Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po nov 23, 2020 9:00 am

Lahko tudi visokotlačna pušča na cam followerju.

Se pravi če jaz pravilno razumem je bil problem z višanjem nivoja olja že pred menjavo injektorjev? Potem je treba preveriti še visokotlačno.
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Če feb 11, 2021 8:30 pm

Ker servis nikakor ne uspe odpraviti težave s prisotnostjo goriva v motornem olju, me zanima še @void tvoje mnenje:
Misliš, da je lahko višanje nivoja motornega olja lahko posledica servisnega posega z interno oznako rešitve št. 10 575, s katero se "reprogramira" motorni računalnik, s čemer se zviša tlak v sesalnem kolektorju, kar sicer zniža prekomerno porabo motornega olja, posledica tega pa je potem nepravilno izgorevanje in posledično prisotnost goriva v motornem olju...
Priponke
solution-10575.png
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Če feb 11, 2021 10:00 pm

Sem zadnjič v Kranju na Remontu vprašal glede te težave oz.prisotnostjo goriva v olju pa me je sprejemnik samo debelo pogledal.
Rekel je da gorivo ne more prit v olje razen v primeru poškodovanega motorja oz.batnih obročkov. Ampak da takega primera pri njih še ni bilo.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a cc09 Pe feb 12, 2021 8:14 am

Mislim da če bi vprašal, če so že imeli primer znucanih brisalcev, pa bi ti reku, da kaj takega pa še ne.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe feb 12, 2021 11:21 am

MORDOR je napisal/-a:Sem zadnjič v Kranju na Remontu vprašal glede te težave oz.prisotnostjo goriva v olju pa me je sprejemnik samo debelo pogledal.
Rekel je da gorivo ne more prit v olje razen v primeru poškodovanega motorja oz.batnih obročkov. Ampak da takega primera pri njih še ni bilo.


Ti pa si zelen, če misliš da ti bodo to potrdili na uradnem servisu. :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Pe feb 12, 2021 11:58 am

Ni se šlo v smislu potrditve na uradnem servisu. Želel sem pridobiti samo kakšno informacijo več v smišlu rešitve problema.
Samo očitno je zate vsak ki hoče pomagat oz pridobiti dodatno informacijo zelen.Pa si ti s tako najstniško izjavo še najbolj zelen.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a nasamorpheus Pe feb 12, 2021 1:51 pm

Tole berem pol me pa folk sprašuje zakva toyote pa honde furam, zakva ne renoja.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a joztom Pe feb 12, 2021 4:17 pm

Ko si že tako brihten, tudi Toyotam so celim serijam motorje menjali po vrstnem redu. NPR:Avensis.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a coco66 Pe feb 12, 2021 4:24 pm

Japonci vsaj priznajo napako in jo odpravijo,francozi se pa delajo francoze- ker če bi vse reklamacije rešavali bi ostalo glih za burek
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a D12J12 Pe feb 12, 2021 5:06 pm

No ta je pa dobra, da lastnik vozila več ve od servisa :roll:. Tam kjer mi ne zrecitira kaj bi lahko bilo narobe se sploh ne oglasim več, da pa mi omeni da jim ta napaka ni znana mi pa samo dajo vedeti, da globlje od zamaška za olje še niso pogledali.

Pa spet ta (popolna) toyota, kjer sem se skregal kako bom delal servise na mojem avtomobilu, ker je bil prodajalec toliko trmast sem se obrnil in odšel. To je bilo prvič, da sem moral dobesedno prositi da bi servis prej naredil, upam da tudi zadnjič.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Cefizelj Pe feb 12, 2021 6:48 pm

Mah vsi so isti. Največ kar tukaj šteje je čas, ki ga porabiš za te traparije. Zato me je groza kupit karkoli novejšega, ker se vsi grejo beta testing na uporabniku. Z elektrifikacijo in novotarijami bo pa še slabše, kljub preprostosti elektromotorja. Periferija bo pa ratovala bolj in bolj obsežna, zapletena in pokvarljiva.

Glede Reala v Kranju pa čudno, sam imam izredno dobre izkušnje s sprejemnikom in reševanjem reklamacij.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Pe feb 12, 2021 7:19 pm

Tudi jaz imam dobre izkušnje z Remontom iz Kranja. Zato sprejemnika tudi vprašam za mnenje o določeni težavi. Nekateri uporabniki tega foruma pa je to neumno in ne zaupajo pooblaščencem. Ker seveda sami vedo več od njih.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Pe feb 12, 2021 11:01 pm

Pooblaščeni servisi se na podano reklamacijo oz. informacijo o napaki, odzovejo točno po navodilih, ki jim jih je podal proizvajalec/uvoznik - sploh v primerih, ko gre za že znano in pogosto napako. V takšnih primerih še posebej "debelo" pogledajo :shock: in z začudenjem sprejmejo informacijo :nae .

@MORDOR Uporabniki verjetno nikoli ne vedo (vemo) več, kot vedo pooblaščeni servisi, proizvajalec in uvoznik, so (smo) pa med njimi tudi takšni, ki vedo (vemo) več, kot si le ti želijo, da bi vedeli. ;-)
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Ne feb 14, 2021 6:20 pm

Limeta daj ti meni povej a se ti sploh še da ukvarjat s temi težavami. Če sem prav vse prebral si pri dveh avtomobilih menjal motorje z obnovljenimi pri katerih se ti zdaj nivo olja anormno dviga in nihče ne ve zakaj ti pa sklepaš da v motor teče bencin čeprav je to skoraj nemogoče oz. le pri zelo zgonjenem motorju.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta To feb 16, 2021 10:12 pm

@MORDOR
Da se mi, ker mi, glede na to, da imam v garaži 2 avta z enakimi težavami, kaj dosti drugega niti ne preostane...
Kot si prav ugotovil, sta oba "originalna" motorja že "crknila in bila (v obeh primerih) zamenjana z obnovljenim motorjem, bencin pa teče v olje pri obeh že od zamenjave dalje.
Ko sem na to opozoril servis in uvoznika, so me najprej obtožili, da sam "nekaj" dolivam v olje. Po skoraj enem letu prepričevanja, mi je uspelo doseči, da je pooblaščeni servis (na moje stroške) opravil menjavo olja in filtra ter evidentiral nivo, nato pa "zaplombiral" vse odprtine na motorju ter "havbo", ter s tem onemogočil nepooblaščen dostop.
Po opravljenem plombiranju sem, po 2 tednih, moral na kontrolo, pri kateri so ugotovili, da se je nivo olja, po samo 620 prevoženih kilometrih, povišal za dobrih 10mm.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Sr feb 17, 2021 9:49 am

Ampak so res nejeverni Tomaži da ti grejo plombirat vse možne luknje. Pa glede na kilometre ki si jih prevozil od plombiranja je nivo dviga olja res visok.
Povej mi, a so potem po analizi tega olja ugotivili, da je za dvig nivoja krivo gorivo a do kakšnega zaključka so prišli. Ker kolikor sem uspel prebrati mimaš podane neke konstruktvne rešive na ta problem.
Ma upam da tole rešiš ker jaz osebno nebi imel toliko volje in potrpljenja.Drži se.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a coco66 Sr feb 17, 2021 10:00 am

Samo da jim ne bo palo na pamet da lahko potegneš karter dol, naliješ 3 dl olja in nazaj zložiš.Dobre živce imate- vso srečo
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Sr feb 17, 2021 11:08 am

Nisem bral vse zgodbe...a si že ves čas na istem servisu? Ker lahko so popolni šalabajzeri in mi mogoče bilo bolje če kontaktiraš direkt renault slovenija.
Sam imam sicer tce140 in res lahko govorim samo dobro o tem avtu. Ampak, ko sem imel en problem s v naprej plačanim vzdrževanjem (ko so na lokalnem servisu nekaj probali se izmuznit, da ne bi bilo treba ob prvem servisu menjat olja), sem gladko pisal mail na renault slovenija. Zelo hitro bil odgovor, potem pa še pohleven klic iz servisa...
Kakorkoli, srečno. Jaz ne bi imel potrpljenja in bi se vozil že davno znebil. Ampak, da imaš pa dva problematična primerka doma je pa tudi že skoraj neverjetno.
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Sr feb 17, 2021 9:23 pm

MORDOR je napisal/-a:Ampak so res nejeverni Tomaži da ti grejo plombirat vse možne luknje. Pa glede na kilometre ki si jih prevozil od plombiranja je nivo dviga olja res visok.
Povej mi, a so potem po analizi tega olja ugotivili, da je za dvig nivoja krivo gorivo a do kakšnega zaključka so prišli. Ker kolikor sem uspel prebrati mimaš podane neke konstruktvne rešive na ta problem.
Ma upam da tole rešiš ker jaz osebno nebi imel toliko volje in potrpljenja.Drži se.


O tem, da je v motornem olju prisoten bencin, sploh ni dvoma, saj olje, ko izvlečeš merilno palčko, smrdi bolj po bencinu, kot po olju.
Tehnična služba je sicer takoj, ko sem prvič opozoril na dvig nivoja motornega olja in, da ima olje vonj po gorivu, brez predhodnega pregleda vozil, za obe vozili odredila zamenjavo injektorjev, a to težave ni odpravilo, pač pa zadevo kvečjemu še poslabšalo. Nivo olja je namreč konstantno od 10-15mm nad MAX nivojem, naraste pa tudi do do dobrih 20, morda celo 25mm nad MAX nivo...
Kar pa se tiče rešitve, pa imaš prav - je enostavno ni...
 
Limeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne nov 24, 2019 9:22 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Limeta Sr feb 17, 2021 9:25 pm

coco66 je napisal/-a:Samo da jim ne bo palo na pamet da lahko potegneš karter dol, naliješ 3 dl olja in nazaj zložiš.Dobre živce imate- vso srečo


So poskrbeli tudi za to in so "zaplombirali" tudi spodnji pokrov motorja... ;-)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov