Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
domcey
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 01, 2017 6:54 pm

polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a domcey Sr feb 01, 2017 7:02 pm

Problem je sledeč. Danes zjutraj grem na fax odpisat izpit. Avto zjutraj takoj v prvo vžge, tako kot je treba. Ko odpišem izpit (cca. uro pa pol) grem v avto in ta še samo vergla. Z kolegi smo vzeli dol filter, oz. vse, da smo prišli do svečk, da smo preverili, če so zalite (smo jih pobrisali), če imajo iskro, jo imajo prav tako imajo iskro tudi kape na svečkah. Preverili smo tudi vbrizg bencina in tudi ta je vredu. Vse ščistimo in namestimo nazaj. Avto probamo užgat in je že skoraj užgal, vendar smo spraznili akomulator, zato ga priklopimo na drug avto z kablami pa spet nič. Probali smo tudi z potiskom, pa tudi nič. Nato gremo do mehanika, mu povemo kakšen je avto, je ta sam od sebe vzel cinšpulo (verjetno je vedel za kaj se gre) in smo jo menjali. Avto je po nekaj poskusih z novo vžigalno tuljavo zalaufal, ko pa ga je vgasnil in spet skušal užgat, pa spet ni šlo. Mehaniku je šel ćas na knap, zato mi je pustil telefonsko in je rek naj ga pokličem jutri.

Bi mi mogoče kdo lahko pomagal? Da približno vem za kaj se gre :)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a ojnica Sr feb 01, 2017 7:19 pm

Mogoče senzor temperature motorja
 
domcey
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 01, 2017 6:54 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a domcey Sr feb 01, 2017 7:24 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Načeloma je delal. Po kakšnih 10 min vožnje je kazalec kazal 90°C in se ni premaknil ne naprej ne nazaj. Pa tudi, ko dam v kontakt, se čuje kako pumpa potegne gorivo, pa tudi vse lučke se na armaturki posvetijo
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 01, 2017 7:35 pm

Po moje je problem z elektriko, najbrž kabli kje prebijajo (veliko vlage v zraku).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
domcey
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 01, 2017 6:54 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a domcey Sr feb 01, 2017 7:42 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Danes je res šel dež v LJ. Doma ga mam skos pod streho, tu pri študenskih domovih pa ni strehe, še parkir plac težko najdeš. Samo po tem takem mi niti zjutraj nebi vžgal? Razen, če bi od kolesov voda špricala po motorju? Kako bi preveril, če kje prebija?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a ojnica Sr feb 01, 2017 7:49 pm

Bencinska pumpa daje zvok ob kontaktu, zobati jermen ste pogledal.
Napisal sem senzor temperature motorja: https://www.youtube.com/watch?v=KbrXpBJw5vU
 
domcey
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 01, 2017 6:54 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a domcey Sr feb 01, 2017 7:52 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Daje zvok, cev smo tudi odstranili in dali v kontakt, da smo preverli če "špricne", pa dela vse normlano. Za senzor pa nevem. Bom jutre preveril, prav tako jermen, na kaj pa naj bom pri njemu pozoren? Bil je namreč menjann pri 134 000 km, zdaj pa jim ima avto 140 800 :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a esem Sr feb 01, 2017 8:59 pm

Predhodnega posta se NE citira! Ti je to res treba 10x napisat?

Za študenta ena velika žalost znanja slovenščine :( (vredu, užgat, z kablami, nevem, po tem takem, nebi itd, itd; pravilno: v redu, vžgat, s kabli, ne vem, potemtakem, ne bi...)

...................................

Če gre tok do svečk (iskra) , gre gotovo tudi skozi kape, zato le-teh ni potrebno preverjat/omenjat.

Kako je s senzorjem položaja gredi (če ga sploh ima)?

Lahko nagaja marsikaj, v takem vremenu se lahko naloži skupaj več manjših težav, kar zna bit problem (za odkrivanje).
Osredotoči se na to, da zjutraj (mrzel in vlažen) takoj vžge. Zakaj takrat ja, kasneje pa ne? Ena od možnosti je dušilka oz motorček prostega teka in razmerje bencin/zrak.

Kdo je menjal jermen - ti ali morda prejšnji lastnik?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a Fan Sr feb 01, 2017 9:56 pm

Senzor vžiga je v razdelilni kapi.
V koliko imate možnost da se priklopi resen tester, se lepo vidi, če senzor deluje pravilno. Pri menjavi omenjenega senzorja je potrebno odstraniti razdelilnik vžiga. Sama montaža razdelilnika pa ni za laike, potrebno ga je pravilno nastaviti, kar pa ne zna vsak. To da je iskra na svečkah še ne pomeni da bo motor deloval. V valju ima svečka druge pogoje delovanja, kot pa zunaj, dovolj je že rahlo pribijanje rotorja ali razdelilne kapa, pa motor ne vžge - seveda iskra je, vendar ne dobra.

Se je preverilo v kakšnem stanju je rotorček in razdelilna kapa?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
domcey
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 01, 2017 6:54 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a domcey Če feb 02, 2017 2:06 pm

Zdravo, se opravičujem za slovnične napake.

Danes zjutraj mi je avto spet normalno vžgal, in je tudi normalno vozen. Sumim, da so kabli načeti in niso več vodo tesni. Jih bo potrebno menjat ob priliki (vsaj tako sam mislim). :)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a titanius Če feb 02, 2017 6:39 pm

Najverjetneje kabli. Oče je imel isto težavo na 1.4 Cliu, ko se mu je zazdelo je vžigal, mrzel vedno, topel pa v prvem poskusu nikoli. Medtem ko ga poskušaš prižgati naj nekdo gleda kable. Tako sva midva z očetom ugotovila kaj je bilo narobe. Dal je 20€ za kable in avto je normalno vžigal.

Lp
 
domcey
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr feb 01, 2017 6:54 pm

Re: polo 1.4 1999 ne vžge

Napisal/-a domcey Če feb 09, 2017 12:08 pm

Zdravo,

pretekli vikend sem se lotil problema z svojim polotom. Razdrl sem razdrlilno kapo in ugotovil, da je oksidirana, prav tako je bil nacet tudi prstan v razdrlilni glavi. Nato sem vse skupaj sestavil nazaj in polival celoten motor z vodo (toliko vode ta polo vec v zivljenju ne bo videl), nakar mi je kmalu za tem vgasnil. Problem je bila vzigalna tuljava. Privoscil sem mu novo vzigalno tuljavo, razdelilno kapo ter prstan pod razdelilno kapo. Vse skupaj me je kostalo slabih 60eur, kupil sem v GMTu (sem mislil da bo precej drazje). Po nekaj pregledanih posnetkih na youtubu, kako se reci zmontirajo/odmontirajo in nekaj zivcev pri menjavi delov sem ga zrihtal in za enkrat dela kot mora :D

Upam, da bom komu prihranil cas in zivce pri resevanju podobnega ali enakega problema!

Lp in hvala vsem za pomoc
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov