Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a hippo To jun 27, 2017 6:24 am

kemykos je napisal/-a:Nujno potrebujem pomoč.
Ne najdem spodnje jermenice nikjer v slovenskih spletnih trgovinah, pri original mehaniku je pa 190€. Seveda bi rad prihranil in mogoče kje našel kakšno cenejšo, ker se mi zdi absurdno, da ena takšna stvar stane toliko kot glavni servis. Lp

Za kateri avto rabiš?

tomik je napisal/-a:Tale na sliki je za 5PK jermen. Poglej za FEBI 24935 , če je to to kar rabiš. Na 99% vozil pa je jermenica šest kanalna ,recimo SNR DPF355.21.

Tale na sliki je za 6PK jermen ;)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a sašo5 To jun 27, 2017 8:58 am

kako to poteka preko tujega spleta, mi ni jasno :shock: tukaj pri nas v trgovinah se "stari mački"ki majo navpogled cel kup katalogov, splet, prometno ipd. znajo lovit in ne malokrat prinesejo mehaniki nazaj robo, češ - ne paše...
...meni na misel ne pride, da bi ploščice recimo naročeval preko spleta.....(ali obleko ipd.....skratka_nič....)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a sonic To jun 27, 2017 10:20 am

sonce123 je napisal/-a:Drugič raje uporabi PayPal. Jaz imam debetno Viso electron vezano na PayPal.


+1
Jaz za svojega amerikanca večino stvari naročam iz USA pri spletni trgovini rockauto.com. Praktično vsi kupljeni deli so pasali bp, itak imajo vse katalogizirano po modelu/letniku/izvedbi avta, pa navedba za katero specifično podvarianto je kateri artikel, in za vsak del so tudi fotke zraven, lahko vsaj približno po sliki preveriš če štima.
Kakšne stvari pa najdem tudi preko Ebay, tam tudi lahko plačaš preko Paypal.

Plačam pa tudi vedno preko Paypala in je daleč najboljša varianta. Resda gre vsakič še kak evro provizije Paypalu, ampak raje plačam ta strošek, ne zaupam svoje št. kartice vsakemu kekcu in če nimajo Paypala, sploh ne naročam tam, ko jih j€be. Pri slovenskih spletnih trgovinah me zelo moti ravno to, da večinoma še niso slišali za Paypal. Sicer je po eni strani tukaj malo lažje, ker ponavadi lahko naročiš po povzetju ali pa prideš sam iskat in tam plačaš z gotovino (ali kartico na POS terminalu, tako včasih kaj kupim na mimovrste in grem iskat v BTC). Številke kreditne kartice jim pa po spletu ne dam, ni variante. Paypal ali pa nasvidenje.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a DePalmo To jun 27, 2017 1:18 pm

sašo5 je napisal/-a:kako to poteka preko tujega spleta, mi ni jasno :shock: tukaj pri nas v trgovinah se "stari mački"ki majo navpogled cel kup katalogov, splet, prometno ipd. znajo lovit in ne malokrat prinesejo mehaniki nazaj robo, češ - ne paše...
...meni na misel ne pride, da bi ploščice recimo naročeval preko spleta.....(ali obleko ipd.....skratka_nič....)

Sam naročam samo preko kataloških številk in do sedaj še nisem imel problemov, nekaj na pamet oz. brez kataloške pa nevem če bi vzel ker bi poštnina nazaj bila predraga. Zato sem za avto od punce vzel dele tukaj dol, ker nisem našel elektronskega kataloga kjer bi mi pokazal kataloške na podlagi VIN številke avta (blesav Daewoo).

Kako pa drugi kupujejo, pa nevem.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a zzitop To jun 27, 2017 3:38 pm

Tako je!

Na podlagi VIN številke se pogleda OE številko v katalog proizvajalca vozila. (Eper za Fiat, ETKA za VAG...). Nato se to kataloško vpiše v Tecdoc katalog proizvajalca, recimo ATE-jev katalog za zavorne elemente, Mann-ov katalog za filtre itd... Rezultat je GOTOVO pravilen del.

Ta dotični rezultat se vpiše v iskalnik na Rezervniavtodeli24.si ali autodoc.si in dobite del, kateri bo ustrezal vašemu vozilu.

Seveda pa se lahko tudi direktno vpiše OE cifro in se vidi, glede na ceno, kaj najbolj ustreza vašemu vozilu. Med rezultati vam na primer najbolj ustreza SKF ležaj.
V izogib dvomu se sedaj OE cifro še enkrat vnese v SKF tecdoc katalog. Če se ujema z najdeno na Rezervniavtodeli24.si, potem brez najmanjše skrbi lahko naročimo, saj bo del zagotovo pravilen.

Problem, katerega navaja @sašo5 je, da mehanik kar pokliče v trgovino in je seveda Đek: "Daj mi ti za Golfa 5 1.9 TDI zavorne ploščice, stari!".
Seveda, če ga prodajalec vpraša še po oznaki motorja in ali ima ali ne ABS itd, se mehaniku tega enostavno ne da preverjati.

Spet je tukaj pomembna številka motorja za recimo tesnila. Do te in te številke je tak semering, nad pa drugačen. Pa zato ponovno pride do zmešnjave.

Za Mereo sem kupoval oljni flter od Mann-a. Če sem v katalog od Manna vnesel tip vozila, sem dobil rezultat W714/4. Če pa sem v Eper pogledal OE številko, pa W712/16.
Kontaktiral Mann, obrazložil, kaj njihov katalog pravi v enem primeru in kaj v drugem, vprašal, katei filter je pravilen. Odgovorili so, da W712/16, da glede tega še ni bil katalog posodobljen. Da se mi zahvaljujejo pri pomoči glede izboljšanja kataloga.
Kmalu potem, ko sem preveril v katalogu, sem kot rezultat na podlagi vnešenega vozila (ne OE številke), dobil rezultat W712/16.

Nauk: iz tujine VEDNO naročajte na podlagi OE kataloške številke in ne bo težav.

LP
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a hippo To jun 27, 2017 6:26 pm

@zzitop: ni čisto res.

Pa bom dal en primer, da ne bo kdo rekel, da nakladam.

Volvo V50 2.0d 100kW, ventilator hladilnika.
V katalogu je samo ena varianta, kataloška štima, vse ok. Je res??? NE!
https://www.rezervniavtodeli24.si/volvo-deli/v50-mw/17906/10437/ventilator

Tale ni pravi oz. je in ni.
Volvo je dajal gor dve verziji ventilatorja. Ena je ta, ki je v katalogu, ta druga niti pod razno ni podobna.
Z malo intuicije sem potem ugotovil kateri je drugi, ker jasno da tale iz kataloga ni pasal...
Rešitev povem samo tistemu, ki potem pri meni vzame.

Tako da ne mislit, da imajo proizvajalci vse kataloge poštimane. INA je imela celih 7 let eno in isto napako pri šponarju mikrojermena za Golfa 5, dokler jim nisem mejla napisal. Ni mi jasno, da jim noben ni 7 let povedal, da imajo napako in to za najbolj pogost 1.9 TDI motor. :bonk
Tudi v original ETKI za VAG grupo najdem napake. Seveda jih ni veliko, so pa.
Ni 100% kataloga.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a DePalmo To jun 27, 2017 9:11 pm

Sej noben katalog ni 100%, sam imaš pač večje možnosti za pravi kos če naročaš po kataloški, kot pa na pamet. Tudi če za svojega jemljem pri nas, vedno pošljem zraven VIN avta in OEM kataloške, da se mi potem nebo treba jebat z vračanjem.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a zzitop To jun 27, 2017 10:26 pm

@hippo, seveda so v katalogih lahko napake, nekdo nekaj narobe vnese in smo tam. Pa vendar se boš najbrž strinjal, da je najmanj napak glede na OEM številko?

Te napake so namreč toliko redke, da je večja verjetnost, da ti tam v skladišču v Nemčiji zapakira nek drugi produkt ali pa enega od naročenih pozabi priložiti.

LP
 
BroKeR90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To nov 03, 2015 5:33 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a BroKeR90 Če mar 08, 2018 4:19 pm

Pozdravljeni!

Pozna morda kdo trgovino www.avtodelionline.si? Izgledajo zelo kompetentni in ugodni, vendar ravno nerealno ugodne cene me skrbijo :roll:
Je že kdo kupoval pri njih? Kakšne so izkušnje?

Hvala in LP! 8)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a Cefizelj Če mar 08, 2018 5:31 pm

To je isti šmorn kot autodoc. Nimaš kaj falit.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a DePalmo Če mar 08, 2018 6:01 pm

Ali rezervnideli24, vse je isto samo cene so malo različne.
 
BroKeR90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To nov 03, 2015 5:33 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a BroKeR90 Pe mar 09, 2018 12:56 pm

Vidim ja. Očitno so tudi podjetja med sabo povezana. Važno, da je preverjena stvar in ne dobim kakšne kitajske robe. Hvala! ;)
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a AssKicker Pe mar 09, 2018 1:07 pm

Pa si lahko siguren, da ni kitajske robe?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a hippo Pe mar 09, 2018 6:33 pm

BroKeR90 je napisal/-a:Vidim ja. Očitno so tudi podjetja med sabo povezana. Važno, da je preverjena stvar in ne dobim kakšne kitajske robe. Hvala! ;)

V bistu so zelo povezana, ker je to ena in ista nemška firma s štirimi internetnimi trgovinami z različnimi cenami.
Se jim zelo mudi razbit tržišče, potem pa navijat cene, ko ni več resne konkurence.
Fino, ane...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a ojnica Pe mar 09, 2018 7:18 pm

avtomarkovič spletna trgovina, zjutraj pokličem ob 2 popoldne me je rez.del že čakal v Škofji Loki.
Pocen in to zelo, za stare kripe je vseeno kaj dam gor, ker bo prej ostalo razpadlo, kot pa Kitajski del.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Ne mar 11, 2018 7:03 pm

Eno vprašanje.

Na liderpnevmatik želim kupiti platišča za cca 400 evrov. Ker pa imam limit 200 evrov, mi ostane samo nakazilo na trr. Nisem pa dobil nobenega potrditvenega emaila, samo številko naročila in podatke mi pokaže(na njeihovi spletni strani), drugega pa nič. Malo čuden ta sistem poslovanja.

Je že kdo kupoval na liderpnevmatik?

Hvala.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a 215709 Pe feb 18, 2022 7:48 am

Zdravo

Zasledil sem spletno trgovini v slo avtodeli.si katero imajo zgleda čez isti kot motornaolja.si. sicer sem znjimi ze posloval in vse brez problema tudi cene omajo kar fajne ter hitro posljejo ker imajo dobro zalogo saj tistih olj katere sem sam rabil. zanima pa me ce je kdo ze narocal avtodele pri njih in kako ste kaj zadovoljni z dobavljivostjo delov ipd. Cene so kar konkurencne - ponavadi sem v kupoval filtre in podobne sare preko autodoc.si vendar zadnje case opazam kar drazje cene pri njih oz. Podobne cene kot jih ima omenjena slovenska stran tako da se mi sploh ne bi vec splacevalo cakati paketa iz tujine. Hvala za informacije

Lp
Slika
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a limas Pe feb 18, 2022 1:30 pm

Glede na sedež podjetja, gre za lastnika, ki ima Motornaola.com.
Olja sem pri njemu že naročal. Hitra dostava in ugodne cene.
Za avtodele pa ne vem. Verjetno gre po istem principu.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a DX5050 Pe feb 18, 2022 6:32 pm

A to ima na novo?
Jaz sem pri njem (na motornaolja.com) poleg olja vedno naročil še vse filtre za servis za svoj avto. Vedno dobil prave dele po za moje pojme zelo ugodni ceni. Mahle filtri po praktično isti ceni kot neke xy firme v lokalni trgovini.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov