Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void To jul 28, 2020 10:17 am

Gor natakni Bilstein B8, so veliko boljši od orginal Monroe, ki so milo rečeno zanič. Tudi bolj kompakten in progresiven bo z njimi.

Glede šumenja ti pa ne znam pomagat, posnetek bi znau pomagat.
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek To jul 28, 2020 8:37 pm

Stvar, sem že urejal pod prodajalčevo garancijo. Čeprav sem povedal kaj bi naj bilo narobe in kaj je potrebno zamenjati in da želim račun za kupljeno blago, da res vem, da je urejeno, so me po prevzemu precej hitro odpravili. Brez računa (razni izgovori). Verjetno je zadevo samo podmazal, kar je baje tudi začasna rešitev, a se je sedaj po mesecu spet pojavilo škripanje. Zanimivo da samo pri počasni vožnji, v krožiščih, obračanju na parkingu, kjer avto samo rahlo zaniha. Na ležečih in večjih neravninah je ok. Baje, da načeloma niso krivi amortzerji, ampak tisti del na vrhu kamor je vpet in se ga da ločeno menjati, brez menjave amortizerjev. To drži?

Sem poskusil posnet, pa se na telefonu žal ne sliši. Verjetno niti nekdo ki ne ve kaj poslušati ne bi opazil in bi menil, da tako pač je. Zvok je takšen kovinsko šumeč (?) ne znam opisat. Ga pa prekrije že radio ali odprti okni. Najbolj se ravno čuje, pri zaprtih oknih brez radia. Klima in ventilacija ne vplivata na zvok. Zanimivo. Bi lahko bilo kaj s turbino povezano? Ampak nenevadno, da se sliši samo ko je vroče.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void To jul 28, 2020 8:47 pm

Mazanje je začasna rešitev, nič ne bo odpravilo tega problema. Amortizerji pa tut več niso kriti v garanciji, ker garancija na potrošni material je 2 leti.
Drugače je to znan problem pri Megane 4.
Ni nujno da je samo škripanje pri nagibanju problem, pri nekaterih primerih so batnice štekale in so bili avti zelo neudobni čez neravnine na cesti. To se največ dogajalo pri prvih letnikih 2015/16/17. Tako od oka rečeno so menjave pri letnikih 2018 in naprej praktično 0. Ker večina teh skripajočih amortizerjev se je menjalo že tam pri cca 50k km v garanciji.
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek To jul 28, 2020 9:44 pm

Ja sem tudi sam ugotovil, da to ni trajna rešitev in tudi povedal pri uveljavljanju garancije. Ampak iz njegovega vidika se me je samo s podmazovanjem najhitreje in najceneje rešil, zadevo pa ubistvu samo prekril. Bom še poskusil. Pa je dejansko potrebno menjat cel amortizer, ali je res na vrhu, pri vpetju nek ločen del, ki je ubistvu problematičen in se ga lahko menja posabej? Ali sem narobe razumel neko informacijo od drugod?

Za šumenje potem verjetno nobene druge ideje?
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a vipe5s Sr jul 29, 2020 7:14 am

"Tisti del nad amortizerjem" - govorimo o ležaju amortizerja? Tisto zna škripat, tudi na drugih znamkah, in to prekmalu...
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a IcEm4n Sr jul 29, 2020 4:22 pm

A je to šumenje, kot da bi pri kakem ventilu uhajal zrak (se pri pospeševanju sliši "sssssss")?
Slika
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek Če jul 30, 2020 4:16 pm

vipe5s je napisal/-a:"Tisti del nad amortizerjem" - govorimo o ležaju amortizerja? Tisto zna škripat, tudi na drugih znamkah, in to prekmalu...


Mislim da je to bilo mišljeno ja. Nevem zdaj točno kaj škripa. Ali ta del ali amortizer. Sem dobil razlicne informacije. To se da tudi ločeno menjati?

So imeli začetni megani serijske težave s tem ja, zaradi slabih materialov. Ampak bi rad razčistil kaj je krivo. Ne bi rad menjal amortizerjev in ugotovil, da sem jih po nepotrebnem, in bi lahko samo te ležaje, ali vpetje..kakorkoli :)
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek Če jul 30, 2020 4:20 pm

IcEm4n je napisal/-a:A je to šumenje, kot da bi pri kakem ventilu uhajal zrak (se pri pospeševanju sliši "sssssss")?


Uf, sem pa premalo tehnično podkovan, da bi vedel, kakšen zvok je takrat :/.

Ta dodaten šum se uglavnem pojavi pri pospeševanju (1500 obratov + da opazim), ko je zunaj vroče ali ko avto stoji na soncu. Neodvisno od prestave, hitrosti, klime, ventilacije. Ko mašino na mestu v leru ali s pritisnjeno sklopko zavrtiš čez te obrate, šuma ni slišati.

Kaj pa je potrebno če pri ventilu uhaja zrak?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a IcEm4n Če jul 30, 2020 6:05 pm

Tole z ventilom si me mal preveč dobesedno vzel. :)

Vprašam, ker bi to znalo biti isto, kot je pri meni - imam pa 1.5dCi, zvok pa je prisoten praktično že od novega (že skoraj 100k km), tako da pomoje ta zvok ni nekaj, za kar bi te lahko skrbelo (seveda bi moral pa v živo slišati, če je isto).
Slika
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Cefizelj Če jul 30, 2020 8:56 pm

Pri 1.5 dCi je turbina bolj glasna oz. šumi čeprav ni nič narobe z njo. Ali sta mislila kakšen drug zvok? :)
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek Pe jul 31, 2020 9:07 pm

IcEm4n je napisal/-a:Tole z ventilom si me mal preveč dobesedno vzel. :)

Vprašam, ker bi to znalo biti isto, kot je pri meni - imam pa 1.5dCi, zvok pa je prisoten praktično že od novega (že skoraj 100k km), tako da pomoje ta zvok ni nekaj, za kar bi te lahko skrbelo (seveda bi moral pa v živo slišati, če je isto).


Haha ok, ops :lol: oops

Nevem. Jaz ga imam zdaj 2 meseca. Na testni vožnji itak ne opaziš vsega. Šele čez čas, ko se navadiš vozila in vseh zvokov...no takrat ti vsak malo drugacen zvok postane sumljiv. Saj mogoče je tako čisto normalno. Samo zanimivo mi je da na to vpliva zunanja temperarura. Bom videl, se bom poskusil ne obremenjevat :).
 
rojcek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če jul 16, 2020 7:06 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a rojcek Pe jul 31, 2020 9:11 pm

Cefizelj je napisal/-a:Pri 1.5 dCi je turbina bolj glasna oz. šumi čeprav ni nič narobe z njo. Ali sta mislila kakšen drug zvok? :)


Jaz imam 1.6 dci. Nevem, verjetno govorimo o podobnem zvoku. Le da meni šumi samo ko je zunaj vroče, zjutraj, ko je hladno pa ne. Verjetno temperatura ne bi vplivala, če bi bilo kaj narobe s turbino?
 
tommy80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr dec 02, 2009 9:24 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tommy80 So avg 01, 2020 8:56 am

void je napisal/-a:Mazanje je začasna rešitev, nič ne bo odpravilo tega problema. Amortizerji pa tut več niso kriti v garanciji, ker garancija na potrošni material je 2 leti.
Drugače je to znan problem pri Megane 4.
Ni nujno da je samo škripanje pri nagibanju problem, pri nekaterih primerih so batnice štekale in so bili avti zelo neudobni čez neravnine na cesti. To se največ dogajalo pri prvih letnikih 2015/16/17. Tako od oka rečeno so menjave pri letnikih 2018 in naprej praktično 0. Ker večina teh skripajočih amortizerjev se je menjalo že tam pri cca 50k km v garanciji.


Sicer se ne gre za megana pa bi vseeno vprašal...
A je možno, da je to problem tudi pri mojem?
Je pa tako, da ni vsak dan enako. En dan je ok. Drug dan pa kot si zapisal je zelo neudoben čez neravnine ali recimo po tlakovani cesti..
To je potem verjetno potrebno menjati komplet amortizerje?
Gume nimajo veze ali so zimske ali letne. Niti znamka gum ne kot tudi obseg ne igra vloge (16, 17").

Sorry za offtopic...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void So avg 01, 2020 9:07 am

Da je. To je štekanje batnic amortizerjev. Ko pada dez je avto super udoben? Če je, je to to.
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a dejc99 So avg 01, 2020 3:42 pm

Meni je letos crknila klimatska naprava na štirici 2016 letnik. Se je še komu to zgodilo? Izgleda, da je plin spustil.

Meni tudi nekaj škripa levi amortizer pri speljevanju in počasni vožnji čez luknje. Na AC ni zaznati tega, prav tako zvok izgine pri nižjih temperaturah, manjših od 10 stopinj recimo. Zrelo za reklamacijo?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a void Ne avg 02, 2020 9:42 am

Če je avto star 4 leta, ne bo garancije na amortizerje. Kar se tiče pa klime bodo pa poštimal ja.
 
tommy80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr dec 02, 2009 9:24 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a tommy80 Ne avg 02, 2020 9:55 am

void je napisal/-a:Da je. To je štekanje batnic amortizerjev. Ko pada dez je avto super udoben? Če je, je to to.


Da. V ene 95% je avto super udoben ko pada dež. Kot, da bi vozil po frišno položenem asfaltu. Oziroma skoraj kot, da bi vozil po "zraku". :mrgreen:
Ni pa vedno neudoben. Odvisno od "dneva". :mrgreen:
Potem verjetno res šteka.
Menjava amortizerjev? Saj po eni strani bi najraje vse zamenjal in bo mir (upam).

Hvala ti!
Sedaj pa se ne bom več mešal v temo.
 
Fedex
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To avg 18, 2020 1:02 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a Fedex Sr avg 19, 2020 9:49 am

Nisem še prebral celotne teme, sem nekje pri 18. strani (in nekaj zadnjih), zato ne vem, ali ste kaj odkrili glede motorjev TCE. Sam imam Megana 4 1.2 TCE 100. Je l. 2016 in sem drugi kupec. Kupil sem ga dobri 2 leti nazaj, prevoženih okrog 69k.
Zadnje leto ali pa kar dve opažam precej veliko potrošnjo olja. Cukanja motorja, ki ga omenjajo ostali, nisem opazil, bom pa odslej na to bolj pozoren. V glavnem, v zadnjih 4500 km, sem moral doliti 2L olja (elf), da sem prišel nekje med min in max oznako na palčki. Nekih težav med vožnjo ne opažam, tudi moč motorja se mi zdi, da se ni spremenila. Izpušna cev je povsem črna po robu, ne vem ali je to znak česa ali ne. Jutri ga peljem k svojemu mehaniku, na uradnem servisu glede te težave še nisem bil. Po resnici pa jim nič kaj ne zaupam, saj že iz izkušenj vem, da se radi otepajo reševanje kakih večjih težav, posebej če je na njihove stroške. Nisem še povsem odločen, kaj bom naredil s tem avtom, s katerim sem sicer zadovoljen, vendar bojim se, da mi bo motor zružil glede na članek od ZPS in ugotovljeno "serijsko napako" motorja.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a limas Sr avg 19, 2020 10:07 am

Nima serijske napake. Skupna težava vseh malolitražnih turbo motorjev z neposrednim vbrizgom - poraba olja, občasno cukanje in nabiraje saj na izpuhu. Le dolivaj olje in se sprijazni z občasnim cukanjem dokler se ga ne naveličaš. Brez strahu, da boš doživel strojelom. Vem, da ni prijetno ampak tudi ostale znamke podobnega letnika se ubadajo s podobnimi težavami. Si prebral temo o Tsi motorjih?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Težava Renault Megane 4

Napisal/-a VW T4 Sr avg 19, 2020 11:08 am

Naj se oglasi uporabnik Void. Mislim, da je bilo že govora, da naj se tudi v te 1.2 motorje natočilo novo olje, ki je sicer predpisano za novejše 1.33 motorje in bi stvari morale bolje špilat...ma bo Void povedal če je res kaj na tem 8)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] in 36 gostov