Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Citroen C5 - nadzor klime

Napisal/-a mr.ramo Sr dec 21, 2016 6:00 pm

Lp! po dolgem casu se spet obracam na vas za pomoc.
in sicer me zanima,ce se je ze kdo srecal s problemom nadzorne enote za klimo/ventilacijo(nahaja se nad radijem) ,da se neda spreminjat temperature?enkrat sem ze zamenjal omenjeno enoto,ker se ni dalo spreminjat temperature(skoz 20C°) na desni strani,no po priblizno mesecu dni pregovarjanja s prodajalcem od katerega sem avto kupil da mi to okvaro uposteva pod garancijo mi je prinesel drugo enoto sicer rabljeno,ampak po menjavi enote je use delovalo bp.zdaj se je pa pojavil isti problem samo na levi strani(skoz max.temp)...mi mogoce lahko kdo,ki kaj vec izkusenj kako naprej?pa se da povem da imam se zmeraj staro enoto pri kateri je leva stran delala,se da mogoce kaj skombinirat iz dveh enot da bo ena delala?spodaj se slika o cem se gre.

hvala za odg.lp
Priponke
150305000059.jpg
150305000059.jpg (11.9 KiB) Videno 1485 krat
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr dec 21, 2016 8:01 pm

Lahko da gre za serijsko napako pri tem modelu.
Če bi našel kakšnega majstra da razdre, mogoče se da popravit.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a mr.ramo Sr dec 21, 2016 8:33 pm

razdrem ze sam ni nek bavbav...me bolj matra kje bi nasel majstra k pozna zadevo..no bom razdru staro konzolo in poslikal kako zgleda..tud to sm slisu da naj bi bla to serijska napaka pri starejsih modelih..nism pa pricakoval da bo to pri tem modelu,pri katerem so kr dost "starih" napak odpravili :?
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a mr.ramo Sr dec 21, 2016 10:58 pm

mr.ramo je napisal/-a:Lp! po dolgem casu se spet obracam na vas za pomoc.
in sicer me zanima,ce se je ze kdo srecal s problemom nadzorne enote za klimo/ventilacijo(nahaja se nad radijem) ,da se neda spreminjat temperature?enkrat sem ze zamenjal omenjeno enoto,ker se ni dalo spreminjat temperature(skoz 20C°) na desni strani,no po priblizno mesecu dni pregovarjanja s prodajalcem od katerega sem avto kupil da mi to okvaro uposteva pod garancijo mi je prinesel drugo enoto sicer rabljeno,ampak po menjavi enote je use delovalo bp.zdaj se je pa pojavil isti problem samo na levi strani(skoz max.temp)...mi mogoce lahko kdo,ki kaj vec izkusenj kako naprej?pa se da povem da imam se zmeraj staro enoto pri kateri je leva stran delala,se da mogoce kaj skombinirat iz dveh enot da bo ena delala?spodaj se slika o cem se gre.

hvala za odg.lp


edit:pa da se dodam,da preden sem dobil drugo enoto,je avtoelektricar(delavnico ima v tacnu)od avtohise kjer sem kupil avto,razdiral armaturo in hotel zamenjati nek cip(pojma nimam kateri),ter posledicno je ugotovil da to pac ni mogoce,ker je potrebno zamenjati celotno enoto,no potem ko mi je ta avtoelektricar saral po armaturi se mi je tudi navi ugasala kar sama od sebe(crn ekran,tudi radio je ugasnil) ...potem ko sem js zamenjal enoto navi ni vec ugasala...je mogoce to skp povezano?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a esem Če dec 22, 2016 12:22 am

Seveda je popolnoma vseeno, za kateri avto gre. Morda bi kdo s podobno izkušnjo videl to v naslovu in bi zato odprl temo ter morda pomagal - sedaj pač ne.
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a mr.ramo Če dec 22, 2016 7:52 am

esem je napisal/-a:Seveda je popolnoma vseeno, za kateri avto gre. Morda bi kdo s podobno izkušnjo videl to v naslovu in bi zato odprl temo ter morda pomagal - sedaj pač ne.


Gre se za vozilo :
Citroen C5 2.0Hdi 120kw 2012


se opravicujem za nepopolni post oops
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a nebivedu Če dec 22, 2016 8:14 am

Na citroenih te krmilne enote kr dost crkujejo. Kolegu enkrat na 2 leti crkne v C4. Stane pa nekje okoli 200 evrov nova.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Nadzorna enota

Napisal/-a mr.ramo Če dec 22, 2016 8:58 am

nebivedu je napisal/-a:Na citroenih te krmilne enote kr dost crkujejo. Kolegu enkrat na 2 leti crkne v C4. Stane pa nekje okoli 200 evrov nova.


ce bi bla 200€ nova bi blo super,glede na to da na uradnem servisu stane 535€ :shock:
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Citroen C5 - nadzor klime

Napisal/-a mr.ramo Če dec 22, 2016 6:25 pm

hvala za popravek naslova teme..brskam prek telefona in nisem najdel kje bi lahko popravil naslov :?

drgac kar se tice nadzorne enote sem po nasvetu avtoelektricarja probal zamenjati samo ekrancek kjer prikazuje temperaturo,ker naj bi bila to pogosta okvara...no pri meni to ni in zgleda da bom moral po novo nadzorno enoto :? :?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Citroen C5 - nadzor klime

Napisal/-a Fan Če dec 22, 2016 7:47 pm

Preverite tu: http://www.carhifi.si/ mogoče imajo kakšno pametno informacijo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Citroen C5 - nadzor klime

Napisal/-a mr.ramo Če dec 22, 2016 8:21 pm

hvala za napotek..sem pisal,bomo vidli kaj bojo odgovorili :)
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Citroen C5 - nadzor klime

Napisal/-a mr.ramo Pe dec 23, 2016 11:12 am

Fan je napisal/-a:Preverite tu: http://www.carhifi.si/ mogoče imajo kakšno pametno informacijo.


so odgovorili,da pride popravilo cca 100€,glede na to kok stane nova se bom verjetno odlocil za popravilo.
Porocam kako se bo izteklo,sem pa se vedno odprt za se kaksen predlog popravila.


Hvala!
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Citroen C5 - nadzor klime

Napisal/-a mr.ramo To jan 03, 2017 6:16 pm

Lp...da sporocim,problem je odpravljen z nabavo druge enote,seveda rabljena,ker nova je predraga :roll:
pokvarjene enote se bojo popravile,da bojo za rezervo.
Hvala za pomoc,tema se lahko zaklene.
Lp.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 51 gostov