Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a jony Če avg 10, 2017 10:23 am

Jst ne vem kam hodite vi na servise :?: :?: :?:.

Jaz nimam nikoli problemov z uveljavljanjem garancije, pa tud nisem lastnik (avto je na leasing). Še radi vidijo da pridem, ker dobijo plačano s strani Renaulta.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 10, 2017 10:27 am

Problem je, če je napaka za katero nimajo rešitve, pol se pa tako gredo kot je opisano v tej temi.
Če bi obstaja rešitev bi mu avto že zrihtali v to sem prepričan.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a tomazpog So avg 12, 2017 1:42 pm

Ne mešat pojme! Garancijo lahko uveljavljaš kot uporabnik kadarkoli, ker je vezana na vozilo, ne na lastnika! Problem je takrat, ko potrošnik hoče uveljavljat nekaj, kar je vezano na STVARNO NAPAKO, se pravi, menjava avtomobila, vračilo kupnine.. Tega pa potrošnik, ki ima avto na leasing, ne more uveljavljat..
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a nino88 Pe sep 01, 2017 10:50 am

Tudi ta Renault je bil brezhiben in ni imel tovarniških napak ! :D http://www.vecer.com/zaradi-odpovedi-za ... jo-6301228
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe sep 01, 2017 11:04 am

Kaj ma to veze z temo o Meganu ? Ta primer na Capturju je en sam, na teh Meganih GT pa ima več lastnikov iste težave.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a TrijoAdijo Pe sep 01, 2017 11:13 am

Kaj ma veze z meganom? Hja, isto značko :) :) (beri: isto francosko sranje, drugo pakovanje)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
nino88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr feb 15, 2017 7:40 am
Kraj: Maribor

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a nino88 Pe sep 01, 2017 11:24 am

Odgovor od Renaulta na težave z meganom
Slika
Priponke
Zajeta slika.PNG
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Polo78 Pe sep 01, 2017 12:21 pm

Jaz se pa čudim kako to, da se pri nas še vedno proda toliko renaultov ter da ima znamka tak silen renome, pri kateri se iz generacije v generacijo, od enega do drugega modela, naprej in nazaj... nonstop pojavljajo neke težave?! :roll: Vem, imajo odličen marketing (reklame in pogostost le teh) ampak a je povprečen potrošnik res taka lahko vodena ovca, da pada na vse to in se vsaj malo ne prepriča glede znanih dejstev?! Ne vem, ni mi jasno in mi nikoli ne bo... :huh: vem pa zase, da mi je znamka zaradi tega in še nekaterih drugih stvari praktično povsem na dnu liste želja.
Antiznačkar po prepričanju
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a corus Pe sep 01, 2017 12:30 pm

Imel sem že dva Megana in dve Laguni, hčerka ima tretjega Clia, kolega Kadjarja , nikoli nekih posebnih okvar z Renaulti, v službi imamo avto park s samimi vw- nostop težave, vse je relativno in predvsem Renault ni slab avto , jih je pa daleč največ prodanih pri nas in posledično s tem tudi možnost večih napak.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 01, 2017 12:36 pm

Kot je reku corus. Sam imam isto izkušnjo. Že četrti Renault in nobenega problema.

Bomo pa za ženo kupoval novega in sem razmišljal o novem Meganu pa vedno bolj razmišljam, da to mogoče ni najboljša ideja. :)
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a tomazpog Pe sep 01, 2017 1:19 pm

mater, dosedaj sem imel v familji že cel nabor francozov, pa k sreči nismo imeli problemov z nobenim, sploh glede na to, da so dosedaj bili praktično vsi kupljeni kot rabljeni iz uvoza.. Ampak tale Megane ima pa res kar neobičajno veliko preglavic..
Sam sem si lastil od petke, preko clia, R19, R21, P306, Laguna, dva scenica, en megane, zdaj imam C4 Picasso in P208, zdaj pa menjam Picassoja za prvi popolnoma nov avto, spet francoz.. Pa ni Megane, hehe ..

Tole, kar se tebi dogaja, je res kar malo "smešno".. Očitno tale Megane ni ravno neka perla med modeli.. Čeprav moram v bran reči, da ga ima tudi sosed in nima v dobrem letu lastništva nobenih težav -nobenega cukanja, čričkov, pokanja, resetiranja.. Očitno nekateri modeli serjejo na polno, so jih sestavljali vsega naveličani delavci tik pred koncem šihta..
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a joztom Pe sep 01, 2017 2:34 pm

Že od leta 1969 imam celo vrsto Renaultov, vmes tudi kaj drugega, lahko pa potrdim, da nisem še z nobenim imel težav, sploh pa nič kaj več kot VAGinalci. V gornjih postih opisan primer, ko je težak tiščal stalno na bremzo po klancu navzdol, da je olje zavrelo, je veljaven popolnoma za vsak avto. Za take so keramične zavore in drugačen tip zavornega olja. Zavira se taktno in po potrebi delno pomaga z motorjem, to pa ne pomeni srdito nabijanje na dol. Servisi seveda ne dajejo vrhunskih strokovnjakov na nove avte, ker za menjavo olja in mazanje tečajev vrat in podobno ni potrebe. Če natančno opišeš težavo pregledniku in obenem na sedežu pustiš jasen spisek težav za mehanika, se potem vedno posvetijo tudi najbolj zapletenim problemom. Ko je servis narejen, pa je dolžnost voznika, da takoj preveri opravljene posege. Ne glede na to, da gre "majstr" na probo, sam najbolj veš, kakšno je bilo predhodno stanje pred obiskom servisa in kakšno je potem. Ja, tudi serviserji so včasih malomarni, še bolj pa lastniki. Elementarnega motoroznanstva ti pa tudi najnovejši modeli ne morejo kompenzirati s senzoriko. Tako se zelo pozna na cesti vsak, ki ni zrasel z razvojem iz bicikla, mopeda, fičota na resen avto.
 
sonce123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po maj 11, 2015 11:45 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a sonce123 Pe sep 01, 2017 3:26 pm

O težavah Renaulta se takoj spominjam svojih težav z kangoo 4x4. Podobne fore,.. Renault ni primeren za slovenske ceste. Je enostavno premehak! Nekdanji pooblaščenec za Renault mi je povedal, da so Renaulti primerni za lepe ceste ala. francoske. Za slovenske pač ne.

Nazaj k kangoo-ju, 4x mi je crknila ročna zavora(zavorne klešče) Torej v obdobju 9000 km oz. 3 let. Meni nič jasno, ko sem potem našel nemške izvedenska mnenja, mislim, da od ADAC, da prah blokira zavore. :shock:

@joztom
Sicer ne vem kakšne kompetence imaš, ampak se ti zdi logično pregrevanje, in tvoje moraliziranje o zaviranju. Saj menda ni vozil na F1, progi. :?: Captur ima prisilno hlajene zavore, a ne :?:

3 leta sem imel kangoo 4x4 v lasti, ampak takšne neumnih napak nikoli nismo imeli v družini. 3 x okvara stabilizatorjev, 2x kardan, 4x ročna zavora, cel kup senzorjev. Hudiča avto ni bil rjav in kljub temu je utrgalo kakšen del. :huh: + dolg seznam okvar.

BTW z 25 let staremu BMW sem imel bistveno manj problemov. Trenutno imam Daewoo lanos. Lanos mi gre bistevo bolje. Pa ima 240.000 in 17 let na grbi. Aja, še vedno imam iste zadnje zavore, katere je imel od nakupu pred 4 meseci. (3300km)
Sicer imam sam zelo slabo cesto do doma, ampak vseeno. :?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe sep 01, 2017 3:39 pm

Ma to je pa spet ena izjava da določen avto, ni za določeno državo (ceste)

Če bi bilo tako bi uzvoznik (renault Slovenija) že kaj ukrepal, ali napisal v navodila za uporabo kaj, ali pa tožil državo da se njihova vozila kvarijo preveč zaradi cest.... dej dej.

Enostavo je, da ne glede na znamko, so določeni modeli kjer so veliko napak, in določeni modeli kjer sploh ni napak.
Pri vseh proizvajalcih je tako.
Če pa mene vprašate, da je mišlenje, ko se ti ena znamka kvari v tvojih rokah, ne boš več kupil te znamke - NAPAČNO, ker boš pri drugi znamki lahko naletel tudi na podobno težavo z okvarami.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Fnatic Pe sep 01, 2017 4:04 pm

Imeli smo Espaca pred kar nekaj leti, pa vseskozi težavi z njim. Je šel nazaj in smo kupili Megana 2 takrat. Je l.2008 pa ni bilo še ene težave z njim. Niti ene. Pa smo imeli že marsikaj od voznega parka in znamk. Tako da je to povsem odvisno od sreče očitno. Se spomnim, ko je kolegica kupila novega MB A-ja..V dveh letih več na servisu kot na cesti. In je šel od hiše. Njena sestrična si je pa v istem letu kupila enakega, pa ga še sedaj vozi. Tako da potrjujem svojo izjavo, očitno je sreča/nesreča...
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a limas Pe sep 01, 2017 4:54 pm

Imel sem celo paleto renojev, do študentskih dni, do danes. Prav tako v družinskem krogu: R5, klio, 19, megan I, megan II, laguna.
Nobenih težav.
Nekaj resnice je v določeni slabi seriji, kar je prisotno pri vseh proizvajalcih. Faktor, ki ga zelo zanemarjamo pa je polpismenost oziroma popolna nepismenost marsikaterega voznika, ki se mu vsak avto upre.

Kangu prve serije je bil resnično slab; bojda so bili proizvedeni v Turčiji. Enostavno slab material verjetno od lokalnih dobaviteljev.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a Renault VG So sep 02, 2017 7:50 am

Fact je, so imeli Megane, Talisman in Espace kar nekaj poporodnih težav. Za Renault je bila takrat to nepreizkušena tehnika in smo kjer smo. Isto je bilo v času Megane 2, Laguna 2 in Espace 4, precej nove opreme, nepreizkušene, ki je delala probleme. Megane 3 in Laguna 3 sta nekaj čisto drugega, od opreme nič novega ampak avto po 10 letih dela kot prvi dan. Vse bolj bo res, da se splača počakat 2 leti, da odpravijo prve težave pri teh avtomobilih, kjer je veliko tehnologije.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a gorazdkop So sep 02, 2017 2:18 pm

Ata se je pol ure z nogo konstanto na zavori spuščal po klancu navzdol. Normalno, da se mu je zažgalo vse skupaj. Po možnosti je imel še v peti prestavi, da se je lahko z ženkico pogovarjal, ker je bilo tišje. In kaj je znamka avta kriva, če vozniki delajo napake?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a srcnik So sep 02, 2017 2:40 pm

No ja, dejstvo je tudi, da reno špara na materialu. Ponavadi vedno najbolj zavore kritizirajo.

Je pa čudno, da glede na članek trdijo, da so bile ploščice popolnoma obrabljene (že pri starejših vozilih je bila praksa, da imajo senzorje obrabe).

Ker, če je pa jeklo na jeklo, pa se res zelo hitro pregreje zadeva, tako da ne s prve obtoževati lastnike.

Mogoče kdo ve, če ima captur te senzorje (v vseh izvedenkah), ali je to še ena taka stvar, ki ni ekonomsko opravičljiva pri proizvodnji?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Novi Megane - servisi in zanesljivost - KATASTROFA!

Napisal/-a nejc1 So sep 02, 2017 2:51 pm

Ne vem kako je s capturjem vem pa za primer na enem prvih cliotov 4, prednje ploščice so zdržale slabih 30kkm, takrat so jih menjali pod garancijo in druge spet niso zdržale kaj več, potem niso več priznali garancije in se je dalo gor kvalitetne neoriginal in ob pregledu po naslednjih 30kkm so mu rekli ti samo vozi, ploščice niso skoraj nič obrabljene...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov