Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
grezilo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če feb 05, 2009 11:15 pm

Focus pomožni / rezervni program vožnje

Napisal/-a grezilo Sr jan 25, 2017 8:31 pm

Pozrdavljeni,
se mi je sedaj pojavila težava na mojem Focusu. 1.8 TDCi , L 2009, KKDA tip motorja. Filter olja, olje in filter goriva menjan decembra 2016; grelne svečke menjal nekaj dni nazaj. Bosch iz kataloga , VIN številka.
Dva dni nazaj je računalnik med vožnjo avto prestavil v " rezervni/servini program". Točnega izraza ne vem!
-med vožnjo se mi je prižgal na monitorju " veliki rdeči trikotnik" in pisalo " engine malufunction";
-obrati opadejo na nekih 1300 , brzina samo 5-10 km/h.
Toliko da sem uspel zaviti na bližnje parkirišče in tam ustaviti- počakal asistenco --> šlep službo.
Pri mehaniku se priklopi na računalnik, v prvem, ne pokaže nič primernega za napako; opazi se , da je malce mastno okoli (prvega , stojim pred avtom) cilindra (na desni), se izkaže da je spustil "O"ring. Se zamenja.
Računalnik = vse v redu.

Svečke sem menjal doma sam -- ali je potrebno kakšno reseteranje v računalniku ob menjavi?

Danes dopoldne ista situacija!!
Nekako v vasi najdem mehanika, priklopi računalnik , komentar da se šla "" druga"" šoba. (stojim pred avtom, začne se šteti z Leve strani???); vpraša ali kaj cuka / trese ko hudič? Rečem, da nič. Se začudi.
Povem, da uporabljam ant......25.
Nekako resetira, a hudiča ne gre. Še "čira čara" pa reče, no sedaj do doma bo morda le šlo.
Odpeljem, vmes med vožnjo res občutim, da vsake toliko časa avto potrese.

Ali je šla šoba?
Je kaj drugega še lahko narobe z mašino? Kaj?
Ali bi se lahko "posanirala" če priklopim 1:1 mešanico antigripanteja? (Imam ga samo 4 dcl )
Kako je z obnovo? Ali mora biti nova?

Hvala za nasvete oz. odgovore.
 
noob
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 11, 2018 2:27 pm

Re: Focus pomožni / rezervni program vožnje

Napisal/-a noob So okt 13, 2018 2:36 pm

če lahko prideš v okolico celja ali v celje ti lahko pomagam in ti avto priklopim na tester in lahko vidima bol natančno kako in kaj je z avtom oz motorjem


LP

miha.96jelen96@gmail.com
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Focus pomožni / rezervni program vožnje

Napisal/-a titanius So okt 13, 2018 7:26 pm

A ti ne vidiš, da je tema stara leto in 9mesecev? Samopromocija?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov