in začni ukrepat. Ti je podal razlage kaj in kako, sedaj pa do svojega mehanika in ukrepat. Če ga pa nimaš, pa napiši iz kod si in se bo koga priporočilo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 121 gostov