Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Renault Talisman

Napisal/-a golcman Po jan 23, 2017 9:49 pm

Devetega mesca 2016 sem kupil talismana in konec septembra mi je spredaj levo in desno zaceto pokati pri vožnji cez udarne jame, šel sem na servis menjali so mi ležaja na sprednjem amortizerju in nic boljse, nato so mi sneli na podvozju plastiko na zadnji osovini in jo podložili in nič boljše, stanje se je zelo poslabsalo, ko se peljem cez lezecega policaja zaskripa, sedaj so narocili gumo, ki jo bodo menjali na amortizerjih, kupis tasen avto malo boljsi in si mislis, da se bos udobno vozil, ampak ubistvo je pa obcutek kot bi se vozil s starim avtom.
Ali ima kdo podobne težave s TALISMANOM in kaj pravno narediti, ker izgleda da servis nima pojma kar dela.
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Re: 2015 Renault Talisman

Napisal/-a MSrougeZX Po jan 23, 2017 10:07 pm

Po moje škripajo gumice na kakem prečnem stabilizatorju ker je minus zunaj...boš videl ko se malo otopli tam do 5-10 stopinj plusa bo vse utihnilo.
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: 2015 Renault Talisman

Napisal/-a golcman Po jan 23, 2017 10:49 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Konec septembra je zacelo (POKA spredaj levo in desno-ŠKRIPA-REEEG pa cez lezecega policaja in ce je malo bolj neravno vozisce, kako to da servis ne ve kaj dela.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Renault Talisman

Napisal/-a pskoda To jan 24, 2017 7:15 am

MSrougeZX je napisal/-a:Po moje škripajo gumice na kakem prečnem stabilizatorju ker je minus zunaj...boš videl ko se malo otopli tam do 5-10 stopinj plusa bo vse utihnilo.


Nič čakat TAKOJ mora to odpravit. Ni to 10 let star avto, da bi ti vsako zimo pokalo.




Krivec za pokanje so ponavadi oz so zelo veliko krat štangice stabilizatorja. To so tiste štangice, ki je ena stran pritrjena na stabilizator druga stran pa na amortizer. Rabiš cca 10min, da jo zamenjaš.
Če ni štangica stabilizatorja, potem je problem v gumicah, ki postanejo v mrzlem pretrde (napaka v strukturi). To boš zelo težko odpravil, ker jih je ogromno in vse po vrsti menjat in za nekatere je kar dosti dela + optika se poruši oz jo je priporočljivo na novo naredit
Lp
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Renault Talisman

Napisal/-a radar To jan 24, 2017 9:02 am

zamenjaj pooblaščenca in uveljavljaj garancijo.

brez popuščanja.

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Renault Talisman

Napisal/-a Ivan36 To jan 24, 2017 9:36 am

Morda so v ihti, da napolnijo trg in žepe uvozili vozila za TOPLE kraje ? Nikoli ni enako vozilo iz N in S vozilo kakor eno iz Španije in IT, kaj šele Egipt ali Turčija.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a Firediver To jan 24, 2017 10:22 am

Prve serije so bolj riskantne glede takih napak, mogoče je dobro, da ostaneš na istem pooblaščencu da ti teče 45 dnevni rok - če boš še pooblaščence menjal bo nastala štala.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman To jan 24, 2017 12:29 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Kaj pa po 45 dnevu, men ga že štiri mesce kao iščejo napako.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Renault Talisman

Napisal/-a Ivan36 To jan 24, 2017 2:41 pm

Imej ga do Septembra 17 pa menjaj za MY18 8) Boš bolj zadovoljen .... MOgoče boš izgubil ene 3000€ pa žifce ohranil :lol:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault Talisman

Napisal/-a esem To jan 24, 2017 3:36 pm

21.b člen Zakona o varstvu potrošnikov

Če blago, za katero je izdaja garancije obvezna, ne deluje brezhibno ali nima lastnosti, navedenih v garancijskem listu ali oglaševalskem sporočilu, lahko potrošnik najprej zahteva odpravo napak. Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.

Če proizvajalec v roku iz prejšnjega odstavka ne popravi ali ne zamenja blaga z novim, lahko potrošnik razdre pogodbo ali zahteva znižanje kupnine.

Za zamenjano blago ali zamenjan bistveni del blaga z novim mora proizvajalec izdati nov garancijski list.

Pravice potrošnika iz tega člena ugasnejo po dveh letih od dneva, ko je potrošnik zahteval brezplačno odpravo napak ali zamenjavo blaga z novim.
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman To jan 24, 2017 6:07 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Kako je to možno, da materjal ( v mojem primeru gumice amortizerja),ki ga naročijo nimajo datoma in roka dobave ali je to sploh normalno, ali zna kdo to pojasniti.
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman To jan 24, 2017 6:11 pm

Ivan36 je napisal/-a:Imej ga do Septembra 17 pa menjaj za MY18 8) Boš bolj zadovoljen .... MOgoče boš izgubil ene 3000€ pa žifce ohranil :lol:

Ne vem zakaj bi si delal dodatni strosek avto bom imel 10 let, servis je pa dolžan to napako odpraviti.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault Talisman

Napisal/-a esem To jan 24, 2017 6:32 pm

golcman je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Kako je to možno, da materjal ( v mojem primeru gumice amortizerja),ki ga naročijo nimajo datoma in roka dobave ali je to sploh normalno, ali zna kdo to pojasniti.


Kako je možno, da kljub večkratnim opozorilom še vedno citiraš predhodne poste. Nepismen verjetno nisi?

Kako je možno najti povezavo med (mojim) citatom Zakona o varstvu potrošnikov in logistiko servisne mreže?

Kako je možno, da NAS sprašuješ o rokih dobave Renaulta in njegove mreže servisov?

In BTW - bolj verjetno, kar so že rekli, gre za končnike stabilizatorjev kot pa gumice amortizerjev.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a skopusnik Sr jan 25, 2017 8:43 pm

Za kateri Renault servis se gre? Pelji avto tja, naj zrihtajo, tačas naj dajo primerno nadomestno vozilo, dokler napaka ni odpravljena. Ko te pokličejo, pojdi probat, če ni odpravljeno, pelji takoj nazaj.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Če jan 26, 2017 2:36 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira






Avto sem kupil v Avtotihniki Celje pri Interspar Celje.
Avto vozim tja že od oktobra in jim to skoz govorim, avto vzamejo not za en dan, naslednji dan me poklicejo, naj pridem po avto in se naslednji dan spet oglasim, sedaj imajo narocen material neke gumice, ampak te gumice že čakajo tri tedne, obupal ne bom saj taksen avto sprosčeno nemorem voziti, nisem siguren v vožnji.
Pred tem je avto bilo odlično vozit pravi užitek, sedaj je kot ena stara kanta, katastrofa.
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Če jan 26, 2017 3:03 pm

Ali ima kdo Renault TALISMANA s takšnimi težavami kod jih imam jaz, če ima, naj mi sporoči kako so jih odpravili, ker oni sedaj čakajo če se bo takšen ropot na podvozju se kje na trgu pojavil.
Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a skopusnik Če jan 26, 2017 10:23 pm

Pojdi na drug servis. Dobiš nadomestno vozilo, ko daš tega v servis? Če je nadomestno vozilo primerno, pusti tega tam, dokler ne odpravijo težave.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a xxl Če jan 26, 2017 11:43 pm

Škripanje podvozja, še posebej čez zimo, je pogost pojav pri Alfi pa še kje. Tudi moj Kadjar ima občasno kakšen čuden sindrom , pa se ne sekiram preveč, saj je 5 let v garanciji, nimam časa skakat po servisih za malenkosti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a Gosic Pe jan 27, 2017 12:05 pm

Pri mojem 4000€ vrednem in skoraj 10 let staremu cee'du v vseh teh letih ni zaškripalo podvozje, tako da ne vem, kako ste lahko nekateri zadovoljni, da je to normalen pojav pri evropski znamki višjega cenovnega razreda.
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Pe jan 27, 2017 4:17 pm

Skoraj štiri mesece, ropota, škripa in strese avto pri neravnem vozišču, tukaj mislim, da temperature so pod vprasajem, oktobra je bilo 20 stopinj, avto mi bodo v torek pregledali, ce je tehnicno vozen.
Naprosam pa, ce je imel kdo taksne probleme, kako so to odpravili.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov