Stran 1 od 1

šipa gre dol, gor pa ne

Objavljeno: So apr 22, 2017 6:09 pm
Napisal/-a sparky
Se peljem prej in sem zaradi vročine za par cm odprl sovoznikovo okno. Tik pred domov želim šipo zapreti in ne gre. Se stegnem na sovoznikovo stran do stikala, ki tudi ne dela. Samo spušča se pa normalno prek stikala na voznikovi in moji strani, gor pa nikakor ne gre.
Odstranim tapeto in zamenjam pola na motorčku tako, da je s pritiskom na tipko za dol steklo šlo gor. Torej motorček dela. Tudi, če nanj priklopiš 12V se normalno odpira in zapira. Podrem stikala na obeh straneh in očistim rahlo ožgane kontakte in zmerim, če je stik pri takih premikajočih nogicah in je. Sestavim zadevo in še vedno nobenega klika ali zvoka, če želim zapreti šipo. Mrtvo vse.

Kaj mi priporočate, da naredim naslednje? Aja, če ima kaj veze je voznikovo steklo edino avtomatsko za gor in dol.

Avto je Grande Punto.

Re: šipa gre dol, gor pa ne

Objavljeno: So apr 22, 2017 6:30 pm
Napisal/-a vuc
mogoče prtrgana žica pri pantih od vrat ko se pregiba

Re: šipa gre dol, gor pa ne

Objavljeno: Ne apr 23, 2017 12:29 am
Napisal/-a For
Ja ..... drži stikalo za dvig stekla in odpiraj pa zapiraj vrata, boš videl da so tam (kot je vuc rekel) kabli precvikani.

Vsaj 10X sem te žice štukal. ;)

Re: šipa gre dol, gor pa ne

Objavljeno: Po apr 24, 2017 2:32 pm
Napisal/-a sparky
Priklopil drug modul za dvig in spust stekel v voznikovih vratih in od takrat spet dela :)