Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
momak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So feb 25, 2017 4:59 pm

Pasat, nasvet za obnovo

Napisal/-a momak So feb 25, 2017 5:32 pm

Pozdravljeni, rad bi malo obnovil svojega passata, da bi se lahko še naprej brezskrbno vozil. Zanima me obnovo katerih motornih delov priporočate, kakšno čiščenje šob? Ker je tudi vzmetenje že zelo dotrajano in premehko za udobno voznjo, sem ga mislim nadomestiti z nekimi sportnimi, da še bo kaki cm nižji. Slišal sem dobre stvari o vmaxx vzmeteh, ki naj bi bile dovolj športne in nudile udobno vožnjo tudi preko neravnih površin. rad bi imel multifunkcijsko rocko za nastavlanje glastnosti radia ob volanu ki je sedaj ni. Ali je res da avto ima v naprej vgrajeno elektroniko za to in je potreben samo nakup plasticne ročke s katero povežeš? Hvala za pomoč, priložim še kakšno sliko.

Pasat variant, 2005 letnik(stari model), 2.0tdi, tip motorja: BGW ,136KM/100kW, čipiran pri css na 170km, prevoženih 230 000km.

Slike: http://pho.to/AcqoZ
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Pasat, nasvet za obnovo

Napisal/-a mardy To feb 28, 2017 7:49 am

Avto na tester in vidiš kaj če kaj nagaja, če že ne moreš spat. :) Pri teh letnikih 2.0 so ponavadi šobe zezale.

Načeloma če avto dela bp, jaz ne bi nič kaj menjaval kot LE TO kaj redni servis zahteva. Že če olje, in vse kaj spada k "malemu" servisu redno na 15k km ali morda še kak km manj menjuješ, si že naredil čuda kar blagodejno vpliva na motor.

In da slučajno te ne bi premamilo in bi želel "pucat" motor z kakšnimi aditivi... :?

Raje privošči plehu kak tretma, poliranje, zaščita, sanacija rje če je slučajno kje (poglej notranjost kolotekov in zloveščo vlago-vpojno zaščito pri VAG-ih med spoji vrat) bo veliko bolje, ker na koncu ti bo samo motor ostal, pleh pa pojedla rja :)

Pri VAG-u je ponavadi tako, da je instalacija za marsikaj že speljana, ali pa kaj samo programsko izklopljeno, tako da je ponavadi res samo potrebno priklop in zadeva deluje, ampak to še preveri pri kakšnem električarju.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 114 gostov