Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr jan 23, 2019 10:08 pm

No jaz imam sicer prejšnega GTja 2.0 dci, ga mam pa imam plan nabavit. Ampak bom počakau na facelift verjetno. Baje bo imel popolnoma novi infotainment, ki ga bodo predstavili z novim cliotom itd. Upam na 1.8 tce motor tudi :?
Zdej tako, če izhajam iz mnenja strank jih je definitivno velika večina zadovoljnih, kot nezadovljnih. nekje 85:15. Nikdar ne moreš ugoditi zahtevam in pričakovanjam vseh, pa tut če je avto perfekten, kar pa seveda ni noben. Ok razn Golfa :lol:

Drgač pa izhajam iz tradicionalne reno familije, pomojem smo jih imeli v zadnjih 30 letih ene vsaj 10 :) bi mogu malo bolje pomislit in probat preštet za točno številko hehe.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Če jan 24, 2019 7:31 pm

Ne pravim, da so vsi Renaulti slabi. Tudi v ženini familiji so že leta na Renaultih in nikoli ni bilo večjih težav.
Razjezi pa me odnos tebe in podobnih mehanikov+prodajnikov do tistih lastnikov Renaultov, ki imamo res težave s temi "kantami". Češ, da je cukanje, škripanje, večkratno javljanje napak na armaturki čisto normalno za nov avto. :roll:
Če bi se jaz tako obnašal do svojih strank, lahko za pol leta zaprem firmo in grem za Renaultovega mehanika/svetovalca. Saj na tak način bi jaz tudi reševal težave.
A žal je avto že skoraj nuja v vsakdanjem življenju in strank vam ne primanjkuje. Tako, da je vedno dovolj kupcev . Takšne s težavami pa zlahka pozabite, saj jih je nekaj %, pa še ti ne morejo nič. In to je najhuje. Kajti povprečen Slovenec si avto kupi na kredit/lizing ob morebitnih težavah mora avto zadržati in se sprijazniti s kvaliteto, ali ga prodati z veliko izgubo. Tržne in druge inšpekcije pa nič ne morejo, saj lahko pravico iščejo samo na sodišču - tu pa vemo, da nimajo možnosti proti korporacijam.
Po vrhu tega pa še se norčuješ iz nemških avtov. Mogoče pa bi probal par mesecev voziti kak nemški avto, pa boš videl, da Renault ni edini in najboljši.

Pa še en zanimiv posnetek za tebe:
https://youtu.be/lOCW__oBUl8
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Če jan 24, 2019 7:53 pm

Janezek, res si zadel. Moja največja želja je par mesecev voziti nemški avto. Po možnosti golfa TDI!!! :lol: :lol:
 
prvicrenoja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jan 12, 2019 8:02 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a prvicrenoja Če jan 24, 2019 8:11 pm

Mislim, da so se vse znamke poslabšale.
Želja avtoindustrije je, da bi se avtomobili menjali vsakih 5 let...Kaj to prinese, se pa ve...To je moje mišlenje...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Če jan 24, 2019 8:38 pm

Janezek65 je napisal/-a:Ne pravim, da so vsi Renaulti slabi. Tudi v ženini familiji so že leta na Renaultih in nikoli ni bilo večjih težav.
Razjezi pa me odnos tebe in podobnih mehanikov+prodajnikov do tistih lastnikov Renaultov, ki imamo res težave s temi "kantami". Češ, da je cukanje, škripanje, večkratno javljanje napak na armaturki čisto normalno za nov avto. :roll:
Če bi se jaz tako obnašal do svojih strank, lahko za pol leta zaprem firmo in grem za Renaultovega mehanika/svetovalca. Saj na tak način bi jaz tudi reševal težave.
A žal je avto že skoraj nuja v vsakdanjem življenju in strank vam ne primanjkuje. Tako, da je vedno dovolj kupcev . Takšne s težavami pa zlahka pozabite, saj jih je nekaj %, pa še ti ne morejo nič. In to je najhuje. Kajti povprečen Slovenec si avto kupi na kredit/lizing ob morebitnih težavah mora avto zadržati in se sprijazniti s kvaliteto, ali ga prodati z veliko izgubo. Tržne in druge inšpekcije pa nič ne morejo, saj lahko pravico iščejo samo na sodišču - tu pa vemo, da nimajo možnosti proti korporacijam.
Po vrhu tega pa še se norčuješ iz nemških avtov. Mogoče pa bi probal par mesecev voziti kak nemški avto, pa boš videl, da Renault ni edini in najboljši.

Pa še en zanimiv posnetek za tebe:
https://youtu.be/lOCW__oBUl8


No povej kje sm reku da je cukanje, škripanje in javljanje napak uredu? Jaz sem samo povedau, da se v določenih primerih ne da nič narediti, ker je enostavno nemogoče. No sedaj si me totalno skurcau, brez da bi me sploh osebno poznal.
Če maš kak problem s svojim renojem me kontaktiraj pa ga bomo rešili.

Drgač kaj se tiče nemških avtov jih imam dost v svoji popoldanski delavnici doma. Ne bi hvala. Ti pa lahko dam kontakt do kakšnih mojih strank ki prodajajo svoje super nemške avte nad katerimi so obupali. Kaj rabiš? Audi, VW? golf 6 1.4 TSI, Audi B8 2.0 tfsi, Golf 6 1.6 tdi?

Video pa ne bom komentirau, ker je primitivn.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a limas Če jan 24, 2019 8:56 pm

Zanimivo je spremljati tole temo. Vsak mesec imamo na novo prijavljenega forumaša z jamranjem glede napak na meganu 4. Nato - kakšna koincidenca - vskoči Janezek65, ki vedno čaka za prvim vogalom in še dodatno popljuva vsakogar, ki si drzne pohvaliti ta avto.

Forumi omenjajo nekaj lastnikov, ki se pritožujejo nad cukanjem pri 1.2 tce, velika večina pa teh težav nima. Nobene specifične težave na omenjenem modelu ni zaslediti in je glede zanesljivosti ne izstopa v nobeno smer.
Če kdo od forumašev najde kakšno statistično lestvico kvarljivosti/zanesljivosti za megane 4, naj jo prilepi.
Dejansko je trend v avtomobilizmu šparanje na vseh nivojih, izračunavanje življenjske dobe vsake komponente in davljenje dobaviteljev do onemoglosti. Najuspešnejši je ameriški menedžment (opel, ford, GM).

Kje je rešitev? Je ni, v kolikor se nočete voziti v avtih letnikov do 2000.
Blagor Američanom, ki imajo privilegije voziti tojoto kamri in hondo akord. Nam preostane le še kakšna tojota korola 1.6 ali honda sivik. Pri slednji bo treba počakati, da mlinčki obrnejo kakšnih 200k.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Če jan 24, 2019 9:01 pm

Video oz. zvočni posnetek je bolj za popestritev teme.
Praviš, da se v nekaterih primerih ne da nič narediti. Problem je v tem, da velikokrat niti nočejo/nočete kaj narediti, da bi odpravili določene napake; seveda zaradi navodil koncerna.
Vem pa, da so takšne in drugačne težave pri vseh znamkah - seveda tudi pri nemških. In velikokrat stranke končajo, ko jim razložijo, da je to normalno.
In ko praviš, da se ne da nič narediti; naj dajo neko odškodnino ali vsaj razliko ob zamenjavi za drug avto - če že vejo, da napake so in se ne dajo popraviti.
Enim pa vseeno uspe. Npr. uporabnik "Dusan@18" je uspel in so mu zamenjali pol mašine in pravi, da mu zdaj avto v redu dela. Poslal mi je tudi vso dokumentacijo o opravljenem delu, sva mislila do bojo tudi meni opravili napake na enak način. Mene pa so lepo odslovili, češ da sem že dobil uraden odgovor s strani Renaulta.

V glavnem; jaz sem obupal nad sistemom/garancijo Renaulta. Tudi po forumu več ne mislim jamrat, a ko berem kaj vse pišete me pač "prime", da še sam dodam kakšno pikro na račun Renaulta - pa mislim, da opravičeno (pa čeprav se žena vozi z njim :mrgreen: ).
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Če jan 24, 2019 9:23 pm

Mi lahko pošlješ tale dokumentacijo na PM z pobrisanimi informacijami o identiteti?
Vsekakor je treba probat pri večih avtohišah in se potožit da ste bili pri drugi odslovljeni. Vem da obstajajo primeri, ko se nekoga samo odslovi zaradi neke lepotne ali tehničen okvare.
Večinoma je tako da se človeku na sprejemu v servis ne da ukvarjat s tem, ker je to en kup papirologije in opisovanja da dobiš zeleno luč za določen poseg (sploh če je tako velik da je treba glavo snet, pomenjat ventile, komplet ketne itd.)

No povej, kakšen problem imaš ti? Tebi tudi cuka 1.2 tce?
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Janezek65 Pe jan 25, 2019 8:48 am

Void, hvala za ponujeno pomoč. O težavah z Meganom sem se že razpisal po forumu.

Se ti javim čez vikend in ti bolj podrobno razložim zadevo in pošljem kar imam.
 
Uporabniški avatar
freddie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Če mar 25, 2010 5:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a freddie Pe jan 25, 2019 9:56 pm

prvicrenoja je napisal/-a:Mislim, da so se vse znamke poslabšale.
Želja avtoindustrije je, da bi se avtomobili menjali vsakih 5 let...Kaj to prinese, se pa ve...To je moje mišlenje...


To nikakor ni res. Z vsakim novim modelom so težave. Danes veljata Golf MK2 in Mercedes e razred W124 za neuničljivi legendi. Ko sta prišla ven sredi osemdeesetih je bilo prve tri leta toliko otroških bolezni, da so jih hoteli kupci skupinsko bojkotirat. Potem pa so se zadeve čez tehnične nadgradnje počasi umirile. Tako je z vsakim novim modelom že od pamtiveka in prav zmeraj ljudje začno filozofirati o prejšnjih modelih, ki so bili toliko bolj zanesljivi (pri tem se priročno spomnijo le zadnjih verzij prejšnjega modela, ko je bil projekt že industrijsko zrel).

Če so imeli težave s takšnimi traktorji, potem ni čudno, da imajo današnja ultratehnološka vozila na začetku prav tako otroške bolezni. Neverjetno je samo to da je takih bolezni, kljub večji kompleksnosti in okoljevarstvenim zahtevam veliko manj kot nekoč. Se še spomnite starih časov generalk na Fiatih, Alfah in Renaultih? Se spomnite obnov podvozja? To je danes preteklost. Motorji so born-to-run. Podvozja so v primerjavi s preteklostjo prav tankovska. Edina težava je morda software, ki lahko vpliva tako na mehaniko kot elektronska pomagala, ampak tudi te stvari se (sodeč po generaciji vozil +2010) hitro unesejo in potem brez težav delujejo še vsaj desetletje.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Firediver So jan 26, 2019 5:26 am

prvicrenoja je napisal/-a:Mislim, da so se vse znamke poslabšale.
Želja avtoindustrije je, da bi se avtomobili menjali vsakih 5 let...Kaj to prinese, se pa ve...To je moje mišlenje...


Tudi jaz sem takega mnenja.
Preprosto predrago bo popravljati okvare, ker so vsa oprema in komponente po sklopih brez možnosti menjave samo pokvarjenega dela.

Mehanika je tudi navita do konca, pa še na materialih šparajo. Že pri (jeklenih?) ketnah je nepredstavljiv problem, da bi zdržala več kot zobati jermen (pazi, ni jeklen!) Tega ne rešuje noben kasnejši update, pač vse več komponent postaja potrošni material.

Nenazadnje, že nekaj let star avtomobil postane totalka, če se mu v primeru nesreče odprejo airbagi. Pa tudi če ne, nekatere firme imajo tako zasoljene cene rezervnih delov, da je pri zavarovalnici že čez.

Ergo, kupiš novega in prodaš, ko se izteče garancija. Hvalabogu, da je še veliko takih, ki tak rabljen avto potem kupijo in ga imajo za suho zlato za mali denar.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
prvicrenoja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jan 12, 2019 8:02 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a prvicrenoja So jan 26, 2019 7:59 am

freddie je napisal/-a:
prvicrenoja je napisal/-a:Mislim, da so se vse znamke poslabšale.
Želja avtoindustrije je, da bi se avtomobili menjali vsakih 5 let...Kaj to prinese, se pa ve...To je moje mišlenje...


To nikakor ni res. Z vsakim novim modelom so težave. Danes veljata Golf MK2 in Mercedes e razred W124 za neuničljivi legendi. Ko sta prišla ven sredi osemdeesetih je bilo prve tri leta toliko otroških bolezni, da so jih hoteli kupci skupinsko bojkotirat. Potem pa so se zadeve čez tehnične nadgradnje počasi umirile. Tako je z vsakim novim modelom že od pamtiveka in prav zmeraj ljudje začno filozofirati o prejšnjih modelih, ki so bili toliko bolj zanesljivi (pri tem se priročno spomnijo le zadnjih verzij prejšnjega modela, ko je bil projekt že industrijsko zrel).

Če so imeli težave s takšnimi traktorji, potem ni čudno, da imajo današnja ultratehnološka vozila na začetku prav tako otroške bolezni. Neverjetno je samo to da je takih bolezni, kljub večji kompleksnosti in okoljevarstvenim zahtevam veliko manj kot nekoč. Se še spomnite starih časov generalk na Fiatih, Alfah in Renaultih? Se spomnite obnov podvozja? To je danes preteklost. Motorji so born-to-run. Podvozja so v primerjavi s preteklostjo prav tankovska. Edina težava je morda software, ki lahko vpliva tako na mehaniko kot elektronska pomagala, ampak tudi te stvari se (sodeč po generaciji vozil +2010) hitro unesejo in potem brez težav delujejo še vsaj desetletje.

V podjetju, kjer sem bil zaposlen, smo imeli "velik problem". Naši izdelki so bili preveč trpežni z dolgo življensko dobo. Zato so se inženirji ukvarjali s tem, kako zmanjšati življensko dobo izdelka...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a xxl So jan 26, 2019 8:47 am

Ja, to sem slišal za marsikatero podjetje. Pa mislim, da niso to samo govorice. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a uros11 So jan 26, 2019 9:00 am

Saj ni problem narediti neuničljivo. Vendar če se naredi vse komponetne v avtomobilu neuničljive, bo imel avto 7 ton. Verjetno gre kaj v tej smeri pri optimizaciji.

Tudi naše firme bi bile sposobne narediti prednje krilce od F1 - celo neuničljivo. Vendar bi imela maso 100 kg, da karikiram.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a nejc1 So jan 26, 2019 9:10 am

Še ne tako dolgo nazaj so avtomobili(vsaj nekateri) bili narejeni tako, da bodo delali lep čas in še delajo, pa niso imeli nič večje mase kot danes... Porsche je rekel, da jim ni problem narediti avto, ki bi delal 50 let brez okvar, ampak da to nikomur ni cilj(razen uporabnikom). Včasih so se pač delali avtomobili, da bi naj držali, danes se pa večinoma delajo, da zdržijo garancijo, potem pa itak stranka plača...
 
Uporabniški avatar
freddie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Če mar 25, 2010 5:47 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a freddie So jan 26, 2019 3:55 pm

Od kod za hudiča jemljete te floskule. Včasih so delali neuničljivo danes pa je vse z omejenim rokom trajanja, blabla...

Enostavno ne vidim teh težav, ki jih vi vidite. Sploh ne s samo trpežnostjo. Obstajajo porodne težave in težave s konstrukcijo (recimo VW verige, Delphi common rail črpalke na starih 1.5dci itd)... ampak avti danes so narejeni tako robustno, da se lahko vsaka Toyota iz devetdesetih skrije.
Raziskava J.D.Power is leta v leto kaže, da so avti zmeraj bolj zanesljivi. To je v neposrednem nasprotju s šankovskimi anekdotami, da si proizvajalci "želijo" vozila narediti bolj potrošna. Če bi jaz bil inženir v kakšnem ogromnem konglomeratu in bi se trudil v QC oddelku, da bodo izdelki 10 let delovali brezhibno bi bil že malce jezen ob teh smešnih govoricah. In še enkrat - te niso govorice od včeraj.

Tisti malce starejši se gotovo spomnite, da so v osemdesetih govorili, kako so "zdaj" v osemdesetih avtomobili hudo manj zanesljivi kot tisti v sedemdesetih, ker je že tako veliko "elektronike" v njih. Isti v devetdesetih za tiste iz osemdesetih. Isto v dvatisočih o tistih iz devetdesetih. In vsakič se pojavljajo "insiderji" v podizvajalski verigi, ki skozi svoj mikrokozmos vidijo kako zelo kvaliteta peša. Se spomnim še na starem forumu avto.net konec devetdesetih, smo imeli isto temo o tem kako je Renault (prva) Laguna katastrofa, zadnja prava Renaulta pa sta 19 in 21. Danes skoraj 20 let kasneje se še zmeraj okrog vozijo Lagune 1.8RT s 300.000 kilometri, pa nikjer ni več tistih stricev iz podizvajalske verige, ki so tedaj trdili kako slabo so narejeni deli za (takrat nove) Renaulte.

Razumite da so te anekdote ciklični pojav in delno stvar človeške psihologije - ponavadi se spominov spomnimo nostalgično prečiščeno. A verjemite - kakovost v avtomobilski industriji gre le navzgor. Se spomnite težav s kolesnimi ležaji iz konca osemdesetih? Pa s katalizatorji na začetku devetdesetih? Pa zlomljenimi mostovi iz istega časa? Danes tega ni več. Avtomobili so tako zanesljivi, da na te stvari niti pomislimo več ne.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 26, 2019 4:05 pm

Dejstvo je tudi, da so napake POSAMEZNIKOV danes bolj izpostavljene, ker lahko vsako naredi malo reklame, če ne na internetu pa v časopisu ali televiziji, in pol folk misli kok so to slaba vozila. Tega včasih ni bilo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a nejc1 So jan 26, 2019 4:32 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Recimo, da delam na nekem servisu in imamo uporabnike, ki delajo ogromno kilometrov mestne vožnjo in so še s prejšno generacijo vozil (cca 10 let nazaj) imeli po 500 kkm+ brez odpiranja motorjev in brez večjih problemov, tisti avtomobili so se potem prodali in se še danes vozijo... Pri današnjih avtomobilih se odpirajo motorji med 200-300 kkm in se zamenjuje določene dele, da lahko avti sploh še lavfajo, je pa tudi res, da kar se samega motorja tiče je vsaj del problema v predolgih servisnih intervalih... Da o ostalih zadevah sploh ne govorim...

Drugače jaz nisem imel v mislih avtomobilov iz sedemdesetih pa osemdesetih itd., ampak recimo nekje okoli leta 2000, nekaj let nazaj in naprej, odvisno od znamke in motorja seveda... Recimo nek passat ali octavia 1998 letnik z dizlom 90 ali 110 konjev se ob rednem vzdrževanju(!) lahko vozi še danes z 600-700 kkm z ogromno originalnimi deli na samem motorju, pa pojdi kupit novo octavio 1.6 tdi letnik 2019, pa se slišimo čez 20 let in toliko kilometrih, koliko delov bo še prvih na in okoli motorja, verjemi, da bistveno manj kot je danes na 20 let starem...

https://www.youtube.com/watch?v=Wk-isKUjWBQ
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a dejc99 So jan 26, 2019 4:51 pm

freddie je napisal/-a:....
Se strinjam z vsem napisanim.

Jaz sem enkrat doma našel časopis iz leta 1965, kjer je bil članek z naslovom v stilu "Ali so danes avti še vedno tako zanesljivi, kot so včasih bili". Sem se samo nasmehnil in imel občutek, kot da bral današnji časopis ali forum. V prispevku so pač izpostavili, da so novi avti bolj varni, se manj kvarijo,... , identično bi lahko napisali danes.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So jan 26, 2019 4:57 pm

Jaz se ubistvu strinjam z obema tezama. Da kvaliteta pada in da avtombili sploh niso bili tako slabi dan danes.
Je pa res, da še prejšne generacije motorjev so bile veliko manj problematične -> ker so bile bolj simpl. Zarad emisij je bilo treba gor nabit en kup senzorjev, filtrov, vodno hlajenih egrjev, ki puščajo, čim večji tlaki in bolj fine šobe, ter seveda downsizing. To je naredilo motorje nezanesljive v zadnjih 10 letih.

In ja, dejasno je tako kot je povedal predhodnik, 1.6 TDI s težavo naredi 200k km na orginalnih šobah, EGRjem, turbino, ugotavljam pri svojih strankah da tudi kompresijo zgubljajo dokaj hitro. Kadi motor iz oduška nenormalno. Tako da dvomim da bo bilokater 1.6 tdi videl 500k km, kot je bila navada pri 1.9 tdi.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 40 gostov