Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tce130 Sr apr 03, 2019 1:59 pm

Moj Rlink je verzije 3.3.9xx, prenesen pa imam tudi že update za 3.3.960, ki sem ga dobil na uradni strani, vendar ga še nisem imel časa dati gor.
Verjetno to ne bo pomagalo in se bom moral poslužiti postopka, ki je naveden na https://www.gps-rlink.com/r-link-2/acti ... -r-link-2/, ali pa poskusiti z developer mode.
Tega se bom lotil, ko mi poteče naročnina za posodabljanje zemljevidov.

Glede škripanja bi se priporočal za kakšen tovarniški pdf z navodili, če to obstaja.

Odklepanje pa me jezi zato, ker vem kako so se kvarile tipke za odklepanje na Scenic II in Megane II. Tam je bil problem vdor vlage do vezja tipke.
Mogoče je pri meni letošnjo zimo problem ivje, čez dve leti bo pa že rjavelo, itd...
Se pa strinjam, da se ne splača sekirat za to, če se avto 3x na leto ne odklene pri kljuki, ampak šele s pritiskom na kartico.
Naj pa to dajo v navodila za uporabo, tak kot recimo za rosenje led žarometov.

Glede zamenjave sem pretuhtal ogromno scenarijev. Najcenejši pri Renaultu je še vedno kr drag, glede na to, da avta ne menjam zaradi naveličanosti.
Če pa gledam, kaj danes dobim pri drugih znamkah za tak znesek, ki sem ga dal za Scenica, me pa kr stisne.
Recimo pri Škodi je dejansko možno doplačat banalne stvari, kot so Bluetooth, zaklepanje zadnjih stikal za okna in pazi zadnje airbage ?!?!

Na papirju je Scenic 4 TCe točno to kar rabim in pred letom in pol sem ga dobil za soliden denar. Če bi le bil malo boljše izdelan...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Sr apr 03, 2019 2:05 pm

Doche je napisal/-a:
void je napisal/-a:No pri renoju je to serijska oprema, ampak vagovci niste navajeni dobrot brez mastnega doplacila.
Ne vem kako maš ti realizirano odklepanje pri tebi, ampak vsi avti k majo touch senzor majo isti problem. Razn če maš na gumb.



Poserem se na tako serijsko opremo. Pa ne mi o mrazu v povezavi z ivjem pa zledom pa snegom pa nevem kaj vse bi se ti dal gor na avto, da bi mel izgovor, da se ne odklene. Avto stoji parkiran pod nastreskom med se dvema voziloma. Ne rabi bit niti minus pa ga ne odklenes, pa da se jebes. Lahko na vseh 5 kljukah probavas. Take serijske opreme ne rabim. Da pa nekaj dobim in mi nekdo potem svetuje, da naj odklenem kot pred 30 leti je pa se bolj zalostno. Ker kombinacija odklepa in zaklepa s kljucem na klasiko je pa se bolj zabavna. Recimo, da zapustis po voznji vozilo in se ne zaklene. Ker si ga seveda odklenil s kljucem. Potem je to na zalost se vecji fail. Sicer pa bi se dalo o tezavah z Renojem sploh Megane 4 pisat v nedogled. Ampak problemi so pac neresljivi. Stanje tehnike, kot se radi ponorcujete iz ostalih znamk? Se meni v Avstriji so rekli, da je avto tak kot je in da se bom moral naucit zivet s tem.


Bravo +1
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Sr apr 03, 2019 2:30 pm

tce130 je napisal/-a:Se pa strinjam, da se ne splača sekirat za to, če se avto 3x na leto ne odklene pri kljuki, ampak šele s pritiskom na kartico.
Naj pa to dajo v navodila za uporabo, tak kot recimo za rosenje led žarometov.

Na papirju je Scenic 4 TCe točno to kar rabim in pred letom in pol sem ga dobil za soliden denar. Če bi le bil malo boljše izdelan...


Dobro si napisal, na papirju.

Zakaj se ne sekirat glede zaklepanja? A bi se sprijaznil s tem, da ti telefon zasteka ravno takrat, ko hoces nekoga poklicat? Ker ravno to je meni enako, hocem v sluzbo zjutraj in zgubljam cas s skakanjem okoli avta, katera vrata se bodo blagovolila odklenit itd.. in reklama oz bistvo, da lahko kartico pospravis v zep in je ne uporabljas, potem ne spada sem ne? Aja ce smo ze pri kartici. Vsako leto mi seveda morejo baterijo menjat v kartici, ki je naceloma ne uporabljamo sploh, razen tega da je skoz v zepu oz torbici.

Rosenje zarometov imajo prakticno vse znamke slabo reseno.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr apr 03, 2019 3:11 pm

Doche, problem ki ga ti navajaš ni isti kot problem ki ga imajo drugi pozimi. Ker kolk opišuješ se pri tebi to dogaja skos, ne samo pozimi? Ali se motim?
Pri tebi je potrebno menjati modul, ki nagaja. Sploh če je vozilo 2015 ali 2016 letnik. Je znana napaka in rešljiva.

tce130 je napisal/-a:Moj Rlink je verzije 3.3.9xx, prenesen pa imam tudi že update za 3.3.960, ki sem ga dobil na uradni strani, vendar ga še nisem imel časa dati gor.
Verjetno to ne bo pomagalo in se bom moral poslužiti postopka, ki je naveden na https://www.gps-rlink.com/r-link-2/acti ... -r-link-2/, ali pa poskusiti z developer mode.
Tega se bom lotil, ko mi poteče naročnina za posodabljanje zemljevidov.

Glede škripanja bi se priporočal za kakšen tovarniški pdf z navodili, če to obstaja.

Odklepanje pa me jezi zato, ker vem kako so se kvarile tipke za odklepanje na Scenic II in Megane II. Tam je bil problem vdor vlage do vezja tipke.
Mogoče je pri meni letošnjo zimo problem ivje, čez dve leti bo pa že rjavelo, itd...
Se pa strinjam, da se ne splača sekirat za to, če se avto 3x na leto ne odklene pri kljuki, ampak šele s pritiskom na kartico.
Naj pa to dajo v navodila za uporabo, tak kot recimo za rosenje led žarometov.

Glede zamenjave sem pretuhtal ogromno scenarijev. Najcenejši pri Renaultu je še vedno kr drag, glede na to, da avta ne menjam zaradi naveličanosti.
Če pa gledam, kaj danes dobim pri drugih znamkah za tak znesek, ki sem ga dal za Scenica, me pa kr stisne.
Recimo pri Škodi je dejansko možno doplačat banalne stvari, kot so Bluetooth, zaklepanje zadnjih stikal za okna in pazi zadnje airbage ?!?!

Na papirju je Scenic 4 TCe točno to kar rabim in pred letom in pol sem ga dobil za soliden denar. Če bi le bil malo boljše izdelan...


Verzija 3.x.x.x. podpira AA, tako da bi moral delovati. Preveri če imaš podatkovni kabl, dostkrat so stranke uporabljale kable ki imajo samo napajanje, brez žil za prenos podatkov. Pravtako potegni APK iz zadnje verzije iz kakšnega mirrorja, ker AA sploh ni na voljo v Sloveniji! In se ga na google playu sploh ne more dobit.

Bom ti probal dobiti navodilo za demontažo..

Kaj se pa tiče tvoje scenica, ti si dobil dejansko full package. To so dejasnko vsi problemi, ki so možni in so meni poznani na scenicu. Se pravi, cukanje 1.2 tce, zatikanje profilov, šumenje spodaj okoli stebričkov itd itd. Ne vem koliko je sedaj poštimano in koliko ne, ampak ko poštimaš stvari bo avto okej za naprej.

Javi okoli AA kaj si ugotovil. Mislim da ni problem v Rlinku tukaj. Vsekakor pa poupdejtaj na zadnjo verzijo.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Sr apr 03, 2019 3:29 pm

Ne dogaja se to z odklepanjem vsak dan. Je pa res da je prisotno bolj v mrzlih dneh. Ampak na kljukah ni nobenih "oblog zimskih". Hotel sem samo povedat, da za to ni pogoj hud mraz in minus. Lahko je tudi samo hladno ob mocnem vetru. Avto je pa zacetek 2016.

Bi si pa zelo zelel resit enkrat za vselej vse tezave povezane s tem avtom, ker zeni je vseeno avto zelo lep in se pocuti dobro v njem, vse dokler ne dosega visokih hitrosti ali opazuje utripanje vseh moznih luck ko je avto hladen.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr apr 03, 2019 3:32 pm

To servisi znajo in je tudi tehnična nota okoli tega zaklepanja. In ja vem, letniki 2015 in 2016 so res katastrofa kaj se tiče problemov.
Uglavnem, ti in tisti scenic nimata isti problem. Pri tebi bi bilo treba zamenjati računalnik in reprog narediti.

Glede utripanja govoriš o ambientalni osvetlivi predvidevam, ne razumem dela okoli velikih hitrostih?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a pskoda Sr apr 03, 2019 3:43 pm

void je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Stvari, ki jih kupiš oz doplačaš nima veze kaj so delali pred 30 leti, ker si jih kupil zato, da jih uporabljaš.

Če bi moj imel toliko ali pol manj problemov gre takoj na a.net


No pri renoju je to serijska oprema, ampak vagovci niste navajeni dobrot brez mastnega doplacila.
Ne vem kako maš ti realizirano odklepanje pri tebi, ampak vsi avti k majo touch senzor majo isti problem. Razn če maš na gumb.

Drgač pa ne hvali dneva pred nočjo, sploh ko je 2.0 TSI v avtu :lol:


Ja imam touch in nimam probleme
Mogoče pa ima reno zato probleme, ker je serijsko in slabo narejeno. Če bi doplačal verjetno ne bi imel probleme. Malo denarja malo muzike pravijo

Ne vem zakaj tako zagovarjaš renoja!? Ti imaš star reno in takrat je bilo drugače kot je zdaj.
Ni samo vw cvetka, ampak so tudi drugi vključno z renojem.

ps.: lahko greva na poligon pa boma videla kako zdrav je tsi :vrum
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr apr 03, 2019 3:49 pm

ah pškoda. spet ti. kdaj sm js branil reno, js samo pravim da je vse danes crap. ti pa praviš da je tvoj golf najboljša stvar ever, drugi so pa vsi crap. ¸
Se zavedaš tudi da se na forum ne javi noben ki mu reno dela BP? Ker nima razloga da bi se. Isto velja za vse znamke.

Pravtako izgleda da si pozabil da obstaja golf 7 problemi tema iz leta 2015, 16, 17. :lol:

komot, ko bom v dolenjskih koncih se ti bom javil par dni prej.
Zadnjič spremenil void, dne Sr apr 03, 2019 3:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Sr apr 03, 2019 3:51 pm

void je napisal/-a:To servisi znajo in je tudi tehnična nota okoli tega zaklepanja. In ja vem, letniki 2015 in 2016 so res katastrofa kaj se tiče problemov.
Uglavnem, ti in tisti scenic nimata isti problem. Pri tebi bi bilo treba zamenjati računalnik in reprog narediti.

Glede utripanja govoriš o ambientalni osvetlivi predvidevam, ne razumem dela okoli velikih hitrostih?


Ambientalna osvetlitev ja, se posebej ko je avto mrzel oz ko je zunaj mrzlo pac utripa med voznjo. Ce pritiskas katerekoli tipke v vozilu (okna,..) utripa se bolj.

Nad nekje 100kmh bobni v avtu oz se slisi pis vetra. In ja, takrat se mores res glasneje pogovarjat. Ko zunaj se ful piha, je pa sploh katastrofa, slisis ze pri nizjih hitrostih, pri visjih pa je res glasneje. Na servisu recejo, da se bo treba sprijaznit in zivet s tem. Ker pac nobena fuga na avtu ne stima pa nic, ampak to ni problem, bojda morejo bit sprednja vrata bolj not kot sprednji blatnik, od sprednjih vrat pa zadnja vrata se bolj not, zato da veter lazje potuje mimo avta.. Ampak to ma ocitno samo Reno tako fenomenalno reseno karoserijo. Vsa ostala vozila imajo karoserijske dele v liniji.

Katastrofalni smrad zaradi materialov uporabljenih v notranjosti poleti pri temp visjih od 25 stopinj kadar avto stoji na soncu.. no ja ne bom nasteval vsega zdaj, ker me samo misel na ta avto takoj razburi. Drugace pa motor laufa super, po tem ko se je kaksna stvar pomenjala. (1.6dci)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr apr 03, 2019 3:58 pm

Znano ja, ampak še zmerj ne razumem okoli bobnjenja.
Jaz skoraj dvomim da je to zaradi luftov na karoseriji. Kvečjemu je to zaradi okrasnih elementov ali pa tesnil A ali B stebrička. Ali lahko lociraš lokacijo pri poslušanju?

Glede utripanja, je rlink updejtan? ker tablica kontrolira osvetlitev.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Sr apr 03, 2019 4:21 pm

Logično je, da imajo renoji in vwji največ težav ker se jih pač največ proda? Seveda pri švabih se o težavah načeloma ne govori na glas. Dandanes kvaliteta peša pri VSEH znamkah in nobena ni imun na težave, tudi če je nek model na papirju super zanesljiv, se lahko na koncu izkaže za popolno polomijo.
Tudi jaz (oz. žena) sem leta 2010 mislil, da bo polo 1.2 tsi 105 (glede na dokaj dober sloves znamke iz preteklosti) dober avto. Nebom rekel, da avto ni bil na nivoju (kvaliteta materialov za ta razred), ampak je imel en cel kup problemov in to ni bil samo motor (+menjalnik, števec, črički...).
Trdim da je vw govno in da nebo nikoli več pred hišo? Ne, ampak dokler bom pri konkurenci za par jurjev manj dobil več me ne vidijo, ker niso čisto nič posebnega, da bi bili vredni tega dodatnega denarja.
Zadnjič spremenil Stumpjumper, dne Sr apr 03, 2019 4:32 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Sr apr 03, 2019 4:23 pm

Točno tako je. Da ne govorimo o čistem favoriziranju in relativiziranja problemov pri nemcih. Kolkrat sm samo slišal "kupil sem nemca zato da ne bo imel problemov." "jaz sem mislil da se take problemi dogajajo samo pri italjanih in francozih" :lol:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Stumpjumper Sr apr 03, 2019 4:39 pm

Jaz bi nemca kupil samo, če bi želel 6 cilindrski stroj v nosu. Sem pa na srečo denarnice ugotovil, da ne rabi bit ravno L6/V6 v nosu da mi zadovolji potrebe. :lol: 8)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a emozul Sr apr 03, 2019 4:53 pm

void je napisal/-a:Točno tako je. Da ne govorimo o čistem favoriziranju in relativiziranja problemov pri nemcih. Kolkrat sm samo slišal "kupil sem nemca zato da ne bo imel problemov." "jaz sem mislil da se take problemi dogajajo samo pri italjanih in francozih" :lol:


Jaz res ne vem v kateri luknji živiš, da ljudje tako hvalijo nemce, ker tukaj kjer jaz živim, je daleč od tega mišljenja ali pa sem jaz za luno.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Sr apr 03, 2019 5:53 pm

void je napisal/-a:Znano ja, ampak še zmerj ne razumem okoli bobnjenja.
Jaz skoraj dvomim da je to zaradi luftov na karoseriji. Kvečjemu je to zaradi okrasnih elementov ali pa tesnil A ali B stebrička. Ali lahko lociraš lokacijo pri poslušanju?

Glede utripanja, je rlink updejtan? ker tablica kontrolira osvetlitev.


Bom se malo posvetil v prihodnje rlinku in preveril ce je posodobljen in kako ga posodobiti.

Lokacije nemorem dolocit, ker ni na to foro, da bi lahko z gotovostjo trdil, da prihaja iz ene strani ipd. Pooblascenec je prelepil vse prehode, tesnila itd.. so povedali da se je zadeva sicer zmanjsala ampak je se vedno prisotna. Verjetno pa so se oni koncentrirali na vetrobransko steklo, ki je bilo tudi ze menjano, ampak se je to dogajalo ze pred tem. Sicer pa tudi vetrobransko ima drug radius kot sama streha. Ceprav trdijo, da to ni vzrok, meni pa se ne da zdaj zagonit nevem koliko km s polepljenim avtom in vsake toliko odlepit iz enega tesnila ali fuge dol, da primerjam glasnost.

Kaksne okrasne elemente imas v mislih?
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a dejc99 Sr apr 03, 2019 6:04 pm

Posodobitev za rlink si lahko preneseš tukaj: https://easyconnect.renault.si/software-upgrade/r-link2
 
Dusan@18
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To okt 18, 2016 3:20 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Dusan@18 Sr apr 03, 2019 9:15 pm

Doche je napisal/-a:
void je napisal/-a:To servisi znajo in je tudi tehnična nota okoli tega zaklepanja. In ja vem, letniki 2015 in 2016 so res katastrofa kaj se tiče problemov.
Uglavnem, ti in tisti scenic nimata isti problem. Pri tebi bi bilo treba zamenjati računalnik in reprog narediti.

Glede utripanja govoriš o ambientalni osvetlivi predvidevam, ne razumem dela okoli velikih hitrostih?


Ambientalna osvetlitev ja, se posebej ko je avto mrzel oz ko je zunaj mrzlo pac utripa med voznjo. Ce pritiskas katerekoli tipke v vozilu (okna,..) utripa se bolj.

Nad nekje 100kmh bobni v avtu oz se slisi pis vetra. In ja, takrat se mores res glasneje pogovarjat. Ko zunaj se ful piha, je pa sploh katastrofa, slisis ze pri nizjih hitrostih, pri visjih pa je res glasneje. Na servisu recejo, da se bo treba sprijaznit in zivet s tem. Ker pac nobena fuga na avtu ne stima pa nic, ampak to ni problem, bojda morejo bit sprednja vrata bolj not kot sprednji blatnik, od sprednjih vrat pa zadnja vrata se bolj not, zato da veter lazje potuje mimo avta.. Ampak to ma ocitno samo Reno tako fenomenalno reseno karoserijo. Vsa ostala vozila imajo karoserijske dele v liniji.

Katastrofalni smrad zaradi materialov uporabljenih v notranjosti poleti pri temp visjih od 25 stopinj kadar avto stoji na soncu.. no ja ne bom nasteval vsega zdaj, ker me samo misel na ta avto takoj razburi. Drugace pa motor laufa super, po tem ko se je kaksna stvar pomenjala. (1.6dci)

To maš probleme z novim Scenicom ali novim Meganom ?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a thunderbolt Sr apr 03, 2019 9:53 pm

void je napisal/-a:No pri renoju je to serijska oprema, ampak vagovci niste navajeni dobrot brez mastnega doplacila.
Ne vem kako maš ti realizirano odklepanje pri tebi, ampak vsi avti k majo touch senzor majo isti problem. Razn če maš na gumb.

Pri bajti sta dva vw s kessyjem (brezsticni kljuc) in v vsakem vremenu na senzor, en ze 4 leta, drug pa dve leti, odklepata bp ;)

Je pa dejstvo, da rabis tudi pri novem avtu (ne glede na znamko) ogromno srece, da vse stima.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a xxl Če apr 04, 2019 7:40 am

Res je, tudi pri VW, iz prve roke vam povem ;) .
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Doche Če apr 04, 2019 2:18 pm

dejc99 - ko vpisem stevilko vozila, javi, da je posodobljeno ze vse
Dusan@18 - pri meni je govora o Meganu 4
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov