Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a nejc1986 To feb 28, 2017 1:23 pm

Pozdravljeni,

Torej, pri obracanju volana na mestu in predvsem pri speljevanju/ustavljanju na neravni podlagi (predvsem, ko avto zagunca levo-desno ob hkratnem zavijanju) se slisi "skripanje" oz. "Ruzenje" nekje na prednjem delu podvozja.

Avto bil na dvigalu par dni nazaj , mehanik nic videl/nasel. Danes se je ropot s5 pojavil. Sva sla skupaj še 1krog in je padla diagnoza: lezaji na vrhu amortizerja.

Na vprasanje koliko stanejo te lezaji, mi ni znal ogdovoriti. Kaksna izkusnja?

Ali se je pametno voziti še naprej s takim avtom,ali pa se bo še kaj drugega zaradi tega unicilo? Oz.ali je avto potencialno nevaren zaradi tega? Mehanik pravi da naj ne skrbim in da bomo to uredili ob rednem servisu (cez 6t km).

Pozabil pa sem vprasati... a je po tem posegu potrebno opraviti optiko in ali me zaradi tega lahko vrzejo na tehnicnemu?

Kaksno drugo mnenje kaj bi lahko bilo?

Avto je xsara picasso , letnik 09, realnih 125t km. Do sedaj obnovljena volanska letev in lezaj pri levem koncniku (prejsnji teden).

Upam da nisem kaksne neumnosti napisal-nisem mehanik☺.

Lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a čare To feb 28, 2017 2:49 pm

Lahko je ležaj amortizerja (cca.20€ komad) lahko je pa tudi počen feder.Jaz osebno ne bi čakal,ker bi me motilo.Optike načeloma ne rabiš,ker je amortizer nabit v premnik in se nima kaj premaknit.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a ojnica To feb 28, 2017 9:06 pm

Tud men nekaj poka na desni strani....ko grem čez luknje in ne ko motam volan. Sem zazibal kolo in poka v amortizerju. Ne vem al je ležaj al tista plastika ko so eni omenjal.
Z demontažo kom.amortizerja ni velik dela, ker sem to že počel na nekaterih avtih večji problem je ker brez klešč ne morem menjat. Imam mehanike tod okol, samo to ni to. Mogoče bom samo amortizer dol dal in peljal k nekomu.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a nejc1986 Ne mar 05, 2017 8:51 pm

Hvala za odgovore..

Se bo uredilo ob naslednjem rednem servisu.

Me pa še nekaj zanima... na tehnicnem pregledu komplicirajo zaradi tega?
Ker, kakor sem dojel, to ne vpliva na varnost vozila, oz.gre zgolj za "kozmeticno napako" v stilu ropota...

Ali se motim?

Lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a Fan Ne mar 05, 2017 9:32 pm

Motite se!
To je napaka na sprednji obesi in kretnem mehanizmu! Vožnja ni več varna, kakor tudi če vidi na tehničnem pregledu, bo izvrgel - vozilo ni tehnično brezhibno.
Osebno bi vseeno po zamenjavi opravil optiko vozila!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a nejc1986 Po mar 06, 2017 5:48 pm

Hvala za opozorilo...

Sem sel do mehanika, še 1x vse pogledali, videli da je pokanje cedalje intenzivnejse.
Ob nekaterih opozorilih (tudi vasih)sem se pac odlocil, da ne bom cakal do rednega servisa.

Zamenjana sta bila oba prednja nosilca amortizerjev (naj bi bila cena komaj kaj visja od le lezajev). Tako da sedaj koncno ni vec skripanja oz.ropotanja.

Racunali so mi 2 delovni uri; upam da je to kolikor toliko realno☺.

Ampak, vazno da je voznja zdaj spet varna.

Hvala,lp.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a sparky Pe mar 17, 2017 2:12 pm

So ti na koncu naredili tudi optiko?

Jaz sem jih tudi menjal in kljub temu, da na volanu nisem opazil vidnih sprememb je bilo potrebno opraviti optiko, ker je prišlo do rahlega odstopanja. Rajši 30€ kot kasneje uničene prednje pnevmatike.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a nejc1986 Pe mar 17, 2017 5:51 pm

Ne, ni bilo delane optike... kaj pa vem, rekli so da ni treba... upam da mi ne bo zal...

Pa si preprican, da je prislo do odstopanja zgolj zaradi popravila?
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a sparky Pe mar 17, 2017 9:44 pm

Imel sem identičen problem in menjal iste stvari. Meni so tudi govorili, da ne potrebujem optike in sem poklical mojstra, ki mi je rekel naj za vsak slučaj pridem in bova preverila in če jo bom moral opraviti bom plačal, sicer ne. Sedaj vsaj mirno spim.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lezaji amortizerja-pokanje

Napisal/-a Fan So mar 18, 2017 3:22 pm

nejc1986 je napisal/-a:Pa si preprican, da je prislo do odstopanja zgolj zaradi popravila?


V koliko je bil odklopljen zunanji volanski končnik, je potrebno opraviti optiko vozila.
Zakaj bi ga odklopili? Ker je tako lažje sneti amortizer!!
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 54 gostov