Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 8:53 am

Jaz bi na tvojem takoj vzel kio! Kvaliteta na nivoju bentleya, vozne lastnosti na nivoju lambota in cena (s popustom seveda) na nivoju renoja. /sarcasm on :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda So mar 30, 2019 9:38 am

Saj povsod ko bereš komentarje zveni tako.

Moje mnenje prejšni model je bil bolj kot ne šrot in če so novi boljši so lahko samo manjši šrot kot prej sigurno pa ni top avto, ker nima nobene osnove za to
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 10:30 am

V kakšnem smislu šrot? Obrazloži prosim.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 10:45 am

S službenim meganom 3 (dci 110) sem prevozil več, kot z vsemi svojimi avtomobili ki sem jih imel do sedaj (od začetka 90ih), pa me še nikoli ni pustil na cedilu. Je pa kvaliteto izdelave avtomobila, kateri je na trg prišel leta 2009 malce nefer primerjat s kakšnim 2017 letnikom.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 10:52 am

Točno tako. Glih to sm mislu izpostavit, nej poveda da je Megane nekvalitetno vozilom tistim ki jih vozijo 300k km+. En privatnik ima celo tukaj enga 2.0 dci megana letnik 2010 ki ima sedaj že blizu 600k km. Vse je orginal razn turbine in dveh šob, ter sonde na kolektorju. Njemu povej kako je megane slab avto :lol:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 11:02 am

Jaz bi pri meganu 3 izpostavil dve stvari in samo te dve, kateri mi gresta blazno na jetra (če nebi bil služben, bi itak dal popravit). Prvo je občasno pokanje v pantih vrat in drugo, ročka za zapiranje vrat (ob vročem vremenu) prav svinjsko škripa.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 11:04 am

Se absolutno strinjam! Ročka škripa ker je iz dveh delov in na spojih škripa (edina varianta jih je zlepit skupaj, kar ne priporočam, ker je spodaj pod pokrovom vijak za odstranit oblogo vrat). Omejilci vrat so pa po 25€ na servisu. To so dve najbolj pogosti bolezni trojke. Če je avto zaradi tega šrot, pa naj bo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda So mar 30, 2019 12:41 pm

Megan 4 prednja kratka led na sovoznikovi strani odpovedala potem na drugem meganu 4 odpovedala leva dnevna luč. Talisman odpovedala prednja desna dnevna luč, senik, ki ima ledice v odbijaču tudi ena odpovedala, utripanje luči, nedela odklep avtomobila brez ključa. To so samo stvari zunaj pri novih ali dokaj novih avtomobilih, ki sem jih videl na lastne oči. Ostalo razna pokanja na podvozju pri NOVIH avtomobilih ali cukanja, nedelajo notranje stropne led luči in tako naprej.

Ne rečem, da imajo vsi te probleme samo zame ni top aja pa nekaj sem bral, da tudi megan 4 rs ima probleme.

Doba dobrih avtomobilov je že zdavnaj odšla. Zdaj še obstajajo samo slabi in slabši
Zadnjič spremenil pskoda, dne So mar 30, 2019 12:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 12:55 pm

Zanimivo da opažaš to samo na Renoju, js to opažam pri vseh. (pač tebi paše to opažat samo za določene znamke) Glede na količino je to normalno pričakovati da bo določeno število jih crknlo. Dobavitelji za vse znamke so pa ubistvu isti. Se pravi Hella, Valeo, Farba itd itd. Na srečo so LED luči tolk nova stvar, da crkujejo še v garanciji.

Kaj se pa tiče pokanja v podvozju, mislim da lahko tudi xxl poveda o pokanju podvozja na njegovem Trocu. Pač shit happens, vse se da zrihtat, če se prava oseba poglobi. Posploševat da je pa tvoj omiljeni VAG super in brez greške, drugi "racionalnejši" konkurenti so šrot, dost poveda o temu kje ti živiš. V nekih oblakih. Nazadnje ko sm gledal so bli VAG avtomobili na sredini oz. na dnu zanesljivosti.

Da ne bi sploh začeli govorit o GTI/R problemih, napiši Golf R problems na youtube. Polno amerikancov ki pizdijo čez čist nove avtomobile. Se pravi je to tudi šrot. Vse je šrot. Da bo Megane RS, ki ima čisto nov 1.8 motor brez problemov sploh nisem pričakoval, bilo bi smešno to pričakovat. Da pa ima VAG probleme z 2.0 TSIjem ŠE ZMERAJ, po tolkih letih je pa RES definicija "šrota".

https://www.youtube.com/results?search_ ... R+problems
Zadnjič spremenil void, dne So mar 30, 2019 12:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda So mar 30, 2019 12:58 pm

Vag ni moj jaz sem samo kupil avto od njih in ne vem kje si prebral, da ga hvalim čeprav čez mojega nimam pripomb in zato ga ne bom grajal ga pa lahko v enem dnevu uničim in motor ribne kot pri vseh ostalih.

To kar si ti dodal je večina avtomobilov predelanih in potem šteti kot problem z avtom jaz bi prej rekel, da je problem z lastnikom
Zadnjič spremenil pskoda, dne So mar 30, 2019 1:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 1:02 pm

pskoda je napisal/-a:Vag ni moj jaz sem samo kupil avto od njih in ne vem kje si prebral, da ga hvalim čeprav čez mojega nimam pripomb in zato ga ne bom grajal ga pa lahko v enem dnevu uničim in motor ribne kot pri vseh ostalih


Dobro vemo kam se nagibaš. Pri tebi je samo ekstremni plus ali minus. Pač Kia, Renault, Peugeot je največji šrot, VAG je pa brez greške. (sicer nič čudnega, tipično za folk ki vozi VAG). Me ne preseneča. Ko je pa treba odkartat keš pri smešnih kilometrih za ene stvari ki pri konkurenci ni treba, je pa izgovor "da je danes itak vse šrot". Vsak izgovor je dober. Eni vsaj ne preplačamo fame okoli kakovosti, kot jo VAGovci :lol:

In ne skrbi, sej bo se uničlo samo od sebe, glede na njihovi briljantno kakovost v zadnje desetletju :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda So mar 30, 2019 1:08 pm

Kupil sem že kar nekaj popolnoma novih avtomobilov različnih znamk in ne to slabe avtomobile oz za malo denarja in to je moj prvi vw in moram reči je boljši od ostalih.

Jaz svojega za 1x ne bom grajal pa če je cel forum proti vwju, ker avto dela bp
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 1:48 pm

Super, lahko si vesel ker imaš očitno srečo. Ker ti ki nisi videl fabrike niti od blizu, ne veš da na dan naredijo okoli 1000 avtomobilov. Kako boš ti garantiral za teh 1000 avtomobilov da bodo vsi BP in brez ene malenkosti? Do neke mere se dajo napake detektirat, nekatere se pa pokažejo v prvih 1000 km.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 1:49 pm

Jaz tudi vedno kupujem nove avte pa moram povedati, da sem z peugeotom (seveda razmerje cena/kaj za to dobiš) do sedaj poleg civica iz 90ih najbolj zadovoljen (med drugim sem imel tudi e92 335i in S3 prve generacije, katera sta bila zelo dobra avta, ampak precej precenjena že tisti čas). 15 let nazaj bi te verjetno brcnil v rit če bi rekel, da bom nekoč vozil peugeota in bil z njim noro zadovoljen in ne samo to...novega RS trophyja (megana) bi imel raje od vsega, kar ima trg v tem segmentu trenutno za ponudit (vključujoč 4 kolesno gnane hatche) z izjemo audija RS3, kateri je pa itak predrag.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 2:01 pm

K maš tega P308 predstavljenega kje? S to perla barvo in spuščen zgleda res strupeno!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 2:16 pm

Mi ni ravno, da bi ga po netu preveč razkazoval, drugače ima pa H&R fedre (-20mm), nahaja se pa na štajerskem koncu hehe. 8) Bi pa rad v bližnji prihodnosti zadevo malce primerjal z M4RS, tako da če je (že) kakšen lastnik in tole bere, mi naj napiše sporočilo. Da malce konjiče sprehodimo. :lol:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 2:21 pm

Načeloma bi lahko uzel našega testnega :D Bi cup 280hp ali Trophy 300hp? Trophy pride zdele v roku tedna, dveh.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 2:29 pm

Trophy seveda ;) (čeprav po drugi strani raje vzamem cup 280 z ročnim, kot pa trophyja z edcjem ker avtomatikov ne maram) , ampak me je malce "strah" da tega pustim v avtohiši in odpeljem megana :lol:.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 2:58 pm

Ubistvu, glede na to da se imam za poznavalca RSov je največji adut 4ke izgled. V živo je res markanten in se ZELO razlikuje od normalnega megana. Vse drugo mi je boljše od pri 3ki. V 4ki enostavno ni take brutalizacije, občutka hitrosti, povpratnih informacij na volanu itd. Govorim za CUP 280, mogoče bo Trophy me prepričal v nasprotno. Zame je še vedno 3ka najboljši RS vseh cajtov by far, ker je surov. Definitivno takih avtomobilov več ne dela nobeden. Ubistvu spiritualni naslednik trojke je Hyundai N in Civic, kot pa 4ka.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Renault VG So mar 30, 2019 3:13 pm

Pride Trophy-R brez 4-Controla pša najbrž še brez kakšne stvari da bo lažji, če hočeš brutalnost bo najbrž tisto prava stvar.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov