Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ESX
Uporabnik
 
Prispevkov: 834
Pridružen: To mar 08, 2011 11:40 am

Clio zadnje zavore težava

Napisal/-a ESX Pe apr 14, 2017 8:31 pm

Živjo,

Težavo imam z zadnjimi zavorami na Cliotu 2 letnik 1999 1.2i .

Zadne zavore na pedalko ne primejo praktično nič, ročna zavora deluje odlično. Prav tako sprednje zavore deluje bp

Prvo sem menjal cilindrčke in pakne ter podrejal bobne. Vse sestavim nazaj, nastavim namažem, prezračim nič še vedno ne prime nič.

Nato sem menjal regulator zavorne sile za zadni aksi, spet prezačim nič. Še vedno isto.

Danes sem menjal še glavni zavorni cilinder, prezračim in spet isto. Ko stistnem pedalko lahko na roke obračam zadnja kolesa. Ko zategnem ročno zavoro pa blokira kolesa na polno.

Sedaj pa mi počasi zmanjkuje idej kaj bi lahko bilo pri tem nesrečnem cliu narobe. Ima morda kdo kakšno idejo ?

Naj še povem da če že samo odvijem nipel na zadnjih cilinderčkih teče ven zavorna takočina tudi prezračil sem normalno zavore tako ko že 1000x tako da sklepam da so zavorne cevi OK (niso zamašene) tako kovinske kot tudi gumijaste.

Še par slik kjer se vidi daje zadaj sestavljeno spucano in vse novo...

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Clio zadnje zavore težava

Napisal/-a Fan So apr 15, 2017 12:10 am

Nepravilno nastavljen regulator zavorne sile. Preveč zaprt, privijte matico na palčki regulatorja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Clio zadnje zavore težava

Napisal/-a tomik To apr 18, 2017 2:37 pm

Podrejal bobne??? Koliko si pa vzel dol? Po moje bo tu problem.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Clio zadnje zavore težava

Napisal/-a Fan To apr 18, 2017 3:20 pm

V koliko bi nagajali brušeni zavorni bobni, bi nagajalo tudi na parkirni zavori. Parkirna je mehanska in je omejena z hodom žic/vzvodja. Samo brušenje zavornih bobnov lahko vpliva samo na višino zavorne stopalke - povečan diameter/obseg tekalne površine. Avtor ne opisuje nizko zavorno stopalko, temveč ima probleme s premajhno zavorno silo pri delovni zavori.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Clio zadnje zavore težava

Napisal/-a kemykos To apr 18, 2017 4:53 pm

Točno tako kot ti je napisal Fan. Moram pohvalit komentar. ;)

Odvij tisti vijak z zobki tako, da bo po montaži kolo zaokrožilo 1x okrog svoje osi, ko ga na silo obrneš na roke. Tako vsaj pravijo, da je najbolj primerno nastaviti zadnje zavore. Seveda ti ne bo zgornje priporočilo uspelo prvič in boš moral verjetno večkrat sneti kolo in boben ampak na drugi strani boš že mojster. Pa še nasvet, na rahlo privij samo en vijak platišča, ko boš preizkušal vrtenje. :)

Dodajam ti link do videa. Zavore niso čisto identične ampak princip je popolnoma enak.

https://youtu.be/JePOTERmApw?t=1m19s

Edina škoda je material, ki si ga kupil skoraj brezveze. :(

Lp
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Clio zadnje zavore težava

Napisal/-a joztom Sr apr 19, 2017 8:33 pm

Ne zavajaj človeka z neumnostmi. FAN ti je povedal, da je potrebno nastaviti ali pregledati omejevalec zavorne moči za zadnja kolesa, ne pa šponati avtomat za ročno, ki menda dela. Pelji nekomu, ki zadevo pozna in ima material v predalu, tako na pamet se bremze ne šraufa. So te pa opozorili, da drejanje bobnov poveča obod in pakne grabijo na točkah in ne na celi flehi. Tudi bobni so relativno poceni, so pa novi natančno merski na pakne.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov