Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
AAS400
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 21, 2016 7:52 pm

Okvara ventilatorja za zračenje - SEAT

Napisal/-a AAS400 Sr dec 21, 2016 8:15 pm

Pozdravljeni,

Najprej podatki o avtu:
Seat Ibiza 1.2
letnik: 2009
prevoženi KM: 89400km
2. lastnik.

Skratka, ventilator za zračenje me zafrkava že dalj časa. Za kaj točno gre? Zjutraj, čez dan, zvečer..ni važno..ko prižgem ventilacijo mi sprva sploh ne zalaufa, čez nekaj minut (2-3minute) pa mi samodejno vrže iz 1 stopnje kar na 3 ali 4 stopnjo...in potem mi začne močno pihat ..kar traja približno 5 sekund..nato spet poneha..in nato čez nekaj sekund spet začne močno pihat. (to tudi počne ko dam iz 3-4 stopnje nazaj na prvo). Zadeva je zelo moteča in hitro se lahko prehladiš če ti na vsake toliko sekund nabija zrak neenakomerno. ..
Težavo sem že razložil pri pooblaščenem servisu in vse kar so mi naredili so to, da so mi napolnili klimo (ta je bila res da pri koncu) ker so sumili da je to problem..ampak ni.

Kaj bi lahko šlo narobe? :?:
 
Uporabniški avatar
vuc
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr jul 18, 2007 10:26 pm
Kraj: lj

Re: Okvara ventilatorja za zračenje - SEAT

Napisal/-a vuc Sr dec 21, 2016 8:33 pm

klima tukaj nima nobene veze
ali ti je crknu motorček za ventilacijo,upor za ventilator ali pa komande za uravnavanje ventilatorja
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Okvara ventilatorja za zračenje - SEAT

Napisal/-a DePalmo Sr dec 21, 2016 8:55 pm

Nisem mehanik, ampak pri taki napaki filat klimo je samo molzenje nevedne stranke. Sam bi to peljal do električarja da naj pogleda upore pri stikalih, kjer nastavljaš hitrost ventilatorja. Če imaš avtomatsko klimo, potem te lahko heca tudi računalnik le-tega.

Vglavnem, avtoelektričar bo pravi naslov.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov