Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a nino88 Če feb 16, 2017 7:50 am

Pozdravljeni!

Če bi lahko snemal v vsakem trenutku bi posnel še več težav, zato mi jih je uspelo samo par posnet.

tedenske težave:
1.
Več krat mi dela preglavice avtomatski menjalnik, ki se je pri višjih hitrostih, sploh na avtocesti, začel pregrevati in nemarno metati iz prestave. Občutek, ko pri 140 avto zatuli kot bi pritisnili sklopko in cuka, ni dober. (sem slišal da je že 2 verzija popravkov za avtomatika) (EDC)
2.
Ko avto menja iz 3 v 4 se malo sliši dolg uuuupp zvok (kot, da bi sklopka preveč dolgo drsela) (EDC)
3.
Zraven tega mi še keyless dela težave. Odvisno od dneva. Včasih odpre, včasih pač ne, čeprav so že dvakrat na servisu na novo naložili program. (Keyless)
4.
Večkrat sam od sebe ugasne veliki glavni zaslon in preprosto nekaj časa ne deluje (niti radio, niti osvetlitev). to se dogaja med vožnjo kakor tudi ob zagonu, ampak ne vsak dan. (R-link2)
5.
Bluetooth povezava ima tudi včasih težave. Telefon se poveže in takoj se prekine povezava in to se ponavlja vsakih 5s. (BT)
6.
Ko se peljem vzvratno in volan vrtim levo zaškripa pri zadnjih kolesih (4control)

Posnetek vseh težav: Posnetki tedenskih težav: https://youtu.be/MN74i1meqmI
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a pskoda Če feb 16, 2017 8:31 am

Govorim nasplošno za vse avtomobile.
Ko pride v prodajo nov model je najbolje počakat vsaj 1 leto, da odpravijo večina napak, ker 1 letniki jih imajo največ.
Jaz se tega držim in do zdaj nisem imel še izrednih servisov pa sem kupil že vsaj 6 novih avtomobilov različnih znamk
Lp
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a nino88 Če feb 16, 2017 9:26 am

Sej kake male programske težavice sem pričakoval, ne pa vsega po malem na vseh sklopih... :)
Po tem takem se človeku ker malo zameri znamka. :?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a INFINITI Če feb 16, 2017 10:02 am

Ojej :(

Bom dal par komentarjev - najprej zahtevaj upgrade na zadnje popravke - tako za Rlink kakor tudi EDC - so ti povedali kako je s tem v smislu, da bi odpravilo težave? Res je, da pri tako novem avtu so tovrstni popravki kar dobra zadeva, ker v glavnem imaš same elektronske težave.

Kar se tiče 4 control, sem jaz to pri bivši Coupe Laguni opažal zadnje leto, ko je bilo res mraz zunaj. Preveril sem sistem od a do ž - mehansko ni bilo abosutno nič narobe, so pa gumice oz ksileni očitno bili občutljivi na mraz in so zato tako "škripnili" ob sunkovitem obračanju kot si sam demonstriral. Zgleda da se to ni spremenilo tudi pri novem GT-ju oz preveri če je tudi tukaj kak upgrade možen - mene ni motilo recimo ker kakor sem rekel le pri izredno nizki hitrosti in pri max obračanju volana je bilo slišati.
Drugače je 4 control izredno kvalitetno narejen in se načeloma nikoli ne pokvari.

"Check injection" - zanimivo da je bilo enako ko sem šel na testno pri Malgaju enako sporočilo in jih opozoril na to. Motor je sicer normalno deloval ampak sporočilo je bilo, potem je kmalu za tem javil še "check antipollution" - občutljivi so očitno ni kej.


Sporoči kaj ti je Renault servis rekel na vse skupaj
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a pskoda Če feb 16, 2017 12:59 pm

Ja, ampak ti si imel GT-ja že v letih in pri tako novem dvomim, da so bili že problemi.
Kot zgleda so poslabšali 4 control.

Recimo VW dsg 7 ima problem z preveliko obrabo sklopke posledično cuka, ampak popraviti se da samo delno z reprogramiranjem.
Kakšno napako ima edc sicer ne vem. Lahko, da tudi tukaj se ne bo dalo popolnoma odpravit napake, ampak samo delno


Lučka za inektorje sem nekaj bral, da lahko pride do pomanjkljivega mazanja enega izmed cilindrov in hude okvare.

Sicer je za clia, ampak probleme o edc-ju pišejo nekaj o delovanja aktuatorja sklopke
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a INFINITI Če feb 16, 2017 2:00 pm

Ja, to bi na 4 control moralo biti OK pri novem - naj kar servis ugotovi kaj je. Za check injection pa je lahko milijon zadev - od zračne lopute, do kakega senzorja ki ga input vrednost zmoti, žičke kake oz stika, tempomata - ogromno in preširoko da bi rekel kar tako. To bo zopet servis moral ugotoviti - avto ima garancijo še vedno. Bi pa mogoče na podlagi vsega tega poklical R-N slovenija in rekel za kako podaljšano jamstvo ker očitno ima avto kopico napak in še "bog si ga vedi kaj bo" tako da tiste 2 leti od nakupa ni podlaga za neko zaupanje.

Za EDC je lahko večji problem - ker če se nekaj "pregreva", potem gre za očitno trenje. In trenje prihaja od nekod in to je najbrž sklopka in če sklepaš po logiki se tudi zelo obrablja. Jaz bi vztrajal tukaj za zamenjavo, ker četudi je nek akutator hin, je škoda na sklopki že bila storjena verjetno.

