Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a INFINITI To jun 20, 2017 7:20 pm

Tak odgovor ne moreš dobiti vsepovsod, veliko je odvisno od normalnosti samega trgovca in šele potem tovarne.
Ampak so tudi določeni ki so recimo v tej službi kot da bi bili plačani da zavračajo povsem upravičene reklamacije.
En takih biserov je dotični g.Snoj, ki sedi na verovškovi za Škode.

No kaj sem mislil pod renault so pa 2 moje izkušnje, ena je bila ta da ko sem spraševal za bivšega coupeja čr gre gor lahko luč of FL-ja, je uraden kontakt na RN slovenija sprva nekaj trobezljal potem pa odpikal z razlago da vgrajujejo le originalne dele LOL!

Druga je bila ko sem že imel vplačanega Scenica z dobavo Marca, pa je potem prišlo obvestilo da bo kar Maja dobavljen. Na moje vprašanje kako me bodo skompenzirali vmes - mogoče z nadomestnim vozilom ali dodatnimi popustmi,opremo ali ugodnostmi so me odprdeli z odgovorom da mi dajo za 50 EUR tepihe - LOL na kvadrtat!

Tako da nebi komentiral več nijhov pristop - nekdo bi jim moral reči vi ste tukaj za nas tepci in ne obratno.

In evo - možakar vse lepo dokumentira z video posnetki "mi pa nismo nič ugotovili vse je super" hahaha - da ne gre slučajno za skriven updejt, ki naredi avto diskoteko na kolesih al kako? :roll: :roll: :roll:

Ampak avtor teme se lahko mogoče potolaži s tem, da sem recimo jaz osebno imel takrat (ko so ga srali z dobavo) ogledana in na testnih vožnjah 2 točno taka GT-ja. Pa je ravno v temu času prišel tale prispevek na a.com in ko sem še začel iskati po nemških forumih, sem ugotovil da niti slučajno ni edini. Tako da sem po zelo hitrem postopku opustil idejo za nakup Megana GT.

Tako da ja - fajn je da si povemo tukaj kake štale se delajo, pa naj potem posledično kaj manj prodajo. ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a mrtwelvetrees To jun 20, 2017 8:09 pm

Kaj ko bi avto te teme ali admin preimenoval temo: Serijska napaka Megana IV 205 EDC ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a nino88 Sr jun 21, 2017 1:06 pm

Doche je napisal/-a:
nino88 je napisal/-a:Tudi spreminjanja položaja prosojnega zaslona servis ob pregledu vozila ni zaznal.


A to kao po ponovnem zagonu, ko se ne postavi vedno v prej nastavljen polozaj? Al te kaj druga heca v tem primeru


točno tako tok ste rekli: ko se ne postavi vedno v prej nastavljen polozaj.

Zadevo delim z vami zato, da boste pred nakupom Megana GT premislili pred nakupom. Da neboste slučajno v takšnem položaju kot se jaz.
Vedno nove napake ki jih ne priznajo, še več jih je ampak nimam vedno pri roki kamere.
Ko pa kaj menjalo naredijo poškodbe v pastiki in trdijo da so že bile tam. itd
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a Doche Sr jun 21, 2017 1:32 pm

No pri nama je doma ze 4 mesece, sicer 1.6dci, pa zdaj ze 22kkm. To z head-up sem tud sam zaznal, kadar pac vozim avto. Da ni vedno v isti poziciji po ponovnem startu. Ampak ne cisto vedno. Se mi pa zdi, da to ni softwareska napaka.

Mene so na zacetku motile predvsem fuge spredaj med blanikom in sprednjimi vrati, odbijac in blatnik fuga.. pa da je malo glasnejsi zarad vetra tam nekje 120-130kmh, potem pri hitrejsi voznji niti ni motece oz ne zaznam. Ozvocenje Bose pac razocaranje (vajen iz Audi A4 2003, kjer mi je top). Radio dela brez problemov, kot tudi navi itd. Premehka rocica za smerokaze (pri prehitevanju na 3x utrip), in pa potem premalo "obcutljiva" oz kako se naj izrazim, vcasih mores konkretno zavit z volanom, da jo izklopi. Ampak to so malenkosti. In ja seveda, ambient osvetlitev, kadar ledice v vratih utripajo - opazam samo pri pospesevanju oz vklapljanju drugih elektricnih porabnikov - sipe, zavore itd, drugace pa mi ni motece. Nisem pa se probal zmanjsat jakosti osvetlitve, mogoce se to ne dogaja oz vsaj oko potem tega toliko ne zaznava.
 
lukke
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne apr 07, 2013 8:48 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a lukke Sr jun 21, 2017 2:09 pm

Sicer spremljam temo od začetka, samo se mi to utripanje lučk ne zdi čudno napetost se v avtu bolj kot ne ves čas in še pri vsakem avtu do zdaj je to opazno.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a leon_dobnik Sr jun 21, 2017 10:28 pm

Za sestavljenost avtomobila lahko potrdim, da je tudi nas Megane seatavljen tako, kot da bi to pocela puncka ki se igra z lego kockami in ne more dovolj kock skupaj stisnit. R-link je crknil popolnoma ze 2x - reinstall je odpravil tezavo, utripanja osvetlitve pa ne opazam - enako za glasnost pri 130 - meni se zdi voznja mnogo tisja kot v Megane III. Preostali kiksi, kot je mnogo prekratka 6ta prestava (kot da ima avto 5 prestav) in porabi goriva pa sem ze pisal.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a For Če jun 22, 2017 11:18 pm

nino88 je napisal/-a:Tudi ostale luči so bolj tak tak
https://youtu.be/i8w-ue4IEaI

ampak na to vse ti renault slovenija da takšen odgovor:

Spoštovani.

S strani službe za Stike s kupci vam posredujemo pojasnila na vaša vprašanja ki smo jih prejeli od
pooblaščenega prodajno-servisnega salona Štajerski Avto Dom d.o.o..
V elektronskem sporočilu servis seznanjate z pojavom utripanja osvetlitve prostora. Ob pregledu
vozila po metodologiji proizvajalca, servis utripanja ni opazil.
Tudi spreminjanja položaja prosojnega zaslona servis ob pregledu vozila ni zaznal.
Po pogovoru s servisom in strokovnjaki tehnične službe Renault, ter po pregledu razpoložljive
dokumentacije, nam dovolite pojasnilo, da v primeru vašega vozila ni bila odkrita nobena napaka,
zato popravilo predmetnega vozila ni potrebno.
Pooblaščeni servis, s strani katerega je bilo predmetno vozilo pregledano v skladu s predpisano
metodologijo proizvajalca Dacia potrjuje, da vaše vozilo ustreza tehničnim karakteristikam in je kot
takšno primerno in varno za vašo nadaljnjo uporabo.
Svetujemo vam, da se glede vseh dodatnih pojasnil glede stanja vašega vozila obrnete neposredno na
pooblaščeno osebje zaposleno v zgoraj navedenem servisu. Nudili vam bodo vsa dodatna pojasnila.
V upanju da ste s prejetim pojasnilom zadovoljni vas lepo pozdravljamo

:shock:
Uf! :huh: Marsikaj sem že doživel pri VW-u in Peugeotu ...samo to je pa višek nesramnosti :?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a xxl Pe jun 23, 2017 7:25 am

Mene po servisu gnjavijo z anketami zadovoljstva strank, ko omenim kakšno napakico ali pomanjkljivost (škripanje volana, škrtanje radia ob prižganem motorju in odprtimi vrati...) , pa naletiš na nemoč ali gluha ušesa. Redni servis 1,6 dci, pri katerem zamenjajo samo olje in filtre, pa 200 eura z popustom. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a Firediver Pe jun 23, 2017 7:30 am

Še dobro, da ima Renault samo 2 leti garancije, oz. še to je bolj pogojno garancija...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a xxl Pe jun 23, 2017 9:07 am

Hm, moj naj bi imel 5 let garancije. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a Firediver Pe jun 23, 2017 9:15 am

garancija (splošna/prerjavanje/lak) 2/12/2

Tako so napisali v testu Megana GradCoupeja pred 1 mesecem na tem portalu...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a frgo Pe jun 23, 2017 11:23 am

xxl je napisal/-a:Hm, moj naj bi imel 5 let garancije. :?


5 let jamstva, kar ni enako kot 5 let garancije
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a INFINITI Pe jun 23, 2017 1:38 pm

Jaz sem lani točno vprašal če mi lahko povejo kaj zajema teh 5 let garancije kakor pišejo v reklamah, ker vem iz Škodinega primera da je bio 2+2, torej 2 leti bumper-to-bumper grancije za 2 letni dodatnega jamstva pa je bila knjižica, v kateri je bilo napisano čisto vse kar jamstvo zajema.

No na Renault so takrat rekli da je dejansko 5 let na čisto vse, se pravi isto kakor garancija - ni nobene posebne knjižice okoli tega.
Tako da evo lastniki novih; je res ali ni?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a xxl Pe jun 23, 2017 5:03 pm

Tako so tudi meni povedali, ampak, eni tukaj očitno vedo več. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a leon_dobnik So jun 24, 2017 10:25 am

Očitno čaka Renaultovce še veliko dela - software jim pa indijci pisejo. Vceraj se spiscamo po AC nekaj km, sem dal kr v ler in kaj se zgodi - avtu se utrgal sklopu se je celoten esp, przgala lucka za zavore, lucka za servis, hillholder neka asistenca - tko ene 10 errorjev in bistveno tezje je blo zavijat. Ok se klanc neha, zapelem na odstavni pas, ugasnem avto in przgem nazaj. Vse lucke na armaturki ugasnejo in avto spet dela k nov. sam WTF res...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a mrtwelvetrees So jun 24, 2017 10:29 am

Imej eno kamero pri sebi, kak poceni telefon v avtu, da posnameš te zadeve.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a maniaxxx So jun 24, 2017 12:10 pm

leon_dobnik je napisal/-a:Očitno čaka Renaultovce še veliko dela - software jim pa indijci pisejo. Vceraj se spiscamo po AC nekaj km, sem dal kr v ler in kaj se zgodi - avtu se utrgal sklopu se je celoten esp, przgala lucka za zavore, lucka za servis, hillholder neka asistenca - tko ene 10 errorjev in bistveno tezje je blo zavijat. Ok se klanc neha, zapelem na odstavni pas, ugasnem avto in przgem nazaj. Vse lucke na armaturki ugasnejo in avto spet dela k nov. sam WTF res...


Zakaj za vraga pa daješ avto v ler po klancu navzdol?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a xxl So jun 24, 2017 12:35 pm

Zakaj pa ne? To sem jaz naredil od tunela Učka proti Matulji (Opatiji), pa je čez nekaj minut naredilo podobno (preverite start/stop, sistem za speljevanje....). :roll: oops
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a pskoda So jun 24, 2017 12:49 pm

Drugič ko boste dali v ler po klancu navzdol poglejte trenutno porabo potem probajte še v brzini isto brez gasa kaj kaže bc
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a maniaxxx So jun 24, 2017 1:49 pm

xxl je napisal/-a:Zakaj pa ne? To sem jaz naredil od tunela Učka proti Matulji (Opatiji), pa je čez nekaj minut naredilo podobno (preverite start/stop, sistem za speljevanje....). :roll: oops


Mogoče pa je to feature? Itak avto ni namenjen za voznju po klancu dol v leru...še vedno ne vem razloga zakaj to delate? Sicer mi je vseeno kaj delate ampak me resno zanima zakaj ja?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lm324 in 27 gostov