Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mvnuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če feb 09, 2017 10:43 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mvnuk Po mar 20, 2017 11:48 am

V mojem primeru še ne.
Očitno bo to tako ostalo kot je ..
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a muc396 So apr 22, 2017 10:08 pm

muc396 je napisal/-a:Imam srečo. Moj triletni 1.2 TCE gre brez problemov. Je res, da je ob pospeševanju tudi cuknil pri 2000 vrtljajih. Potem sem zamenjal bencinsko, pa ga občasno ga bolj pohodim in tudi tega ni več. Zaenkrat, trkam po lesu :)
Sicer pa v treh letih nobenih drugih problemov; čričkov, žarnic ipd. Je pa res, da je prejšnji model.
LP, M


Evo, sem malo potestiral: nekaj časa (tri rezervoarje) sem spet vozil z bencinom 95 Petrola in težave (cukanje) so se ponovile. Enkrat sem skoraj ostal sredi križišča, motor je povsem trokiral. Takoj, ko sem zamenjal bencin (druga znamka in isto število oktanov), težav ni več. Avto se pelje povsem brez cukanja.
Nič nimam proti Petrolu, vedno raje financiram domače firme, a tako očitnih razlik ne morem tolerirati.
LP, M
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Tommaazz Ne apr 23, 2017 8:14 am

Ma tankaj 100+ od OMV pa mir...jaz ga tankam vedno (že skoraj 10 let)...tistih par centov več, za avto daš pa kar nekaj tisočakov...jaz ne bi šparal...to je pač moje mnenje ;)
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a corus Ne apr 23, 2017 4:05 pm

Res ne razumem kako je mogoče, da je v sedanjem času pri nas lahko problem kvaliteta goriva. Vem, da je imel včasih Petrol slabo nafto, seveda so to vedno zanikali, toda da je problem tudi v bencinu pa ne razumem in če je to res, potem je to prava sramota za Petrol.
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 Ne apr 23, 2017 11:54 pm

Z strani Renaulta dobil navodilo da naj tankam 100 oktansko gorivo vendar ni nič boljše avto med vožnjo cuka in ga trese . Ta teden so mi avto testirali prek računalnika med vožnjo čakam na odgovor. Tudi mehanik je potrdil da to ni vse vredu.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Po apr 24, 2017 7:43 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Tudi meni je sprva mehanik povedal, da nekaj ni v redu. Ko pa avta niso uspeli porihtati (ko so "baje" menjali vse mogoče), je prišel predstavnik Renaulta s svojim testerjem in ugotovil, da je vse v redu in seveda so mu vsi na servisu prikimali. :( In tam sem ostal kot največji cepec - groza.

Verjetno boš dobil enak odgovor kot jaz - da je z avtom vse v redu in da ne zaznajo napak, in da je to za ta motor vse ok, ker to pač je takšen avto,....
Jez sem serviserju sam ponudil svoj avto za cel teden, pa naj se vozijo v "vsakdanu" da vidijo kako je z avtom; seveda si lahko misliš kaj so mi povedali ob vračilu avta. - pa da jih ni sram!!

Me pa zanima če si kdaj opazil, da ob speljevanju v hrib avtu zmanjka moči. Jaz sem že nekajkrat komaj speljal na hribu - sem mislil, da imam v tretji, pa je bil v prvi - speljal pa komaj. Poleg tega se večkrat avto ob prvem vžigu sam ugasne in ga je potrebno ponovno zagnati. Ker ženo je pa res že malo strah glede varnosti avta - pa še dva mala otroka vozima seboj.

V kolikor dobiš kakšno rešitev pa prosim javi, saj kot vem, nas je več s takšnim problemom. Pa čeprav so mi na mojem servisu zagotovili, da je to prvi primer v Sloveniji, da bi avto cukal.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Po apr 24, 2017 8:42 pm

Ma kakšen prvi primer.Samo rešitve ne poznajo,prav tako nev Avstriji kamor sem jaz peljal svojega,da zadevo uredijo.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Po apr 24, 2017 8:55 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Pa kaj potem res nič ne moremo proti temu?
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a kemykos Po apr 24, 2017 9:01 pm

No, da se še jaz malo oglasim na temo TCE-jev.

Naša mati imajo Capturja Tce 0.9 letnik 2016. Avto ima vso možno opremo, zato ga je res užitek vozit. Problem nastane, ker so naša mati šparovne narave in imajo prižgan način ECO. No sam niti pod razno ne morem voziti avta v tem načinu. V prostem teku je veliko bolj nemiren, pri navadni vožnji pa nima moči in tako trokira, da to ni za nikamor.

Druga zgodba nastopi, ko se ECO način izklopi. Kljub temu da je motor 3 valjni prisilno polnjen mlinček avto boljše potegne kot moj 1.6 16V 110KM Scenic in kar je najbolj pomembno ne trokira in ne izgublja moči. No, če ima kdo od vas vklopljen način ECO naj ga izklopi, ker to šparanje z vsem možnim dvomim, da je dobro za motor. Morda izvira to trokiranje ravno iz tega ampak to so moje domneve, ne lastim si Megana 120 Tce niti ga nisem vozil.

Med drugim je zanimivo tudi, da ima mama porabo 7.2L, kar se meni zdi ogromno za takšen motor. Res je, da se vozi v službo 14km dnevno v eno smer in da so na avtomobilu 17 colska platišča, ampak vseeno mislim, da ima ta ECO način bolj negativen vpliv na porabo kot pozitiven.
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 Po apr 24, 2017 9:28 pm

Ravno danes so me poklicali iz servisa da naj pridem da mi nastavijo računalnik na tovarniške nastavitve ukaz z strani strokovnjaka z Renault Slovenija.Pol še enkrat snemanje vožnje in čakamo odgovor . Kar se pa tiče glede vžiga in vožnje v hrib pa vse ok. Kar se pa tiče eco vožnje prej mel clio 4 1.0 tce štiri leta vozil skoz eco način pa brez problemov . Sedaj pa z meganom še nikoli pod eco vožnjo, skratka prodal dober avto kupil katastrofo od avta za 19.000€ žalostno ampak resnično.Rad pa bi spoznal te strokovnjake iz Renault slovenije pa jih povabil na vožnjo . Verjetno nimajo pojma od pojma.Blatnike ne znajo rešit da bi bili vliniji vrat kaj šele da bi znali odpraviti napake na motorju.Skratka razmišljam o zamenjavi avta zadost mi je šest mesecev stalno bit na servisih,najprej blatniki potem šobe za pranje stekla motor pa tako že od začetka.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a MORDOR Po apr 24, 2017 9:31 pm

Saj to je zanimivo.Ta Renaultov trovaljnik dajansko lepo deluje,ne trokira in ne cuka niti hladen niti topel.In tudi kogar jaz poznam da ga ima je z njim zadovoljen.Ampak to cukanje očitno najeda lastnikom novih 1.2 štirivaljnikom za kar pa renault nima rešitve.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 Po apr 24, 2017 9:37 pm

Glavna je prodaja kvaliteta pa tako tako. Jabolko je lahko na zunaj lepo znotraj gnilo.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 To apr 25, 2017 5:21 am

kemykos je napisal/-a:No, da se še jaz malo oglasim na temo TCE-jev.

Naša mati imajo Capturja Tce 0.9 letnik 2016. Avto ima vso možno opremo, zato ga je res užitek vozit. Problem nastane, ker so naša mati šparovne narave in imajo prižgan način ECO. No sam niti pod razno ne morem voziti avta v tem načinu. V prostem teku je veliko bolj nemiren, pri navadni vožnji pa nima moči in tako trokira, da to ni za nikamor.

Druga zgodba nastopi, ko se ECO način izklopi. Kljub temu da je motor 3 valjni prisilno polnjen mlinček avto boljše potegne kot moj 1.6 16V 110KM Scenic in kar je najbolj pomembno ne trokira in ne izgublja moči. No, če ima kdo od vas vklopljen način ECO naj ga izklopi, ker to šparanje z vsem možnim dvomim, da je dobro za motor. Morda izvira to trokiranje ravno iz tega ampak to so moje domneve, ne lastim si Megana 120 Tce niti ga nisem vozil.

Med drugim je zanimivo tudi, da ima mama porabo 7.2L, kar se meni zdi ogromno za takšen motor. Res je, da se vozi v službo 14km dnevno v eno smer in da so na avtomobilu 17 colska platišča, ampak vseeno mislim, da ima ta ECO način bolj negativen vpliv na porabo kot pozitiven.



Brez zamere: Tema je na Megane IV in sicer za 1,2 TCE 130. In ta avto cuka ne glede na modus vožnje, pa tudi če pelješ 50 km/h v drugi, tretji ali četrti prestavi. :(

Pa da ne bo pomote, v familiji (širiši in ožji) si lastimo kar nekaj Renaultov, med drugim tudi Cliota 1.2 tce, ki pa dela brez težav.
Zaradi vsega tega obnašanja in ignoriranja s strani Renaulta, pa se bo stanje lastništva hitro spremenilo (beri: na druge znamke avtomobila).
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Petrol To apr 25, 2017 11:59 am

muc396 je napisal/-a:
muc396 je napisal/-a:Imam srečo. Moj triletni 1.2 TCE gre brez problemov. Je res, da je ob pospeševanju tudi cuknil pri 2000 vrtljajih. Potem sem zamenjal bencinsko, pa ga občasno ga bolj pohodim in tudi tega ni več. Zaenkrat, trkam po lesu :)
Sicer pa v treh letih nobenih drugih problemov; čričkov, žarnic ipd. Je pa res, da je prejšnji model.
LP, M


Evo, sem malo potestiral: nekaj časa (tri rezervoarje) sem spet vozil z bencinom 95 Petrola in težave (cukanje) so se ponovile. Enkrat sem skoraj ostal sredi križišča, motor je povsem trokiral. Takoj, ko sem zamenjal bencin (druga znamka in isto število oktanov), težav ni več. Avto se pelje povsem brez cukanja.
Nič nimam proti Petrolu, vedno raje financiram domače firme, a tako očitnih razlik ne morem tolerirati.
LP, M


Spoštovani,

dejstva, ki ste jih navedli, žal ne ponujajo dovolj kredibilnih podatkov, da bi lahko "cukanje vozila" bolj konkretno komentirali. Na podlagi dejstva, da je težava čudežno izginila že takoj po zamenjavi goriva (dobavitelja) bi lahko laik sklepal, da je z gorivom nekaj narobe. Vendar svoja goriva, pa tudi goriva drugih ponudnikov na trgu, zelo dobro poznamo, zato lahko takoj zavrnemo takšno trditev, da naj bi se vzrok za to skrival v kakovosti Petrolovega goriva. Prepričani smo, da je vzrok treba iskati drugje, torej na vozilu. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da dnevno z našimi gorivi oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki ne beležijo nikakršnih težav. Zato vam svetujemo, da pri serviserju vztraja pri natančnem pregledu vozila (predvsem elektronike) in odpravi ugotovljenih nepravilnosti (predvidevamo, da je vozilo še v garanciji).

Če pa bi se pri tem res izkazalo, da bi težava lahko bila povezana s samim gorivom, smo pri iskanju vzrokov zanjo vsekakor pripravljeni sodelovati. Za preverjanje stanja, seveda če gre za Petrolovo gorivo, potrebujemo ustrezen reprezentativni vzorec goriva ali vsaj informacijo, kje in kdaj naj bi bilo to gorivo natočeno (za dodatno kontrolo).

V primeru morebitnih dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Hvala in lep pozdrav,

Silvan Simčič
Petrol d.d., Ljubljana
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 To apr 25, 2017 12:25 pm

Saj ni problem v gorivu ampak v motorju osebno pri meni najprej PETROL 95 okto.cuka katastrofa potem100 okt. se malo izboljša.OMV 100 okt. še malo bolje in na koncu MOL 100 oktanov.še boljše vendar ne deluje v nulo.
 
mvnuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če feb 09, 2017 10:43 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mvnuk To apr 25, 2017 12:29 pm

ni problem v gorivu ampak je problem z motorjem katero Renault noče priznati ... na servisu ti samo povejo tankaj 100 okt gorivo...
nebi jim zamerili če bi rekli glejte to je tovarniška napaka in ko bo rešitev vas vpokličemo na servis...
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 To apr 25, 2017 12:44 pm

Točno tako.
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 To apr 25, 2017 12:48 pm

Mislim pa da ima MOL najkvalitetnejše gorivo bar v mojem primeru.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda To apr 25, 2017 1:25 pm

Petrol je napisal/-a:
muc396 je napisal/-a:
muc396 je napisal/-a:Imam srečo. Moj triletni 1.2 TCE gre brez problemov. Je res, da je ob pospeševanju tudi cuknil pri 2000 vrtljajih. Potem sem zamenjal bencinsko, pa ga občasno ga bolj pohodim in tudi tega ni več. Zaenkrat, trkam po lesu :)
Sicer pa v treh letih nobenih drugih problemov; čričkov, žarnic ipd. Je pa res, da je prejšnji model.
LP, M


Evo, sem malo potestiral: nekaj časa (tri rezervoarje) sem spet vozil z bencinom 95 Petrola in težave (cukanje) so se ponovile. Enkrat sem skoraj ostal sredi križišča, motor je povsem trokiral. Takoj, ko sem zamenjal bencin (druga znamka in isto število oktanov), težav ni več. Avto se pelje povsem brez cukanja.
Nič nimam proti Petrolu, vedno raje financiram domače firme, a tako očitnih razlik ne morem tolerirati.
LP, M


Spoštovani,

dejstva, ki ste jih navedli, žal ne ponujajo dovolj kredibilnih podatkov, da bi lahko "cukanje vozila" bolj konkretno komentirali. Na podlagi dejstva, da je težava čudežno izginila že takoj po zamenjavi goriva (dobavitelja) bi lahko laik sklepal, da je z gorivom nekaj narobe. Vendar svoja goriva, pa tudi goriva drugih ponudnikov na trgu, zelo dobro poznamo, zato lahko takoj zavrnemo takšno trditev, da naj bi se vzrok za to skrival v kakovosti Petrolovega goriva. Prepričani smo, da je vzrok treba iskati drugje, torej na vozilu. Ne nazadnje to potrjuje tudi dejstvo, da dnevno z našimi gorivi oskrbimo več kot 200.000 kupcev, ki ne beležijo nikakršnih težav. Zato vam svetujemo, da pri serviserju vztraja pri natančnem pregledu vozila (predvsem elektronike) in odpravi ugotovljenih nepravilnosti (predvidevamo, da je vozilo še v garanciji).

Če pa bi se pri tem res izkazalo, da bi težava lahko bila povezana s samim gorivom, smo pri iskanju vzrokov zanjo vsekakor pripravljeni sodelovati. Za preverjanje stanja, seveda če gre za Petrolovo gorivo, potrebujemo ustrezen reprezentativni vzorec goriva ali vsaj informacijo, kje in kdaj naj bi bilo to gorivo natočeno (za dodatno kontrolo).

V primeru morebitnih dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Hvala in lep pozdrav,

Silvan Simčič
Petrol d.d., Ljubljana


V tole zelo dvomim oz v goriva že, ampak da imajo vse vaše bencinske črpalke ščiščene cisterne pa zelo dvomim
Lp
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Tommaazz To apr 25, 2017 1:49 pm

Ko berem kakšne imate probleme s temi megani sem prav srečen, da nisem izbral renaulta...nekaj časa sem ga gledal pa so me motor (prevelika poraba, cukanje, slaba odzivnost proti trivaljnemu 1.2 Peugeotovem THP-ju)in te težave z blatniki odvrnile od nakupa, laho samo rečem, še sreča...ker da daš 20 jurjev za avto pol pa imaš neke bedne probleme, ki jih ne znajo rešit je pa absurd...namesto, da bi užival v vožnji, izgubljaš živce...pa kolikor vidim malo po forumu imajo probleme tudi drugi modeli...renault, ne hvala, dokler vse ne uredijo in si malo popravijo ime...mogoče čez 10 let? Upam, da vam uredijo te težave čimprej in da uživate v vožnji, čeprav z malo grenikim priokusom, žal....
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov