Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Gladius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne feb 19, 2017 9:00 am

Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a Gladius Ne feb 19, 2017 9:04 am

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in nisem nasel podobne teme.

Na cuvicu mi je sel desni zadnji lezaj 150.000km, in morem narocit novega. Ker me v slo pride kar krepko čez 100€ za SKF lezaj z popustom bom naroceval pri autodoc.

Zanima me od katerega proizvajalca naj kupim, kateri je OEM?

Zanima me se ce je se kaksna druga zadeva ki se jo splaca menjat pri 150k Km? Namrec avto je uvozen iz DE v slo sem prvi lastnik, avto pa ima potrjeno servisno do 120k Km.

Prijatelj ga je priklopil na racunalnik in je bila samo 1 napaka in sicer bad comunication bus..nekaj. Med zavornimi napakami.mogoce ve kdo kaj bi to pomenilo?

Prosim za svetovanje.

Rad bi avto zrihtal da bi imel cim manj problemov v prihodnje.

Naj omenim se da ekran kjer je ura na case utripa in sicer tako da se rahlo osvetijo se druge oznake-stevilke?

In pa voznikova in sovoznikova sipa pri spuscanju skriplje?

Se upravicujem za neuporabo sumnikov, pisem iz telefona.

Hvala za informacije.

Lp Tadej
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a DePalmo Ne feb 19, 2017 10:51 am

Menjaj oba ležaja. Meni so isto svetovali na forumu, mehanik je rekel da ni potrebe, nato sem prej kot v pol leta menjaj še na drugi strani. Sam sem gledal za FAG ali SKF.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a Fan Ne feb 19, 2017 12:50 pm

Kot je bilo že svetovano, je priporočeno menjati na obeh straneh. Zadnji kolesni ležaj je pod 100€.........
Kar se tiče spraševanja kaj je potrebno še menjati na vašem vozilu .............. potrebno bi ga bilo pregledati, pa se bi videlo kaj je še potrebno zamenjati. Vaš način priklopa na tester in potem še razlaga = enako nič!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
SAABek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 14, 2017 6:24 am

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a SAABek Po feb 20, 2017 9:13 am

Pozdravljeni.
Tudi jaz sem nov na tem forumu...
Glede ležajev-ne vem-mislim da ni pravila, da moraš oba menjat. Iz svoje izkušnje lahko povem, da sem pred tremi leti zamenjal prednji levi ležaj pri 149000km, levega nisem.. sedaj ima 215000km-in še vedno gre.. FAG, SKF..odlično.. Tudi INA je zelo dobra... Pri cenah se boš odločil-ne fališ pa nikjer. Moraš dobit svoj občutek za to, drugače te bodo ti forumi zmešali...
Avto popravljat na zalogo nima smisla-ker te bo vedno nekaj presenetilo in se boš lahko včasih "tolkel po glavi"-a sem moral zamenjat še tadrug lager.. :-) Že če je avto nov, in nimaš sreče, je lahko vedno kaj narobe..
Servisna knjižica. Super če je poštempljana. Jaz sem kupil avto na servisu, pa ni bilo vse tako... Če si kupil avto, menjaj vsaj olje, oljni filter, filter goriva, zračni filter in filter kabine. Glede na to, da ima 150000km-vprašanje ali je bil že veliki servis narejen. Veliki servis ni samo zobati jermen, pa vsa kolesca, napenjalec in vodna pumpa, je tudi mikro jermen pa vsa pripadajoča kolesca in napenjalec, jermenica alternatorja in jermenica... (no-to piše v servisni knjižici najbrž, na koliko km se menja, ker je pri vsakemu drugače).
Važno je, da ga redno servisiraš, napake odpravljaš sproti. Včasih se tudi sam malo pomatraš, "odpreš haubo" in pogledaš malo... :-) Mehaniki te bodo veseli, če boš servisiral avto "na zalogo". Če sta pri hiši dva avta, tega ne boš dolgo počel...
OE številke - pobrskaj malo po netu... Pri specilaliziranih trgovcih za - Civic? HONDA... Pri ležaju ne boš videl nič, če ga ne vzameš dol. Če boš rabil za druge kose- najprej poglej, če kaj piše na starem preden - "greš v trgovino".
Škripanje šipe...z silikonskim sprejem pošpricaj vodila za šipo. Bi moglo prenehat. To je fajn da napraviš pred zimo in po njej..
Avto rihtaj sproti, to je to... ;-)

LpA,
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a pskoda Po feb 20, 2017 9:54 am

Če menjaš sam je brezveze oba menjat. Če to menja mehanik in se moraš za termin zmenit se vozit k njemu, čakat itd je pa bolje oba menjat in maš mir.
Ležaj pa vzemi FAG ali SKF
Lp
 
Gladius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne feb 19, 2017 9:00 am

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a Gladius Po feb 20, 2017 12:16 pm

Hvala za odgovore.

Narocil sem 1 lezaj SKF, saj mi ni potrebno dolgo cakati na mehanika, cena lezaja je bila 72€. Na amzs servisu so mi dali ceno za istilezaj 145€- je v kometu z pestom in zato drazji.
Narocil sem se kot svetovano vse ostale filtre zracni kabinski in motorni in filter goriva ki ga "baje" ni potrebno menjati ampak vseeno priporocajo. Vse skupaj iz autodoc 113€ tako daje postnina zastonj :-). olje in oljni filter sem menjal sam pred 9000km tako da se bom pocakal do 15000. Ima interval na 20000km. Avto ima verigo tako da zobati jermenj odpade. Glede vodne crpalke pa bom se pocakal da bo mehanik avto dvigno in vizuelno malo pregledal se ostale stvari.

Glede sipe, tale silikonski sprej je vrjetno isto kot sprej za verige na kolesih? Ce je ga imam doma in bom nasprical malo :-) .

Se en krat hvala za odgovore.
 
SAABek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 14, 2017 6:24 am

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a SAABek Po feb 20, 2017 3:00 pm

Silkion sprej: Imam od MOTIPa. Antikorozivno mazalno sredstvo) za plastiko, gumo( ščiti pred izsušitvijo, ohrani elastičnost). Recimo proti škripanuju armaturne plošče.. Tudi maže verige, tečaje in podobno. Če montiraš semering namažeš gumo, pa če nimaš Ate masti, zdaj ko bo pomlad, ko pregledaš žlajfe, če bo treba gumico namazat, da lepše batek laufa... V vsaki avtotrgovini imajo.. Če si v kakih rovtah kot jaz :-) -na netu http://www.kupibarve.si-spreji MOTIP 90107 (500ml)= 5,25 + poštnina... So še druge znamke..itak...
SKF..odlično..še 150000 jih bo.. ;-) Vsekakor kupujte priznane blagovne znamke... Recimo malo se pred nakupom poigrajte tukaj: http://www.intercars.si/dobavitelji-in- ... ni-lezaji/ (Bentiš-in moje INE ni..ko sem jo priporočil.. :-) ..Itak pa INA spada v Schaeffler aftermarket Group in so notri INA, RUVILLE, FAG in LUK.. TAko da-ne fališ...
Ko ste sprasevali kaj menjat... Na strani http://avtonasveti.com/category/honda/ so kar dobri prispevki od posameznih proizvajalcev vozil(okvare, vpoklici, itn...) Itak pa imamo vsak šofer svojo izkušnjo... Moj avto se obnaša, kot da bi to prebral.. iste napake...
Če se srečaš s kako težavo so vsekakor dobri forumi od vsakega proizvajalca..Za vas HONADA ima najbrž tudi forum.. Naša splošna mnenja, ali izkušnje VAs lahko včasih zbegajo. Meni je SAAB forum dostikrat pomagal.
TODA-da vas ne zbega tisti link od zanesljiosti: ne popravljat na zalogo, razen kar je treba(servisi, žlajfi, ko so kilometri vzmetenje-če ti prej ne poči fejdr... :roll: , itn..... )
Filter goriva-če je dizel vsekakor je treba..za bencinarja tudi seveda priporočljivo.. Če imamo za pir, bo tudi za filter.. B-)
LpA
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a format Po feb 20, 2017 5:17 pm

Ja, obstaja honda forum.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a hippo To feb 21, 2017 2:27 pm

SAABek je napisal/-a:SKF..odlično..še 150000 jih bo.. ;-) Vsekakor kupujte priznane blagovne znamke... Recimo malo se pred nakupom poigrajte tukaj: http://www.intercars.si/dobavitelji-in- ... ni-lezaji/ (Bentiš-in moje INE ni..ko sem jo priporočil.. :-) ..Itak pa INA spada v Schaeffler aftermarket Group in so notri INA, RUVILLE, FAG in LUK.. TAko da-ne fališ...

Naj malo dodam, da ne bo kdo rekel, da nisem nič napisal glede tega:
Ruville se itak šlepa na račun INA, praktično samo prepakirajo njihovo robo, Optimal je srednji nižji razred in niti pod razno ne spada v top. Bog ne daj, da daš Febi Bilstein elemente podvozja (končniki, sileni, roke), ker ne trajajo prav dolgo, podobno kot Delphi, ki so blago rečeno katastrofa.
Od ležajev edino še FAG in SNR držita kvaliteto, najbolj opevani SKF se je pa pokvaril do konca in so pristali po kvaliteti na nivoju poceni kitajcev.
Ležaji ponavadi zdržijo malo več kot leto dni, imajo precej reklamacij na to temo. Tako da ni vse zlato kar se sveti, dobički so postali preveč mamljivi...
Sem kliknil še pod zavore, pa raje ne bi komentiral, ker bi bilo preveč za napisat.
Pod amortizerje imajo notri celo Magnum... pač poceni poljaki, kar še ne pomeni da so slabi, ampak nekako ne pašejo v družbo Sachsa, Kayabe, Lesjoforsa...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a hippo To feb 21, 2017 2:29 pm

Pa po novem je ATE kupil TRW, kaj bo to pomenilo še ne vem. Pa Mann kupil WIX/Filtron... Itak imajo fabrike povsod. Za Mann delajo filtre tudi bošnjaki (https://www.mann-hummel.com/corp/group/locations/bosnia-and-herzegowina/)
 
SAABek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 14, 2017 6:24 am

Re: Civic 1.8 2009-zadnji kolesni lezaj in razno

Napisal/-a SAABek So feb 25, 2017 7:05 am

Hja-saj vse skupaj je ena "mineštra" s temi proizvajalci.
Za SAABa sem decembra lani kupil kit za veliki servis(zobati) od BOSCHa. Notri je bil jermen od BOSCH, pumpa-ni oznak, gladki valj INA, napenjalec DAYCO-Slovakia... Za rebrasti jermen pa sem nato vzel komplet vse od INE-edino napenjalec je bil od DAYCO, ostalo vse od INA...
V SAABu je precej od INE kot prvovgrajen del. Pa SACHS(amortizerji), LUK(sklopka, vztrajnik), TRW (hidravlika, volan...)... Toda-to gledam zdaj, ko sam šraufam-prej pa-pojma nisem imel, kaj je dal mehanik noter-važno da dela.. :-) Tudi če ne znam in mi mehanik šraufa-kupim sam robo.
Tudi BOSCH -moja ima AUDI A1. Sem menjal zadnje diske in ploščice(AUTODOC itak najbolj ugoden...)-diski so bili MADE in CHINA... Filter nafte, zraka-KNECHT..MADE in CHINA... Pa je servis delala v Avstriji, ker je od gor...
Toda-kaj hočeš. Tako je. Za nas je ugodno...
Pred slabimi 10leti sem kupil bundo od našega ELAN-a. Čez nekaj časa sem dobil našitek "MADE in China"...ma zame takrat pa ni bila ravno poceni, sem hotel pač kupit našo bundo.. :ue
Fora teh kvant je, da se proizvajalci združujejo, prepakirajo levo-desno in nikoli ne veš, kaj je v paketu zares, sploh kjer ni oznak... Ravno zato sem hotel zadnjič rečt-če kupuješ-kupuj priznane znamke-pa še tam... Toda-si pomirjen. In če razglabljaš še naprej-ni dobro. Raje v hribe al v kajak... :D

Da zaključim zgodbico od zadnič (AUTODOC-zavorne čeljusti-vračilo starih-kavcija... :
Vzel sem v Brakes International-Anglija, BUDWEG caliper=CENA+PTT-za isto ceno kot v AUTODOC, s tem, da mi ni bilo treba vračat(če vračaš je za 2kg težek paket mednarodna poštnina cca 13-14 EUR-podatek z neta-POŠTA SLOVENIJE)... Ne da se mi- "kaj pa če mi ne vrnejo kavcije"...kot sem že nekje prebral na netu.
Bodte fajn,
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 88 gostov