Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Pe jan 27, 2017 4:22 pm

Avto sem kupil v zacetku avgusta, dva meseca sem se vozil ko gospod, po tem sedaj je konec januarja, zdaj vozim popolnoma drugacen avto, ce je to TALISMAN, pol ni vreden niti 15000€, upam, da bodo odpravili problem, taksen lepotec od vzunaj in vznotraj, motor odlicen, voznja pa katastrofalna.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Renault Talisman

Napisal/-a pinny Pe jan 27, 2017 4:58 pm

V torek naj ti ga oreng pregledajo, in predvsem popravijo. Ko ga dobiš nazaj se zapelji in že pred tem jim povej, da če ne bo vredu prideš nazaj. In ko prideš nazaj, če ne bo vredi, parkiraj avto pred vhodna vrata in zahtevaj nadomestni avto. Pol pa reč ko bo avto popravljen ti naj javijo in ga prideš iskat. In če ga ne zrihtajo v nekem razumnem roku, pa povej da če ne vejo obstaja zakonsko določen rok v katerem ti ga morejo popravit, če ne ti ga menjajo za novega.
Basta in konec komedij :).
Pa le poročaj kako in kaj bo.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault Talisman

Napisal/-a esem Pe jan 27, 2017 5:05 pm

Morda pa bi le bil malo bolj potrpežljiv? Avto je nov in take hibe so pogoste, ne samo pri Renoju oz Taliju. Sploh pa "je bil odličen", zdaj pa "je katastrofalen" - zaradi malo pokanja in "zmedenega" servisa (ki tudi zaradi "novosti" ni še dozorel). Ne gre to tako...

Preberi si člen Zakona o varstvu potrošnikov (moj citat), ga sprintaj in nesi na servis, skupaj z dopisom advokata.
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Pe jan 27, 2017 6:32 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira
:!: :!:


Moj namen ni blatenje avta, poka, skoz cez celo vozno, se na najmanjsi neravnini, škripa čez udarne jame in strese avto, "malo poka" nihce ne ve kako se je voziti s taksnim avtom, zato iščem to rešitev, da avto čimprej popravijo, ker se mu stanje slabša, jaz sem kupil avto za 10 let, tako kot sem kupil golfa in ga imel deset let, pač napake seveda se dogajajo pač novi avto, zato pa pisem na forumu ce ima gdo taksen avto s temi problemi, da mi povejo kako so ga resili, ce ze oni " zmedeni" ne vejo.
Hvala in lep pozdrav.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Renault Talisman

Napisal/-a MORDOR Pe jan 27, 2017 7:24 pm

Imel sem podoben ropot,sicer na Renault cliu.Zanimivo je to da sem ga tudi jaz kupil v Avtotehniki v Celju in tudi meni niso uspeli odpraviti ropota,ki se je samo še stopnjeval.Ker sem iz okolice Kranja sem odšel na Remont Kranj.Po pogovoru z vodjo servisa in opisom težav,so avto sprejeli na servis.
Takoj so aktivirali mehanika,ki je šel z mano na vožnjo in potrdil vse moje ugotovitve glede ropota in rekel,da se s takim avtom ne da vozit.
Še isti dan so me poklicali mi razložili kaj vse so naredili za odpravo napak.Šel sem na vožnjo in res presenečen ugotovil,da so vse težave uspešno odpravili.Potrebno je bilo priviti neko toplotno zaščito,tudi neke cevi so baje pričvrstili ampak meni je bilo bistveno to,da so se res zavzeli in v enem dnevu odpravili ropot.Če ti ni predaleč pojdi v Kranj in jim vse pojasni in verjamem,da bodo uredili.LP
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Pe jan 27, 2017 7:59 pm

Hvala za informacije.
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Če sep 07, 2017 11:53 am

Pozdravljeni!
Javljam se po februarju, ko so mi odpravili napako.
Iz Francije so dobili navodilo, da podmažejo vulkanizirano gumo na amortizerjih spredaj, ker to ni bilo mogoče so sneli oba amortizerja in to gumo podmazali s silikonskim nekim sprejom, drago ko žafran, tako so mi na servisu rekli.
Skratka, od takrat ni več pokanja, avto se odlično obnaša, 4 mesece so to odkrivali, sem že skoraj obupal in bil pripravljen na doplačilo drugega avta.
Od februarja do sedaj avto odličen, če bi se to ponovilo v zimskem času, ko se spustijo temperature mi bodo pa zamenjali oba sprednja amortizerja.
Skratka avto je odličen, berem pa po forumih kakšne težave ima RENAULT, na mojem je zaenkrat vse vredu nimam nobenih težav.
Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Renault Talisman

Napisal/-a pskoda Če sep 07, 2017 12:40 pm

To mazanje z silikonom je začasno popravilo. Prej ko slej bo ta silikon zrediralo, spralo, znucalo in bo spet lušno. Dokler ne bodo zamenjali z bolj kvalitetnim delom ne bo dobro samo njim se pač gre, da to preživi garancijo
Lp
 
golcman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 23, 2017 9:32 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a golcman Če sep 07, 2017 12:49 pm

Če se bo to zgodilo mi bodo naslednjič zamenjali oba sprednja amortizerja, tako imamo zmenjeno, če bo pa to zdržala, pa nič sekirat.
Lep pozdrav
 
renaulttalisman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jun 09, 2017 7:08 am

Re: Renault Talisman

Napisal/-a renaulttalisman Če sep 14, 2017 7:37 am

Pozdravljeni vsem skupaj
Lastnik sem Talija 2016 po enem letu so se pojavile tezave z podvozjem (ropot cez lezece policaje ) .Zadevo so popravljali 90.dni, na koncu ni resitve pisni odgovor .Podao sam reklamacijo na prodajalca ,uvoznika ,na kar izgovarjajo da je avtobrezhiben in da odgovara tehnicnim karakteristikam .To je čista laž avto nima taksne karakteristike in lastnosti.Zadevo sem predal trznem inspektoru ker po obligaciskem zakonu stranko pripada novi izdelek ali vrac ilo denarja.Predlagam da gremo v skupno tožbo.
Zvesti voznik renault .
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a denis099 Če sep 14, 2017 9:28 am

Gosic je napisal/-a:Pri mojem 4000€ vrednem in skoraj 10 let staremu cee'du v vseh teh letih ni zaškripalo podvozje, tako da ne vem, kako ste lahko nekateri zadovoljni, da je to normalen pojav pri evropski znamki višjega cenovnega razreda.


evropska znamka višjega cenovnega razreda = renault?? :roll: :roll: :roll: :lol:
denis
 
renaulttalisman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jun 09, 2017 7:08 am

Re: Renault Talisman

Napisal/-a renaulttalisman Sr dec 06, 2017 8:34 am

Pozdravljeni forumaši Talismana predlagam skupni sestanek in da vsak pove svoje težave .Da se zmenimo med sabo kako naprej dokler so avtomobili v garanciji.Moja kontaktna še.040210537
Lp
 
viki1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So nov 24, 2018 6:27 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a viki1 So nov 24, 2018 6:40 pm

pozdravljeni z talismanom imam toliko problemov da nevem kje naj zacnrm
od pokanja stabilizatorjev menjani 3x menjava ogledala sumenje na avtocesti itd
skripanje notranjosti danes pa se nagrada pri 50.000 km avto ne gre vec kot 50 km h
okvara na turbini ali kaj drugega sranje za 30.000 eur renoulte vozim 15 let pa kakega sranja se niso naredili lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a limas Ne nov 25, 2018 11:45 am

Pri talismanu ni specifičnih težav ali konstrukcijskih napak. Začetne serije so imele zežave s kvaliteto puš in ostalih gumic na podvozju ter kvaliteto materialov v notranjosti.
Nikoli se ne kupuje prvih serij - počaka se vsaj eno leto.
Avtor prvih dveh postov (verjetno gre za istega) , naj se potrudi pri pravopisu, saj take avte kupujejo premožni in izobraženi vozniki z občutkom za estetiko.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a void Ne nov 25, 2018 3:33 pm

Jaz res ne razumem včasih, ampak eni delajo iz nekih gumic na podvozju tolk velik big deal, da človek dobi filing kot da se avto razpada po dveh letih.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 25, 2018 3:51 pm

viki1 je napisal/-a:pozdravljeni z talismanom imam toliko problemov da nevem kje naj zacnrm
od pokanja stabilizatorjev menjani 3x menjava ogledala sumenje na avtocesti itd
skripanje notranjosti danes pa se nagrada pri 50.000 km avto ne gre vec kot 50 km h
okvara na turbini ali kaj drugega sranje za 30.000 eur renoulte vozim 15 let pa kakega sranja se niso naredili lp


Me zanima kako razmišljaš, na podlagi tega nikoli več ne boš kupil Renaulta ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Renault Talisman

Napisal/-a cc09 Ne nov 25, 2018 4:14 pm

Pri tolkih firmah, zakaj bi spet kupil nekaj od firme, ki ga je razočarala? Če je to statistično pomembno ali ne, je čisto nepomembno. Nikomur ni dolžan znanstveno dokazovat zakaj noče več renoja.
In pri renoju ni glavni problem v samih avtih, ampak v renaultu, zastopniku in servisih, ki se delajo neumne.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a Janezek65 Ne nov 25, 2018 6:38 pm

void je napisal/-a:Jaz res ne razumem včasih, ampak eni delajo iz nekih gumic na podvozju tolk velik big deal, da človek dobi filing kot da se avto razpada po dveh letih.


Verjetno si ne predstavljaš, kakšno "škripanje" povzročijo te gumice. Ko se pelješ preko grbin, avto škripa, kot kaka stara kišta. Govorim iz lastnih izkušenj, sicer z Meganom.
In glede na to, da je dal 30k za nov avto in dobi tak avto, je seveda nekomu big deal, če avto škriplje. Še hujši pa je potem odnos samih pooblaščenih serviserjev; eni se sprenevedajo, da to sploh ni napaka, drugi napake ne vejo popraviti,...
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Renault Talisman

Napisal/-a Janezek65 Ne nov 25, 2018 6:46 pm

limas je napisal/-a:Pri talismanu ni specifičnih težav ali konstrukcijskih napak. Začetne serije so imele zežave s kvaliteto puš in ostalih gumic na podvozju ter kvaliteto materialov v notranjosti.
Nikoli se ne kupuje prvih serij - počaka se vsaj eno leto.
Avtor prvih dveh postov (verjetno gre za istega) , naj se potrudi pri pravopisu, saj take avte kupujejo premožni in izobraženi vozniki z občutkom za estetiko.


Potem pa prvo leto prodajajte avte po polovični ceni.

Tvoj odgovor na njegovo stanje avtomobila je podoben tistim uradnim odgovorom, ki jih dajejo s strani Renaulta na uradno podano reklamacijo. A oni se vsaj potrudijo in napišejo slovnično pravilno, kar za tebe ne morem reči.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Renault Talisman

Napisal/-a srcnik Ne nov 25, 2018 9:56 pm

limas je napisal/-a:Pri talismanu ni specifičnih težav ali konstrukcijskih napak. Začetne serije so imele zežave s kvaliteto puš in ostalih gumic na podvozju ter kvaliteto materialov v notranjosti.
Nikoli se ne kupuje prvih serij - počaka se vsaj eno leto.
Avtor prvih dveh postov (verjetno gre za istega) , naj se potrudi pri pravopisu, saj take avte kupujejo premožni in izobraženi vozniki z občutkom za estetiko.


Saj ne vem, a je tole sarkazem ali tako visoka stopnja ignorance...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 36 gostov