Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a ban Po sep 11, 2017 6:41 am

maniaxxx je napisal/-a:Kje si pa ti videl TSI ja, ki dela cel mesec? oops =P

Moj dela že dva =P
 
zuzic22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne sep 10, 2017 7:07 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a zuzic22 Po sep 11, 2017 6:28 pm

Samo ste pa res fajn ljudje tle na forumu. Imam 37 let četrti reno zmeraj vsi lepo laufali,zdej pa tukaj vsi pametni. Ej fantje,če tako porivate kukr vozite in vam vse razpada vsaka vam čast. Samo posmehovanje realno ste pa otroci pa na slinček ne pozabit.pa lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a skopusnik Po sep 11, 2017 7:28 pm

E si pametnjakovič, če voziš 12 let starega 1.6 16v verjamem da dela kot urca, probaj še kaj drugega pa potem sodi.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Janezek65 Po sep 11, 2017 7:46 pm

Se strinjam skopusnik; očitno je prebral samo nekaj zadnjih "postov", da ne razume v čem je štos in poanta aktivne teme. Pa verjetno je zaposlen v kaki Renaultovi delavnici, pa je moral kaj napisat.
Če bi pa več prebral bi razumel, da smo tudi drugi dolgoletni (bivši) ljubitelji in vozniki Renaultov, a žal je novi Megane IV katastrofa. Pa ne samo Megane tudi odnos Renaulta do reševanja težav, ki jih rešujejo na enostaven način - da jih NE rešijo in rečejo, da to pač je tak avto. In da cukanje, škripanje podvozja,.. in podobno pač spada k novemu Meganu. :evil:

Verjamem pa, da se pri vseh novejših vozilih različnih znamk pojavljajo napake, kar je posledica hiperprodukcije. A nekateri vseeno skušajo napake odpraviti in se borijo za svoje stranke. Pri Renaultu je pač obratno, ker imajo očitno še dovolj veliko prodajo, da si lahko tak način reševanja reklamacij privoščijo.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a jony Po sep 11, 2017 8:51 pm

Ampak ste res vsi brihtni da vam kar mal škodi. Me zanima kolk vas dejansko ima Megana 4??? No jst ga mam 3 mesece, dva kolega 10 mesecev , sestrična pa eno leto. Pač živim v Nm, kjer je leglo Renaultov. Glede na vaše komentarje bi morali že vsaj 3 od 4 Meganov crknit, pa niso? Čudno??? Najbrž je nekej narobe z njimi :lol: . Moram povprašat na servisu :D

Jst pravim tako, avto kot avto. Lahko dela bp, lahko pa non stop zafrkava. Dandanes pri tej velikoserijski proizvodnji ter varčevanju na vsakem koraku sploh ni čudno, da stvari včasih zafrkavajo. Smo pa slovenci ZELO usekani na ta pleh. Me zanima, če kdo tako na veliko razglablja na forumih, če mu pralni stroj ne dela, ipd... Recimo meni ne dela dobr Bosch pomivalc, že od novga. Moram se hitr na en forum gospodinjcev registrirat :rofl
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a mrtwelvetrees Po sep 11, 2017 9:07 pm

Z Meganom ni nič narobe, samo GT serija ima določene hibe in to je to.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a dejc99 Po sep 11, 2017 9:09 pm

Pač v tej temi so 3 ali 4, ki so imeli smolo z meganom in to obešajo za veliki zvon in s tem oblikujejo splošno mnenje, da je avto šrot (župo se pogreva vsake 2 tedna :) ). Dan danes vse avtomobile štancajo kot kozarce za jogurte. Proizvajalci Imajo celo verigo podizvajalcev iz cele evrope, ki štancajo posamezne dele. Le-te se vsako leto bolj stiska in kvaliteta niha. Če imaš nesrečo, dobiš avto kot nino, lahko pa si srečnež med 90%, ki se vozi brez težav.
Ne vem pa kaj imate s servisi, jaz sem imel eno reklamacijo in ni bilo nobenih težav, napaka je bila odpravljena brez pripomb.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a srcnik Po sep 11, 2017 10:34 pm

nino88 je napisal/-a:tudi v tem primeru Renault ne prizna krivde http://4d.rtvslo.si/arhiv/slovenska-kronika/174489889


Tole je povzetek renaulta v sloveniji, butaste se delajo kolikor se da in potem še malo naprej... Dobesedno se delajo norce iz ljudi...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a For To sep 12, 2017 12:33 am

Ma blagor se vam ki vam Renaulti delajo ...res ste face! :roll:

Saj je prav da vam dela in da ste zadovoljni....tako je tudi prav. Ni se pa treba delat norca iz ljudi ki imajo vseskozi teževe ....in glumiti tukaj odvetnike Renaulta! :?

Pač imate srečo...
Mislite da oni uživajo v tem da tukaj pišejo? Če bi jim na servisu uspelo vse urediti sigurno ne bi bili tukaj.
In kaj je narobe če se uporabniki tukaj obveščamo o težavah in odnosu določene znamke do kupcev?

Če bi vi, ki se norca delate bili res navadni kupci in ne predstavniki (ali odvetniki, v tem primeru Renaulta) bi spoštovali tale prostor tukaj.
Edini ki jim ne paše takšno javno obveščanje⁄osveščanje ste vi, predstavniki znamk!

Navaden človek itak težko kaj doseže ko pride v takšno situacijo.....edino kar mu ostane, je to da naredi malo "reklame" tukaj, ali pri kakšnem drugem mediju.

Takšne je treba takoj banat (odstraniti z foruma) :evil:
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a čara To sep 12, 2017 8:37 am

To je tako kot Nikon vs. Cenon. Da ne rečem kake grde besede.
Vsem privoščim delujoče avte, brez zafrkancije z elektroniko, menjalnikom, motorjem...Da avto služi svojemu namenu kar se da dolgo!
Priznam, da sama cvikam pri izbiri Megana 4ko letnik , ker pač jih nekaj poznam, ki so imeli težave in zato je Magane potisnjen ob stran, pa čeprav se mi vizuelno dopade. Čeprav so verjetno pri letnikih 2012 že kako reč poštimali, vsaj odpoklicev nisem zaznala pri 2012 in mlajših.
Pri čisto vsakemu se lahko zgodi, da je zanič serija, da je neka napaka, tako kot je nekdo rekel, čisto nov model tudi jaz ne bi takoj kupila, ker pač, je kot z vsako rečjo kak hrošč, nekaj kar bodo s časom ugotovili in popravili. Kot je nekdo že napisal, tudi jaz bi vedno raje počakala da je nov model kako leto, dve na trgu in da se odkrijejo ter popravijo napake, pol pa počasi v nakup.

Vsak svoje hvali in če je nekdo super zadovoljen z Meganom SUPER! So pa tisti, ki imajo težave.

Prepustimo to temo tistim, ki imajo težave in tistim, ki svetujejo!
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a jony To sep 12, 2017 9:39 am

Norca se NOBEN od nas "odvetnikov Renaulta" ter "predstavnikov znamke" ne dela. Avtor ima res težave z Meganom GT, upam da jih bo rešil. Nekateri bi se pa lahko ukvarjali še s čim drugim kakor s šinfanjem.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a skopusnik To sep 12, 2017 10:31 am

Megane GT ni vesoljska ladja napram navadnemu Meganu. So tudi težave, ki s samo GT verzijo nimajo veze. In zelo zanesljivo vem tudi za nekatere ki so imeli težave z navadnimi verzijami, tako da... Hvalabogu da večini dela BP, nekaterim pač ne.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a cc09 To sep 12, 2017 11:08 am

Če bi pozorno brali, bi ugotovili, da ni problem v renaultu oz. meganu, ampak v serviserju oz. zastopniku. Če crkne crkne, ampak zrihaj, madona, če je v garanciji, in ne kompliciraj.
15 let nazaj sem kupil novega renaulta, še danes vozi, ampak v prvih dveh, treh letih je imel več problemov kot v zadnjih 5 letih (očitno smo v tem času popravili vse kar niso naredili prav v tovarni). Garancija pa traja dokler ga ne odpelješ iz salona. Vse je potrošni material. Zato naslednjič nisem kupil renoja, in ga še nekaj časa ne bom. Tudi če bi bil avto fenomenalen, se mora tudi zastopnik malo spremenit.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a INFINITI To sep 12, 2017 12:46 pm

Ja sej v temu je težava - kaj ti pomaga kakršnakoli garancija, če se stvari ne uredijo potem in se moraš še kregati.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a čara To sep 12, 2017 12:50 pm

TO! Je pa tisto kar mene povsod pogreje odnos prodajalcev, zastopnikov, ko se pojavi težava. Dokler prodajajo in oglašujejo je vse super, tudi garancijo pohvalijo, a ko so težave...

A je to kredibilna reč? Sicer najbrž se komu še kaj pojavi, kar ni zavedeno?
http://avtonasveti.com/renault-megane-2008-danes-napaka-tezava-problem-vpoklic/
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a pleomax To sep 12, 2017 1:06 pm

Megane 3 je v bistvu zelo zanesljiv avtomobil,sploh v primerjavi z 2. Vpoklici so pa tako, mam raje da grem 1x na servis,da mi popravijo kakšnk napakico,ki se mogoče lahko zgodi in je potem ok, kot pa da hodim po servisih,ker mi dejansko nekaj crkne. Kar hočem povedat je,da se na vpoklic seveda odzoveš,ne bi se pa zaradi tega odrekel avtomobilu. Marsikateri avtomobil bi mogel imeti več vpoklicev, ker se verjetno vsi še spomnimo toyote,ki je vpoklic izvedla komaj takrat,ko so že bile smrtne žrtve,ker je šlo za veliko napako. Sicer je toyota zakon avto za mene. Renault pa mi je zanimiv. So dokazali, da znajo naredit super avto, ampak znajo pa bit res med najbolj šlampastimi proizvajalci, potem pa dodamo še težave pri uveljavljanju garancije in iz tega nastane kot da je celotna znamka fuč in zelo slaba, a žal,če se težko uveljavlja napako na servisu, potem se mora človek res obrniti k drugi znamki. Sam nimam izkušenj s servisi renaulta ampak kolikor vidim vsaj tukaj v Sloveniji, jetam največ problemov z reklamacijami, je pa treba upoštevat, da je renault praktično "slovenski" avto in jih je največ od vseh in s ter logično tudi več ljudi s težavami.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a corus To sep 12, 2017 1:14 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Lepo napisano in se popolnoma strinjam s teboj, sam nisem imel nikoli problemov z servisom renault, res pa tudi nisem imel nekih težav z renaulti, ki sem jih imel kar nekaj, je pa moj znanec imel pred nekaj leti zelo velike težave z novim golfom, ki mu je nonstop crkaval, celo odvetnika je najel , da bi dosegel zamenjavo vozila pa mu nikakor ni uspelo.
 
zuzic22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne sep 10, 2017 7:07 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a zuzic22 To sep 12, 2017 4:03 pm

E moji fantje in dekleta, niti slučajno ne delam v renoju,moj poklic je v živilstvu. Tako,da ocenit človeka pa res znate. Je pa neverjetno kako človeka popljuvate takoj ko kaj zine na forumu. Če imate tak pristop na oddelku garancija in tako pametujete je normalno,da imaju upor do tebe in garancijo ne upoštevajo,že iz principa,ker glupemu človeku tudi jst nebi ustregel. Jst sem danes uveljavljal garancijo,res da samo nalepka GT, ampak z prijaznostjo tako js do njih kakor oni do mene. Vse se da samo nekaj vam povem BODMO LJUDJE.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a pskoda Sr sep 13, 2017 8:44 am

xxl je napisal/-a:Ja, novi Megane, nove težave :lol:


Mogoče je hotel povedati, da novi Megan RS nima 2.0 motorja, ampak samo 1.8 tako, da bo imel še več dela z konkurenco
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Stumpjumper Sr sep 13, 2017 9:50 am

pskoda je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Ja, novi Megane, nove težave :lol:


Mogoče je hotel povedati, da novi Megan RS nima 2.0 motorja, ampak samo 1.8 tako, da bo imel še več dela z konkurenco


Si kdaj razmišljal s spremembi nicka? "Google" bi ti kar pasal... :lol:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 21 gostov