Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
samčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jan 09, 2017 8:21 pm

Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a samčo Po jan 09, 2017 8:24 pm

Pozdravljeni!

Imam problem z passatom letnik 2000 in sicer je akumulator tako prazen da negre odpret vrat, tudi fizično z ključem se ne odprejo, ko hočem na silo ključ vbrnit se sliši servo motor kako poka oz ropota ker nanj pride premajhen tok (predvidevam), sovoznikova vrata imajo nefunkcionalno ključavnico ker so mi enkrat vlomili in sem jo popravil samo toliko da zgleda podobna situacija je na prtljažnih vratih. V stvari bi rad odprl pokrov motorja da bi lahko zamenjal akumulator seveda brez kakih vandalističnih posegov, če se le da. Ima morda kdo idejo kako? Za vsak predlog, nasvet bom zelo hvaležen.

Samo
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a RedBaron Po jan 09, 2017 9:02 pm

Vrata bi se morala odklenit s ključem... ne glede na stanje akumulatorja. A si ziher, da je akumulator prazen?

Kaj se zgodi, če ga probaš odklenit z daljincem, mogoče ob hkratnem odklepanju s ključem?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a Fan Po jan 09, 2017 9:07 pm

Tudi če ne bi bilo v vozilu akumulatorja/vir energije, se mora ključavnica odkleniti s ključem.
V koliko ne uspete sami, se obrnite na lokalnega ključarja/kleparja/, ta vam bo odprl z lahkoto.
Ni pa to tema za javno pisanje.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
samčo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jan 09, 2017 8:21 pm

Re: Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a samčo Po jan 09, 2017 9:32 pm

Tudi sam sem mnenja da bi se moglo s ključem odpret a ne gre! mogoče je premrzlo in je mogoče mehanizem zamrznil samo potem se verjetno ključ sploh nebi obrnil. Nevem kaj bi naredil ključavničar brez da poškoduje ključavnico...na silo bi tudi sam odprl vrata a to bo zadnja rešitev...
Akumulator je pa ziher prazen ker sem imel problem štiri dni nazaj ko mi ni vžgal a takrat so se vrata odprla z dalincom in potem sem ga vžgal na kable s pomočjo drugega avta, naslednjo jutro je normalno vžgal nato pa je za vikend sameval in danes zjutraj ni bilo nič od njega k sreči sem si lahko sposodil avto in odpeketal na šiht...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a Fan To jan 10, 2017 9:54 am

Vozilo se lahko odpre brez poškodb.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a Ivan36 To jan 10, 2017 11:00 am

Hmm mogoče ima tudi ta model že dvojno zaklepanje vrat kakor Sharan ? Potem tudi preko odmika okvirja vrat ne boš odprl vrat :huh: od znotraj !
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prazen akumulator...vw passat 3B5

Napisal/-a pskoda To jan 10, 2017 12:48 pm

V 1 min je odklenil, zagnal motor in odpeljal novega BMW-ja X6 in to brez ključa in brez poškodb na avtu

Pokljiči servis, če sam ne znaš odklenit
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov