Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Firediver Če maj 18, 2023 7:53 am

Išče se napaka v delovanju servovolana:
- servomotor,
- močnostna elektronika, ki krmili servomotor
- senzorji, ki dajejo računalniku vhodne podatke za krmiljenje servomotorja
- sam (področni) računalnik

Brez naprednega testerja, profesionalne merilne in programske opreme in izkušenj branja "surovih" podatkov ne boš naredil nič, samo čas zapravljal in stroške nabijal.

Pa ne do mehanika hodit, nima vseh teh naprav...tukaj rabiš profi diagnostika, ki se ukvarja samo s temi stvarmi.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a boštjan_01 Če maj 18, 2023 11:07 am

Naslednjič pa že v začetku povej, da si že bil pri raznih strokovnjakih.
Če se zvoki pojavljajo samo takrat, ko premikaš volan, je izvor sigurno v servotu. Če se pa zvoki pojavljajo tudi ko volan miruje v določeni točki obrata, pa ti milijon procentno garantiram, da nima veze z servom. Za to ne rabiš testerja.
Če se pojavljajo zvoki, še ne pomeni nujno, da je nekaj pokvarjeno in boš zaradi tega obstal na cesti.
Najverjetneje so se zvoki pojavili zaradi minimalnih tolerančnih odstopanj, kar se ne smatra kot okvara. Jaz bi najprej menjal maziva v zglobu in diferencialu. Kaj več pa se ne bi ukvarjal, bi pustil tako kot je.
Takšna normalna odstopanja ne bo pokazal noben tester. Zapravil boš stotine ali tisoče €, pa ne boš ugotovil čisto nič.

Nekoč je jugeca znal skoraj vsak šraufat in dejansko popravit, brez neke strojne izobrazbe, brez računalnikov, ... Pa še to z čisto običajnimi ključi, ki jih že mesarji prodajajo. Danes pa ti visoko izobražen brez vrhunskega supertruper testerja ne zna niti gume napumpat. Kam smo prišli.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Firediver Če maj 18, 2023 11:51 am

Hudo posplošuješ.

Če se ti kolca po Yugotu, si ga nabavi, dokler še kateri obstaja na cesti.

Če ne vidiš napredka in kompleksnosti tehničnih rešitev v avtomobilih, te razumem, da te sedaj vse moti. Tudi življenje se je spremenilo tako, da stari prijemi ne učinkujejo več.
Dve poti sta: Ali poskrbiš, da imaš dovolj denarja za dražje vzdrževanje vozila ali pa celo življenje obstaneš in pi.zdiš, zakaj ni več tako, kot pri Yugotu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Če maj 18, 2023 12:45 pm

@boštjan_01
Za začetek je pametno stvari pozorno prebrati, potem pa poizkusiti podati kak konstruktiven odgovor. Če bi prebral mojo objavo, sem v začetku napisal, da je bil avto pri 5 priznanih mehanikih (beri strokovnjakih) in kaj se je že zamenjalo na avtu. Še enkrat, tema je bila odprta z namenom, da se v tej zgodbi mogoče najde nekdo, ki je iste/podobne simptome reševal. Yugecov in podobnih skalpel odgovor pa žal ne iščem :)

@Firediver
Hvala za vse napisane nasvete :) si jih shranim..
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a boštjan_01 Če maj 18, 2023 1:07 pm

Ne vem če nekateri denar serjete ali kradete ali kaj. Me čisto nič ne moti če vsak dan vržete vstran stotine € za vrhunske diagnostike brez rezultatov, denar in avto je vaš.
Avto pelješ mehaniku, mu čim bolj natančno razložiš/opišeš težavo, se pelje na kratko testno vožnjo, odpre haubo in vizualno preveri konektorje, zračnost določenih delov ... To mi mora v 10 minutah iz glave znat težavo locirat in vzroke omejit na 3, naječ 4 možne okvare.
Da pa ne bi ločil če je težava v servu ali osovini, to ni mehanik. To padeš v 1. letniku strojne.
In da še mi prideš z računalnikom blizu, dobiš samo brco v rit. Če še boš malo tečen, pa še eno okrog kepe.

Ne vozim yugota, je zelo podoben temu Audiju. Meni popravlja mehanik, ki se na računalnike ne spozna, niti pametnega telefona nima. Popravi vse, od zavor do generalke in menjava motorja, kleparijo, .... Ima gnečo, vsi ga hvalijo.

To sem spregledal, da omanjaš 5 mehanikov. Kot sem že zgoraj omenil, gre za majhna odstopanja, nič ni pokvarjeno. Mogoče ni pošteno govorit, da niso nič ugotovili. Zelo verjetno so vsi pravilno ugotovili, nič ni narobe. Je to tako težko razumet.
Zadnjič spremenil boštjan_01, dne Če maj 18, 2023 1:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Vi5ex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To maj 16, 2023 7:38 pm

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a Vi5ex Če maj 18, 2023 1:09 pm

Lepa hvala g. Boštjan, da ste na podlagi vašega strokovnega znanja ugotovili, da gre le za majhna odstopanja in z mojim avtom ni nič narobe. Ostalo ne bom niti komentiral.
Zadnjič spremenil Vi5ex, dne Če maj 18, 2023 1:13 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi A3 1.6 TDI moteč zvok v levih zavojih

Napisal/-a boštjan_01 Če maj 18, 2023 1:11 pm

Tega nisem jaz ugotovil, ampak že 5 mehanikov pred mano.
nisem gospod
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov