Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
PŠ981
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So avg 04, 2012 7:32 am

Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a PŠ981 Ne apr 30, 2017 4:39 pm

Lep pozdrav,

avto mi je padel na tehničnem pregledu (Lacetti, 2004, 1.6, 175000km) zaradi izpušnih plinov...
Zdaj rekel mi je da so razlogi lahko trije, najbolj verjeten katalizator, potem lambda sonda in mogoče celo motorček prostega teka,čeprav
malo verjetno. Zdaj pri lambdi sondi vsi pravijo,da bi se poznalo že pri občutno večji porabi bencina.. pri meni je poraba vseskozi ista.

Kako je pa z katalizatorjem,se da to še kaj zrihtat al je nujna menjava? Ker stroški pa vem da so spet z novim okoli 200eur in čez?!
Rabljene je pa zelo zelo težko dobit za ta avto...

Hvala za kakršnekoli info
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a titanius Po maj 01, 2017 11:46 am

Dajte za vsak slučaj preverit izpušni ter sesalni kolektor. Morda je kateri od njiju počil. Sicer pa skoraj 100% katalizator. Kako se avto obnaša na cesti, kako vleče, kakšna je max hitrost na avtocesti po ravnem? Če ne gre več kot 140 je 100% zamašen katalizator.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a sparky Po maj 01, 2017 2:38 pm

Ali se avto vozi umirjeno? Priporočam, da preden pelješ avto na tehnični, da ga ogretega mal poženeš v obrate, ker ta metoda dostikrat pomaga, ko se izpuh malo bolj segreje :D
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a Fan Po maj 01, 2017 3:39 pm

Nič ni omenjeno kdaj se je opravil redni servis: olje, čistilci, vžigalne svečke? V kakšnem stanju je izpuh? Gori kakšna opozorilna lučka? Je bilo vozilo priklopljeno na tester in preverjeno kakšne podatke pošilja kisikova sonda ......................? Vse od naštetega namreč lahko vpliva na končni rezultat izpušnih plinov.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
PŠ981
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So avg 04, 2012 7:32 am

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a PŠ981 Po maj 01, 2017 4:39 pm

titanius je napisal/-a:Dajte za vsak slučaj preverit izpušni ter sesalni kolektor. Morda je kateri od njiju počil. Sicer pa skoraj 100% katalizator. Kako se avto obnaša na cesti, kako vleče, kakšna je max hitrost na avtocesti po ravnem? Če ne gre več kot 140 je 100% zamašen katalizator.


Zadnje 2 tedna ga mogoče malo zmanjkuje v hrib,čudno da ravno po velikem servisu (zobati jermen, vodna pumpa, čistilci,filtri..)
danes je prišel do 100kmh,potem pa začel padat vse do 70kmh.. komaj je še šel nekam.
Drugače po ravnem gre še vedno ko zmaj -- tud 180 skoraj! Lambda sonda pa verjetno ni,ker poraba je ista.
Zadnjič spremenil PŠ981, dne Po maj 01, 2017 4:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a ojnica Po maj 01, 2017 11:07 pm

Univerzalni stane 60-70-80 evrov+ delo 30 evrov.
Drugač pa na AC pa ga teraj 130-140km/h s tretjo prestavo pol bi mogl it čez tehnični.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a titanius To maj 02, 2017 3:12 pm

P307 1.6 80 kW ima 2 sondi (1 pred katalizatorjem ter 1 za katalizatorjem), ne vem pa kako je pri Lacetti-ju čeprav imata oba isto število kw. Če si blizu LJ kjer dela Fan se odpelji do njega in naj pogledata kaj več. Motorček prostega teka ne bi smel imeti veze s plini. Je bil avto ogret ko si šel na tehnični?

Fan: A misliš, da bi merilec pretoka zraka tu lahko igral kakšno vlogo?
 
PŠ981
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So avg 04, 2012 7:32 am

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a PŠ981 To maj 02, 2017 4:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


JA avto je bil ogret,ker sem šel iz službe izza Bežigrada do Grosuplja na tehnični..pa vmes sem ga malo pritiščal,ker se mi je mudilo :)

@Fan
Opravil sem veliki servis 3 tedne nazaj, zobati jermen,vodna pumpa,filtri,čistilci.. svečke tudi ne dolgo nazaj. Izpuh sem menjal srednji lonec en teden nazaj. Na testerju je pokazalo sicer motorček prostega teka,imam naročenega.. ampak dvomim da je to krivec. Danes recimo je izgubil moč motor v hrib popolnoma.. Je sicer že dvakrat malo rabil da je nabral brzino v hrib,ampak danes je pa padla brzina na 70 iz 100-110..
 
PŠ981
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So avg 04, 2012 7:32 am

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a PŠ981 To maj 02, 2017 4:22 pm

ojnica je napisal/-a:Univerzalni stane 60-70-80 evrov+ delo 30 evrov.
Drugač pa na AC pa ga teraj 130-140km/h s tretjo prestavo pol bi mogl it čez tehnični.


Kje lahko dobim tale univerzal katalizator? Ker sem precej iskal že po netu,pa pod 180 skoraj ni nič, neki novi nerabljeni se prodajajo..
Sploh pa je težko nasplošno dobit dele za Chevrolet..
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a Fan To maj 02, 2017 5:15 pm

titanius je napisal/-a:Fan: A misliš, da bi merilec pretoka zraka tu lahko igral kakšno vlogo?


Pri omenjenem vozilu se bi prižgala MIL ( opozorilna ) lučka v primeru okvare senzorja, kar pa avtor ni omenil.
Priklop na tester bi hitro pokazal pot do napake.
Ni pravilo da bi pri okvarjeni kisikovi sondi bila večja poraba goriva.
Lahko je kaj banalnega, narobe vleka zraka ..................
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
PŠ981
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: So avg 04, 2012 7:32 am

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a PŠ981 To maj 02, 2017 6:49 pm

@Fan
Sem ti poslal sporočilo.. če boš jutri v službi itd :)
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Chevrolet Lacetti -- izpušni plini tehnični pregled?

Napisal/-a Dizzy Sr maj 03, 2017 11:59 am

samo kot zanimivost - pri meni je na Toyoti Avensis mrknila lambda sonda (skurilo jo je, ko je alternator crknil), poraba je padla skoraj za liter, avto pa je šel še skoraj bolj ... ;)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov