Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Gregakramar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jan 30, 2020 7:38 pm

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a Gregakramar Če jan 30, 2020 10:21 pm

Je kdo našel rešitev imam namreč enak problem pri škodi octaviji letnik 2013 150.000 prevoženih. Zvok je skos isti se ne slabša ampak mi gre že pošteno na živce. Lp.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a Ivan36 Pe jan 31, 2020 3:53 am

Verjetno imajo neke gremline not, ker meni na 20 let stari Octavia že 55.000 km na 300.000km nekaj čudno zadušeno drgne /guli na levi strani prednejga kolesa a je vedno enako nič glasneje pa nikoli ne poneha ne poleti ne pozimi :lol: :shock: :DDD
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a Fan Pe jan 31, 2020 6:19 am

Ivan36 je napisal/-a: zadušeno drgne /guli na levi strani prednejga kolesa


Suh ležaj amortizerja
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Gregakramar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jan 30, 2020 7:38 pm

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a Gregakramar Po feb 03, 2020 8:48 am

Gregakramar je napisal/-a:Je kdo našel rešitev imam namreč enak problem pri škodi octaviji letnik 2013 150.000 prevoženih. Zvok je skos isti se ne slabša ampak mi gre že pošteno na živce. Lp.


Ugotovil sn se da ce se peljem v ovinek v leru in pritsnem gas se mocno poveca tisti zvok tako da mislim da bi res lahko bil nosilec motorja, ce bi bilo nekaj z kolesi (suh lezaj....) potem nebi smelo imeti veze ce dam gas ali ne?
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a golfek Sr nov 25, 2020 5:56 pm

mamo doma golfa karavana in kratkega 2014 2.0 tdi ... takratek nič ne drgne... karavan pa že od nakupa narahlo 'poje' v zavoju ... že okol 50.000 km in zvok je skoz bolj tih, več zihr ne... prestavlja se kot po maslu... je pa sigurno ta zvok kateri je omenjen v tej temi zvok menjalnika ker če v ovinku stisneš sklopko zvok utihne...
uglavnem ko sm ga kupu sm skoz poslušu in se sekiral, zdej pa sploh ne vem da bi kaj drgnilo oz karkol... dela vse ko novo...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a esem Sr nov 25, 2020 9:46 pm

:?: :?:
Razen menjalnika je lahko še vse ostalo - od motorja, sklopke, vztrajnika, polosi, zglobov, ..... , do koles, morda celo volan, ker se na vseh teh komponentah sile spremenijo, će stisneš sklopko (in utihne)
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Smesen zvok pri zavijanju

Napisal/-a golfek Če nov 26, 2020 4:58 pm

prov, uglavnem... v dobrih 3 letih in dobrih 50.000 km je zvok isti oz malo tišji...če nisi pozoren še opaziš ne.... je pa jeba ko kupiš avto in takoj pomisleš da te je nekdo nategnil...čeprav je vse ok
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Sr maj 17, 2023 1:41 pm

Živjo! :)

Pred pol leta sem kupil Audi A3 1.6TDI z ročnim 6 stopenjskim menjalnikom in prevoženimi 120.000 km, letnik 2015/12 (Slovenski avto). Ohranjenost avta 9/10. Med vožnjo opažam čuden zvok pri zavojih v LEVO.

SIMPTOMI:
- Zvok se pojavi samo v levih zavojih (v desnih zavojih ga ni),
- Zvok se pojavi tudi pri vožnji naravnost, kadar je sprememba teže (ležeči, luknje), vendar je bistveno manj slišen.
- Zvok se poveča, če je veliko speljevanja/ustavljanja (mestna vožnja, kolone),
- Intenzivnost zvoka je odvisna od velikosti zavoja in gasa (pri vožnji v klanec še dodatno),
- Zvok je opazen pri zavijanju v levo tudi v prostem teku in dodajanju gasa! Več gasa kot se doda, bolj se sliši zvok.
- Če v levem zavoju avto ni v prestavi, je zvok manj slišen,
- Občasno vibracije na volanu med zavijanjem v levo.

Avto je bil na pregledu pri 5ih priznanih mehanikih, vendar so vsi mnenja da ni nič narobe. Preventivno sem menjal pnevmatike, rotiral platišča, menjal kolesani ležaj spredaj desno in nazadnje olje v menjalniku (olje je bilo čisto, kar naj bi nakazovalo, da so menjalnik in ležaji v menjalniku OK).
Namigoval sem na "slab" nosilec menjalnika, kateri pa je po mnenju mehanikov dober (brez znakov puščanja olja, nosilec je hidravlični).

Spodaj pripenjam dva tuja videa, na katerih se sliši zvok podoben mojemu. Če mi uspe, zvok posnamem še sam.
https://www.youtube.com/watch?v=jOgqt2-gEnw
https://www.audizine.com/forum/showthre ... deo-inside

Če se je kdo že srečal s to težavo in ve kako jo odpraviti bom zelo vesel. V nasprotnem primeru gre avto v prodajo, ker je zvok enostavno preveč moteč in me skrbi, da ni to vse skupaj le začetek večjega problema :huh:

Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Firediver Sr maj 17, 2023 2:37 pm

Glede na slišano bi posumil na volan, volanska letev, servo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Sr maj 17, 2023 2:48 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Sem testiral tudi volan/volansko letev in zavijal na mestu, brez kakršnih koli zvokov. Servo je električen, zato so mehaniki takoj izključili tudi to možnost :(
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Fan Sr maj 17, 2023 3:50 pm

Servo je električen in lahko pri različni smeri različno vleče elektriko. Torej je lahko v eno smer potrebno manj sile, kot v drugo. V koliko imate možnost, priklopite vozilo na spodoben tester ( vag com, vas ...... ) in preverite kako deluje volan - to lahko preverite na mestu s prižganim motorjem. Pri branju testerja bodite pozorni na kot volana in koliko toka "vleče".
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Sr maj 17, 2023 7:15 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Tester imam na voljo in zadevo lahko pomerim. Kaj pa bo rezultat tega oz. kaj mi bo tok katerega "vleče" povedal?

Sam sem še vedno mnenja, da zvok prihaja nekje iz pogona/podvozja. Opazil sem tudi, da če se peljem v levi ovinek in "cukam" z gasom pri nižjih obratih za vsak "cuk" slišim kovinsko ropotanje (kot bi se nekaj premikalo oz. nekam naslanjalo). Isti zvok se mi je pojavljal tudi pozimi, če sem z večjim gasom naredil prvih nekaj menjav prestav.

Pri pospeševanju "na polno", sploh če je še malo klanca, se nad 2300 obrati pojavi "tuleč" zvok, ki naj bi po mnenju mehanikov izviral iz vztrajnika. Vztrajnik je potrjeno slab in ropota, ko je avto v "leru" in hladen.

Zadnja rešitev, ki jo še vidim je, da avto peljem na pooblaščeni servis (Porsche Verovškova) v upanju, da vedo za kaj se gre. Bojim se pa, da bojo le "mastno" zaračunali za diagnostični pregled in nič ugotovili.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a boštjan_01 Sr maj 17, 2023 8:41 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Če imaš opremo za servisiranje še nisi mehanik. Jaz si bom nabavil skalpel in se bom proglasil za naj kirurga. :roll:
Če ne delaš samomora, zagotovo potrebuješ strokovnjaka. Pogosto problem odkrijejo v prvo, včasih pa tudi v drugo ali tretje.
Vsekakor bo potrebno plačati. Drugače je res boljše razmišljati o prodaji avta.
Tudi če ti na forumu našetejmo 100 možnih okvar/vzrokov, kaj ti to koristi? Boš mehaniku pamet solil?
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Gricko Sr maj 17, 2023 9:30 pm

kaj pa polosovine in zglob na polosovini??

Ker te simptomi se mi zdi, da bi šli "skupaj" z zračnostno križa v zglobu ( obremenjen -gas bolj poka, v ovinek bolj poka, na mestu ne poka, ko greš vkreber in zavijaš spet bolj poka)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Fan Sr maj 17, 2023 9:59 pm

@Vi5ex
Same meritve vam veliko povedo, brez menjavanja delov.
Nadležni zvok bi lahko povzročilo:
- alternator/jermenica
- zglobi pogona
- kolesni ležaj
- ležaj difa.
Ni rečeno, da so omenjene komponente okvarjene, lahko jih obremeni drugi okvarjeni del in rezultat je nadležni zvok. Pregled in meritve pa pokažejo pot do napake.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Sr maj 17, 2023 10:08 pm

@Gricko
Za polosovine sem pri vseh dobil odgovor, da so simptomi "pokanje" in ker pri meni tega ni, so jih pogledali samo površinsko.

@Fan
Hvala za naštete komponente. Poznate oz. priporočate servis, ki bo ustrezno pregledal vse omenjene komponente?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Fan Sr maj 17, 2023 10:22 pm

Za Ljubljano, https://servis-jakse.si/
Napišite od kje tipkate, pa vam bodo priporočali servis v vaši bližini.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a soso Če maj 18, 2023 5:26 am

Ogromno uporabnikov z enakim motorjem in menjalnikom se srečuje s to težavo. Tudi sam imel enak problem, prodal avto ga pri 180.000 km, sedaj jih ima okoli 300.000 in še vedno dela brez večjih okvar. Servisi mi napake niso odpravili.

https://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=107890
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Firediver Če maj 18, 2023 6:28 am

Mislim, da bo dobro iti do kvalitetnega avtoelektrikarja - ali pa še bolje - avtoelektronika.

Mi je kar znano, da serviserji "ne znajo" tega popraviti, ker napaka ni mehanska in je velika šansa, da je napaka na elektroniki ali pa celo samo na softverju.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Če maj 18, 2023 7:14 am

@Fan
Jakše je bil v začetku prva izbira, pa sem potem peljal drugam. Sem iz okolice Ljubljane, službeno vsak dan v Ljubljani.
Skratka pri vseh servisih do sedaj se pred terminom obljublja detajlen pregled celotnega pogonskega sklopa in podvozja (s katerim bodo našli težavo), ko pa pridem po avto pa izvem, da se je pregledala samo določena stvar.

@soso
Ja vem, zato sem tudi odprl temo, če je mogoče kdo od njih težavo odpravil in mi prihrani nekaj živcev :mrgreen:
Ja, to temo sem prebral in na avtorjevem YT kanalu videl, da je težavo rešil z menjavo nosilca menjalnika. Ti si tudi kaj poizkušal reševat pa niso odkrili težave?

@Firediver
Puščam odprto tudi to opcijo ampak kot že omenjeno, se zvok spreminja z načinom vožnje/zavijanja oz. segretosti avtomobila.
Def omenim na naslednjem servisu. Kaj točno pa predlagaš, da se išče?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 34 gostov