Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
bostek
Novinec
 
Prispevkov: 287
Pridružen: Sr jul 17, 2002 11:39 am
Kraj: štajerska

Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a bostek Po maj 15, 2017 11:31 am

Zanima me kolikšna je dejanska razlike med uradnim servisom ter fušarjem - npr zamenjava olja in filtrov? Že sama kvaliteta filtra in olja? Garancija?
Ker razlika v ceni je kar velika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a ban Po maj 15, 2017 11:47 am

Ni nujno. Pri meni je razlika minimalna, tako da ga vozim na uradni servis, edino olje prinesem s sabo, pa nič ne koplicirajo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a Firediver Po maj 15, 2017 11:55 am

Že pri davku je zajetnih 22% razlike.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a Fnatic Po maj 15, 2017 1:36 pm

Meni se fajn pozna. Kolega tudi fuša in me je mali servis prišel znatno ceneje. Olje mi računa ceneje kot v trgovini pa še zasluži s tem. Drugače pa dele kupuje normalne original, če ni drugače naročeno. Potem pa samo delo, kolikor je. Vglavnem meni se fajn pozna. Mu pa zaupam in vem, kaj daje not in menja. Če pa je slučajno karkoli takega, da ne bi znal ali nima pravega orodja (kaki testerji) ima pa dovolj kolegov, ki mu vse to zrihtajo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a abbe Po maj 15, 2017 2:14 pm

kaj je zaj za nekoga fušar.
zame je fušar nekdo ki dela na črno in nima prijavljene obrti.
ni pa nujno da to pomeni da je fušar nekdo ki bo delo slašbe naredil kot pooblaščeni servis.
tako da je kle cena lahko hito 50% razlike.
zj o tem kaj je orginal pa kaj ne se jaz nebi spuščal ker je nepomembno.
če se v avto ugrajujejo kvalitetne komponente ni treba da so original so pa lahko glih tko dobre py 1/3 ceneje.
največ se seveda prišpara na olju,ker tuki pooblaščenci prodajao olje z takomi maržami da dol padeš.
plus tega majo urno postavko tut zlo visoko naštimano (bmw naprimer 80€ na uro)
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a mrtwelvetrees Po maj 15, 2017 2:22 pm

Fušar ti lahko vliva poceni olje not, pa še greje se pozimi na tvoje odpadno olje (predelana peč na olje).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a Dizzy Po maj 15, 2017 2:41 pm

pri meni je bilo rečeno, uradni servis je dal ponudbo, 275€ in sem ravno zaradi tega prosil še mojega prejšnjega mehankarja za ponudbo (ne bi mu ravno rekel fušar). bolj kot ne olje in filtri, ter zavorna tekočina. na koncu je bilo nekaj čez 200€ + 25€ test hibridnega sklopa.

pri serviserju, kjer sem avte servisiral pred tem, je bila ponudba 160€, podobne stvari. je pa res, da sem pri njem cel dan brez avta, tam se zmenim vnaprej, pridem na določeno uro, in ob določeni uri načeloma dobim avto, kar je malce lažje za kombiniranje in planiranje. je pa res, da je olje specifično za moj avto, tako da vprašanje, da bi ga dobil toliko ceneje ... :p
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a ThugBoy Po maj 15, 2017 4:06 pm

Je pa dosti večja možnost, da bo fušar dejansko zamenjal olje ter filter =P ;)
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a Fnatic To maj 16, 2017 6:55 am

abbe je napisal/-a:kaj je zaj za nekoga fušar.
zame je fušar nekdo ki dela na črno in nima prijavljene obrti.
ni pa nujno da to pomeni da je fušar nekdo ki bo delo slašbe naredil kot pooblaščeni servis.
tako da je kle cena lahko hito 50% razlike.
zj o tem kaj je orginal pa kaj ne se jaz nebi spuščal ker je nepomembno.
če se v avto ugrajujejo kvalitetne komponente ni treba da so original so pa lahko glih tko dobre py 1/3 ceneje.
največ se seveda prišpara na olju,ker tuki pooblaščenci prodajao olje z takomi maržami da dol padeš.
plus tega majo urno postavko tut zlo visoko naštimano (bmw naprimer 80€ na uro)


Točno s tem sem mislil tudi jaz fušarja.
Dela za moje pojme celo bolje kot uradni servis (vsaj ta moj), ker se resnično posveti avtu z dušo.
Original mišljeno kot deli, ki jih dajo tudi na pooblaščencu not in so deklarirani za tvoj avto in piše gor, za katero znamko so.
Ni potrebno, seveda. Zato sem jaz rekel, po dogovoru.
Tudi za olje sem napisal kakšno ceno mi da.

Tako da meni se zelo splača. Urno postavko ima pa ''od oka''. Odvisno koliko jeb**ja ima z določenim delom.
Za druge fušarje ne vem kako je. Vem, da sem z mijim zelo zadovoljen. Imam pa tudi kleparja fušarja, ki ima pa toliko dela, da čakaš na vrsto tudi po dva do tri mesece.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a Firediver To maj 16, 2017 7:20 am

Suma sumarum: V vsakem primeru je dober fušar najcenejši. Slabi fušarji so cenovno cenejši, ampak stroškovno dražji (ker so slabi, se kasneje naberejo stroški zaradi slabo opravljenega dela). Nepooblaščeni serviserji so že dražji in zato odpadejo, o pooblaščencih pa škoda besed. Pa saj to že vsi vemo...

Bo pa postalo vedno bolj rizično kupovati rabljen avto, ker bo vedno manj dokazljivega gradiva, da je bil avto redno in dobro vzdrževan. Listke in račune se da spisati v pol ure, itak jih ne bo noben preverjal pri serviserjih.
Zato bo (oz. je že) najbolj varen nakup - novo vozilo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Primerjava uradnega servisa in fušarjev

Napisal/-a Fnatic To maj 16, 2017 9:22 am

Se strinjam. Edino ni nujno nov. Če je že rabljen, naj bo od familije, zaupljivih prijateljev itd. To pomeni, da poznaš avto in vse kar se je dogajalo z njim. Prek avtohiš in dilerjev pa nikoli še nisem kupoval. Pa mi lahko da deset garancij, nič ne zaupam.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lugr78 in 42 gostov