Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a luxxx7 Po apr 03, 2017 6:33 pm

Pozdravljeni,

imam problem z Megane II 1.6 82kW (2007), oznaka motorja: K4M. Namreč, avto noče vžgati takrat ko stoji na soncu recimo 8 ur. Če bi stal 3 dni v senci ne bi bilo problema z vžigom. Ko pritisnem na tipko za START se zažene in takoj nazaj ugasne, takoj za tem ko ga hočem ponovno zagnati pa se brez problema zažene.
Nekako sem izključil možnost, da mu pade gorivo, ker takrat ne bi nikoli zagnal po treh dneh. Senzor zunanje temperature kaže pravilno, tudi senzor hladilne tekočine pravilno. Je pa res, da takrat ko se mi šele v drugo zažene zunaj smrdi po nepravilnem izgorevanju in moram z več ''gasa'' speljati, da ne ugasne ponovno. Po parih metrih vožnje tega problema ni več.

Mogoče kakšen drugi senzor (na glavni gredi, vztrajniku...)?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 03, 2017 6:41 pm

Priklopi na tester, če ti vrže kakšno napako.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a luxxx7 Po apr 03, 2017 6:55 pm

Slika

Samo tole izpise, ampak to najbrž ni v povezavi z motorjem in periferijo.

Niti ne znam razbrat napak: 94014C in 940452
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a Fan Po apr 03, 2017 8:28 pm

Kaj pa pravi kakšen spodoben tester? Kakšno temperaturo motorja pokaže senzor, če stoji vozilo na soncu in kakšno v senci?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a xsara To apr 04, 2017 9:59 am

Podoben primer pri mojemu meganu, je vžgal in takoj ugasnil in potem v drugo vžgal brez problema, težava je bila v senzorju odmične gredi, ki se nahaja pod termostatom nad ohišjem menjalnika, zadevo sem ščistil in od takrat ni več težav....
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a luxxx7 To apr 04, 2017 11:07 am

Kako se pa ta senzor očisti? Sprej za elektroniko, kontakte? Ali samo pobrisem s coto?
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1345
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a xsara To apr 04, 2017 11:30 am

luxxx7 je napisal/-a:Kako se pa ta senzor očisti? Sprej za elektroniko, kontakte? Ali samo pobrisem s coto?



torej jest sem ga sčistil s sprejem za čiščenje zavor, in od takrat naprej eno leto mi ni delal težav, malo težje je do njega pridt, ampak se da, upam da je to vzrok tvojim težavam, jest sem imel enake simptome megane 3 1.6 16v, ampak sej mašina je ista, tkole pa zgleda tale senzor kot nek metulček :D
Priponke
renault-clio-kangoo-megan-scenic-modus-twingo-crankshaft-sensor-7700101969-598-p[1].jpg
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a Fan To apr 04, 2017 11:57 am

To se lahko vidi s testerjem brez demontaže senzorja. Pri zaganjanju motorja se spremlja vrtljaje motorja in v koliko ima senzor težave, so vrtljaji motorja nizki ali jih ni. Kakšen Clip pa to okvaro lepo pokaže.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a luxxx7 Po apr 10, 2017 7:15 pm

Danes se je senzor demontiral in obrisal, čeprav ni bil nič umazan od kakšnih opilkov oziroma podobno... Javim, če je odpravljen problem ali ne, ko bo toplo :)
 
Saso003
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To apr 11, 2017 8:31 pm

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a Saso003 To apr 11, 2017 8:45 pm

Identično težavo imam sam. Lastim si Renault Megane 2, 1.6 16v 83kw, 2003 letnik.
Ob prvem vžigu motor glasno zaropota ter avto "crkne". Drugi vžig je normalen oziroma ob krajšem ropotu kakšno sekundo lovi obrate, nakar se umiri. Tudi pri meni prihaja do močnih izpuhov na začetku, česar pozneje ni opaziti.
Pred časom mi je mehanik omenil, da naj bi šlo za okvaro jermenice odmične gredi. Po raznih forumih sem prebral, da naj bi to res bila hiba omenjenih motorjev. Zanima me samo, kako naj bi vedel ali je šlo za senzor jermenice oz. ali je okvara v sami jermenici. Strošek popravila med eno in drugo je definitivno večji, saj je sama jermenica pri mehaniku približno 170€ + delo. Dodajam da se mora poleg jermenice opraviti še veliki oz. glavni servis, čeprav mi je mehanik povedal, da naj bi se menjal samo jermen, brez vodne črpalke itd.
YT: Zvok ob neuspelem vžigu
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a luxxx7 To apr 11, 2017 9:15 pm

No identična ravno ni... Pri meni nič ne ropota, samo v prvo ne vžge, če avto stoji na soncu polovico dneva. Najbrž je pri meni kakšen senzor v okvari, moram še preveriti senzor temperature sesalnega zraka.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane II 1.6 - težava z vžigom

Napisal/-a Fan To apr 11, 2017 9:18 pm

@Saso003
Po opisu se je poslovila jermenica. To pa pomeni, da na zadnjem velikem servisu ni bila zamenjana, čeprav se jo obvezno menja. Ja, strošek menjave bo nekaj večji, priporočam, da se pri menjavi jermenice opravi tudi veliki servis - dolgoročno bo ceneje.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 109 gostov