Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Firediver Po apr 01, 2019 8:04 am

Bencinska črpalka pri Hyundai-ju? Kvečjemu drobiž od stroška v primerjavi z menjavo celega motorja pri drugi znamki...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 8:11 am

Nimam golfa r
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po apr 01, 2019 8:16 am

Firediver je napisal/-a:Bencinska črpalka pri Hyundai-ju? Kvečjemu drobiž od stroška v primerjavi z menjavo celega motorja pri drugi znamki...


Točno tako! 150€ stroška ni sprejemljivo na Hyundaiu. Menjava ketne na 100k km na EA888 pa je. Da ne govorimo še o cam followerju, menjave sesalnega kolektorja itd.

No kaj pa maš, običnega GTIja?
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Po apr 01, 2019 8:58 am

Vidva pskoda in emozul nimata blage veze in sta več kot očitna reno hejterja. Oba se lahko postavita na glavo, ampak kljub temu to nebo spremenilo dejstva, da je NOV rs trophy poleg type R kralj v razredu na SPREDNJI pogon gnanih hatchev. In ja, focus RS s 4 kolesnim pogonom je v večini primerov počasnejši od šibkejših hatchbackov na sprednji pogon (izključujoč šprinte do 100, mokra cesta, ceste z zaprtimi ovinki), da ne omenjam da je bil par jurjev dražji. Seveda tepcem to ni, in nikoli nebo jasno kako je lahko avto z več moči in 4 kolesnim pogonom počasnejši.
Vidim da se vama je težko sprijaznit z dejstvom, da je reno pač spet naredil avtomobil, ki pelje glede na namen scat bolj kot ne vso konkurenco. Tudi mene osebno brigajo desetinke in stotinke in tudi znamka (ker me nihče ne plačuje), ampak za 33k, kolikor stane osnovni trophy enostavno ne najdeš bolj track capable vozila pri nikomur.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Firediver Po apr 01, 2019 9:02 am

void je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Bencinska črpalka pri Hyundai-ju? Kvečjemu drobiž od stroška v primerjavi z menjavo celega motorja pri drugi znamki...


Točno tako! 150€ stroška ni sprejemljivo na Hyundaiu. Menjava ketne na 100k km na EA888 pa je. Da ne govorimo še o cam followerju, menjave sesalnega kolektorja itd.

No kaj pa maš, običnega GTIja?


Nimam nič od tega, samo zanimivo, da je drobiž pri Hyundai-ju večja katastrofa od avta kot pa če pri VAG-u zamenjaš motor. Ali celo 2x, kot je že imel izkušnjo eden od forumašev.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Tattoo- Po apr 01, 2019 9:12 am

:pop:

Moderatorjem je pa tudi za čestitati, da dopuščajo tako smetenje, ki nima čisto nobene veze s temo! :tomidelej: :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a ban Po apr 01, 2019 9:21 am

Mogoče zato ker je 1. april :bow
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 9:27 am

void je napisal/-a:No kaj pa maš, običnega GTIja?


Mater ti si pa težak in ne nimam "običnega" gtija, ampak gtija opremljenega za skoraj 42k€ + na njega sem že dal za predelave +5k€ + moje delo.
Daj še ti povej kaj imaš, če je zate gti obični avto!?
Jaz te vebim na eno pisto po tvoji izbiri da vidim, če si tudi za volanom tako dober kot za tipkovnico pa pripelji svoj daily avto

ps.: saj bo tudi tvoj 1.2 motorček (če sploh imaš izpit) prehud za moj avto, ker se bo itak pokvaril tako, da se nimaš kaj bati

ps1.: ko boš odgovoril na tretji odstavek (sem ga odebelil) kot pravi dec bom še kdaj odgovarjal glede "običajnih" avtomobilov drugače se jaz z otrokom nimam kaj pogovarjat, ki igra playstation in misli, da vse ve
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Po apr 01, 2019 10:14 am

Vojna! :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 10:35 am

Ni to vojna. Bova šla tudi nekaj spit ni problem bom jaz častil.
Mene samo zanima kakšen hud stroj ima in kako vozi glede na to, da je za njega gti obični avto.

Pa da še dodam, ker si glih komentiral. Jaz nisem proti renoju oz nisem proti nobeni znamki, ker vse imajo + in - nobena pa ni top.
Večina nas že malo starejših iščemo avtomobile, ki so uporabni za vsak dan za recimo peljat otroke v vrtec iti na dopust z družino in če ima avto 5s slabši čas na krog nam oz vsaj meni nič ne pomeni, ker na pisti si prkrat na leto v avtu si pa vsak dan

Aja pa črpalka res ni draga samo ko motor ostane na suhem je črpalka samo vzrok po riti dobijo pa tudi stvari, ki niso več tako poceni
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po apr 01, 2019 10:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Po apr 01, 2019 10:50 am

Meni se zdi da je mislil obični gti kot obični gti (ker jih je cel kup...performance, clubsport/s, tcr...) in ne kot obični avto, ker obični avto v tem segmentu je dizl z +-130 hp.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 10:52 am

Ne vem kaj je mislil mogoče imaš prav bo on povedal kaj je mislil in kje na kateri pisti se dobima, da se ne bo izgovarjal na prekrške in policijo
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Po apr 01, 2019 11:05 am

Saj me ne briga, niti se nemislim prepirat, ampak dati 42k za golfa gti (kolikor dejansko je spodobno opremljen) in v predelave zmetat 5k, v drugem stavku pa trdit da ti sekunde ne pomenijo nič, ker hočeš vsestransko uporaben avto je malce skregano z logiko.
Eni gledate kako se bodo peljal otroci, drugi gledamo kaj drugega. Enim je pomembna značka na nosu in fancy notranjost, drugim je pomembno kaj drugega. In moje osebno mnenje je, da za 30 čukov +-2/3 kolikor sem pripravljen dat za avto tega ranga, dobim pri renoju trenutno največ za svoj denar.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Po apr 01, 2019 11:20 am

Zakaj pa ne, če mu ta avto pač sede. Tebi tudi sede ranault, ki marsikateremu ne.
Tudi pri tem testu je bilo govora, da je avto pretrd za vsakdanjo uporabo.
https://www.avtomobilizem.com/testi/neu ... 4-03-2019/
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Po apr 01, 2019 11:35 am

Dokler dobivajo avtomobili s 130 konjiči na tem portalu oceno 9 za zmogljivosti, jih ne jemljem kot preveč kredibilne. Megana RS novega še nisem peljal da nebom blefiral in govoril na pamet, sem pa peljal prejšnjo generacijo in kar precej drugih hot/warm hatchev vključno z raznimi GTIji, GTiji (z malim i če veš kaj to pomeni), STji...in moram priznat da toliko nasmeška na obrazu na kilometer kot mi ga je pričaral RS, mi ga ni noben, niti 6 cilindrski e92 335i, katerega sem takrat imel (je pa res da je bilo potencial bmwja zelo težko izkoristit na navadnih cestah - rwd/306hp). Večini hardcore navdušencev nad temi vozili je ravno renaultsport najbolj surov, pristen in zabaven. Ni pa za vozit otroke v vrtec in umirjene izlete in ja, daleč od vsestranske uporabnosti je. Ampak kot sem rekel, enim je prioriteta značka na nosu/udobje in za 30k kupijo mercedesa a180, drugim pač kaj drugega.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Po apr 01, 2019 11:38 am

A ne bi bila bolj na mestu primerjava vwGTI - renaultGT ter vwR - renaultRS? Ker za vsak dan se mi zdi RS že kar divja stvar, medtem ko GT je pa bolj "navadna verzija" s solidnim motorjem, ki pa tudi po predelavah ne more biti rs...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po apr 01, 2019 11:39 am

Jao pskoda res si zagrabu ko stu mater. Ja mislu sm navadni golf 7 gti.

Okej da obrazložim, čeprav se ne hvalim rad s svojim nedeljskim vozilom. Če je zate Megane RS Trophy letnik 2012 z stage2 na okoli 320hp, skoraj 500nm in gewindami ta tvoj "1.2 motorček" ki ga opisuješ pa naj bo. In če moje mnenje laično in nevažno glede na to da sem mehanik in imam hothatche od zadnjih 15 let, pa naj tudi bo.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Po apr 01, 2019 11:44 am

Cenovno sta recimo nov megane rs trophy in golf gti izenačena (33k), s tem da pri renoju dobiš precej več za ta denar. Megane gt ni več v ponudbi, ker mislim da so skenslal 1.6T motor (pomoje se bo vrnil s faceliftom in novim detunanim 1.8T 225 kot je v espacu/talismanu). Golf r je pa 4wd in ga nekako ne vidim kot konkurenco kateremukoli meganu, ker je tudi cenovno z nekaj opreme krepko čez 40k.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Po apr 01, 2019 11:48 am

Agreed glede vsega sturmjumper. In točno tako je. Sicer pa, js se ne mislim nagovarjat, noben od vas očitni ni pelau enega RSa, kaj šele 3, 4 in še en kup drugih da sploh lahko govorijo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Po apr 01, 2019 12:56 pm

Ooo fino imaš megana. Kako to, da je nedelski? Je pretrd? ima pretrde sedeže? ima samo 3 vrata? jaz svojega uporabljam vsak dan res pa je, da imam DCC, ki je top in podvozje ni bil taknjen nič, ker ga lahko prej poslabšaš kot izboljšaš (tukaj je nekaj razlage kako ima honda - https://www.youtube.com/watch?v=Gw5-lVlzNoY ). Je pa tudi moj še ne 1 leto star stage 2+ dsg stage 2+ in bom šel knalu oboje na stage 4 (čakam hybrid turbino) in bo vsaj toliko konjičkov kot imaš ti navora BREZ, da bi pipal motor ali menjalnik.
Tudi jaz vozim same bolj nabrite avte. Moj prvi avto, ki sem ga kupil sam z svojim denarjem je bila alfa 145 155hp leta 1998

Torej kdaj imaš čas, da vidim megana v akciji?
Si ti mogoče iz Novega mesta oz okolice? Tam je nekaj meganov in cliotov rs





Jaz sem vozil prejšno generacijo megana rs cup in kolega imata oz sta imela clia 3 rs cup. Niso slabi avtomobili, ko narediš tistih par kilometrov, da bi se vozil vsak dan pa ne hvala in zato je večina teh avtomobilov nedelskih
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po apr 01, 2019 1:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov