Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So mar 30, 2019 4:21 pm

Ja ampak pri trojki nisi rabu doplačat en kup dnarja da si dobil žival :D pri 4ki bo očitno treba. Ampak vseeno, daleč od tega da je slab avto, le čisto drugačen je, bolj civiliziran in fin.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper So mar 30, 2019 6:13 pm

https://www.evo.co.uk/renault/megane/22 ... ing-record

Tole ja 8).
Pa saj za 4RS je bilo za pričakovat, da nebo tako surov kot predhodnik. Hvala bogu so obdržali ročni menjalnik, ampak moje predvidevanje je, da je 280 verzija namensko bolj softcore, da še ostane kaj "lufta" za bolj hardcore verziji trophy/trophy R. Kot sem bral, naj bi trophy imel vse tisto, kar navadnemu manjka.

So kar na pravi poti, da z trophy-R prefu*ajo hondo.

https://www.youtube.com/watch?v=6HjiFnE3AkM
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne mar 31, 2019 1:21 am

zvok so dobro poštimali z akrapovičom! Ker navadni je bil pretih meni osebno. Moja francoščina je slaba, ampak kolk js razumem so komentarji zelo pozitivni. No upam da bo res vojna za ring, da ne postane dolgčas.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Ne mar 31, 2019 9:14 am

Akrapovič je verjetno tudi tukaj samo zadnji lonec kot pri golfu samo če mene vprašaš pri golfu hočejo +3k€ doplačila in tolik ni vreden.

Če vprašaš francoza kateri je boljši honda ali reno ne bo 2x razmislil, zato je meni tisti test kar nekaj ker vem, da ima honda poštiman podvozje verjetno bolj kot vsa konkurenca
Meganu tudi ta 1.8 motor ne gre v prid - https://www.youtube.com/watch?v=RMwiOf6hD8s
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 31, 2019 9:41 am

Daj ne bluzi na pamet. Poglej od njega več testov in boš presenečeno ugotovil, da NISO vedno francozi najboljši.

Ko je reno zadnji pa očitno verjameš testom? :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=vmsAaLCTFdE
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Ne mar 31, 2019 9:54 am

reno ni bil povsod zadnji pa tudi test avtomobilov je lepo opisal in tukaj nimaš kaj na pamet govort in grem tudi stavit, da je reno med slabšimi za vsakodnevno uporabo za kar ga bo večina največ uporabljala.
Da bi šel z ženo in otrokoma na izlet in bi v avtu skakali kot ... res ne hvala pa imam rad trše podvozje
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne mar 31, 2019 10:05 am

pskoda ti maš neke probleme. resno. Navadni non-cup 280 sploh ni trd. Ampak ti sploh nisi vozu megana in pametuješ na suho.

Drugače kaj se pa tiče motorja pri, tale 1.8 ima prvih okoli 3000-5000km blokado na hp in torque postavljeno na 75%. Da se zaslediti tudi v comment sectionih tale podatek na YT.
Zato imaš na netu en kup videov, na katerih RSi letijo, na drugih pa komaj pride do 210. Uglavnem Trophy leti, 0-200 nekje 19s, kar je isto kot cupraR 290. That is good enough.
Glede akrapoviča, pri Trophyu je serijski, tako da nima ripoff cene, kot VW.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 31, 2019 10:47 am

Tako je. Imajo plombo za prvih par tisoč in ne razvije polne moči (mislim da je že prejšnji model imel podobno foro).
Če izbiraš avto za ravninska pospeševanja in nedeljske izlete, potem renaultsport (ali katerikoli drugi proper hothatch) res ni za tebe. To je tr00 avto za proper uživanje med ovinki (govorim o prejšnjem modelu, ker novega še nisem peljal), ne pa nek lukewarm vwjev GTI. Go big or go home pravijo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne mar 31, 2019 10:53 am

GTI je itak hairdressers car :lol: R pa itak sploh ni hothatch. pravi hothatch ma prednji pogon in je dejansko fun. R ni fun. pika.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 31, 2019 10:54 am

:lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Ne mar 31, 2019 12:34 pm

void je napisal/-a:pskoda ti maš neke probleme. resno. Navadni non-cup 280 sploh ni trd. Ampak ti sploh nisi vozu megana in pametuješ na suho.

Drugače kaj se pa tiče motorja pri, tale 1.8 ima prvih okoli 3000-5000km blokado na hp in torque postavljeno na 75%. Da se zaslediti tudi v comment sectionih tale podatek na YT.
Zato imaš na netu en kup videov, na katerih RSi letijo, na drugih pa komaj pride do 210. Uglavnem Trophy leti, 0-200 nekje 19s, kar je isto kot cupraR 290. That is good enough.
Glede akrapoviča, pri Trophyu je serijski, tako da nima ripoff cene, kot VW.


No, spet nekaj na pamet.
https://www.caranduser.com/sl/primerjava-tabel.html

Leon, kar dosti hitrejši, še golf, ki ima manj konjev, je hitrejši.ž
Meni je itak vseeno, ker nobenega ne hvalim, vendar govorit, da je ranault top je pa smešno.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 31, 2019 1:43 pm

Kolikor znam brat, mislim da je void govoril o trophyju (19s do 200).

https://www.youtube.com/watch?v=9WBOIfnw1BM

Meni se ustavi na 19.07 do 200 po števcu.

Še primerjava RS280 in GTI perf.:

https://www.youtube.com/watch?v=SbYrFa9LJrs&t=34s
https://www.youtube.com/watch?v=095rlXp2Uuo

Cupro pa vedno glej rezultate po GPSu ker števec odstopa kar precej.

Še par posnetkov iz steze (časi so na koncu):

https://www.youtube.com/watch?v=CQQH_vnt-DY
https://www.youtube.com/watch?v=6HjiFnE3AkM

Trophy 300 pelje scat vse po vrsti. Glede na teste je trophy 300 trenutno (poleg honde) top v klasi.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Ne mar 31, 2019 2:07 pm

Poglej, jaz zaupam, toliko kot piše uradno.
Ker ste se spet nekaj nabijal, sem preveril in prebral:
Renault megane r.s akrapovič, 275 KS ima 6 s do sto.
Seat leon cupra 280KS DSG, ima 5,7 s do sto.
Golf R 270 KS ima 5,7 s do sto.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne mar 31, 2019 2:23 pm

@Stumpjumper

Vsaka čast na tem izčrpnem materialu :D Ki je seveda potrdilo točno to kaj sm js govoril, samo meni se ne da nagovarjat z osebki ki nardijo premalo raziskav in samo poslošujejo po znamkah in svojem lastnem prepričanju.
Da ne govorimo o tem, da niso vozili enega kaj šele dva ali 3 hothatcha v tej generaciji. Kar jaz, vse razn focusa sem. I meni osebno se najbolj dopade ubistvu i30 N. Ker je ima un "analogni" občutek.

Drgač pa ja Trophy 300 je zgleda veliko boljši ko sm mislu da bo, holy shit!
Drugače, js vam garantiram če ima avto po podatkih 20s do 200, bo ko bo imel 10k km na števcu mogoče imel celo 19s. Večkrat preverjeno v praksi. V vsakem primeru bo ratal po tem ko se ECU nauči in ko se avto uteče hitrejši. Razlike niso velike, obstajajo pa.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 31, 2019 4:15 pm

@emozul: vidim da več kot očitno nimaš pojma kaj primerjaš. Primerjaš namreč prejšnjo generacijo megana RS, trenutno generacijo cupre (oz. prvo verzijo trenutnega modela "280") in glede na moč, prejšnjo generacijo golfa R, kateri je 4kolesno gnan in sploh ni konkurent prej navedenima (ampak bolj focusu RS). Če misliš da so nekateri avti zaradi par desetink boljšega pospeška do 100 kar splošno hitrejši, boljši in bolj zabavni se hudičevo motiš. Poglej primerjave spredaj gnane cupre in 4 kolesno gnanega golfa R z več moči, pa boš verjetno precej presenečen nad izidom. Še bolje pa namesto da pogledaš, pojdi sprobat par vozil in potem nepristransko povej, v katerem si najbolj užival.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Ne mar 31, 2019 11:01 pm

Ah, brezveze. Kje sem jaz kaj hvalil? Samo na živce mi gre, ko eni rečejo, da je najboljši, to pa sigurno ni, tudi golf ne. Če bi že kupoval, bi vzel focusa RS, za katerega sem pa ziher, da poje vajin super duper renault.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 7:15 am

Ford je zelo dober in bi ga tudi jaz raje vzel kot reno samo ima probleme z dihtengo na glavi posledično izgubo hladilne. Ford je sicer imel neke vpoklice ne vem pa ali so z novo dihtngo odpravili problem ali ne.
Reno ima tudi nov 1.8 motor in prej kot slej bodo vpoklici oz nekaj so že.


ps.: tisti, ki imajo 10 let star 1.2 motor v garaži jim to nič ne pomeni, ko pa si 1x v nabavi je pa to skoraj najbolj če ne najbolj pomembno ne pa recimo tista 1s na krog, ki 99,99% uporabnikov sploh ne bo občutila
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po apr 01, 2019 7:32 am

:lol: :lol:

Mislim, pskoda dej se ne blamiraj. Če bi res si želel najbolj možno zanesljiv avto bi verjetno kupil Hondo al pa Hyundaia, ne pa Golfa(tega sploh ne, glih včeraj sm gledau en video, kako mu je na avtocesti razneslo motor. blajerca čez blok, brez bilokakega opozorila, ker šrot ta EA888), Megana, 308 al pa nekj od teh europskih hothatchov. Če bi pa rad avto, ki nima nič problemov, bi blo pa najbolj da si kupiš pešhondo, pa še takrat boš čez cajt zglobe uniču (kolena) :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 8:00 am

Ti si res čudn. Se vidi, da nimaš pojma in si nisi nikoli lastil takega ali podobnega avtomobila.

I30 n sem gledal in uporabniki javljajo o napaki bencinske crpalke
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po apr 01, 2019 8:02 am

Ne bom komentirau. Nekdo ki je zmetau karolo dnarja na hothatche v življenju in sedaj mi on nekdo pametuje k vozi GolfaR. :lol: (avto ki sploh ni hothatch, ampak ni ne v rit ne mimo)
Zadnjič spremenil void, dne Po apr 01, 2019 8:06 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov