Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
daviunic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 27, 2017 12:08 pm

Seat Ibiza odklepanje

Napisal/-a daviunic Po mar 27, 2017 12:30 pm

Zdravo, pred kratkim sem kupil SEAT Ibizo letnik 2003. V glavnem je vse kul, samo pri odklepanju me nekaj nervira. Namreč, ko se pelješ nad 20 na uro se vsa vrata avtomatsko zaklenejo kot pričakovano, odklenila pa naj bi se ko potegneš ključ iz ključavnice. Ampak pogosto se odklenejo le voznikova vrata (ostala ostanejo zaklenjena in jih je treba odkleniti bodisi ročno ali pa z gumbom za odklepanje vseh vrat), včasih pa se odklenejo vsa. Ne vem katera od teh dveh opcij naj bi bila normalno delovanje, se mi pa ta druga bolj dopade kadar se ne vozim sam.

Ni nek grozen problem, ker lahko itak odklenem vsa vrata s tipko ali pa z dvakratno uporabo kljuke, bolj me moti to, da je obnašanje nekonsistentno. Sem poskusil razne kombinacije odklepanja in zaklepanja avta, da bi ugotovil, kaj povzroči eno in drugo varianto, ampak zaenkrat ne morem določit vzroka. Mogoče je v povezavi z daljinskim odklepanjem od zunaj? Namreč če enkrat stisneš gumb se odklenejo le voznikova vrata, če dvakrat hitro pa se odklenejo vsa. Baje se da obe opciji (avtomatsko zaklepanje med vožnjo in to za odklepanje samo voznikovih vrat) izklopit preko računalnika, samo mi ni ravno do tega ker je zadeva načeloma uporabna - pod pogojem, da deluje vedno enako.

V navodilih za uporabo je zaklepanje med vožnjo zgolj omenjeno, nič pa ni govora o tem, kako zadevo izklopit/nastavit oziroma katera vrata naj bi se odklenila. Ima sicer tudi dve možnosti zaklepanja, ena prepreči odklepanje od znotraj, druga pa ne. Ampak ne vem če ima to kaj zveze s tem problemom. Ključ je vredu, varovalke tudi, vsa vrata se zaklepajo in odklepajo normalno tako na daljavo, preko vratne ključavnice in od znotraj. Samo pri potegu ključa se ne obnaša vedno enako. Tudi če recimo s tipko zaklenem vsa vrata in odstranim ključ se pojavi isti problem, ko se enkrat odklenejo le voznikova, enkrat pa vsa.

Ima kdo mogoče izkušnje s tem ali pa kakšen nasvet, kako zadevo odpravit - po možnosti brez izklapljanja te funkcije?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6390
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat Ibiza odklepanje

Napisal/-a Fan Po mar 27, 2017 9:13 pm

Samo tako deluje, če je moteče, se to lahko izklopi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Seat Ibiza odklepanje

Napisal/-a ojnica To mar 28, 2017 9:24 pm

Pr moji je isto.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Seat Ibiza odklepanje

Napisal/-a wragec Sr mar 29, 2017 5:52 am

Probaj tipko za zaklepanje vrat od znotraj držat par sekund in bi se moralo izklopit.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot], soso in 43 gostov