Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a pavel Po feb 13, 2017 2:55 pm

Mi lahko kdo priporoča dobro spletno stran, ki prodaja rezervne dele.
Leta sem vse rezervne dela, za razne avtomobile kupoval pri Siluxu .Ker sem bil z njihovimi uslugami zadovoljen, nisem nikoli nič iskal na kakšni drugi strani, tako da nimam pojma, katera je vredna zaupanja.
.Sedaj imam pa pri Siluxu problem. Pred enim mesecem sem naročil izpušni lonec za Picassoja.
V dogovorjenem roku sem ga dobil. a ker ga nisem nujno potreboval sem ga postavil v kot. Po dveh tednih sem dobil še malo gripe. Ko sem se pred dvemi dnevi odločil, da ga zamenjam, sem ugotovil, da ne ustreza. In to kljub temu, da ga nisem naročil po spletu, ker nisem bil prepričan , če je pravi, ampak sem klical na Silux, dal prodajalcu vse podatke o avtomobilu. Prodajalec mi je zatrdil, da bo pravi.
Ko sem danes klical za zamenjavo, so me lepo odslovili, da je potekel 14 dnevni rok za zamenjavo.S tem se popolnoma strinjam, ne pa z odnosom do dolgoletnega kupca, ali že samo do človeka.
Zato prosim za kakšen link, ali naslov do korektne spletne trgovine z avtodeli.

lp pavel
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a RedBaron Po feb 13, 2017 3:37 pm

Herkules.si
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a DePalmo Po feb 13, 2017 4:51 pm

Imamo Urad za Varstvo potrošnikov in jih pokliči in povprašaj. Tukaj mislim da bi moral kaj doseči, glede na to da si naročil del za svoj avto, kateri pa ne ustreza.

Pokliči jih in povprašaj!
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a pavel Po feb 13, 2017 7:15 pm

Bom poklical Zvezo potrošnikov,sem namreč njen član, samo malo dvomim, da mi bo uspelo, ker na spletni strani Siluxa lepo piše, da je čas za vračilo 14 dni, in mislim, da pravno nimam kaj dosti možnosti.
Bolj sem računal na njihov pozitiven odnos do strank, , ki ga poudarjajo na njihovi spletni strani, tu sem se pa zmotil :? .
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a vipe5s To feb 14, 2017 8:48 am

Hvala za info glede Silux.
Sem že naročeval preko njih, par meglenk, s tem da sem ju potem dobil od različnega proizvajalca in obe za isto stran ?? :?
So mi potem zamenjali, a vseeno ne vem kdo odpremlja te pakete. Izgubiš čas z reklamacijami..
V drugem paketu tudi ni vse štimalo. Ampak še vedno je bil odziv nekako pozitiven.

V zadnjem času vidim, da jih konkurenca najeda, saj imajo razne akcije. Roko na srce ne odstopajo od ostalih glede na produkte in cene, da bi se odločil za njih.
Pač bodo počasi spoznali, da je zvest kupec - zlat kupec.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a DePalmo To feb 14, 2017 9:48 am

14 dni je zakonsko določen rok za vračilo brez razloga za nakupe na daljavo (preko interneta), ampak ti si naročil specifičen del za svoj avto za katerega so ti obljubljali da paše. In ker ne, bo tukaj (verjetno!, nisem preverjal, sem pa o tem že bral) veljal drugačen zakon da stvar ne ustreza tehničnim specifikacijam, za katerimi bi oni morali stat.

ZPS je le zveza, imamo s strani države narejen urad kjer odgovarjajo na taka vprašanja: http://www.arhiv.uvp.gov.si/si/javne_sl ... trosnikom/
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a pavel Po apr 03, 2017 7:37 pm

Mislim, da je prav, da napišem, kako se je zadeva zaključila. Poklical sem na ZPS, kjer mi je pravnica svetovala zavrnitve izdelka zaradi Stvarne napake, za katero je čas vračila 1 leto. Na njihovi spletni strani sem našel obrazec, ga izpolnil in poslal na Silux.
V par dneh so mi odgovorili, naj jim pošljem izpušni lonec, da ga pregledajo.
Ko sem jim poslal, sem v treh dneh dobil denar na račun. Samo denar, brez opravičila :( .
Prijaznosti jim pa še vedno manjka :( .
Mogoče bo moja izkušnja še komu pomagala.

lp
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a kemykos Po apr 03, 2017 9:51 pm

Tudi meni so že večkrat poslali narobne dele, pa sem vedno napisal dobesedno vse podatke o vozilu s številkami motorjev itd.

Hec je bil, ko sem prvikrat menjaval olje na Peugeotu, vzamem narazen in vidim da je filter čisto drugačen, ker je bil za dizla.

No sreča, da je 15 km stran pooblaščenec za Peugeot, ki je imel filter še 2 € ceneje in iste znamke ter na zalogi. Po 3 dnevnem prerekanju, da je napaka res pri njih in ne pri meni so mi dejali da bodo stroške povrnili ampak ne dostave do njih, sicer je bila 2€ ampak vseeno napaka je bila njihova.

No tega vračila ni in ni bilo, nato po 3 tednih kličem na njihovo številko in niso nič vedeli o tem, češ da je skladišče v gorici in da naj tja pokličem. Pokličem tja, spet noben nič ne ve, no nato so me sami poklicali in mi povedali da so nakazali tistih 7.67€.

V ostalih primerih so mi pokrili stroške s tem, da sem naročil še kakšno žarnico ali kaj podobnega. Zgodilo se je tudi, da sem si v košarico nadeval nekaj stvari, brez da bi zaključil nakup. No te stvari so me čez kak teden čakale doma na dostavi. Plačal je oče, ker je mislil, da sem res naročil ampak dejansko nisem. Takrat mi je to tako dvignilo pritisk ampak jim nisem gnjavil, ker sem brisalce resno rabil ampak sem pri pooblaščencu naročil Valeotove, ki pa sem jih potem itak kupil, ker so bili tisti SLR čisto za en drek.

Dejstvo je, da se tudi pooblaščenci zavedajo cenovnih ugodnosti pri siluxu in če malo pojamraš, tam je taka cena, pa mate isti material itd, dobiš skoraj zagotovo popust in imaš zadevo takoj v rokah. :)
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a ribko Po apr 03, 2017 10:28 pm

Ma tt Silux lahka gre nekam. Na računu piše vse pravilno tako kot v košarici v paketu pa čist kontra izdelki. Pa karoserijski deli že poškodovani, potem še rabiš ene 3 dni da lahko sploh pravega človeka dobiš na telefon. na koncu mi pa pošljejo pravilne dele in mi še enkrat zaračunajo poštnino. Plus to da je smernik bil take slabe kakovosti da ni bilo osnovnih pogojev da bi pasal v odprtino, ene 5-10% manjši....
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a INFINITI Po apr 03, 2017 10:59 pm

Jaz imam brez pripomb izkušnje z www.rezervniavtodeli24.si
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a zzitop Pe apr 14, 2017 8:51 pm

Na http://www.rezervniavtodeli24.si sem trikrat naročal. Moč je zaslediti, da se zelo pogosto zgodi, da ti pošljejo kar ekvivalent on njihove znamke STARK. Menda nizkocenovna roba, oni pa nastavijo cene, kot da je to visokocenovna roba. Primer: Naročiš ATE diske, dobiš STARK, se zgovarjajo, da ATE ni bil na zalogi, zato so ti poslali še boljšo stvar.
Jaz sem jih pri vsakem naročilu na to opozoril, tako da teh problemov potem ni bilo.
Sem pa pri vsakem naročilu dobil robo, katera je že bila odpirana. Torej, ne tovarniško zaprto, vsaj kak izmed delov je bil odprt.
Ko sem naročil Lemförder levo in desno roko za Mareo, je leva bila OK, tista, katera naj bi bila leva, pa je bila desna in neke nepoznane znamke. Sploh ni bilo gor nobenega odtisa ali modela. Že po videzu slabše kakovosti.
Naročil sem tudi zajlo ročne zavore TRW, katera je celo bila v TRW vrečki, ampak zajla zeloooo zdelana, rabljena, tista plastično-gumasta prevleka čez bovden pa vmes poškodovana do kovine, dimenzija poškodbe nekih 5x8mm.
Za ta dva dela sem najavil, da želim vrniti, oni so mi krili poštnino.

Od naročila do prejema traja kak teden. A ko sem moral vračati, se je zavleklo še za dodaten slab mesec. Če je avto razfršolan, zna biti zelo neprijetno. Če to odmislim, imajo dobro ponudbo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a tomzzi Po maj 01, 2017 10:09 am

Jaz lahko samo priporočam https://www.autodoc.si/.
Odlična trgovina. Komunikacija do kupca super! So na povpraševanje odzivni in naročeno res hitro pride na tvoj naslov.
Sprva sem imel dvome ampak po naročilu materiala za redni servis sem videl, da je zelo ok trgovina.
Ker dan, dva nisem dobil maila, da so naročeno poslali sem jih jaz povprašal o stanju naročila po mailu.
Odgovoril so "takoj". Razlog je pa bil, da so imel samo en tak filter na zalogi pa še ta je bil poškodovan. Zato niso poslali.
Potem so me še vprašali ali pošljejo vse skupaj ali filter posebej ko ga dobijo. Prišlo je prej kot dogovorjeno vse skupaj!
Pa takrat je bilo celo brez poštnine se mi zdi.

Tako, da plus iz moje strani. Če bom kaj rabil bom sigurno še tam kupoval.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a zzitop Po maj 01, 2017 3:30 pm

https://www.autodoc.si/ in https://www.rezervniavtodeli24.si/ sta pravzaprav strani za isto spletno prodajalno. Vsaj tako kaže, naslov je isti, pa najbrž obstaja še kak derivat od tega podjetja.
Načeloma je med temi "različicami" https://www.autodoc.si/ res najugodnejši.

Da pa se čim bolj izognemo komplikacijam, je dobro iskati po OE kataloški za svoje vozilo ali pa vsaj pregledati kataloge proizvajalcev na spletu. Pa še v tem primeru se kaj zakomplicira, kot se je meni. Takrat je namreč res neprijetno, saj pošiljanje traja en teden, Vračilo do Nemčije podobno, nato njihov "strokovnjak" oceni, če je vračilo upravičeno, kar traja spet kar nekaj dni, nato pošiljanje pravilnega dela še en teden. Mesec torej mine kot keks, avto pa v najhujšem primeru ta čas nepremičnina... :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a sašo5 Pe maj 05, 2017 9:30 am

http://www.intercars.si/lokacije-inter-cars/
ti so se lani pojavili pri nas.....delajo" 100 na uro" svoja dostava, bolje da ne napišem napišem kolko % popusta dajo lokalnim mehanikom....prepričal se včeraj pri nakupu ploščic (TRW) za A4 (B8)zmontiral sem sam_še danes mi se smeje :mrgreen:
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a zzitop Če maj 11, 2017 1:51 pm

Pozdravljeni!

Z vami bi rad delil zelo pozitivno izkušnjo s trgovino z rezervnimi deli iz Velike Gorice pri Zagrebu, po imenu Lageros.
http://lageros-auto-moto.webs.com/

Namreč, pri iskanju določenih informacij po internetu sem naletel na hrvaške forume, med prispevki pa nekaj zelo kredibilnih in konstruktivnih komentarjev predstavnika te trgovine.
Ker me je zanimalo par podatkov glede rezervnih delov, sem se odločil, da jih kontaktiram. Kmalu mi je gospod Andželko, prodajalec avtodelov, odgovoril na vsa moja vprašanja zelo konkretno, z vsemi detajli, prednostmi in slabostmi za vsak del posebej. Vse pomembne točke je označil s krepko pisavo, naštel vse alternative, pri vsem podal tudi vse cene v hrvaških kunah (kn).
Iz obširnega odgovora se je razločno videlo, da si je gospod res vzel čas, da mi je izdelal za mene najboljšo možno ponudbo, videlo se je tudi, da je poznavalec. Niti moja tečnoba z dodatnim emailom ga ni motila, tako da je še enkrat obširno odgovoril na vsa moja dodatna vprašanja.
Najlepše pa je slišati cene, katere so še nižje od cen, katere mehaniki z rabatom dobijo na Eurotonu. Verjetno zaradi 2x večjega tržišča od našega. Po mojih natančnih izračunih so deli vsaj 30% cenejši od Eurotonovih. Vemo pa, da imajo mehanične delavnice na Eurotonu popust od 25% do 28%.
Primer cene za vodno črpalko GRAF PA739 = 163,00 Kn
Cena na Eurotonu: 41.66€
https://www.euroton.si/avtodeli/TDCatal ... RTNR=PA739


Upam, da je informacija koristna tistim, kateri živite blizu Zagreba saj Brežice, Krško, Dobova..., niso tako daleč. Sam sem žal precej dlje, sicer...
Gospod Andželko pa živi v Samoboru, torej takoj čez mejo. Namignil mi je, da bi se dalo dele prevzeti tudi tam, izven njegovega delovnega časa.
Naslednji teden ga sicer ni.

Trgovina res da ni spletna v polnem pomenu, delno pa je...

Priporočam! ;)
 
taja-taja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jun 13, 2017 9:34 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a taja-taja To jun 13, 2017 9:37 am

živjo

naročila sem ene dele na spletni strani autodoc pa so mi na mail poslali naslednje:

Dear Sir,for being able to process and to dispatch it to you ,we want to
kindly ask you to send us the next copies (photo desirable): a copy of
your ID (any kind of ID (it can be your driving license) and a copy of
your credit card last four digits and the name on it, namely on this
email,that I'm writing to you now. By sending the necessaries copies to
us ,you'll confirm your order,as well as we need to check if you're
indeed the card-owner,in order to protect you and to protect us also !
Please email us back and let us know about your decision! Many thanks to
you for understanding!


je še kdo to dobil.....hvala za odgovore
 
mc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To jul 10, 2012 7:35 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a mc123 To jun 13, 2017 11:17 am

Pri naročanju avtodelov tega nisem nikoli dobil, vendar je to standarden postopek recimo pri FOREX računih.
Seveda če jim pošlješ zahtevane podatke, skriješ podatke ki jih ne potrebujejo. Če potrebujejo kopijo kreditne kartice z zadnjimi številkami, ostale številke skriješ in priporočljivo je tudi skriti varnostno kodo. To potrebujejo v dokaz, da si res lastnik kartice in da nisi samo od nekje ukradel podatke o kartici.

Pri osebnem dokumentu pa skrij emšo številko.



Je pa treba biti pazljiv-meni so enkrat ukradli podatke o kartici in nekdo je v mojemu imenu naročil nekaj v ZDA v vrednosti 600 USD. K sreči sem transakcijo storniral.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a kemykos Pe jun 23, 2017 3:15 pm

Nujno potrebujem pomoč.

Ne najdem spodnje jermenice nikjer v slovenskih spletnih trgovinah, pri original mehaniku je pa 190€. Seveda bi rad prihranil in mogoče kje našel kakšno cenejšo, ker se mi zdi absurdno, da ena takšna stvar stane toliko kot glavni servis.

Jermenica je točno takšna kot spodaj na linku. Premer je 153 cm in 6 reber.

link: http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-Scenic-Crankshaft-Pulley-1-6-16v-K4M-Mk2-2003-2008-0016-53501-/252983904901?hash=item3ae7040a85:g:4BAAAOSw-3FZB1Pn

Najlepša hvala za pomoč!

Lp
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a tomik So jun 24, 2017 10:19 am

Tale na sliki je za 5PK jermen. Poglej za FEBI 24935 , če je to to kar rabiš. Na 99% vozil pa je jermenica šest kanalna ,recimo SNR DPF355.21.
 
sonce123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po maj 11, 2015 11:45 am

Re: Spletne trgovine z rezervnimi deli

Napisal/-a sonce123 To jun 27, 2017 5:43 am

taja-taja je napisal/-a:živjo

naročila sem ene dele na spletni strani autodoc pa so mi na mail poslali naslednje:

Dear Sir,for being able to process and to dispatch it to you ,we want to
kindly ask you to send us the next copies (photo desirable): a copy of
your ID (any kind of ID (it can be your driving license) and a copy of
your credit card last four digits and the name on it, namely on this
email,that I'm writing to you now. By sending the necessaries copies to
us ,you'll confirm your order,as well as we need to check if you're
indeed the card-owner,in order to protect you and to protect us also !
Please email us back and let us know about your decision! Many thanks to
you for understanding!


je še kdo to dobil.....hvala za odgovore


Drugič raje uporabi PayPal. Jaz imam debetno Viso electron vezano na PayPal.

Razlike v ceni rezervni delov so ogromne proti Sloveniji. To velja predvsem za nemške znamke visokega cenovnega razreda. kot npr. BMW, Mercedes. pri Daewoo Lanos opažam ne zgolj višje cene rezervni delov v Sloveniji, ampak tudi prodajo zgolj rezervni delov visokega cenovnega razreda. Zavore so mi poskušali prodati od Brembona. V 17 let starega Lanosa?? Po 200% višji ceni kot Brembo v Nemčiji?? Na Rezervnih avtodelih 24 sem vzel bistveno cenejše zavore, saj ne vem če bo avto sploh dolgo šel.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov