Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a skopusnik Po okt 23, 2017 2:03 pm

zuzic22 je napisal/-a: ..poraba smešnih 6.6 l z normalno uporabo.

Ga pa fajn šparaš :)
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a xxl Po okt 23, 2017 4:09 pm

Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Janezek65 Po okt 23, 2017 4:40 pm

Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj si nekdo kupi bolj športno zasnovan avto od klasike (motor, podvozje,...) - v tem primeru GT, potem pa se hvali s porabo, ki je manjša od povprečnega avta iste znamke.
Pol pa se čudimo zakaj so zastoji na avtocesti, pa take pa to. :huh:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a xxl Po okt 23, 2017 5:22 pm

Če navajaš najnižjo porabo neke relacije, potem je merodajnost vprašljiva, če pa je to povprečje tvoje uporabe, potem res takšnega avta ne potrebuješ, v bistvu je dokaj malo verjetna, ampak, ok, pač porabi malce več kot moj 1,6 Dci :roll: Ne berem(o) prvič kaj takšnega na tem forumu. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
lameass
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To mar 25, 2008 3:34 pm
Kraj: Koper

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a lameass Po okt 23, 2017 10:35 pm

Kdo pa dandanes "potrebuje" 200 konjskega bencinca? Ce bi kupovali le po potrebi, bi se skoraj vsi vozili s Twingoti 1.2 16v.
Tak avto kupis, ker ti je vsec. Ker ga vcasih rad malo stisnes. Da imas moznost varnejsega prehitevanja. Itd..

Verjetno ga ne bos stiskal vsak dan do sluzbe in nazaj. Meni se zdi taka poraba po BC realna za vsakdanjo voznjo, ce upostevamo da BC kaze 0.5-1.0l manjso porabo od dejanske.
Trenutno vozim avto z 2.0t motorjem. Poraba po BC je 8.2l, dejanska pa okoli 9l. Za porabo nad 12l morem vozit precej nevarno za javne ceste.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a xxl Po okt 23, 2017 10:50 pm

Se strinjam, je pa 6,6 malce pretirano za neko realno sliko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Fnatic To okt 24, 2017 8:15 am

Mene dosti ljudi sprašuje, kako imam povprečno nad 6 pri 1.5dci..enostavno. Jaz ga ne šparam in ne mislim vrtet pod obrati in se cijazit. Seveda se grem lahko to in sem preizkusil pa je brez problema šlo na okoli 4.5 ampak daj nehaj..to je startanje na semaforju tako, da bi vmes že štirje šli skozi lahko, pa ustavljanje pol kilometra prej itd..drugi pa živce zgubljajo, ker se ne morejo premaknit.
To je kot x5 M, kisem jo vozil en mesec. Povprečna je lahko okoli 7 brez problema. Ampak čakaj malo, a bom cijazil? Ko pa pohodiš pa seveda pokaže svoje konje in seveda porabo takoj okoli 25..

Če se gremo tako, sem jaz postavil rekord v Franciji. Več kot 2km z 0 porabe. Tak klanec je bil, da sem v leru vozil prek 130 s prejšnjim manjšim pospeškom.
Ba-dum tssssssss =P
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Stumpjumper To okt 24, 2017 7:03 pm

Moj 1.6 thp 205 spije povprečno cca. 2 litra več od službenega megana 1.5 dci 110 (8 in par deci v -/+ proti 6). Večina je avtoceste, brzina večinoma med 150-160. Je pa res, da če bi oba tiščal do onemoglosti, bi bila razlika dosti večja (sicer je pa 160 km/h za 1.5 dci 110 že itak skoraj do onemoglosti hehe :) ).
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Fnatic Sr okt 25, 2017 7:06 am

Ah ne. 160 še ne. Je še dokaj normalna vožnja. Potem pri 180 ga začne je*at oz.gre že fajn v obrate :D
Ba-dum tssssssss =P
 
lameass
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To mar 25, 2008 3:34 pm
Kraj: Koper

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a lameass Sr okt 25, 2017 12:04 pm

zuzic22 je napisal/-a:Pusti ti njih ki samo simfajo,če hočeš odgovor na to lahko pogledaš moj gt letošnji letnik avgusta kupljen karavan in bencinc. Dela bp. Full zadovoljen z njim ..poraba smešnih 6.6 l z normalno uporabo. Js ga ne zamenjam za noben denar.


Lahko zaupas koliko si dal za avto? Oz bolj me zanima koliko popusta si si izboril.
Namrec po konfiguratorju bi me prisel 28.000 eur (hatchback) in vem, da na to ceno sami "zbijejo" kaka 2 jurja. Jaz pa nameravam dat 24.000 eur oz najvec 25.000 ce mi dodajo se kak extra bonboncek.
 
zuzic22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne sep 10, 2017 7:07 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a zuzic22 Če okt 26, 2017 6:50 pm

lameass je napisal/-a:
zuzic22 je napisal/-a:Pusti ti njih ki samo simfajo,če hočeš odgovor na to lahko pogledaš moj gt letošnji letnik avgusta kupljen karavan in bencinc. Dela bp. Full zadovoljen z njim ..poraba smešnih 6.6 l z normalno uporabo. Js ga ne zamenjam za noben denar.


Lahko zaupas koliko si dal za avto? Oz bolj me zanima koliko popusta si si izboril.
Namrec po konfiguratorju bi me prisel 28.000 eur (hatchback) in vem, da na to ceno sami "zbijejo" kaka 2 jurja. Jaz pa nameravam dat 24.000 eur oz najvec 25.000 ce mi dodajo se kak extra bonboncek.



Za gt-ja sem dal natanko 26k€,ima pa vso opremo razen usnja in stresnega okna. V bistvu polna cena je bila 30k€ , jurja popusta staro za novo in 3jurje popusta na dodatno opremo, tako,da sem za dodatno opremo dal 300€. Sem bil velikokrat tam in tezil za popuste.
 
zuzic22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne sep 10, 2017 7:07 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a zuzic22 Če okt 26, 2017 6:52 pm

Firediver je napisal/-a:Na začetku so itak vsi happy..bi bila pa res huda sramota, če bi se ti v prvih dveh mesecih že pokvaril..



Kaj je nujno,da mora crknit?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a mrtwelvetrees To feb 13, 2018 8:44 pm

nino88: si kaj uspel z reklamacijami ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov