Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Gricko Sr feb 17, 2021 10:17 pm

ja in epilog vsega tega plombiranja in potem tudi rezultata ( dvig nivoja) je kakšen?
se sedaj kaj premika ali se "usklajujejo"?
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Sr feb 17, 2021 10:33 pm

VW T4 je napisal/-a:Nisem bral vse zgodbe...a si že ves čas na istem servisu? Ker lahko so popolni šalabajzeri in mi mogoče bilo bolje če kontaktiraš direkt renault slovenija.
Sam imam sicer tce140 in res lahko govorim samo dobro o tem avtu. Ampak, ko sem imel en problem s v naprej plačanim vzdrževanjem (ko so na lokalnem servisu nekaj probali se izmuznit, da ne bi bilo treba ob prvem servisu menjat olja), sem gladko pisal mail na renault slovenija. Zelo hitro bil odgovor, potem pa še pohleven klic iz servisa...
Kakorkoli, srečno. Jaz ne bi imel potrpljenja in bi se vozil že davno znebil. Ampak, da imaš pa dva problematična primerka doma je pa tudi že skoraj neverjetno.


Vozili sta bili najprej servisirani pri servisu avtohiše, ki mi je vozili prodala, prav tako pa sem sprva tam tudi poskušal urejati reklamacije. Ker so prav pri tem (prvem) pooblaščenem servisu, pokazali precej neresnosti in ignorirali oz. zavračali moje reklamacije ter me obenem poskušali prepričati, da je cukanje in prekomerna poraba motornega olja, za ta tip motorja nekaj normalnega, ob tem pa mi je vodja servisa povedal še, da se naj s tem preprosto sprijaznim, sem, preden bi uporabil baseball kij, raje zamenjal pooblaščeni servis.

A tudi zamenjava servisa, čeprav so se pri tem drugem servisu vsaj malo bolj resno lotili zadeve, ni kaj dosti pomagala. Motor prvega vozila je bilo, kljub temu, da je le ta opravil čiščenje "gareža" iz ležišč ventilov in ventilov ter večkratno reprogramiranje motornega računalnika, zaradi nevzdržnega "cukanja", predstavnik tehnične službe, po tem, ko je opravil test in preizkus vozila, podal navodilo, da je potrebno motor zamenjati (pri starosti manj kot 2 leti in manj kot 30.000 km). Le nekaj mesecev kasneje je bilo, po "lightshow-u" na armaturni plošči, zaradi nepopravljive okvare (pri le slabih 15.000 km), potrebno zamenjati tudi motor pri drugem vozilu.
V obeh primerih je bil vgrajen obnovljen motor.
Tudi z zamenjavo motorjev, je pri obeh vozilih še vedno prisotno "cukajne", so pa uspeli odpraviti težavo s prekomerno porabo motornega olja. In to tako, da porabljeno olje sedaj nadomešča bencin, ki skrbi, da nivo le tega ne pade oz., da le ta naraste... ;-)

O težavah je bila, praktično že od samega začetka, vsakič pisno obveščena tudi služba za stike s kupci, pooblaščeni servisi pa očitno zadeve rešujejo izključno po navodilih tehnične službe in službe za stike s kupci. V mojem primeru je celo tako, da pooblaščeni servis ne sme opraviti več nobenega servisnega posega na nobenem od mojih vozil, če za to ne dobi odobritve in navodil tehnične službe in službe za stike s kupci.
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Sr feb 17, 2021 10:40 pm

Gricko je napisal/-a:ja in epilog vsega tega plombiranja in potem tudi rezultata ( dvig nivoja) je kakšen?
se sedaj kaj premika ali se "usklajujejo"?


Od kontrole po plombiranju je minil en mesec, pa rešitve še kar ni na vidiku... Se verjetno še "usklajujejo"... :-)
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tce130 Sr feb 17, 2021 11:13 pm

Fak, kr stisne me, ko berem tole. Dobro leto sem se zajebaval z servisom v CE in RSL podporo (cukanje, menjava motorja). Na koncu sem sklenil, da je škoda mojega časa in živcev in sem avto zamenjal z rabljenim, ki so ga imeli na zalogi. Upam da nikoli več ne vidi pooblaščenega servisa.

Drži se in želim ti čimprejšno rešitev težave.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Kristjan123 Če feb 18, 2021 6:52 am

Koliko porabljenega casa in zivcev zato, da imas doma 2 avta za katera ves da nista ok... v bistvu tempirani bombi kjer bo slej ko prej nekaj narobe z motorjem. Respect da se ti se da ubadat s tem. Jaz ne bi ...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a coco66 Če feb 18, 2021 7:41 am

Edino Pop tv te še reši
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če feb 18, 2021 9:07 am

Ali pa da vgradijo v oba vozila novi 1.3 motor pa bo mir.
Samo to ne bi naredili na pooblaščencu.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a cc09 Če feb 18, 2021 9:21 am

Meni so renoji super avti, udobni, lepi, lepo se vozijo in vse to. Ampak imajo pa male tečne probleme, ko pride do takšnih večjih clusterfuckov, so pa itak francozi...
Izogibajte se jih, druge rešitve ni.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če feb 18, 2021 9:35 am

Ma to je kot trofiš.Jaz imam že sKoz Renaulte. Trenutno doma clio 3 1.2 100 turbo in pa clio 4 0,9 tce. Res nobenih težav pa ima clio 3 že 150000 km štirka pa 95000. Sorodnik ima megana točno s takim motorjem kot je v tej dabati prisoten. Sedaj ima 60000 km in težave s cukanjem in porabo olja.
Tole kar se pa dogaja pri uporabniku limeta je pa res sranje in težko prebavljivo. Naslabše je to ker tudi v forumski debati ne najdemo vsaj nekaj usmeritve na rešitev problema. Je pa res prvi za katerega sem slišal da se gorivo meša z oljem.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Če feb 18, 2021 10:16 am

Kot pravim, pousod lahko dobiš limono, ampak da imaš pa dve doma :| In tudi zanimivo s temi 1.2 motorji, nekateri imajo katastrofalne probleme, drugi laufajo brez problema. In ti si dobil še obnovljen motor in je nazaj obup...to je že tretja limona.
Fotr ima 1.2 motor v scenicu, letnik 16 . Dela brez problema. Vsaj tako misli, itak ne odpira havbe, avto pelje 1x na leto na servis in to je to.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a cc09 Če feb 18, 2021 1:25 pm

Eno je dobit limono, to se zgodi, drugo pa da ti nikakor ne popravijo.
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta To mar 23, 2021 7:03 pm

Po skoraj dveh mesecih usklajevanja med vsemi vpletenimi (tehnično službo in "strokovnjaki" službe za stike s kupci), je pooblaščeni servis prejel navodilo, da je, zaradi prisotnosti goriva v motornem olju, potrebno zamenjati visokotlačno črpalko za gorivo (na cam followe-rju)...

Rezultat servisnega posega:
po enem tednu in cca. 250 prevoženih kilometrih, se je nivo motornega olja ponovno dvignil za cca. 7 mm, samo olje pa deluje precej bolj tekoče, pa ter ima močan vonj po bencinu...

Me prav zanima, kaj bodo pa sedaj "naumili"...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Cefizelj To mar 23, 2021 7:17 pm

Če so 2 meseca umili a ni to več kot 45 dni?

Parkiraj jim ga skozi vitrino salona in pusti tam, pa odpelji skozi luknjo drugega :)

Če se ti je zasral ga pa takoj prodaš.

Cel lajf vozim francoze/renaulte ampak eni mate pa res sranje s temle.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR To mar 23, 2021 8:33 pm

Samo a ni tako, če bi bilo toliko goriva prisotno v olju da bi brej ali slej zaribal. A se motim.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 23, 2021 8:59 pm

Limeta je napisal/-a:Po skoraj dveh mesecih usklajevanja med vsemi vpletenimi (tehnično službo in "strokovnjaki" službe za stike s kupci), je pooblaščeni servis prejel navodilo, da je, zaradi prisotnosti goriva v motornem olju, potrebno zamenjati visokotlačno črpalko za gorivo (na cam followe-rju)...

Rezultat servisnega posega:
po enem tednu in cca. 250 prevoženih kilometrih, se je nivo motornega olja ponovno dvignil za cca. 7 mm, samo olje pa deluje precej bolj tekoče, pa ter ima močan vonj po bencinu...

Me prav zanima, kaj bodo pa sedaj "naumili"...


Vztrajaj naprej ! Pa srečno !
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a cc09 Sr mar 24, 2021 8:02 am

MORDOR je napisal/-a:Samo a ni tako, če bi bilo toliko goriva prisotno v olju da bi brej ali slej zaribal. A se motim.

Najbrž bi, ampak šele po izteku garancije.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr mar 24, 2021 9:35 am

Enkrat bi zaribal, ampak mislim da bi bil prej problem prevelika količina olja (+bencin) v motorju in bi ga porinlo ven čez semeringe.

Ne vem zakaj ne zamenjajo cam follower, ker ni drago in ni potrebno menjat celotno pumpo (hpfp) pa tudi, če bi morali celotno menjat več kot 300€ + 30min dela ne more biti.

ps.: Jaz imam občutek, da ni problem hpfp, ampak motor obročki na 1 ali večih cilinrih, zato se otepajo popravila
Lp
 
Fedex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To avg 18, 2020 1:02 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Fedex Sr mar 24, 2021 9:45 am

A je mogoče, da ti v avtu manjka liter in pol olja do min označbe na šibki in se ti ne prižge nobena opozorilna lučka? Sprašujem za Megana 4, 1.2 tce, kateremu je mimogrede mašina "zaribala". Zdaj sem ga že prodal, vseeno pa sem bil zelo presenečen, ko sem ugotovil tak manjko olja kako leto in pol nazaj. Pa to ni bilo več kot pol leta po servisu, kjer nisem naredil več kot 5.000 km do merjenja.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Cefizelj Sr mar 24, 2021 9:48 am

Možno je vse. Zgleda je razvil naravno prilagoditev na pitje olja :)

Tale 1.2 mašina je bla res pofl.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Sr mar 24, 2021 10:15 am

Kako pa je potrem s tamalim trovalnikom 0,9 tce. A niso izhajali iz tega 1.2 tce.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov