Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a sašo5 To maj 14, 2019 5:45 pm

void je napisal/-a:Večina novih renojev je sposobna narediti veliko več kiloemtrov brez okvar kot tvoj VAG, samo ti to še nisi dojel.

joj@void.....sereš pa sereš še kr naprej in to v vsaki temi....jebote bog, daj ohadi se malo :roll:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void To maj 14, 2019 5:52 pm

Kaj sm js začeu srat, al je ban začeu? kot ponavadi s svojimi ironičnimi in nč koristnimi opazkami? In moj odgovor njemu je čisto na mestu, glede na njegov prispevek.

Preberi še enkrat celo zgodbo, pa pol povej kaj je bil point bana in kaj je bil moj point? Ni čudno, da ni nikogar na forumu z dejanskim tehničnim znanjem, ker nočete slišat resnice... Same teoretičarji, nikdar vidli batni obroček v resnici.
Zato se bom tudi jaz odstranil počasi, ker nima smisla. To vam je itak v interesu, da so na forumu samo enakomisleči, da lahko živite v svojem nerealnem balončku.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper To maj 14, 2019 6:51 pm

Če ima kdo na tem forumu argumentirane odgovore, je to void. 3/4 folka tule blati reno ker 5 ljudem cuka, po drugi strani pa poveličuje VW kot kvalitetno vozilo (kljub vsem failom v zadnjih letih). Kvalitetno glede na kaj? Mogoče glede na šajtrgo...
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 To maj 14, 2019 7:36 pm

Se strinjam. Kakorkoli imam sam težave z Meganom in tu zaradi tega težim, vedno rad preberem Voidove komentarje. Seveda brani Renault, saj je tam zaposlen. A daje dokaj objektivne komentarje. Glede mojih težav z Meganom pa mi je tudi bil pripravljen pomagati.
Če bi bi bilo več takšnih na foromu kot je Void, bi bil forum res boljši. Saj bi marsikdo našel kakšno pametno zadevo, ki bi mu pomagala.
Eni pa ste pač na forumu samo zato da se prepirate kera znamka je boljša, oz. kdo ma večjega.

...no, to je pač moje mišljenje. A Renaulta sigurno več ne kupim. :mrgreen:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper To maj 14, 2019 7:52 pm

Definitivno noben proizvajalec ne dominira in noben ni za en drek. Prednosti imajo vsi, slabosti tudi, prav tako nesposrečene serije motorjev ipd... Je pa res, da nekateri sploh kakšen VW poveličujejo kot da je nekaj več in takoj ko objektivno napišeš da je povprečen in nič boljši od ostalih, te napadejo kot hijene. :lol: Primer...pri testu arteona na tem portalu sem na sliki BREZ povečave videl, da so spoji na avtu nenatančni (sprednji levi del). Seveda to noben ne omenja, če bi bil pa kakšen reno bi bilo na to temo vsaj 50 komentarjev in 10 stavkov v testu o nenatančni izdelavi.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void To maj 14, 2019 7:53 pm

No, kaj na rečem. Hvala na pohvali oops

Ma js niti ne hvalim reno zato, ker delam na renojih. Realno reno ni slab, sploh zadnjih 10 let ne. Ima svoje probleme, kot vsi. Je pa daleč od slabega vozila. Veliko privatnikov in slovenskih podjetij, ki imajo službene renoje se strinjajo s tem.
Sploh pa do svojih zaključkov prihajam iz stališča servisiranja renojev/nissanov/dacij na šihtu in servisiranju drugih znamk doma. Zato me nihče ne more prepričat, da je ena znamka tako super, druga pa totalno zanič. Obstajajo samo boljše in slabše. Pravtako se stvari spreminjajo iz generacije v generacijo in ne moreš posploševat...

In definitivno je res, vsaj iz mojih izkušenj, da se določenim znamkah vse oprosti, pri drugim se pa pač ne in so bolj na udaru. Pač folk mora nekako potolažit za tistih par tisoč evrov katere je preplačal pri "pogovorno" kvalitetni znamki, ko gre kaj narobe. To je cel bottom line.
 
Ali212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr feb 10, 2016 10:30 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Ali212 Sr maj 15, 2019 3:19 am

Po prebranih celih 24 straneh, sem sedaj v dilemi glede nakupa rabljenega Megana IV. Je med redkimi ki me je pritegnil po dizajnu in voznji, poleg sem samo še razmišljal o Alfini Giulietti, vendar je Megan dosti sodobnejsi in bolje opremljen. Če so te 1,2tce masine tako vprasljive in s porabo nad 7l je res za premislit. Torej samo dizelas pride v postev, tu je pa cena ze okoli 14-15k. Se sploh splaca toliko dat za rabljenega megana? Na leto nardim cca 25kkm..

Dusan@18 je napisal/-a:Prav danes sem dal megana nazaj v avtohišo Tce 1.2 130KM
staro za novo in vzel novega Scenica Tce 1.3 140Km dost je bilo dve in pol leti stalno po servisih za prazen nič kajti zadeva se ni uredila in dvomim da se kdaj bo , zato pa so šli ti motorji iz prodaje.


Je tvoj mogoce bose edition za 13k€ v murski soboti? Toliko da se ga izognem :D
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Sr maj 15, 2019 7:11 am

Megana tce1.2 bi jaz odmislil. Če nimaš za novega, počakaj kakšno leto, da se pojavijo rabljeni tce1.33. Imam 140km varianto in za sedaj lahko samo pohvalim. Večinoma regionalna vožnja, poraba po računalniku 6.3L.
Ima oče v senicu tce 1.2 115km, dela brez problema, nobenega cukanja. Je pa to prešibek motor za tak avto. No sej po regionalki še ni problema, avtocesta nad 120km/h ga pa čisto pobere.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr maj 15, 2019 7:58 am

@Ali212 Glede na to, da delas 25k letno bi blo smiselno uzet 1.5 dci pa je stvar rešena.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Sr maj 15, 2019 9:02 am

Vemo, kdo velikokrat meša drek po forumu.

Drugače pa raziskava o zanesljivosti (samo za info, da se ne bo kdo spotikal ob to):
https://www.zurnal24.si/avto/razkrito-z ... ijo-327935
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 15, 2019 12:28 pm

Tale raziskava je zelo sumljiva. Zakaj takšna razlika med pug/citroen, škoda/vw, mini/bmw glede na to, da so to praktično "iste" znamke?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr maj 15, 2019 12:31 pm

Tudi mene to zanima. Škoda je konstantno veliko višje od drugih sorodnikov. Ne more bit taka razlika zaradi druge karoserije in plastike.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pleomax Sr maj 15, 2019 12:36 pm

Raziskava je od 2015 naprej in je pežo menjal modele, citroen je imel pa še veliko starih, ki so bili slabši. Sam opažam, da se dejansko znamke, ki so nekoč bile slabše po kvarljivosti ravno zato danes trudijo, da si popravijo ugled in to je rezultat. Z vsako raziskavo se dejansko tako pežo kot reno vzpenjata višje. Za škodo pa ne vem. Vem da določene stvari vedno dobi za volkswagnom. Mogoče pa dejansko namerno delajo škode bolj vzdržljive. Vse je mogoče, saj je tudi škodi bilo treba povečati ugled, hkrati pa ima vw več modelov.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr maj 15, 2019 12:42 pm

Seveda se trudijo, to je nespodbitno. Iz danes na jutri ni mogoče popravit vse konstrukcijske napake in slabo kontrolo dobavljenih kosov v fabriko.
Forza Peugeot! Nič kaj do sedaj še nisem vedel.

Kje so vsi te uber wagni? Ni jih videt nikjer, sveta trojica čisto dno. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a frgo Sr maj 15, 2019 12:53 pm

To ni raziskava zanesljivosti ampak zadovoljstva.

Povsem subjektivna zadeva.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Polo78 Sr maj 15, 2019 1:04 pm

Te raziskave o zadovoljstvu so bolj tako, tako. Še posebej, ker se večina najbolj pritožuje nad infotaiment-om (radio, navigacija ipd.), tu pa nastanejo zelo različna merila, ki so bolj odraz pričakovanj ljudi od določene znamke kot pa dejanskega stanja. Zato imamo take nesmisle kot je npr. ta, da je Audi pri repu, Škoda pa pri vrhu, za obe znamki pa vemo, da sta iz istega koncerna (enaki deli). Jasno so lastniki preplačanih premijskih znamk bolj zahtevni, če hočete picajzlasti, ko kaj ne deluje tako kot mora.

Zato so meni osebno najbolj merodajni t.i. supertesti, ko testirajo določeno vozilo do vsaj 100.000 km in na koncu spišejo poročilo o izrednih servisih ter takih in drugačnih stroških. Torej konkretna dejstva in številke, ne pa nek placebo efekt.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Sr maj 15, 2019 2:06 pm

void je napisal/-a:@Ali212 Glede na to, da delas 25k letno bi blo smiselno uzet 1.5 dci pa je stvar rešena.


A je 1.5dci v Meganu veliko boljse kot v Dacii Duster? Zdaj mam doma Dusterja ze dober teden, ker je Megane (sicer 1.6dci) na servisu, pa morem rect, da se Dacia sploh ne premakne nikamor. Ker ce sta tu tu, potem je pri Meganu boljse kupit 1.6dci.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a limas Sr maj 15, 2019 2:09 pm

JD Power je markeinška agencija. Kupili so jo Kitajci, sedež pa ima, če se ne motim, na Kajmanskih otokih.
Saj ne, da zavračam verodostojnost raziskave, ampak ima veliko pomanjkljivosti.

Zame sta na prvem mestu glede zanesljivosti dva avta, ki se niti ne prodajata v EU ampak v ZDA. Sta simbol vzdržljivosti, zanesljivosti in tehnologije: Toyota Camry in Honda Accord.

https://youtu.be/OcUAtviA4HY


https://youtu.be/RZn-HYBiYWY
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 15, 2019 2:18 pm

Doche je napisal/-a:
void je napisal/-a:@Ali212 Glede na to, da delas 25k letno bi blo smiselno uzet 1.5 dci pa je stvar rešena.


A je 1.5dci v Meganu veliko boljse kot v Dacii Duster? Zdaj mam doma Dusterja ze dober teden, ker je Megane (sicer 1.6dci) na servisu, pa morem rect, da se Dacia sploh ne premakne nikamor. Ker ce sta tu tu, potem je pri Meganu boljse kupit 1.6dci.


1.5 dci je precej polž tudi v meganu...
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Sr maj 15, 2019 2:29 pm

:tomidelej:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov