Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a MercedesV Po jan 23, 2017 7:39 pm

Pozdravljeni vsi...


Prosim za malo pomoči.

Lahko morda kdo točno pove kateri set zobatega jermena je potrebno nabaviti za tegale clio-ta ??

CLIO 1.2 16V 55kw , l 2008 VIN : VF1BBCU0540298462

D4F722

Če ima kdo dostop do baze bi prosil za podatek. Ker nekako informacije so različne .

Hvala.lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a Kohec Po jan 23, 2017 8:08 pm

Zakaj tega ne preveriš v katerikoli trgovini z avtodeli?
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a MercedesV Po jan 23, 2017 8:27 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ker bi rad doma v miru prečekiral zadevo in našel enostavno najceneje opcijo...Avto se tako malo vozi da nima smisla ne vem kaj dajati gor. Po drugi strani so pa tako različne cene da glava peče...V trgovini pa tudi dvomim da mi bo vehemento narekoval kode ..

Kdor pozna te reno motorje že napamet ve kako in kaj..Tu naj bi obstajala opcija da je en ali dva mikro jermena . zato sprašujem če morda kdo ve ,ali pa ima preko vin dostop do vgrajenih zadev.

Sam set zobatega jermena ,mislim da ni sporen ?

Nekaj takšnega http://www.rezervniavtodeli24.si/1365944-skf

Tole bi glede na tip motorja moralo pasati. ??

In na žalost identičen komplet pri nas prodajajo za dosti višjo ceno..

lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a RedBaron Po jan 23, 2017 8:37 pm

Kateri izmed spetnih trgovin z deli pošlji mail s podatki o avtu, ter napiši kaj te zanima in dobil boš mail s cenami ustreznih komponent.

Lahko še pokličeš (ali pa obiščeš) katero izmed avtotrgovin v tvoji okolici, ter primerjaš cene in se odločiš za najugodnejšega ponudnika.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a hippo To jan 24, 2017 7:53 am

MercedesV je napisal/-a:In na žalost identičen komplet pri nas prodajajo za dosti višjo ceno.. lp

To pa zato, ker so se teli nemci oz. kdorkoli stoji za njimi odločili, da se grejo mal dumpinga pa probavajo sesut internet tržišče s takimi cenami.
Pri nas grejo v minus, drugod grejo v plus, pa se jim zgliha. Imajo po celi EU svoje strani, cene pa različne. Še celo pri nas imajo vsaj tri spletne trgovine in različne cene. Seveda ne bojo tega delal v nedogled, ravno toliko, da malo sesujejo konkurenco, potem bojo šle cene gor. Bo še zanimivo.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a MercedesV To jan 24, 2017 11:20 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ja in ?? A naj sedaj zaradi tega kupim tadražjo varianto ? Normalno da cenejšo.. Oni se pa naj stolčejo med sabo zaradi mene. Marže imajo itak vsi da pamet stane !

lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a Firediver To jan 24, 2017 11:26 am

Hippo je izpostavil nelojalno konkurenco (večji bo zj*bal male ponudnike), ne pa, da moraš kupiti po najdražji ceni!
Bo pa tudi za končne uporabnike slabo, ko bodo večji ponudniki ostali sami in potem bo sranje z visokimi cenami.
Zato je dobro, da veš več zgodbe; kratkoročno je to mrcvarjenje ponudnikov dobro za potrošnika - in tukaj bo marsikdo nehal brati, ker ga več ne zanima...
...dolgoročno pa bodo kasneje cene poskočile, ker ne bo konkurence in bo tako več marže za preživelega ponudnika.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a tomik To jan 24, 2017 12:17 pm

Je pa še ena malenkost, ko bo recimo čez leto spustila vodna črpalka, kako bo z reklamacijo pri nakupu iz tujine? Osebno sem še vedno malenkost skeptičen do takšnih nakupov. Pa veliko kupujem preko spleta, vendar selektivno.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a hippo To jan 24, 2017 12:35 pm

Firediver je napisal/-a:Hippo je izpostavil nelojalno konkurenco (večji bo zj*bal male ponudnike), ne pa, da moraš kupiti po najdražji ceni!
Bo pa tudi za končne uporabnike slabo, ko bodo večji ponudniki ostali sami in potem bo sranje z visokimi cenami.
Zato je dobro, da veš več zgodbe; kratkoročno je to mrcvarjenje ponudnikov dobro za potrošnika - in tukaj bo marsikdo nehal brati, ker ga več ne zanima...
...dolgoročno pa bodo kasneje cene poskočile, ker ne bo konkurence in bo tako več marže za preživelega ponudnika.

:clapclap
Pri monopolih in kartelnem dogovarjanju velikih igralcev vedno najkrajšo potegnejo potrošniki. Vedno in povsod.

tomik je napisal/-a:Je pa še ena malenkost, ko bo recimo čez leto spustila vodna črpalka, kako bo z reklamacijo pri nakupu iz tujine? Osebno sem še vedno malenkost skeptičen do takšnih nakupov. Pa veliko kupujem preko spleta, vendar selektivno.

Ne boš je mogel reklamirati. No, lahko jo pošlješ nekam v tujino na nek naslov, ki ti ga bodo poslali, ampak kaj bodo odobrili je pa vprašanje.
Lahko samo napišjo napačna vgradnja in se lahko samo slikaš. Pa še poštnino si moral sam plačati. Sem že vse doživel.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a cc09 To jan 24, 2017 8:36 pm

Jasno, dokler slovenski uvoznik določa cene po slovenskih trgovinah, je to vse v redu in po pravilih, če pa pride tujec z nižjimi, je pa avtomatsko dumping, monopol in ne vem kaj. Da se kdo od slovenskih trgovin in uvoznikov bori proti takim stvarem bom verjel ko bo šel kdo v Sloveniji v zapor zaradi tega, do takrat pa raje pucajte pred svojim pragom. Sem prevečkrat slišal dogovarjanje o cenah pri nas na lastna ušesa.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a hippo To jan 24, 2017 9:32 pm

cc09: pisal sem konkretno o tem trgovcu, ne na splošno. Kar se trga rezervnih delov tiče ti lahko zagotovim, da cene niso "dogovorjene".
So pa določene panoge, kjer se "zmenijo".
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a DePalmo Sr jan 25, 2017 12:27 am

Omenjena trgovina (rezervnideli24) počasi in vztrajno zvišuje cene tako kot vsi ostali tuji ponudniki, ampak so pa še vedno tudi do 50% cenejši kot pa lokalne trgovine. Sej zastopim da je potrebna marža da se preživi, plača najemnino, prostor, zaposlene in da se državi kar hoče, ampak nisem bogataš in moj denar žal ne rase na drevesu (pustimo detajl da dejansko ja, veste kaj sem hotel povedat), zato mi je cena pomemben dejavnik pri odločanju kje bom kupil in kaj bom kupil. Se pa, kot je že nekdo omenil, tudi vprašam če bom slučajno potreboval garancijo in včasih samo zaradi tega plačam več, so pa taki primeri redki.

Me je pa pogrelo ko sem pri nas kupil puše za moj avto (avto že na dvigalu in razkopan, drugače jih nebi vzel!), cena 30e na komad, v omenjeni trgovini cena 15e na komad. Pa ni bila razlika v firmi, oba sta bila od TRW, iste kataloške, vse isto, samo cena x2.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a pocesnkII Sr jan 25, 2017 6:24 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



verjemi da kitajac ti za pest riža napiše na izdelek kar se boš spomnil,... kar malo poglej kaj se dogaja z olji, en kup ponaredkov. Kaj misliš da pri ostalih zadevah pa ni tako?
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a pskoda Sr jan 25, 2017 8:48 am

To napiše človek, ki še ni kupoval iz tujine in misli, da smo mi oh in sloh v resnici smo pa eni navadni cigani - balkanci

Iz tujine se dobi marsikaj po zelo ugodni ceni in po vrhu še kvalitetno. Pri nas pa naletiš tudi na kitajca in to čedalje več krat.

Ko že omenjaš olja me prav zanima koliko zaračuna nemc na uradnem servisu za 1l olja ? Če pri nas 30€ potem bi nemc glede na pavprečno njihovo plačo moral 50€ pa misliš, da vzeme toliko?
Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a hippo Sr jan 25, 2017 8:59 am

@pskoda: seveda se, saj nihče ni tega osporaval.

@DePalmo: tudi pri nas cene nihajo, tako da ne moremo trditi, da so povsod enake (domače trgovine). Izpostavil sem samo cenovno politiko (dumping) konkretnega trgovca na našem trgu. Itak se vsak sam odloči kje bo kupil in kaj bo kupil. ;)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a DePalmo Sr jan 25, 2017 9:52 am

@pocesnkII: A mi lahko garantiraš da tisto olje ki ga kupujeva (oz. kupujemo) pri nas, ni ponarejeno? Jaz si nebi upal trdit da ni.

@hippo: Res da pri nas nisem iskal in klical vsake trgovine ko sem kaj rabil, ampak sem dobil splošni vtis da je občutno dražje kot iz tujine, zato zadnje čase pri nas sploh ne iščem več. Edino olje pa filtre.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jan 25, 2017 10:27 am

DePalmo:

Ko ti trgovc pove,da nek del košta x€,rečeš: "OK, to je polna cena. Kulk je pa cena s popustom?" Ponavad vžge,da se izprsijo z nižjo ceno.Če se pa ne,pol si pa nej dele kar ima :D

Drgač pa morte vedet,da pr nas štacune z rezervnimi deli sodelujejo med sabo in si niso glih neka badass konkurenca.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a primozek68 Sr jan 25, 2017 5:19 pm

Bravo Čare!!
Sex turns gay people into Mexicans.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Set zobati jermen R-clio

Napisal/-a hippo Sr jan 25, 2017 6:58 pm

Če rečem, da dobiš za 106 eur INA set zob jermena + SKF vodno pumpo a je to blazno dražje?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 81 gostov