Vem da je Yeti imel tudi "suho" varianto DSG-ja in je recimo ob "maltretiranju" rad vrglo v "not program" zaradi pregrevanja.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a nino88 Če feb 16, 2017 2:26 pm

Pozdravljeni.

ko dobim avto iz servisa vam javim kaj so storili.
je pa že od četrtka 9.2 na servisu ker čakajo neki del za 4 control. Slišal sem na servisu, da ima enako težavo tudi Espace z 4controlom.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a Ivan36 Če feb 16, 2017 6:36 pm

Jaz bi to vozilo vrnil pa zahteval NOVO vozilo letošnji letnik in model ! Doplačal razliko za novega in Adijo ! :twisted: :roll: Pa naj jih imajo za služebeno testna vozila + mehanske veselice :evil:
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a MORDOR Če feb 16, 2017 6:45 pm

Res škoda,da imaš take zoprnije s tako lepim avtom.Jaz bi ga takoj imel,ampak tole je pa noro.Upam,da ti ga usposobijo za užitke v vožnji ne pa za povzročanje stresa. :?
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a xxl Če feb 16, 2017 11:06 pm

Meni je tudi na Kadjaru, ko so bili mrzli dnevi, dva dni stal na -15, in ko sem obrnil volan, jw grozno škripalo, neodvisno od tega ,ali je motor delal, po določenem času je nehalo, zato nisem niti šel na servis, ker bi ga verjetno moral tam pustit na opazovanju. Sem pa posnel, pa bom jim predvajal, ko najdem čas.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a corus Pe feb 17, 2017 7:14 am

Za skripanje ob vrtenju volana so krivi običajno ležaji amortizerjev spredaj, ni pa to nič posebnega ob tako nizkih temperaturah in se pojavlja pri veliko vozilih, ko se temperature dvignejo tudi škipanje izgine.
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a nino88 Pe feb 17, 2017 7:18 am

Posnetki Škripanja in poskusi odpiranja vrat so pri približno 8 stopinjah. jaz bi jim tudi z veseljem vrnil avto in da mi dajo novega... ampak ne vem na kakšen pravni način bi se tega lotil. :? če kdo ve več o tem bi bil zelo vesel pomoči. :)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a emozul Pe feb 17, 2017 10:12 am

EVO:
Na podlagi garancije lahko potrošnik od garanta (proizvajalec, uvoznik ali prodajalec) v garancijskem roku zahteva brezplačno odpravo napake. Če podjetje napake ne odpravi v skupnem roku 45 dni, lahko potrošnik zahteva zamenjavo za nov brezhiben izdelek!
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a nino88 Pe feb 17, 2017 1:55 pm

Sej v 45 dneh popravijo... ampak če se pa stvar ponavlja je moteča... po preteku garancije pa še zelo draga :twisted:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a pskoda Pe feb 17, 2017 8:19 pm

corus je napisal/-a:Za skripanje ob vrtenju volana so krivi običajno ležaji amortizerjev spredaj, ni pa to nič posebnega ob tako nizkih temperaturah in se pojavlja pri veliko vozilih, ko se temperature dvignejo tudi škipanje izgine.


Na tole lahko napišem samo :roll:

Niso to 10 let stara yajca
Lp
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a Bucko99 Pe feb 17, 2017 8:27 pm

To je mesec pa pol... za večino nemooče bit tok casa brez avta :(
Ti pripada vsaj nadomestno vozilo v tem primeru ?
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a skopusnik So feb 18, 2017 10:21 am

"Če podjetje napake ne odpravi v skupnem roku 45 dni, lahko potrošnik zahteva zamenjavo za nov brezhiben izdelek!"
Pomeni to 45 dni tudi če večkrat odpravljajo isto napako? Sepravi npr. enkrat 14 dni, pa potem 1 teden, se sešteva če prav razumem?
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a nino88 Po feb 20, 2017 6:55 am

Pozdravljeni !

Sistem so posodobili :

Slika

opravili so sledeče posege:

Slika

In zamenjali baterijo, ker se je v pol leta izpraznila in zaradi tega ni deloval keyless

Slika

Sej Fantje na servisu so bili prijazni in so se trudili.

Moja opažanja čez vikend

Ambilight se vedno ko pritisnem zavoro med vožnjo, zgubi na svetilnosti in utripne.

Menjalnik še vedno ko menja iz 3 v 4 prestavo se sliši dolgi uuuuup. nikol se ne sliši tega ko menjava med drugimi prestavami.

V avto sem namestil kamero in ko so bodo pojavile težave vas bom o tem obvestil.

LP Nino
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Megane IV GT 205 EDC

Napisal/-a emozul Po feb 20, 2017 8:23 am

Jaz bi ga peljal nazaj.
Sploh menjalnik, pa to je katastrofa. Sem bral enem testu, ista zgodba, zgleda, da se je treba izogibat teh menjalnikov.

Citiram:
No, dodajmo, da nam ga je na testu cvirnal dvokslopčnik, ki se je pri višjih hitrostih, sploh na avtocesti, začel pregrevati in nemarno metati iz prestave. Občutek, ko pri 140 avto zatuli kot bi pritisnili sklopko, ni dober. No, verjamemo, da bodo fantje pri Renaultu našli škrate.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov