Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Uporabniški avatar
Aesthetics
Novinec

Škoda Octavia 1.8T (1U2)

Napisal/-a Aesthetics Po maj 15, 2017 7:25 pm

Pozdravljeni.

Odprl sem namensko temo za svoj avto, če bom v prihodnosti še kaj potreboval (ali pa kdo drug s tem avtom/motorjem). Trenutno pa je nastopila ta težava:

Kupil sem VAGCOM kabel (409.1) iz Aliexpress. Našel nek starinski laptop in priklopil avto na tester. Ker VAGCOM ni bil registriran, napak nisem uspel zbrisal, le prečekiral sem, če je kakšna (ena je, ABS senzor zadaj).

Problem je nastopil med iskanjem napak. Program se m zalaufal, pustil pri miru vse, nakar začne avto trest in čudne zvoke spuščat iz auspuha. Se ustrašim, izklopim kabel.

Simptomi od takrat:
- med pospeševanjem občasno nima moči prvo sekundo ali dve, nato me kar prilepi v stol
- občasno cuka med med pospeševanjem (pospešujem, malenkost cukne, nato normalno spet naprej)
- ima večjo moč (lahko je placebo efekt, ampak se mi zdi kot da ni več zadušen)

Res je, da zadnje dni malo bolj v obrate dajem avto (do nekje 5-6k, rdeča je pri 7k), vendar ga tudi "pravilno ugašam". Pred tem sem vozil do 4k, umirjeno.

Avto je Škoda Octavia 1.8T 150KS 1999 letnik, torej bencinar.

Kaj bi lahko bilo? Prvo sem posumil turbino (je še prva), ampak potem ne bi bilo le občasnih težav, predvidevam.

Uporabniški avatar
Aesthetics
Novinec

Re: Škoda Octavia 1.8T (1U2)

Napisal/-a Aesthetics To maj 16, 2017 5:25 pm

Anyone? Kakršenkoli predlog?

Avto se bo dal na original tester, vendar prej kot naslednji teden ne bo šlo. Dvomim tudi, da bo tester kaj pokazal.

Mogoče MAF senzor? Nekaj sem imel ze pred tem tezave z zadušenostjo motorja.

Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik

Kraj: kamnik

Napisal/-a pocesnkII To maj 16, 2017 6:40 pm

bodi vesel da avto še lavfa, ko si se igral z tem kitajskim sranjem. dobesedno.
nebi bil prvi ki je skuru motorca zaradi čungalunga testerja ...
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM

Uporabniški avatar
Aesthetics
Novinec

Napisal/-a Aesthetics Pe avg 11, 2017 7:41 pm

Je bila neka kontrolna enota fuč in se je s tem podvigom le dokončno uničila. Avto laufa že nekaj časa, gremo naprej.

Domači mehaniki, kje iskati "napako":

Avto je sicer lepo odziven, razen od štarta ne. V leru imam okoli 750 obratov, ampak da se avto premakne, rabim kar pritisnit po gasu. Ne gre "zlahka". Sploh pa ne, ko je klima prižgana.
Kje iskati napako?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot], jeronimo, witboy007 in 18 gostov