Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees So apr 28, 2018 7:21 pm

Sam zanimivo je, da ima samo Megane 4 ta problem... ostali modeli z enako mašino pa ne.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mvnuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če feb 09, 2017 10:43 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mvnuk So apr 28, 2018 7:46 pm

renault že točno ve kaj je narobe z avtomobili.. in seveda govorijo da je vse OK in da je ta motor takšen kot je..
problem je da je 100 in 130 km imata enake težave.. ampak seveda renault tega ne ,bo priznal ker jim je izpod časti to povedat da ne . znajo rešit napake..
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a horex2 To maj 22, 2018 10:24 pm

;)
janezek65 imaš mejl...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a joztom Pe maj 25, 2018 3:51 pm

Inženir ima izobrazbo, znanje, službo, plačo in status, marsikateri nima pa prakse in ljubezni do motoroznanstva , kaj šele privrženost firmi, ki mu daje kruh. Če bi bil firbčen in raziskovalen, bi kaj kmalu ugotovil, zakaj to vsem po vrsti cuka.
Detektor samovžigov naj bi zaradi zaradi prenizkega oktanskega števila prestavljal predvžig, zato avto pri pospeševanju cukne. Žal pa to NI vzrok klenkanja. Ugotovili so, da je pri downsizing motorjih glavni problem, ker oljne pare predpisanih standardnih olj povzročajo samovžige in tako izrazito mešajo motorno elektroniko. Nekaj let so tako tavali v temi, nato se je našla ta rešitev. Castrol je izdelal specialno olje, vse zdaj dela B.P., pobrskajte, kateri Edge ali kakor se že imenuje, je pravi za dotični motor.
Za vsako napako je lek, le potrpljenja in znanja manjka, ne pomaga ne advokat in ne tožarjenje.
Samo za primer ljubiteljska raziskava napake, za katero sem rabil skoraj eno leto. Avto je dvigoval štantgas iz 650 na 900 obratov brez razloga. Reset računalnika, spet vse OK, nato po eni uri nazaj previsoko. Popolnima slučajno sem retrogradno razvozlal težavo. Poleti mi je crknila bencinska pumpa. OK, menjava in vse spet dela. Ali glej ga zlomka, v fazi popuščanja stara pumpa je vlekla enormni tok čez varovalko. Varovalka je sicer zdržala, se je pa podnožje grelo in smodilo, topilo. Ko sem natančno meril napetost na računalnike je kazalo 11,9V. Zakaj?? Oslabeli kontakti so le toliko spuščali čez, in ker je račuanlnik na varovalki releja bencinske pumpe, je pogruntal, da mora bolje polniti akumulator in je nažigal obrate. Po menjavi varovalke je avto tekel kot mina in pol manj žrl po mestu, bil je pač 3.0/24V motor. Pa sem bil v Kopru na centralnem servisu na uradnem Proxia testerju, se pa ni pustil priklopiti. Šele potem sem razumel, ker to ni hotel zaradi prenizke voltaže. Ludo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 25, 2018 4:22 pm

To z oljem ti govoriš za 1.2 Tce z 115KM ? In rešitev cukanja je olje ? :shock:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a joztom Pe maj 25, 2018 4:37 pm

Oljne pare.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 25, 2018 5:26 pm

Ja, ok, ampak zanima me če ti govoriš za dotično mašino 1.2 Tce 115 za katero so težave ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Pe maj 25, 2018 6:19 pm

A se ne pogovarjamo tukaj o težavah z 1.2 TCE 130 v Meganih četrte generacije? Ne vem, če obstaja Megane IV z 1.2 tce 115...
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a horex2 Po jun 18, 2018 3:37 pm

srečno

evo,dobil avto nazaj...
ga stestiral 900km... :twisted:
avto dela v redu. ne cuka več... :D
zamenjani vsi ventili v glavi,garnitura jermenov,tesnil,olje,filter,antifriz,tesnilka, neke cevi, tesnilo šobe,pol kontrola geometrije prednje in zadnje preme.
sem poslal janezku, če mu bo kaj pomagalo pri njegovem avtu, k ima iste težave...

po pol leta vztrajanja..... :huh:
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a whitee Po jun 18, 2018 3:55 pm

Bolš da bi komplet motor menjal..res nesrečno tole, kupiš nov avto, potem pa toliko težav :roll:
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a thunderbolt Po jun 18, 2018 9:31 pm

Horex, kako ti pa je uspelo priti tako dalec, da so dejansko avto postimali?
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a horex2 To jun 19, 2018 1:18 pm

tečen kot muha :noro ,bil kar naprej na servisu, zmeraj opozarjal na napake, ko sem avto dvignil s servisa, ga sprobal in rekel, da ni v redu....
pisal na renault slo o težavi :cry: , še prej pa po telefonu govoril z eno zelozelo nasramno renaultovo žensko :evil:
je trajalo 1 mesec od najave in dejanskega obiska možakarja iz renojeve teh. podpore in je po par km strokovno in nedvoumno potrdil, da avto cuka.kar sem trdil jaz pol leta...
pa na lepo,z dogovarjanjem z ekipo na servisu.so pri vovku res v redu,gredo na roko...lepo je sodelovati z glav. mehanikom g. janežičem :bow :bow , se da vse poment in tudi dejansko se poglobi v zadevo :bere ...
sej koneckoncev oni niso krivi za napako na avtu...je treba s pogovorom, pa en kup varijant sprobat...
je pa res, da mi vzame 1 obisk 100km in 3 ure.... :huh:
Zadnjič spremenil horex2, dne To jun 19, 2018 1:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a horex2 To jun 19, 2018 1:21 pm

whitee je napisal/-a:Bolš da bi komplet motor menjal..res nesrečno tole, kupiš nov avto, potem pa toliko težav :roll:

ja , res je bit lepo pameten...bi blo bolš....
sam dejstvo pa je, da stroka narekuje tempo, ne pa mi lastniki in uporabniki...
ko prideš v mlin takšnega sranja, ti počasi delajo živci...ne moreš nič nardit, oz zelo malo, na silo pa čisto nič...
 
br3mz1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:24 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a br3mz1 Sr jun 20, 2018 10:36 pm

joztom je napisal/-a:.....Ugotovili so, da je pri downsizing motorjih glavni problem, ker oljne pare predpisanih standardnih olj povzročajo samovžige in tako izrazito mešajo motorno elektroniko. Nekaj let so tako tavali v temi, nato se je našla ta rešitev. Castrol je izdelal specialno olje, vse zdaj dela B.P., pobrskajte, kateri Edge ali kakor se že imenuje, je pravi za dotični motor.
....

Na žalost imaš prav in to ni govora samo o TCe motorjih, pač pa (kot si omenil) o vseh downsized turbo bencinarjih. Ta pojav se imenuje LSPI (low speed preignition) in je lahko tudi smrtno nevaren za motor, saj zaradi prevelike temperaturne obremenitve valja v času kompresije, ko pride do prezgodnjega samovžiga oljnih par, lahko pride do poka bata. Zato se za vse turbobencinarje resnično priporoča raziskovanje, če obstajajo olja, ki ta pojav zmanjšujejo (pri GM so recimo tudi zamenjali olje), prav tako pa je strogo odsvetovano t.i. engine-lugging, ki ga, kot vidim, nekateri tukaj pridno izvajajo (minimalni oz. kletni vrtljaji in maksimalna obremenitev motorja - torej, obrati pod 2000rpm in gas v podnu).

Lp,
Domen
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a joztom Če jun 21, 2018 1:56 am

Tukaj je link, kjer vse piše. Ne vem pa, kaj za eno olje bi to takoj rešilo, če še ni vse poškodovano, kot je opisal sanacijo Horex.

https://www.eurocarservice.com/tag/how- ... on-events/

Še primeren ELF kot navajajo:
https://catalog.elf.com/en/products/dxe ... -USX-5W-30
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a horex2 Sr jun 27, 2018 11:05 am

sem se pogovarjal z dvema mehanikoma...renojevima... ;)
najverjetneje je težava v cukanju-ventili-
niso pravilno nastavljeni,so preveč zaprti in pregreje ventil in sedeže ventilov. po nastavitvi le-teh dela avto v redu,če nisi zamudil (menjava).
posledično, ker je avto v garanciji, čakajo, čakajo....ko je pa konec garancije pa, aha, verjetno je tole šlo u falus :idea: , je potrebna menjava....iz lastnega žepa, seveda :twisted:
sta pa rekla, da ne štelajo ventilov na vago, ampak vsakega posebaj, je kar zakomplicirano....
je pa za min 5ur dela,kar se pa servisi otepajo kot konj muhe :mrgreen:
 
rifeljb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jul 03, 2018 6:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rifeljb To jul 03, 2018 6:19 pm

Pozdravljeni!

Imam Renault Megana 4 ZEN, 1.2 tce 100HP, 10/2016, 26000 km.
Z avtom sem imel naslednje težave:
- šobe za pranje stekel so med vožnjo zelo slabo razpršile tekočino (odpravili z novimi šobami)
- radio med vožnjo deluje vendar vsake toliko časa izgine slika iz ekrana (čakam posodobitev že eno leto)
- tipke za odroševanje sprednjih in zadnjih stekel so mi ostajale notri in se niso vračale v prvotno stanje (zamenjali z novim mehanizmom)
- voda se je skozi zadnja sopotnikova vrata ob večjem deževju stekala v avto (odpravili z nekimi novimi tesnili)
- pokanje podvozja (v petek peljem na servis zaradi tega)

Za enkrat sem pri sebi opazil te napake. Če ima še kdo kakšno naj jo napiše, da bomo vsi bolj pozorni na to.

Avto serviseram v TPV Avto NM vendar nisem kaj preveč zadovoljen z njimi.

LPB
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 To jul 03, 2018 9:02 pm

horex2 je napisal/-a:sem se pogovarjal z dvema mehanikoma...renojevima... ;)
najverjetneje je težava v cukanju-ventili-
niso pravilno nastavljeni,so preveč zaprti in pregreje ventil in sedeže ventilov. po nastavitvi le-teh dela avto v redu,če nisi zamudil (menjava).
posledično, ker je avto v garanciji, čakajo, čakajo....ko je pa konec garancije pa, aha, verjetno je tole šlo u falus :idea: , je potrebna menjava....iz lastnega žepa, seveda :twisted:
sta pa rekla, da ne štelajo ventilov na vago, ampak vsakega posebaj, je kar zakomplicirano....
je pa za min 5ur dela,kar se pa servisi otepajo kot konj muhe :mrgreen:



Po vseh šlamparijah, ki sem jih doživel na svojem servisu, sem se kar nasmejal sam pri sebi ob misli na to, da bi tem mehanikom prepustil štelanje ventilov. :lol:
Me zanima, kako bi mi avto cukal po tem štelanju.

Drugače pa je lepo slišat, da se nekaj premika v tej smeri. Mogoče dočakam dan, ko tudi mojega porihtajo kot je treba.
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a horex2 Po okt 01, 2018 1:19 pm

sem renoja peljal na servis...izredno... :evil:
zamenjali obe prednji stabilizator štangci, zdej pa ne poka več. :DDD
se je slišalo tk tk tk, pri zavijanju , čez luknje/grbine, zaviranju, pospeševanju... :mrgreen:
zdej mi občasno utripa na desnih p/z vratih ambitealna osvetlitev, to pa še čaka na poseg :huh:
 
marxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr okt 17, 2018 9:27 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a marxy Sr okt 17, 2018 9:44 pm

Pozdravljeni!

imam podoben problem s cukanjem kot ostali z meganom 4 1.2tce 100km. Nikjer pa nisem zasledil od ostalih (mogoče sem spregledal) da mi avto občasno pocukava tudi v prostem teku.

Seveda sem dal pooblaščeni servis že kozi kjer so ga imeli na testerju, se je z njim vozil tudi sam mehanik tega pooblaščenega servisa, vendar kot pričakovano oni niso nič opazili kakšnega cukanja....

Sem namreč drugi lastnik tega vozila, katerega garancija poteče 1.2019. Kaj mi predlagate naj vztrajam da mi naštelajo oz. menjajo ventile ali je problem v olju...

Hvala
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 22 gostov