Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Cefizelj Sr mar 24, 2021 10:18 am

Tam pa ni blo nič kaj posebnega slišat. Clioti kar laufajo. 2 poznam s takim in obema laufa. Poraba ni najmanjša v primerjavi s konkurenco ampak težav pa nekih ni.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Sr mar 24, 2021 10:49 am

No saj zato ker imamo pri hiši skoz Renaulte in lepo laufajo. Razen pri cliu 3 z 1.2 tce 100 KM se pojevlja grozno nadležen zvok ki ga še nismo uspeli odpraviti.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Sr mar 24, 2021 9:58 pm

Cefizelj je napisal/-a:Možno je vse. Zgleda je razvil naravno prilagoditev na pitje olja :)

Tale 1.2 mašina je bla res pofl.


Res je... Uspelo jim je (vsa čast, če namerno), da večina uporabnikov, sploh ne opazi prekomerne porabe olja, saj se le ta nadomešča z bencinom...
Sicer pa, kdo pa sploh preverja nivo olja pri novem avtu...

So pa med njimi tudi primeri, kot ga je podal @Fedex:
Fedex je napisal/-a:A je mogoče, da ti v avtu manjka liter in pol olja do min označbe na šibki in se ti ne prižge nobena opozorilna lučka? Sprašujem za Megana 4, 1.2 tce, kateremu je mimogrede mašina "zaribala". Zdaj sem ga že prodal, vseeno pa sem bil zelo presenečen, ko sem ugotovil tak manjko olja kako leto in pol nazaj. Pa to ni bilo več kot pol leta po servisu, kjer nisem naredil več kot 5.000 km do merjenja.


Njegov avto je bil verjetno vožen predvsem po avtocesti oz. na daljših razdaljah (@Fedex, poporavi me, če se motim), pri takšnem režimu vožnje pa bencin sproti izhlapeva.
Zaradi prenizkega nivoja olja, pride do nezadostnega mazanja, kar najprej privede do povečane glasnosti motorja (zaradi poškodbe verige, ker se le ta, ker "leti" na suho, raztegne) in nato kmalu do popolne odpovedi motorja.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 12:40 pm

Samo mene še vseeno tole matra. Težave z goriviom so nastale šele po montaži obnovljenih motorjev. Tam je treba iskati problem. Nekje pri obnovi so zafrknili. Edino težko bo to Renaulu priznat. Ubistvu je zdej še večje sranje.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Če mar 25, 2021 4:31 pm

Nop, težave s prisotnostjo goriva so bile prisotne tudi že pri originalnem motorju...
To dokazuje priložena fotografija, ki je nastala točno en teden pred odpovedjo motorja...
Priponke
090151.jpg
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 4:54 pm

Aha evo to sem spregledal. A motor ti je zaribal oz. ali je postal bolj glasen pred odpovedjo.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 4:57 pm

Vprašal sem te tudi zato ker si v enem od prejšnih postov zapisal da bencin teče v olje pri obeh motorjih že od menjave dalje.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Če mar 25, 2021 5:13 pm

Ni zaribal...

Po letu in pol opozarjanja, da je z motorjem nekaj narobe in da "cukanje" postajaja vsak dan močnejše, se je najprej prižgala opozorilna servisna lučka in opozorilo "Preverite vbrizgavanje", naslednji dan po tem pa, med diagnostiko na parkirišču pooblaščenega servisa, pa je se je motor, pod "štandgasom", začel zaganjat (kot, da delujejo samo trije cilindri), ob servisni lučki, pa se je dodatno prižgala še motorna lučka...

Avto je zato ostal na servisu, čez nekaj dni so me obvestili, da je potrebna zamenjava motorja...
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 5:18 pm

Aha ok hvala za odgovor.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 5:21 pm

Ker sem šel preverit olje še pri svojem cliu 0,9 tce in je zanimivo tudi pri meni olje 3mm čez max. Ampak to je pač drug motor in generalno dela ok.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Če mar 25, 2021 5:36 pm

Za motor je bolje, da je 3mm pod max kot nad
Lp
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 6:26 pm

Ja to vem ampak tolk ga je bilo že prvi dan ko so ga notri nalili.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a For Če mar 25, 2021 7:00 pm

Limeta je napisal/-a:Sicer pa, kdo pa sploh preverja nivo olja pri novem avtu...

Niti eno leto star Clio dizel je pokuril skoraj dve litri olja.
Kmalu po prvem servisu je tudi bilo opozorilo “preverite vbrizgavanje”
Samo resetirali so... :roll:
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če mar 25, 2021 7:01 pm

A pa je ta primer mešanja olja in goriva edini primer pri uporabniku limeta a kdo pozna še kakšnega.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek Sr jun 16, 2021 10:22 pm

Megane iv, letnik 2016, 110k prevoženih. Že prej se je pojavljalo neko škripanje v sprednjem delu podvozju, ki je menda znano pri začetnih letnikih (težave z amortizerji). Sam sem dal menjati za nove amortizerje, stabilizator štangice in ležaje amortizerjev. Tisto škripanje od prej je sicer prenehalo, še vedno pa škripa na ležečih policajih (sem mislil da so krivi stabilizatorji, a po menjavi se vedno škripa).

Škripanje je precej glasno in moteče, za nekaj let star avto. Zelo očitno je zjutraj ko so jutra hladnejša, ko pa avto pol dneva stoji na soncu pa preneha. Prav tako škripanje izgine ali pa se precej zmanjša, ko je dež in je podvozje razmočeno.

Kaj bi lahko poleg že zamenjanega še škripalo v sprednjem delu vzmetenja/podvozja?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Če jun 17, 2021 10:33 am

Sileni.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Po nov 08, 2021 9:31 am

Prva težava z meganom, 1.33Tce140, cca 30.000km.
Začel čudno ropotat/tulit, diagnosticirana težava na alternatorju. Zamenjan skupaj s jermenom. Po tem stanje boljše, ampak po enem tednu nazaj prisoten čuden zvok, nekakšno ropotanje, nakar v nedeljo (v ponedeljek sem ga želel peljat nazaj na servis pokazat) raznese(dobesedno) vodno pumpo. Vse ok, pod garancijo vse urejeno itd.
Zakaj pa bi lahko do tega sploh prišlo? Glede na to da sta alternator in pumpa oba gnana preko istega jermena, je možno da je bil jermen že tovarniško preveč našponan, kar je posledično preveč obremenjevalo osi alternatorja in pumpe?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 10:20 am

Mislim da tvoja teorija ima smisla. No konec dobro, vse dobro. Čudno je da je oboje naenkrat.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a coco66 Po nov 08, 2021 12:44 pm

Ti avti nimajo napenjalca micro jermena, možno da je bila napaka na micro jermenu.Še dobro da je avto pod garancijo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 1:42 pm

Uf ja pa res, čist pozabil. Lahko da je bil jermen malo prekratek ali premalo prožen, ker so te jermeni bolj elastični. Čudno uglavnem, moram preverit na svojem kolk je našponan.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov