Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Bucko99
Stalni uporabnik

Kraj: Around Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Bucko99 Sr sep 11, 2019 8:42 pm

srcnik je napisal/-a:In kaj ti rabi 50% kulanca na črpalko? To je zanemarljiv strošek glede na celotno okvaro, ki jo povzroči... (Šobe, čiščenje cevi in tanka oz. nove cevi in tank, delo na pooblascencu...) Stroška za prek 3k€ zaradi slabih vgrajenih materialov oni ti pa priznajo 300€ kulance, bravo res...

Evo imel isti primer, kupil novega dcija, redno servisiran samo na pooblaščencu. Pri 117k km ( avto star točno 4 leta) zariba črpalka in račun po enem mescu pregovarjanja in čakanja popravila je bil mislim da 3700 - neka kulanca = bilo nekaj čez 3300. Nauk - nikoli več renoja :mrgreen:
Seveda sem takrat potem pristal na odkup po evrotaksu in vzel tam drug avto, ker denarja niso hoteli izplačati... računa pa nisem hotel plačati ker niso dali več kot 6 mesecev garancije na popravilo :o Rekli so da se lahko zadeva ponovi kadarkoli :roll: HVALA

void
Uporabnik

Napisal/-a void Sr sep 11, 2019 9:47 pm

Okej štima, ampak kaj ima to veze z Meganom 4 leta 2019? Ja res je 1.5 dci je še zmeraj v prodaji, ampak Delphi vbrizg nima že od pamtiveka, vmes je bil še Continental in sedaj je Bosch, ki je zelo zanesljiv in ni nobenih problemov z vbrizgom. :roll:

Uporabniški avatar
Firediver
Poznavalec foruma

Napisal/-a Firediver Če sep 12, 2019 5:53 am

void je napisal/-a:Okej štima, ampak kaj ima to veze z Meganom 4 leta 2019?

To ima bolj veze z Renaultom in iz doslej videnega se lahko domneva, kako bo v primeru, da pri današnjih motorjih odpove kaj, za katero je evidentno, da je tovarniška napaka.
Razen če si prepričan, da so najnovejši modeli in motorji kar imuni na take napake, ker so pač starejši imeli tako štalo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!

Uporabniški avatar
srcnik
Uporabnik

Napisal/-a srcnik Če sep 12, 2019 11:39 am

void je napisal/-a:Ni res, komplet popravilo je bilo 50% kulance. Ne samo pumpa.

In ponavljam, včasih so imeli avtomobili eno leto, ali dve leti garancije. Takrat so menjavali šobe na avtomobilih, ki so bili maksimalno stari 3, 4 leta. To je drugače, kot pa menjat komplet vbrizg na avtomobilu, ki je bil star 5 let in je imel debelo čez 100k km.

Kaj govoriš na pamet, da ni res, če pa je... Imaš zgoraj še en tak "lep" primer...

In spet govoriš neresnice, šobe so menjali do 7 let in 250k km, kar sem ti že prejšnji post lepo napisal, ampak ti spet trdiš na pamet da so do max. 3,4 leta starim vozilom menjali...

A zdaj je že ok, da si izmišljuješ stvari, samo da lahko zagovarjaš renault in blatiš druge...

Bucko99
Stalni uporabnik

Kraj: Around Ljubljana

Napisal/-a Bucko99 Če sep 12, 2019 8:22 pm

void je napisal/-a:Okej štima, ampak kaj ima to veze z Meganom 4 leta 2019?

Za leto 2019 ne vem, vem pa da ne grem kupit modela, ki je meni osebno še nekako zanimiv - Tce 205 EDC, ker se mi ne da ukvarjat več s pregovarjanjem na servisih.... Da ne omenjam težav ki sem jih imel z motorjem 1.6 - 94kw. Pa nisem edini... torej veza je zame Renault NE HVALA - pa sem jih vozil cca 10 let ;)

nadzorni
Nov uporabnik

Napisal/-a nadzorni So okt 19, 2019 11:52 pm

Serijska napaka v zasnovi motorjev Renault 1.2 TCe (H5FT)

Po poročanju večih medijev je prišlo do serijske napake pri zasnovi motorja 1.2 TCe, zaradi katere prihaja do prekomerne porabe olja.
https://www.rsl.si/napaka-v-zasnovi-motorjev-renault/
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov