Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž So mar 18, 2017 2:34 pm

lp.

Mi lahko kdo tukaj prosim pomaga (prilagam sliko) glede teh napak na testerju.Zamenjal sem stare sonde z novimi pa se kr javlja napako,tudi med seboj sem jih zamenjal pa javi napako sa s1 oz s2. V testerju še javi da je zmes prebogata... Za zadnjo sondo izpise napako ker ni priklopljena ker se je stara odtrgala in sem zacasno dal drugo notr. Ampak to ne vpliva na delovanje motorja.
.
avto leon: 1m 2.8 aue

Simptomi:

Visja poraba cc (20l 100km)
Obcasno ne gre kot bi moral.
Črn izpuh.

Slika
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lambdasonnda

Napisal/-a Fan So mar 18, 2017 3:18 pm

Proton-Blaž je napisal/-a: Ampak to ne vpliva na delovanje motorja.


Napačna razlaga! Pa še kako vpliva na delovanje motorja. V koliko regulacijska sonda ne pošilja pravih podatkov ECU ne zmeša prave mešanice. Druga sonda pa preverja čistost plinov, torej v koliko deluje napačno ali ne deluje, ni primerjalnega signala in je spet vse obrnjeno na glavo.
Kakšen tip nove sonde se je vgradil: univerzalen/tipski ali original?? Se je po zamenjavi sond preverilo kakšne podatke pošiljajo in kakšno mešanico gorivo/zrak meša ECU? Se je preverilo ali kje ne tesni ( dovod zraka in izpuh ), kakšne barve so vžigalne svečke ( je vžig dober ) v kakšnem stanju je zračni čistilec - vse to lahko vpliva na napačne podatke iz kisikove sonde .................... tester pokaže pa sondo :D
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambdasonnda

Napisal/-a Proton-Blaž So mar 18, 2017 3:27 pm

lp. Glede sveck bom preveril kaksne barve so ( so bile zamenjane cc 8kkm nazaj) . vgradile so se tipske sonde. zracni cistilec je tudi nov. Mi pa je obcasno zraven tega vrglo napako misfire detected cly 1.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Fan So mar 18, 2017 3:48 pm

Kaj se je naredilo okoli spuščenih vžigov? Se je vsaj preverilo kaj okoli tega, ali .................... Tudi to je lahko krivec za napačen podatek sond, ki delujejo pravilno, vendar pošiljajo podatke ki jih namerijo, žal pa teh podatkov motorna elektronika ne prepozna kot prave, temveč kot napako.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž So mar 18, 2017 5:31 pm

lp. zaenkrat se nisem uspel nic fizicno pogledat oz. pregledat. bom jutri. sem pa pred casom opazil da ima vzigalna tuljava rahle razpoke. bom jutri poslikal.
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž Če maj 11, 2017 5:53 am

lp. evo se javljam po dolgem casu. Sem malo testiral kako in kaj. Problem ostaja poraba in avto ko je ogret ne gre kot bi moral ( v obmocju nad 4k rpm) . Tester pokaze napako na lambdi. Premeril sem regulator bencina in deluje. Problem pa je v tlaku ko avto ugasnem. ugasnem 3 bar in pustim stati cez noz mi pade na 0 bar.

prilagam se sliko od testerja:

http://shrani.si/f/3b/pR/2lGqUxwo/20170510215608.jpg
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž Če maj 11, 2017 3:00 pm

lp. Da javim se novo napako danes na poti domov. pri konstatni voznji pri nekje 2000rpm avto cukne ,poci iz izpuha in gre dalje. To se zgodi parkrat in kasneje je nekaj casa mir( ce pohodim gas gre naprej drugace potrokira). Tester spet pokaze na sonde. Katere sem preprican da niso . Kaksna ideja ? kak drug senzor kater se ni crknil ampak ni ok ? predvzig mi na trenutke ob gasu kaze od 6 do 30 stopinj. Ob spustu gasa mi ucasih ne spusti takoj ampak rahlo poka iz izpuha. Tud poraba na potovalnem po nekem casu pade na 0.0

lp
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž Če maj 11, 2017 9:47 pm

Svecke :

Slika
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lambda sonda

Napisal/-a joztom Pe maj 12, 2017 3:13 pm

Za razumevanje vbrizga si je treba prebrati kakšno publikacijo od Boscha. Tako ti postane jasno, kako deluje in rešitev se takoj najde. Ali si testiral vbrizgalne šobe, so vse brezhibne?
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž Pe maj 12, 2017 5:29 pm

lp. Sobe sem preveril preg vagcoma in ne javi dobene napake. Fizicno joh se nisem uspel premerit ker morem komplet predn del avta razstavit da lahko uzamem ses. kolektor dol da pridem do sob. Je pa tako.Vcasih ppd rahlim plinom je zaznat rahlo cukanje oz. trokiranje. trokiranje je prisotno vse dokler ne pobrisem napak iz rac. Drugace cas vbrizga je tudi ok . Maf je nov. sumim na kak senzor glavne gredi,ceprav pol bi tester vrjetno tud napako pokazal?. ?
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Lambda sonda

Napisal/-a titanius So maj 13, 2017 8:57 pm

Mogoče pa ima 2 sondi ne 1.. Peugeot ima eno sondo pred katalizatorjem in eno za katalizatorjem.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Lambda sonda

Napisal/-a pocesnkII Ne maj 14, 2017 7:24 pm

če si tlaču tipske sonde v ''vw'' jevca, je vseeno kot če jih nebi. ta zahtva izključno originalne!!!!!

če ti je občasno javilo missfire na cilindru 1 potem lahko začneš razmišljati o nabavi nove špule zanj.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž So maj 20, 2017 8:35 am

Lp. Zjutraj ko prizgem avto in ga pustim teci na mininumu se slisi rahlo pokanje iz izpuha. Tudi ko speljem se cuti kot da ne dela vseh 6 valjev. Napaka ostane dokler ne ugasnem avta. Potem je naceloma ok ampak se vedno je prisotna izguba moci nad 3000rpm. Tester razen sond ne pokaze dobene napake. Preverjal sem "ignition timming" in je v prostem teku cc 26 stopinj oz. Te vrednosti nihajo ,ko pohodim gas je okrog 0 in se kasneje visa. Sumim na senzor klenkanja pa ceprav mi ga tester ne zazna.

Kaka ideja?
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž So maj 20, 2017 9:09 am

Danes mi je izpisalo napake na testerju za vseh 6 injektorjev. Evap .. short to ground. Imel sem prazen aku tako da je vrjetn zaradi tega pol to ven vrgel...
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Lambda sonda

Napisal/-a Proton-Blaž Ne maj 21, 2017 8:02 pm

Prilagam posnetek obratov. Obrati padajo od 3.5rpm prevec pocasi. Slisi se tak kot da nebi spustil gasa ko menjam. ( loputo sem ocistil in prek vcdsa skalibriral ) .https://youtu.be/jwW0E_PrrgQ

Pa posnetek predvziga iz testerja. Avto ucasih v nizjih vrtljajih zaklenka ko pohodis gas ( 2000-2500rpm). Ko ga obremenis dokonca avto dobesedno pokadi crno kot kak dizl.

https://youtu.be/RM8i89aSJH8
lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov