Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
igy11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:33 pm

Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,problem?

Napisal/-a igy11 Pe dec 30, 2016 8:03 pm

Živjo,mene zanima ali je imel že kdo podobne probleme glede pokanja .Namreč ko se peljem pri majnih hitrostih ,zavijanje v rondo in iz njega,razne grbine na cestah ko avto zaniha ali zahopsa,se sliši tok ,tok zvok kot bi bilo nekaj odšraufan.Će namestu obračam volan ali speljujem in pri zaviranju se nič ne sliši,ali če se peljem čez luknje na cesti tudi nič.Če recimo počasi lezem na kakšen nizek pločnik poka kot bi bilo nekaj upeto in bi španal,ne vem.... :( To se dogaja samo pri nizkih hitrostih ... Zamenjal sem platišča in gume na zimski komplet 16col iz letnega 19col ,in ni nobene razlike.Bil sem na tehničnem in smo pregledali vse in nobenih luftov in zračnosti,tudi na ploščah razteznih bilo preverjen ,nobenega pokanja in zračnosti.Avto ima sedaj 182.000km realnih.Pokanje se sliši spredaj levo ??? :?
Menjal sem že sledeče: gumice org.stabilizator štange dolge ,levi stabilizatorček kratka štangica,zgornjo gumo nad amortizerjem
Ne vem več ,kaj in kje,naprej?hvala za odgovore in morebitno pomoč.LP
Audi A4 Sline+ 2.0tdi 2012
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,probl

Napisal/-a sašo5 So dec 31, 2016 10:15 am

jožek gorenčev tud ne ve?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,probl

Napisal/-a yashica So dec 31, 2016 2:22 pm

Se ob pokanju to čuti tudi na volanu?

Če se, preveri še križ volanskega droga.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
igy11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe okt 28, 2011 7:33 pm

Re: Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,probl

Napisal/-a igy11 So dec 31, 2016 4:40 pm

Ne nič se ne čuti na volanu.
Audi A4 Sline+ 2.0tdi 2012
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,probl

Napisal/-a golcman To jan 24, 2017 12:21 am

igy11 je napisal/-a:Živjo,mene zanima ali je imel že kdo podobne probleme glede pokanja .Namreč ko se peljem pri majnih hitrostih ,zavijanje v rondo in iz njega,razne grbine na cestah ko avto zaniha ali zahopsa,se sliši tok ,tok zvok kot bi bilo nekaj odšraufan.Će namestu obračam volan ali speljujem in pri zaviranju se nič ne sliši,ali če se peljem čez luknje na cesti tudi nič.Če recimo počasi lezem na kakšen nizek pločnik poka kot bi bilo nekaj upeto in bi španal,ne vem.... :( To se dogaja samo pri nizkih hitrostih ... Zamenjal sem platišča in gume na zimski komplet 16col iz letnega 19col ,in ni nobene razlike.Bil sem na tehničnem in smo pregledali vse in nobenih luftov in zračnosti,tudi na ploščah razteznih bilo preverjen ,nobenega pokanja in zračnosti.Avto ima sedaj 182.000km realnih.Pokanje se sliši spredaj levo ??? :?
Menjal sem že sledeče: gumice org.stabilizator štange dolge ,levi stabilizatorček kratka štangica,zgornjo gumo nad amortizerjem
Ne vem več ,kaj in kje,naprej?hvala za odgovore in morebitno pomoč.LP

Enako men poka tok tok, jaz imam 5 mesecev starega Renault TALISMANA , menjali so mi lezaja na amortizerjih in isto, nimajo pojma, enako so mi ga pregledali dobenih zracnosti, sedaj bodo se zamenjali gumice na amortizerjih, cakajo da jih dobijo.
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,probl

Napisal/-a TomazK To jan 24, 2017 6:11 am

Tudi meni se dogaja isto (letnik 2013), vedno ko lezem na pločnik, ali počasi zavijam. Čutim nek premik tudi pod pedali in sicer vedno kadar je avto hladen in grem rikverc, nato pa poravnam volan in speljem naprej. Takrat začutim, kot da se nekaj sprosti na volanski letvi. :?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Pokanje na podvozju audi A4 b8 2.0tdi Sline + 2012,probl

Napisal/-a sašo5 To jan 24, 2017 10:40 am

golcman je napisal/-a:Enako men poka tok tok, jaz imam 5 mesecev starega Renault TALISMANA , menjali so mi lezaja na amortizerjih in isto, nimajo pojma, enako so mi ga pregledali dobenih zracnosti, sedaj bodo se zamenjali gumice na amortizerjih, cakajo da jih dobijo.

tvoj avto ma praktično 0km............Uvožen Audi od avtorja pa "xy?"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 66 gostov