Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ojanez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To apr 26, 2005 7:00 pm

Težava Renault Megane 4

Napisal/-a ojanez Po feb 06, 2017 7:07 pm

Pozdravljeni,

za ženo sva v oktobru kupila novega Megana 1.2 Tce, 101 KM.
Avto dela zelo malo kilometrov, trenutno jih ima prevoženih 2.000.

Že kmalu po nakupu je opazila sledečo težavo:
avto pri vožnji med cca. 1.500 in 2.000 obrati (ne glede na hitrost oziroma prestavo) precej "cuka", občuti se tresenje na volanu in sedežih. Pri tem obrati motorja ne poskakujejo oziroma nihajo, ampak so konstantni. Po domače povedano je občutek nekako takšen, kot bi avtomobil za delček sekunde nekaj zabremzalo. To se recimo zgodi nekajkrat v razmaku nekaj sekund, potem je lahko nekaj 100 metrov vse normalno, nato pa se tresenje in "cukanje" znova ponovi. Ni nekega "ritma", vse se dogaja bolj naključno.

Na servisu pravijo, da za takšno težavo še niso slišali. Sedaj baje povprašujejo na Renault Slovenija in celo v Franciji. Vendar nekako nimam popolnega zaupanja tako v iskrenost, kot v usposobljenost.

Predvideval sem celo, da je težava mogoče v slabši kakovosti bencina, ki bi z enim izmed točenjem goriva prišlo v sistem in ga nekako "umazalo", zato sem avto peljal na avtocesto in ga malce predihal, vendar težav s tem seveda nisem odpravil.
Pomislil sem tudi na zimske gume ali napako pri motaži/balansiranju gum, saj se mi dozdeva, da se je težava pojavila nekako v obdobju menjave gum, vendar se tudi na servisu strinjajo, da bi v tem primeru tresenje in "cukanje" moralo biti nekako bolj konstantno in se dogajati v celotnem območju vrtljajev, zato naj to ne bi bil vzrok težav.

Ker več glav več ve, sprašujem še tu na forumu, če bi kdo imel kakšno idejo ali bi mogoče že poznal opisano težavo.

LP
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a maniaxxx Po feb 06, 2017 7:12 pm

Znanec ima 130 konjsko verzijo tega motorja in ima podobne težave, seveda so tudi njemu rekli da prvič slišijo za takšne težave...ko je topleje je baje boljše.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Cefizelj Po feb 06, 2017 7:13 pm

Poskusi ene 2 kestla tankat 100 oktanski benzin.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Po feb 06, 2017 8:24 pm

Tudi jaz poznam enak primer s to težavo.Mi je rekel serviser na Renaultu,da zadevo pozna in je opazna pri novih energy štirivaljnikih.Trovaljni motor 0.9 tce pa zanimivo ne cuka in ne trese razen seveda v prostem teku.Težave s cukanjem pa zaenkrat ne znajo odpraviti.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po feb 06, 2017 8:41 pm

1.2 mlinček je treba spravit v obrate. Ta motor ima najvišji navor pri 2000rpm in vse pod to je bolj ali manj mučenje motorja, sklopke,...

Če boste šparali na bencinu vozili z preniskimi vrtljaji bodo pa predčasno nastali drugi dražji stroški kot pa prišparanega 0.2dl bencina na 100km
Lp
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mardy To feb 07, 2017 9:56 am

+1

1.2 Tce se rad zavrti, privoščite mu vrtljaje tudi v vsakodnevni vožnji. Enkratno pucanje (turiranje) ni dovolj, sploh glede na napisano, da se ga zelo malo vozi. In tankajte 100 okt. gorivo. Če se zadeva naslednjih 500 km ne uredi, potem kak tester itd. ... morda zamenjava pooblaščenca...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Renault VG To feb 07, 2017 10:47 am

Clio 0,9 Tce dela isto prvih 100-200 m vožnje če je hladen. Potem je pa kul. Tudi ko je topleje je vse vredu le sedajle pozimi in samo ko je res čisto mrzel.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Polo78 To feb 07, 2017 1:02 pm

Kot so napisali ostali: Tankat 100-oktanski bencin in ne šparat pri obratih (seveda potem, ko je motor ogret).
Antiznačkar po prepričanju
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR To feb 07, 2017 5:38 pm

Renault VG je napisal/-a:Clio 0,9 Tce dela isto prvih 100-200 m vožnje če je hladen. Potem je pa kul. Tudi ko je topleje je vse vredu le sedajle pozimi in samo ko je res čisto mrzel.

Zanimivo,da ti clio cuka.Moj ne cuka niti ko je zelo hladno.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
robil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 07, 2017 5:36 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a robil To feb 07, 2017 5:47 pm

Sam imam isto megana karavana 130 konjskega in mi zaenkrat ne povzroča nobenih težav. Mi je pa prodajalec ob predaji avta svetoval da naj tankam 100 oktanski bencin in naj ne vozim z prenizkimi obrati.Z avtom sem zelo zadovoljen. Tudi prejšnji avto je bil megane in vedno sem tankal 100 oktanski bencin in vedno je delal kot urca in me nikoli ni nikjer pustil na cedilu.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a esem To feb 07, 2017 5:54 pm

Pri nekaterih pežojih cuka zaradi preveč olja. Dajte še vi natančno preverit olje.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a limas To feb 07, 2017 6:27 pm

Zelo bombastičen naslov brez razloga.
Na koncu izpade, da težave ni, je pa verjetno dosežen učinek slabe reklame za megana 4.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Renault VG To feb 07, 2017 10:30 pm

MORDOR je napisal/-a:
Renault VG je napisal/-a:Clio 0,9 Tce dela isto prvih 100-200 m vožnje če je hladen. Potem je pa kul. Tudi ko je topleje je vse vredu le sedajle pozimi in samo ko je res čisto mrzel.

Zanimivo,da ti clio cuka.Moj ne cuka niti ko je zelo hladno.

Meni ponavadi ko se vključim na glavno cesto ko grem domov ker je avto stal zunaj. Sicer je komaj zaznavno ampak čutim, je kot da bi za moment prekinil dovod goriva. Potem sem ponavadi itak takoj na semaforju in po tistem nikoli več ne cukne. Tudi zjutraj ni tega ker gre iz garaže in avto teče na mestu nekaj časa ko grem zapret vrata. Je pa vseeno precej bolje kot lani pozimi, ko mi je ene 2x popolnoma zamorilo avto, najbrž se pozna da delam sedaj malo daljše relacije.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Bucko99 To feb 07, 2017 10:44 pm

limas je napisal/-a:Na koncu izpade, da težave ni, je pa verjetno dosežen učinek slabe reklame za megana 4.

Žal ni edini motor od renoja da cuka... jsz sem imel probleme pri 1.6 16v, pa nisem edini ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a For To feb 07, 2017 11:47 pm

robil je napisal/-a:Mi je pa prodajalec ob predaji avta svetoval da naj tankam 100 oktanski bencin in naj ne vozim z prenizkimi obrati.Z avtom sem zelo zadovoljen.


Prodajalec ti je svetoval... :roll: Z prodajalci imam takšne izkušnje da včasih niti osnove niso vedli ... :huh:

In kaj....zdaj boš pa motor skoz nabijal čez 2000 obratov, da ne bo cukal in boš zelo zadovoljen? :bonk :jao:
Če proizvajalec napiše da se tanka 95 oktanski, potem ima da dela ....ne pa da cuka. Res ne razumem kako se eni blamirate in zagovarjate (v bistvu svojo izbiro znamke) avtomobil kot da boste imeli kaj od tega. :roll:
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Bucko99 Sr feb 08, 2017 10:01 am

Tu se čisto strinjam s For-om. Pač zaj*bal so neki z motorjem.
Bodo to rešil z nekim remapom ali fizičnim posegom je sedaj na njih. V mojih 4ih letih lastništva niso nikoli odpravili napake !

Se spomnim še pred leti ko je fotr kupu Felicijo takrat z VW 1.6 motorjem. To bo pa ja delal ko šus smo verjel :)
Avto je isto cukal mrzel, na servisu so samo pokazali nek papir, da se to ne da odpravit in da je to normalno :x
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a dejc99 Sr feb 08, 2017 10:15 am

Vozim enakega megana z enakim motorjem (130km). Avto nič ne cuka, edino kar opažam je bolj grob prehod obratov, ko ga iz nizkih obratov pohodiš, medtem ko turbina prične ustvarjat nadtlak. Malenkost brcne. Se pa večinoma vozim na malo daljše vožnje (50km na dan), imam pa preko 10.000 km.
Pa še glede 100 oktanskega bencina. Enkrat sem ga natočil in nisem opazil nobene razlike.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Renault VG Sr feb 08, 2017 10:28 am

For je napisal/-a:
robil je napisal/-a:Mi je pa prodajalec ob predaji avta svetoval da naj tankam 100 oktanski bencin in naj ne vozim z prenizkimi obrati.Z avtom sem zelo zadovoljen.


Prodajalec ti je svetoval... :roll: Z prodajalci imam takšne izkušnje da včasih niti osnove niso vedli ... :huh:

In kaj....zdaj boš pa motor skoz nabijal čez 2000 obratov, da ne bo cukal in boš zelo zadovoljen? :bonk :jao:
Če proizvajalec napiše da se tanka 95 oktanski, potem ima da dela ....ne pa da cuka. Res ne razumem kako se eni blamirate in zagovarjate (v bistvu svojo izbiro znamke) avtomobil kot da boste imeli kaj od tega. :roll:


Dobro no, avta ki ima največji navor pri 2000 obratih menda ne boš vozil do 1500 obratov, saj ni dizel.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Sr feb 08, 2017 10:32 am

Sem naredil test glede cukanja pri naših vozilih in res cukanja nisem opazil.Imamo pa clio 3 1.2 tce100 in clio 4 0.9 tce.V oba tankamo 95 oktanca.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
robil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 07, 2017 5:36 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a robil Sr feb 08, 2017 1:47 pm

ojanez si že slišal za < turbo luknjo>?
limas imaš prav,mislim da res nekdo želi narediti slabo reklamo za ta avto!
for ne moreš vse prodajalce metati v isti koš! si se kdaj vprašal če mogoče z tabo ni kaj vredu glede na to da nisi z nobenim prodajalcem zadovoljen? jaz sem z mojim izredno zadovoljen ker mi je vse razložil v detajle in ga lahko pokličem bilo kdaj ko bom imel kakšno vprašanje ali se oglasi pri njem!
vse je v načinu vožnje!
dejc 99 pri enem tanku ne boš opazil razlike!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov