Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a pskoda Po okt 02, 2017 1:56 pm

Katerega bi raje imeli :D
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20GT%20EDC

Ali

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20GT%20EDC

Ps.: 20kkm ima in se že prodaja. Lastniku izgleda, da je živcev in potrpljenja zmanjkalo
Lp
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a whitee Po okt 02, 2017 2:05 pm

Ta drugi zgleda dober deal :lol:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a meganer Po okt 02, 2017 3:05 pm

Ma dj kok ste f..... Sodelavec je kupoval nove renoje in jih prodajal čez pol leta za več kot je dal sam zanje.

Niso vsi isti primeri. Se pa strinjam, da v takem primeru samo zakuri vse skupaj. Ali pa kluče not "pusti" pa pejt.....
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a skopusnik Po okt 02, 2017 3:39 pm

Saj ne da sta oba testna oz. službena od Renault/AH Malgaj.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
lameass
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To mar 25, 2008 3:34 pm
Kraj: Koper

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a lameass Po okt 02, 2017 8:12 pm

Mene pa zanima, ce ima se kdo tezave z GT modelom?
Namrec, ko vpisem v google "megane gt problems" ali kaj podobnega, dobim le prispevke od avtorja te teme.

Zanima me pa zato, ker bom drugo leto kupoval avto za cca 25.000 EUR. Zaradi dolocenih pogojev (turbo bencinc, nad 200hp, kombilimuzina), sem se vpicil v Megane GT in Focus ST.
Nagibam se bolj k Meganu, zaradi 4control in mi deluje. da je pravi kompromis med sportnostjo in udobjem.

Nocem pa pristati s takim avtom, kot ga ima avtor teme. Zaradi enega primera pa se mi ne zdi smiselno, da odmislim potencialno super avto.
Ima se kdo kake pozitivne/negativne izkusnje z GT 205 modelom?

Hvala in lp:)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a pskoda Po okt 02, 2017 8:15 pm

Kupi gt in poročaj

Izgleda, da ne znaš napisat ali iskat. Meni je takoj našel edc problem, light problem,...
In tudi na youtube je kar nekaj posnetkov
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a INFINITI Po okt 02, 2017 8:35 pm

oba megana iz linkov sta malgajova in ne privatna.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
lameass
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To mar 25, 2008 3:34 pm
Kraj: Koper

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a lameass Po okt 02, 2017 9:29 pm

pskoda je napisal/-a:Kupi gt in poročaj

Izgleda, da ne znaš napisat ali iskat. Meni je takoj našel edc problem, light problem,...
In tudi na youtube je kar nekaj posnetkov


Zelo koristen odgovor. Hvala.
Zakaj si se sploh potrudil tipkat? Zelja po konfliktu?

Kot sem rekel.. iskal sem na googlu in dobil le zadetke od OP-a. Med njimi spadajo prispevki po drugih forumih in posnetki na youtubu.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1266
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a jack86 To okt 03, 2017 8:04 am

lameass je napisal/-a:Mene pa zanima, ce ima se kdo tezave z GT modelom?
Namrec, ko vpisem v google "megane gt problems" ali kaj podobnega, dobim le prispevke od avtorja te teme.

Zanima me pa zato, ker bom drugo leto kupoval avto za cca 25.000 EUR. Zaradi dolocenih pogojev (turbo bencinc, nad 200hp, kombilimuzina), sem se vpicil v Megane GT in Focus ST.
Nagibam se bolj k Meganu, zaradi 4control in mi deluje. da je pravi kompromis med sportnostjo in udobjem.

Nocem pa pristati s takim avtom, kot ga ima avtor teme. Zaradi enega primera pa se mi ne zdi smiselno, da odmislim potencialno super avto.
Ima se kdo kake pozitivne/negativne izkusnje z GT 205 modelom?

Hvala in lp:)



Pusti ti balkanske forume, kjer je samo da je nemško in je sveto. Se ne govori o težavah ipd., po vsem ostalem se pa z veseljem pljuva in serje.

Tole je ena bolj uglednih strani, pa si svoj pogled ustvari:
https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/r ... ction=good

Na tem forumu je pa itak 97% gostilniške debate...
 
lameass
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To mar 25, 2008 3:34 pm
Kraj: Koper

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a lameass To okt 03, 2017 9:14 am

Jaz se pa nemcev izogibam zaradi "zanesljivosti" TSI motorjev in ker so to avti "brez duse" (moje subjektivno mnenje).

Hvala za uporaben link.
Zgleda pa, da so tezave z menjalnikom popravljene.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a corus Sr okt 04, 2017 10:29 am

Po uradnih podatki je bilo v letošnjem letu do avgusta prodano največ renault meganov 240, golfov 209, škoda oktavia 172, renault captur 143, clio 142, torej je na prvem mestu po prodaji megan in glede na to ne more biti slab avto, je pa res težko, če se nastaviš na problematičen avto kar se lahko zgodi pri vsaki firmi. Znanec je imel pred leti nekaj podobnega oziroma še hujšega z golfom, ga je tudi preko odvetnika želel zamenjatI pa mu ni uspelo, na koncu ga je komaj leto dni starega prodal , ker ni imel več živcev zanj ,saj mu je večkrat crknil na cesti, da je moral klicati vlečno službo itd....
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a emozul Sr okt 04, 2017 10:55 am

V roku dobrega leta imam namen menjati avto, pa že malo spremljam. Priznam, da je meni, sploh gt v dizel izvedbi soliden avto.
Vendar pa mi je velik minus Renault kot firma, in njihov odnos do strank, če pride do kakšnih reklamacij.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Renault VG Sr okt 04, 2017 12:01 pm

corus je napisal/-a:Po uradnih podatki je bilo v letošnjem letu do avgusta prodano največ renault meganov 240, golfov 209, škoda oktavia 172, renault captur 143, clio 142, torej je na prvem mestu po prodaji megan in glede na to ne more biti slab avto, je pa res težko, če se nastaviš na problematičen avto kar se lahko zgodi pri vsaki firmi. Znanec je imel pred leti nekaj podobnega oziroma še hujšega z golfom, ga je tudi preko odvetnika želel zamenjatI pa mu ni uspelo, na koncu ga je komaj leto dni starega prodal , ker ni imel več živcev zanj ,saj mu je večkrat crknil na cesti, da je moral klicati vlečno službo itd....

To je najbrž prodaja za avgust ne do avgusta. 240 avtomobilov v 8 mesecih ni nič, to je 30 avtomobilov na mesec.


Sicer pa problem je očitno sklopka, ki jo menjujejo, pri avtomobilih, kjer je problem. Nova verzija sklopke pa naj bi bila vgrajena v avtomobile narejene po 21.3.2017.
Zadnjič spremenil Renault VG, dne Sr okt 04, 2017 12:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a corus Sr okt 04, 2017 12:06 pm

Ja imaš prav se mi je zgodil lapsus, prodaja je za avgust 2017.
 
adler
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So okt 07, 2017 10:56 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a adler Ne okt 08, 2017 12:23 am

Pozdravljeni
Po branju te teme sem začel dvomiti v nakup novega megana, predvsem zaradi vpisa @nino88 in težav ki jih navaja. Napake, šrot, slab servis itd. so bile tudi stalnice nekateri vpisov. Sam sem imel že nekaj renaultov. Renault 5 five - brez omembe vrednih težav-zanesljiv stroj. Megane II - problemi z vžigalnimi tuljavami (potrošni materijal - moral sem sam plačati menjavo oops ), škripajoče zavore, to pa je bilo tudi vse v petih letih. Megane III - odličen, in kar malo mi ga je bilo žal po osmih letih prodati, ker sem v vsem tem času menjal samo prednje in zadnje diske ter termostat za hladilno tekočino motorja. Sedaj pa je doma megane IV intense z motorjem Energy TCe 130 in sem z njim zelo zadovoljen; celo presegel je moja pričakovanja.
Je pa tako, ko prideš v prodajni salon - "dober dan gospod vam lahko postrežemo kavico", ko pa prideš na servis v garancijskem roku, si pa samo tečna muha. Ampak z malo vljudnosti - lepa beseda, lepo mesto nadje. V primeru nino88 bi pa tuti jaz po...dil. Upam da nas bo nino88 obvestil kako se zadeva ovija.
lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a limas Ne okt 08, 2017 9:29 am

Vsaka znamka ima težave z novim modelom. Ozaveščeni kupci počakajo še kakšno leto in nato kupijo.
Megan IV nima konstrukcijskih napak in je odličen avto, s primernim vedenjem in brzdanim egom pa tudi servisi niso katastrofa. Renoja je treba servisirati v pooblaščeni delavnici, ki je v družinski lasti in se izogibati dveh velikanov v Ljubljani.

Avtor teme je odprl bombastičen naslov, ni pa napisal epiloga.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a corus Ne okt 08, 2017 2:50 pm

Pri vsaki znamki lahko naletiš na problematičen avto, je pa to zelo hudo, sam sem imel kar nekaj renaultov in imam z njimi samo dobre izkušnje in tudi z servisi, poznam primer, ko so pred nekaj leti zamenjali megana po treh mesecih uporabe in to za enako ceno kot je bil kupljen, ker kupec ni bil zadovoljen z njim pa sploh ni imel kakšne konkretne napake, seveda je kupec doplačal za drugo vozilo tudi renault.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 08, 2017 4:36 pm

Tema bi se morala preimenovati na MEGANE GT, ne vem zakaj se ne ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
zuzic22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne sep 10, 2017 7:07 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a zuzic22 Ne okt 22, 2017 8:14 pm

lameass je napisal/-a:Mene pa zanima, ce ima se kdo tezave z GT modelom?

Namrec, ko vpisem v google "megane gt problems" ali kaj podobnega, dobim le prispevke od avtorja te teme.

Zanima me pa zato, ker bom drugo leto kupoval avto za cca 25.000 EUR. Zaradi dolocenih pogojev (turbo bencinc, nad 200hp, kombilimuzina), sem se vpicil v Megane GT in Focus ST.
Nagibam se bolj k Meganu, zaradi 4control in mi deluje. da je pravi kompromis med sportnostjo in udobjem.

Nocem pa pristati s takim avtom, kot ga ima avtor teme. Zaradi enega primera pa se mi ne zdi smiselno, da odmislim potencialno super avto.
Ima se kdo kake pozitivne/negativne izkusnje z GT 205 modelom?

Hvala in lp:)
Pusti ti njih ki samo simfajo,če hočeš odgovor na to lahko pogledaš moj gt letošnji letnik avgusta kupljen karavan in bencinc. Dela bp. Full zadovoljen z njim ..poraba smešnih 6.6 l z normalno uporabo. Js ga ne zamenjam za noben denar.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Firediver Po okt 23, 2017 5:03 am

Na začetku so itak vsi happy..bi bila pa res huda sramota, če bi se ti v prvih dveh mesecih že pokvaril..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 33 gostov