Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a esem Sr feb 08, 2017 4:08 pm

@robil

ojanez si že slišal za < turbo luknjo>?
Seveda ni, kot tudi za TL ni slišalo gotovo več mehanikov, morda celo na več servisih, ki so po dolžnosti preizkusili vozilo. Kakšne streljate eni.... :roll:

limas imaš prav,mislim da res nekdo želi narediti slabo reklamo za ta avto!
Ima torej limas prav tudi glede tega, da je že samo omenjanje težave po njegovem "zelo bombastičen naslov"? In kje proti koncu je težava bombastično izpadla - če se glede tega celo posvetujejo s Francozi? Jo je limas s čarobno palćko za rokav pocuknil?

for ne moreš vse prodajalce metati v isti koš! si se kdaj vprašal če mogoče z tabo ni kaj vredu glede na to da nisi z nobenim prodajalcem zadovoljen?
Taka podtikanja oz kvazi psihološke izpeljave so povsem deplasirana, še posebno, ker je For dobro in natančno predstavil vse svoje težave s prodajalci in predvsem serviserji - ki so kljub natančnim navodilom/opozorilom vztrajno ponavljali isto napako (dolivanje preveč olja), žal s posledicami. V Forovo dobro govori tudi podatek, da je pravilna količina olja pri vseh bolj izjema, pravilo pa preveč olja, žal pri marsikom s posledicami.

Seveda nekaterih to ne zanima in namesto da bi pred takimi vehementnimi "trditvami" (podtikanji) prebrali več o uporabniku, raje takoj posplošujejo in se grejo banalno psihologiziranje na prvo žogo - in to že v drugem postu na forumu :!: :roll: :twisted: Minimum resnosti in dostojnosti ne bi škodil.

jaz sem z mojim izredno zadovoljen ker mi je vse razložil v detajle in ga lahko pokličem bilo kdaj ko bom imel kakšno vprašanje ali se oglasi pri njem!
To je pač samo naivno oz nek začetni minimum - pravo predstavo boš dobil šele po kvalitetno urejenem garancijskem zahtevku. No, upajmo, da zahtevka ne bo.

vse je v načinu vožnje!
ma boga mi :roll: Česa vse ne izveš...

dejc 99 pri enem tanku ne boš opazil razlike!
Pri koliko tankih pa?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a For Če feb 09, 2017 12:15 am

robil je napisal/-a:for ne moreš vse prodajalce metati v isti koš! si se kdaj vprašal če mogoče z tabo ni kaj vredu glede na to da nisi z nobenim prodajalcem zadovoljen? jaz sem z mojim izredno zadovoljen ker mi je vse razložil v detajle in ga lahko pokličem bilo kdaj ko bom imel kakšno vprašanje ali se oglasi pri njem!
vse je v načinu vožnje!

Nikjer nisem napisal da nisem zadovoljen. Itak so večinoma slinastoprijazni ...logično. ;)
Gre za to da še nisem srečal prodajalca ki bi mi o avtu povedal nekaj kar že nisem prej vedel. Kaj šele da bi upošteval njegov nasvet glede načina vožnje...še posebej zato ker avto ne dela tako kot bi moral.
Skoraj vedno sem jaz bil ta ki jim je povedal kaj kar niso vedli. Verjemi, da kar se tiče splošne "izobrazbe" o avtomobilizmu še nisem srečal takšnega ki bi več vedel o znamki oziroma modelu avtomobila.
Nisem strokovnjak še manj pa mehanik ....se pa že kakšnih 25 let "izobražujem" in veliko berem o avtomobilizmu.
Nekaj mi je že jasno in znam ločiti reklame od pravih testov. Pa še to ni dovolj dokler se SAM ne prepričam o tem.

Prodajalec je res zadnji na katerega bi se zanesel glede moje odločitve o nakupu in načinu vožnje.

Še najboljše informacije se dobijo tukaj od navadnih, nepristranskih uporabnikov. Pa še to moraš znat ločit zaljubljence v znamko od navadnih voznikov ki avto imajo radi toliko koliko je zanesljiv, in koliko držijo vsi podatki prodajalca ali proizvajalca....pa še kvaliteta servisov, odnos ...in podobno.

Lepo je da imaš takšnega prodajalca ki ti vedno pomaga z nasveti, ampak če boš še kakšno drugo, tretje ali četrto mnenje prebral boš lažje razumel svoje zablode, in se mogoče na podlagi tega odločil drugače.
 
mvnuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če feb 09, 2017 10:43 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mvnuk Če feb 09, 2017 10:53 am

Pozdravljeni

Sam imam enak problem z cukanjem ....
Sem bil na servisu in so posodobili neki software in so rekli da mora biti sedaj OK.. Ampak seveda ni ...
ja pa še tudi so mi rekli da naj tankam 100-tko . Kolega ima popolnoma enak avto in motor pa tanka 100-tko in ima enak problem

Na servisu pa povej da je več takih avtomobilov !

p.s.
avto je star 3 tedne in je že bil 3x na servisu !

Če boš kaj izvedel javi

lp
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če feb 09, 2017 6:41 pm

Sem malo povprašal kolega serviserja na Renaultu v Avstriji in tudi tam jim je problem znan.Pravi da več lastnikov 130 konjskih tce motorjev opozarja na to težavo a je tudi priznal,da prave rešitve še nimajo.Rekel sem mu naj me obvesti če karkoli pogrunta,da lahko rešitev potem ponudimo še na tem forumu.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Pe feb 10, 2017 6:58 pm

limas je napisal/-a:Zelo bombastičen naslov brez razloga.
Na koncu izpade, da težave ni, je pa verjetno dosežen učinek slabe reklame za megana 4.


Zakaj bi dajal slabo reklamo?
Če so problemi z motorjem je zelo lepo od lastnikov, da poročajo o napakah pa nima veze o kateri znamki je govora
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tomzzi So feb 11, 2017 9:07 am

Tako je. In čisto prav je, da se pove. Ne vem zakaj bi bila to slaba reklama.
Eni so pa tiho pa čeprav imajo probleme. Oziroma jih ne priznajo.
Zanimivo, da se tudi pri oplovih novih bencinarjih 1.4 turbo v astri pojavlja cukanje pri določenih obratih.
Ampak samo pod polnim gasom.
Pa še to ne pri vseh. Čudno.
Baje se pa vsaj pri Oplu da to odpravit z posodobitvijo programa...
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a a4 So feb 11, 2017 7:33 pm

pri renoju ni utekanja motorja, torej da ga voziš med 2 in 4 tisoč vrtljaji ? pod temi vrtljaji si torej samo v prvi prestavi in cukanja ne bi smelo biti
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 To feb 14, 2017 9:57 pm

Mam Megana 1.2Tce 130KM.Oprema BOSSE.19.000€.Z eno besedo KATASTROFA ?
Nevem kje bi začel z napakami že 4 mesece se ubadam z njimi.Pa lepo po vrsti.Prvo blatniki niso v liniji vrat ,to so mi popravili 90%,šobe za pranje stekla med vožnjo špricajo prenisko stem da so nastavljene najvišje ,ko avto stoji je vredu,baje da so našli rešitev čakam na nove šobe bomo videli kaj bo. Kar se pa tiče motorja pa mi je najprej cukal z strani Renault Slovenije dobil odgovor da naj tankam 100 oktansko gorivo in po Petrolu Omw sedaj na Molu se je zadeva malce popravla.Pri enakomerni vožnji v 4 prestavi med 55in 60 kh mi ga vsakih nekaj metrov zaduši , občuti se kot da ga nekaj zabremza. Pa spet na servis kot že nekajkrat pa śe klic na Renault slovenija. Bil na dveh servisih kjer niso znali odpravit napake so pa rekli da to napako imajo vsi bencinski motorji 100 in 130 Km . Prejšnji teden so me poklicali z Renault Slovenije in da moram počakat da naredijo nov program za računalnik . Kdaj pa bo še neznajo??? Sicer avto je fantastične obiike kaj če je tisto najbolj važno zanič !!! Po teh prebranih komentarjih vidim da je to velik problem pa ne mi zaj pisat da mečem slabo luč na novega megana ker avto vozim že 30 let pa tega še nisem doživel tisto kar je najbolj važno pri avtu je Katastrofa.L.P.
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a nino88 Sr feb 15, 2017 7:50 am

Megane je lahko še hujši:

tedenske težave:
1.
Več krat mi dela preglavice avtomatski menjalnik, ki se je pri višjih hitrostih, sploh na avtocesti, začel pregrevati in nemarno metati iz prestave. Občutek, ko pri 140 avto zatuli kot bi pritisnili sklopko in cuka, ni dober. (sem slišal da je že 2 verzija popravkov za avtomatika) (EDC)
2.
Ko avto menja iz 3 v 4 se malo sliši dolg uuuupp zvok (kot, da bi sklopka preveč dolgo drsela) (EDC)
3.
Zraven tega mi še keyless dela težave. Odvisno od dneva. Včasih odpre, včasih pač ne, čeprav so že dvakrat na servisu na novo naložili program. (Keyless)
4.
Večkrat sam od sebe ugasne veliki glavni zaslon in preprosto nekaj časa ne deluje (niti radio, niti osvetlitev). to se dogaja med vožnjo kakor tudi ob zagonu, ampak ne vsak dan. (R-link2)
5.
Bluetooth povezava ima tudi včasih težave. Telefon se poveže in takoj se prekine povezava in to se ponavlja vsakih 5s. (BT)
6.
Ko se peljem vzvratno in volan vrtim levo zaškripa pri zadnjih kolesih (4control)

Posnetek vseh težav: Posnetki tedenskih težav: https://youtu.be/MN74i1meqmI
Zadnjič spremenil nino88, dne Sr feb 15, 2017 8:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a xxl Sr feb 15, 2017 8:03 am

Hm, nisem niti pričakoval, od Renaulta, da bo tipi-topi, ampak to je pa preveč. Jaz tudi imam cvetke na Kadjaru, ampak, kar gre bolj za šlamparijo, ne pa za mehanske težave, nimam časa zaradi tega viset na servisih. Bom že ob rednih servisih kaj poskusil odpravit.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a skopusnik Sr feb 15, 2017 3:39 pm

Neverjeten izdelek res :roll:
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr feb 15, 2017 4:09 pm

Imaš pa res nesrečo, da naletiš na avto z tolikimi problemi.

Zelo pa spoštujem ljudi, ki imajo yajca da objavijo probleme z novim avtom :bow
Lp
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a skopusnik Sr feb 15, 2017 4:16 pm

Najbrž to ni prav nesreča, ker ima več lastnikov iste probleme.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Sr feb 15, 2017 5:25 pm

Sam so res šalabajzarji, sploh novi bencinarji.
Pri oplu (vsaj tako je slišat na njihovem forumu), da so problemi.
Renault berem po forumih, isto problemi, peugeot slišal od znancev, da so problemi, potem je tu slavni TSI,......

Ja, vidim, če bom vzel bencinarja, bo pač treba vzet japonca ali korejca.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a xxl Sr feb 15, 2017 5:43 pm

FCA 1,4 turbo tudi,ne meni, ne tastu ni delal probleme. ;)
Kaj pa Ford 1,0 in 1,5?? Nisem slišal kaj slabega o njiju
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Renault VG Sr feb 15, 2017 6:12 pm

Ah ja, tale 1.2 Tce je pa res nesrečen motor. Se očitno res splača počakati na 1.3 Tce, upam da pride kmalu.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Sr feb 15, 2017 6:20 pm

Samo je pa zanimivo,da trovaljnik 0,9 tce pa nima nekih težav ali pa jih jaz še nisem zasledil.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ivan36 Sr feb 15, 2017 6:25 pm

Odlično tole ... jih bo kmalu ko listja med rabljenimi in poceni enoletniki 8) Torej posodobitev programov bo !
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a muc396 Sr feb 15, 2017 7:48 pm

Imam srečo. Moj triletni 1.2 TCE gre brez problemov. Je res, da je ob pospeševanju tudi cuknil pri 2000 vrtljajih. Potem sem zamenjal bencinsko, pa ga občasno ga bolj pohodim in tudi tega ni več. Zaenkrat, trkam po lesu :)
Sicer pa v treh letih nobenih drugih problemov; čričkov, žarnic ipd. Je pa res, da je prejšnji model.
LP, M
 
ojanez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To apr 26, 2005 7:00 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a ojanez Sr feb 15, 2017 8:05 pm

Jaz sem avtor te teme. Vrnil sem se iz službenega potovanja in vidim, da je tema kar aktivna. Opažam, da je kar nekaj uporabnikov, ki imajo podobne težave, kar me po eni strani celo malce pomirja, saj naj bi Renault mogoče celo kaj naredil na odpravi te težave.

Žena bo tudi pričela s tankanjem 100 oktanskega bencina, tako da počakava na nekaj izpraznjenih tankov in potem poročam o morebitnem izboljšanju. Je pa dejstvo, da v navodilih piše uporabljati 95 oktanca. Tankanje 100 oktanca je manj prijazno denarnici in je bolj salomonska rešitev v škodo kupcev.

Dva člana foruma sta me tudi napadla, da načrtno blatim Renault?! Bolj se ne bi mogla zmotiti. Sem samo običajen kupec tega avtomobila (oziroma je to žena) in ker praktično nov avto povzroča težave, ki jih na servisu zaenkrat niti ne poznajo, kaj šele znajo odpraviti, sem vprašanje postavil še na forumu, kjer se zbira veliko voznikov vozil renault.
Če bi želel postaviti "bombastičen" naslov, kot pravi eden od zgornjih dveh članov, bi ga vsekakor oblikoval popolnoma drugače. Če bi želel blatiti renault, bi vsebino oblikoval popolnoma drugače. Tako pa smatram, da je moja objava povsem na mestu.

Vsekakor pa ne bom molčal o težavah, ki jih niti pooblaščen serviser menda ne pozna, saj se ne dam odgnati kar tako. Tako da vidva Renault PR-ovca lahko samo obvestita svoje šefe o veliko primerih vozil z enakimi težavami, komentiranje v tej temi pa mirno preskočita!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov