Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
danilo135
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:30 pm

Chevrolet Kalos prižiganje vseh 4ih smernikov

Napisal/-a danilo135 Če maj 04, 2017 4:21 pm

Avto Chevrolet Kalos 2005, 1.4 16V.

Ko zaklenem avto (centralno daljinsko zaklepanje), se mi pogosto in naključno začnejo utripati vsi 4je smerniki. Utripanje je nekoliko hitrejše kot normalno utripanje vseh 4ih smernikov. Smerniki nato utripajo v nedogled, dokler avta ne odklenem (daljinsko) in nazaj zaklenem. Ko je avto spet zaklenjen se spet začnejo naključno prižigati vsi 4je smerniki. Od trenutka ko zaklenem avto je nekaj časa ok (nekaj ur) nato pa spet prižiganje vseh 4ih smernikov. Torej naključno.

To se dogaja samo ko je avto zaklenjen, pri odklenjenem nikoli. Včasih se tudi zgodi, da ko zaklenem avto se noben smernik ne prižge (pri zaklepanju bi morali vsi 4je utripati 2x, pri odklepu pa 1x) ampak se avto samo zaklene brez utripa smernikov.

Prosim za pomoč kaj bi to lahko bilo. Niti ne vem kje naj začnem. Sem pa pred časom menjal žarnico za vzratno vožnjo, če je to mogoče kaj povezano.

Hvala in lep pozdrav
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Chevrolet Kalos prižiganje vseh 4ih smernikov

Napisal/-a Kohec Pe maj 05, 2017 9:29 am

Najhitrejši odgovor in tudi rešitev boš dobil pri avtoelektičarju, ki ti bo tudi edini lahko popravil zadevo.
 
danilo135
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 08, 2014 6:30 pm

Re: Chevrolet Kalos prižiganje vseh 4ih smernikov

Napisal/-a danilo135 So maj 20, 2017 2:22 pm

Ugotovil sem, da se sproža alarm. Očitno ima ta model Kalosa samo vizualni alarm, torej utripanje vseh smernikov.

Želel bi izklopiti alarm. Lahko vzamem ven varovalko, vendar bom s tem izklopil še centralno zaklepanje. A ve kdo mogoče kako izklopim samo alarm?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Chevrolet Kalos prižiganje vseh 4ih smernikov

Napisal/-a mrtwelvetrees So maj 20, 2017 3:36 pm

Pelji do električarja, po moje samo problem v kakšnem kontaktu.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov