Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne jan 13, 2019 10:26 am

Primerov cukanja je veliko manj kot si mislite. Samo tisti, ki jim avto cuka so zelo glasni, ker je popravek ne znan.
Velika večina jih ne cuka.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a sašo5 Ne jan 13, 2019 10:50 am

tankate pa vsi 95.....bog ne daj, da bi kdo 100 vlil :roll: (sodelavec je kupil tistega Senica z 20col "picikli" povrhu vsega pa še 1.2 bencinca.....) komaj sem ga prepričal, da je 100 začel tankat_sedaj po "obrnjenih" treh tankih, mi je kr hvaležen...Poraba je točno toliko manjša, koliko je "stotka" dražja....da ne govorim kakšnim nevšečnostim se izogneš, vključno s cukanjem...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne jan 13, 2019 1:51 pm

100ka pomaga, čeprav bi avto mogu brez problema delat na 95, ker je tako tudi v specifikacijah.
Ampak očitno so te novi bencinarji tolk občutljivi na oktane, da če je gorivo malenkost out of spec je že dost da dela probleme. Uglavnem, 1.2 tce je loterija, vsekakor boljše vzet 1.5 dci, razn če se delajo res kratke relacije.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Ne jan 13, 2019 3:09 pm

Kaj ima veze 20 col pri seniku? Guma je 195 širine tako da nima veze pri moči motorja...
 
Uporabniški avatar
danatory
Novinec
 
Prispevkov: 281
Pridružen: Po jun 16, 2008 1:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a danatory Ne jan 13, 2019 3:37 pm

Vozil sem že 4 različne Megane 1.2 TCE (100 in 130KM) in prav noben ni imel teh težav pa se je tankal 95 oktanski bencin. Mogoče je vse skupaj nesreča nekaterih lastnikov.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne jan 13, 2019 3:56 pm

Sej pravim da je zelo majhno število problematičnih. Pri nekaterih smo dobili zeleno luč za menjavo celega motorja, z novim motorjem deluje super.
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 Po jan 14, 2019 4:59 pm

horex2 je napisal/-a:srečno

evo,dobil avto nazaj...
ga stestiral 900km... :twisted:
avto dela v redu. ne cuka več... :D
zamenjani vsi ventili v glavi,garnitura jermenov,tesnil,olje,filter,antifriz,tesnilka, neke cevi, tesnilo šobe,pol kontrola geometrije prednje in zadnje preme.
sem poslal janezku, če mu bo kaj pomagalo pri njegovem avtu, k ima iste težave...

po pol leta vztrajanja..... :huh:
Mene pa zanima kako je avto zdaj ker imam enake probleme z cukanjem in so mi na servisu rekli da mi morajo zamenjati ventile da bo potem boljše kar sem pa zelo skeptičen mogoče bo še dosti slabše prosim za kakšen nasvet.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a limas Po jan 14, 2019 6:25 pm

Če je menjava ventilov na strošek servisa, ne razmišljaj preveč in čim prej uredi.
Kaj bi bilo, ko bi bili vozniki za vsak vpoklic skeptični?
 
marxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr okt 17, 2018 9:27 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a marxy Sr jan 16, 2019 7:07 am

Dusan@18 je napisal/-a:
horex2 je napisal/-a:srečno

evo,dobil avto nazaj...
ga stestiral 900km... :twisted:
avto dela v redu. ne cuka več... :D
zamenjani vsi ventili v glavi,garnitura jermenov,tesnil,olje,filter,antifriz,tesnilka, neke cevi, tesnilo šobe,pol kontrola geometrije prednje in zadnje preme.
sem poslal janezku, če mu bo kaj pomagalo pri njegovem avtu, k ima iste težave...

po pol leta vztrajanja..... :huh:
Mene pa zanima kako je avto zdaj ker imam enake probleme z cukanjem in so mi na servisu rekli da mi morajo zamenjati ventile da bo potem boljše kar sem pa zelo skeptičen mogoče bo še dosti slabše prosim za kakšen nasvet.




Kako pa si jim dokazal da avto cuka? Jim je računalnik pokazal na diagnostiki? Ali kako drugače? Meni so rekli da avto še ni dobr ulaufan zato pa cuka, da imam premal km 38.000. Aha kda pa pol bo ok pr 200.000 čez 10 let... Kr neki... Kolk maš pa ti prevoženih km? Kakšne relacije pa delaš?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr jan 16, 2019 7:25 am

Tudi, če ima avto prevoženih 10km ne sme cukat


Če so problem ventili ali jermen ali tesnila bodo imeli vsi motorji, ki imajo iste kataloške številke vgrajenih delov probleme z cukanjem in jih ne bo noben bencin utekanje motorja ali update softwerja rešilo
Edina trajna rešitev je zamenjava teh delov z drugimi posodobljenimi.

Moje priporočilo, da to čimprej popravite dokler je avto v garanciji ali ga pa prodajte. Nekaj od tega bi jaz naredil
Lp
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a AssKicker Sr jan 16, 2019 8:07 am

Pri 38kkm nima kej cukat. Pelji nazaj, dokler je v garanciji, pa teži. Ko bo iz garancije, ti bodo takoj znali povedat kaj je narobe.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a joztom Sr jan 16, 2019 9:26 am

Saj ta motor ima ketno. Ali so ventili po dolžini kaj narobe ali pa niso nastavljeni, druge ni. Tudi ne vemo, ali se v fazo dajejo s kajlo ali na konus z orodji kot 1.5dci. Ves ostali material ni vpliven in ne aktiven ampak se menja kolateralno, za varnost postopka. Razne cevke se tudi najprej in najbolj natančno premerijo za tesnost.
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tce130 Sr jan 16, 2019 9:28 am

Pozdravljeni,
Že nekaj časa spremljam tole temo, ker imam popolnoma iste probleme z mojim1.2 TCE (cukanje med 1700 - 2100 obrati, pri konstantni hitrosti na ravni cesti). Tudi meni menjajo ventile pri dobro leto starem avtu s prevoženimi 16k km.

Zanima me kako se je to obneslo pri uporabniku horex2, ki je junija pisal da je po zamenjavi ventilo cukanje izginilo. Upam da je danes še vedno tako.

Bega me edino, kaj bo prinesla ta menjava ventilov - odprava okvare (ki se bo verjetno ponovila čez čas), ali odprava vzroka napake, ki je povzročil to cukanje in okvaro ventilov.

Aja še to, v enem od prejšnjih zapisov sem zasledil, da v Nemčiji ne zaznavajo težav s cukanjem pri 1.2 TCE:

https://www.megane4-forum.de/index.php? ... /&pageNo=8
https://www.megane-board.de/threads/tce ... tor.14945/
https://www.megane-board.de/threads/tce ... tor.19989/
https://www.megane-board.de/threads/mot ... -130.8213/
https://www.kadjar-forum.de/index.php/T ... ration-Schütteln-bei-ca-Tempo-40-bis-70/?pageNo=4
https://www.dacianer.de/threads/dokker- ... ben.33377/
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr jan 16, 2019 10:36 am

joztom je napisal/-a:Saj ta motor ima ketno. Ali so ventili po dolžini kaj narobe ali pa niso nastavljeni, druge ni. Tudi ne vemo, ali se v fazo dajejo s kajlo ali na konus z orodji kot 1.5dci. Ves ostali material ni vpliven in ne aktiven ampak se menja kolateralno, za varnost postopka. Razne cevke se tudi najprej in najbolj natančno premerijo za tesnost.


Praviš, da v matični tovarni ne znajo sestavit oz nastavit ventile ali dati v fazo motor?

To ni nič drugega kot slaba izdelava komponent oz šparanje na materialih. Isti problem pri vw in ketni. Če bi dali dober material ne bi bilo tega problema

Problem cukanja bodo imeli vsi tisti, ki imajo vgrajene iste ventile,... Nemci lahko, da imajo druge tipe in nimajo teh problemov
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr jan 16, 2019 11:20 am

To je bil samo en batch teh avtomobilov, nisi bili vsi motorji taki. Ta motor je bil tudi v Meganu 3 proti koncu, pa ni cukau.
Je pa res problem baje v fazi motorja.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr jan 16, 2019 12:50 pm

Osnova tega motorja je bila v meganu 3. V 4 je xy delov drugih če govorimo samo o motorju.

Jaz zelo dvomim, da ni motor v fazi glede na to, da so ga sestavljali strokovnjaki in da je problem v večih primerih
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr jan 16, 2019 1:01 pm

Ni res, v 95% je motor isti, samo sesalna loputa je drugačna in to je to. Loputa pa ni vzrok cukanja.
Oba sta Euro 5 in ni bilo potrebe po spremembah po večjih spremembah.

In ne razumem zakaj se ne bi moglo zgodit da je na tistem delovnem mestu, ki montira ketno nek novinec ki je narobe postavljal motor v fazo v njegovi izmeni? :D
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr jan 16, 2019 1:09 pm

Pa ni važen evro.
Ti pojdi gledat kataloške številke in boš videl, da je ogromno komponent z drugimi številkami.

Že motor v istem avtomobilu, ki sta razlike v starosti 3 let je veliko drugih komponent z drugimi številkami delov.

Ti misliš, da pripeljejo enega Janezka in kar iz 0 sestavlja motor?
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr jan 16, 2019 2:08 pm

Ja kaj si pa ti mislu, da leta 2019 ko je kronična manjka delovne sile imajo na linijah za sestavo vrhunske mehanike, ki serijsko zlagajo motorje? :lol:
Proizvodnja kot vsaka druga, imaš "šnel kurs" da se naučiš na brzino postopek montaže in to je to. Naslednji dan že delaš in moraš zagotovit normo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a xxl Sr jan 16, 2019 9:27 pm

Najbrž kakšen begunec iz Pakistana. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 31 gostov