Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ivan36 Po nov 08, 2021 8:42 pm

Prva težava z meganom, 1.33Tce140, cca 30.000km

:shock: :DDD :huh: Torej bo čez ene 30.000 km spet neki falilo? mini turbo mlinčki pač :evil: :twisted: :roll: Od tistih starih 2.5 DTi TDS ni skoraj nič falilo na 100.000 km + :roll: ali 2.0 turbo ... Espace, Laguna ....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po nov 08, 2021 8:58 pm

No ja, mislim da mikro jermen nima kaj dost veze s tem, ali je avto mlinček ali ne.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 To nov 09, 2021 7:39 am

oh. Ivan komentira "mlinčke", sam pa ima espaca več pri mehaniku kot na cesti...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Firediver To nov 09, 2021 7:42 am

Pa tako hvaljenega Avantima..kam se je izgubil..no, v glavnem sami biseri od vozil.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees To nov 09, 2021 9:12 am

VW T4 je napisal/-a:Prva težava z meganom, 1.33Tce140, cca 30.000km.
Začel čudno ropotat/tulit, diagnosticirana težava na alternatorju. Zamenjan skupaj s jermenom. Po tem stanje boljše, ampak po enem tednu nazaj prisoten čuden zvok, nekakšno ropotanje, nakar v nedeljo (v ponedeljek sem ga želel peljat nazaj na servis pokazat) raznese(dobesedno) vodno pumpo. Vse ok, pod garancijo vse urejeno itd.
Zakaj pa bi lahko do tega sploh prišlo? Glede na to da sta alternator in pumpa oba gnana preko istega jermena, je možno da je bil jermen že tovarniško preveč našponan, kar je posledično preveč obremenjevalo osi alternatorja in pumpe?


Kako si pa to vedel da je pumpa ? Je počilo pa je začel antifriz teči ven ? = avtovleka ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 To nov 09, 2021 10:02 am

Ko sem avto zalaufal je začelo močno ropotat, pogledal sem pod havbo, antifriz je šprical. Nato sem ga ugasnil in je vse odteklo iz motorja. Seveda avtovleka do servisa.... Na servisu so rekli, da je impeler na osi popolnoma razpadel, da niso še videli kaj takšnega.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ivan36 To nov 09, 2021 6:57 pm

Same pićlkoce ko jim zjebe avto za 30.000€ po 30.000km prevoženih so pa mojajaca za 500€ zanič :lol: 8) :DDD Ni bil Avantime ampak VelSatis za 500€ :roll: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ivan36 To nov 09, 2021 6:59 pm

void je napisal/-a:No ja, mislim da mikro jermen nima kaj dost veze s tem, ali je avto mlinček ali ne.

A si prebral moj odgovor ? S5 nisi itak :lol:
Torej bo čez ene 30.000 km spet neki falilo? mini turbo mlinčki pač
Renault 1x jac vedno jajce :roll: :DDD
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ivan36 To nov 09, 2021 7:02 pm

[quote="VW T4".. Na servisu so rekli, da je impeler na osi popolnoma razpadel, da niso še videli kaj takšnega.[/quote]
Tako se začne Renault SAGA :shock: :lol: 8) :mrgreen: Sem hotel ugotoviti zakaj klima po NOVEM kompresorju klime in polnejnu ne hladi :roll: :shock: oni pa da je tak normalno :lol: Renault servis Tolmin. :evil: :roll:
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Sr nov 10, 2021 7:52 am

Nevem kaj hočeš povedat, pa kar tri replike si moral dat.
1. Avto je bil 18.000e. Ja pred "krizo" se je dalo dobit spodoben avto tudi pod 20.000e, kaj šele 30.000. Kaj ima zdej vezo koliko je stal in koliko prevoženih ima? Avto je v garanciji, ki krije takšne izredne dogodke. Če bi se v naslednjih dveh letih pokazalo, da postaja problematičen, pa se ga rešim pred iztekom garancije. No sej verjetno ga bom vseeno tik pred iztekom zamenjal.
2. Če je renault takšen j**c, hitro zamenjaj svoj vozni park in se reši osebne stiske. Ne pa da opravičuješ, da je stal 500e...ta avto, ki je več pri mehaniku kot na cesti, je nekoč stal mnogo več (lahko govoriš čez mlinčke karkoli hočeš, ampak ta mlinček bo preživel 2.2dCi...)
3. Kaj ima veze z mano tvoj kompresor, ki mena ne deluje in naj bi to bilo normalno? Pojdi na servis in uredi. Pri meni ni bilo problemov, diagnosticirali so alternator in pumpo, ter vse zamenjali, nič niso rekli da "tako pač je". Izpostavili so samo, da je prišlo do popolnega loma pumpe, kar je zelo nepogost pojav.

Če potegnem črto, z avtom smo zadovolni, super potegne, lepo drži cesto, za šibanje po soški je super. Ko sem kupoval, v tem okviru ni bilo nič primerljivega, npr podobna octavia bi moral vzet kakšno leto rabljeno za takšen znesek.
Če me kdo vpraša za nasvet, osebno priporočam takšen avto, 1.33tce motor, res pa je da je tudi renoju od takrat še malo zrasla cena...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr nov 10, 2021 8:48 am

No moj 1.3 tce ma zdaj cca 80k km in ima še vedno prvi alternator in pumpo :DDD :DDD Vse je orginal na motorju, kakšen srečnež 8)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ivan36 Sr nov 10, 2021 3:43 pm

Ne pa da opravičuješ, da je stal 500e...ta avto, ki je več pri mehaniku kot na cesti, je nekoč stal mnogo več (lahko govoriš čez mlinčke karkoli hočeš, ampak ta mlinček bo preživel 2.2dCi...)

Po poteku garancije 2 leti itak boš ta tvoj skiro takoj prodal 1000% nimaš za predrage NOVE dele, ki sfalijo na 30.000km :lol: :DDD O kakih 270.000 km ali več prevoženih lahko samo sanjtate!
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Sr nov 10, 2021 8:45 pm

Hvala bogu, da sem se rešil tega sranja od avta. :D
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a limas Sr nov 10, 2021 9:31 pm

Katerega sra..ja?

Motor 1.33 tCe je renault-mercedesov izdelek in velja za zanesljiv in tehnološko dovršen izdelek.
Nekomu je zaribala vodna črpalka. Je to množičen pojav ali izjema pri teh motorjih?
Osebno se izogibam turbo bencinarjev in ostajam zvest klasičnim atmo in dizlom.
Če bi bil prisiljen v izbiro turbo bencinarja bi bil to 1.33 tce. Ima vsaj 4 valje in ne zveni kot kosilnica.

Naj odgovori @void, ki je najbolj na tekočem.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr nov 10, 2021 10:01 pm

Ubistvu mene osebno šokira kako neproblematičen motor je 1.33 zaenkrat, glede na to da je skorajda popolnoma nova konstrukcija.
Ponavadi imajo motorji vedno neke serijske porodne težave, pri temu pa ni ničesar za pripomniti.

So stvari k so se menjale tu pa tam, recimo bilo je ene par lambd, na enemu sm menjau špulo, to je pa to. Nič resnega no.
Glede na količino kolk je novih 1.33 bilo prodanih v zadnjih 4 letih lahko samo potrdim da je res dober motor. No sej ga vozim tudi sam, tako da imam dvojne izkušnje z njemu :) Poraba nikakva, gre pa ko sneta sekira, 4 cilindri, tih in uglajen. Mislim da je to sigurno eden od boljših predstavnikov teh novih DI turbo bencinarjev.

Kaj bo pa čas pokazal bomo pa videli, nekih bulletinov v sistemu o nekih resnih problemih ni.

@ivan36 Dej ti malo se umiri s temi forami. Sej se je tudi na 2.0 TDIjih masovno menjala pumpa po 30k km, pa delajo te isti motorji kr konkretne cifre kilometrov brez nekih pretirano velikih problemov.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Če nov 11, 2021 8:06 am

Ivan, koliko $$ jaz imam za servise se ti ne rabiš sekirat ;) Je pa avto v 5 letni garanciji in je star več kot dve leti in za omenjeno okvaro ni bilo nobenega pregovarjanja. Za ta motor si upam rečt da bo dosegel 270.000km z manj okvarami kot tvoji slavni modeli za 500€ (imaš pač res slabe primerke modelov, če bi bili 2.0dci bi bilo odlično). Prej mislim, da se bodo dogajale druge neumne okvare, ki ti pojedo živce, kot pa težave na motorju (npr. prejšnji 1.5dci megan, nekaj klima srala po svoje, vodilo okna razpadlo, itd...).
Če pa se začnejo problemi, gre pa v menjavo še pred iztekom. Ne gojim čustev do znamke in modela, tako da če je nekaj vredu ali pa ni v redu lahko komot povem 8)
ps: če je meni razgnalo pumpo je to sekret za se znebit, ko pa 2.0tdi menjajo pumpe, pa hladilna tekočina magično izginja je pa avto brez omembe vrednih težav 8)
 
tc12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To feb 23, 2021 12:25 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tc12 Pe nov 26, 2021 3:13 pm

Zdravo, kako lahko zamenjam obrabljen volan in prestavno ročico na Meganu 2011, rabim novega ali lahko preoblečem?

hvala za odgovore in lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 26, 2021 4:42 pm

Vzemi si čas in sam po te forumu poišči pod forum - iskanje: preoblačenje volana imaš kar nekaj ljudi, pa tudi stric Google najde.
Ali pa pokličeš po avto odpadih.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Po nov 29, 2021 8:02 am

Kakšen volan imaš zdaj, je usnjen ali gol plastičen? Volan načeloma se preobleče, ni potrebe po menjavi. Tapetniki računajo cca 80-100€. Odvisno iz kje si, tam v okolici poišči tapetnika. Ta je produkt iz goriške:
Priponke
violan.jpg
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tomazpog Če apr 21, 2022 7:18 am

zanimiv problem z BOSE soundom v Megane 4 . V nastavitvah naštimaš base, middle in visoke na neko raven in super deluje. DOKLER se avto ne ugasne in zaklene. Ko znova vžgeš avto, se ojačevalec ne vklopi, radio normalno igra, nastavitve so tam, kjer si jih nastavil, vendar zvok ni ojačan - DOKLER vsaj za eno stopnjo ne pipneš ene izmed teh treh nastavitev - potem ojačevalec očitno dobi signal in zaživi nazaj.. Zgleda da centralna multimedija ne da sama od sebe signala ojačevalcu, ampak jo moraš ročno prebudit. To sigurno nekaj ni OK, pa me zanima, če tisti, ki si lastite BOSE sistem v avtu, če imate enak problem? da vem, preden peljem pokazat na servis. Avto je star eno leto, nabavili smo ga pred tednom dni in že od prvega dne je tako, samo sprva niti nisem dojel, da mu nekaj ne štima - zdaj pa je itak moteče, ker preprosto nima tistega zvoka, kot bi moral biti, dokler ne poprčkaš zopet po enem izmed slederjev za zvok.
Se pa to zgodi samo , kadar se avto zaklene in prekine elektriko - če radio ugasneš in ponovno prižgeš med delovanjem motorja, do tega ne pride. Zgleda enota sama od sebe ne da signala ojačevalcu, da bi ga zbudila, kadar ni na elektriki.
Hvala za vse odgovore, še najbolj bi bil vesel, če bi kdo imel voljo pri sebi preverit - da me ne bi na servisu odpikali, da je to "normalno", ker vsekakor ni
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 36 gostov