Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Senzor za temperaturo hladilne tekočine Mazda 323F BA 1.5

Napisal/-a speedfaca Ne dec 25, 2016 10:32 am

Najprej wsem lep in miren Božič!

Rabim pa eno pomoč in nasvet,pri ogretem motorju na normalno delovno temperaturo vključim vse porabnike luči,ventilacija v kabini,gretje zadnjega stekla,radijo (obrati na vozilu nihajo in motor teče neenakomerno),sem med delovanjem vozila odklopil konektor s senzorja za temperaturo vodo in obrati so prenehali nihati in tudi motor je lepše tekel in dobil je malo višje obrate. Mazda je letnik 1997 problem pa imam že odkar sem lastnik vozila 2 leti v tem času že očistil loputo,menjan MAF senzor,motorček prostega teka,svečke,vsi filtri,sčiščen EGR ventil...

Sem priklopil konektor nazaj na senzor in obrati so zopet začeli nihati in motor teči neenakomerno!

Je potrebno zamenjati omenjeni senzor? Je senzor povezan tudi z delovanjem računalnika?



Lp

Peter
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor za temperaturo hladilne tekočine Mazda 323F BA 1.

Napisal/-a Fan Ne dec 25, 2016 3:54 pm

V koliko obstaja možnost priklopa na tester ( priklop je na levem kolototeku - seveda pa je potrebno poiskati delavnico, kjer so popravljali Mazde. Vsak popoldanec ne bo imel priklopa - je pa zato lahko cenejši :D ) se bi hitro videlo ali je senzor ali inštalacija. Omenjeno vozilo ima tudi funkcijo Blinkcode!
Senzor do popravila izklopite, da ne moti ostalih komponent.
Osebno bi preveril podtlačne cevi ( počena, preparela, sneta, poškodovana .......... ) okoli motorja. Predvsem na levi strani zgoraj ....
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Senzor za temperaturo hladilne tekočine Mazda 323F BA 1.

Napisal/-a čare Ne dec 25, 2016 5:52 pm

Jaz bi najprej napadel mase in pluse.Če maš kable za zalavfat probaj potegnit dodatno maso iz aku na motor z kablom da vidiš a bo še sral al ne.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 30 gostov